4 4
golf_ri

MFD

Recommended Posts

Znači može prikazivat informacije priko ovog zelenog konektora? Bez obzira šta postoji posebni utor na tabli za povezivanje sa MFD-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, samo što neće prikazivati info od Navigacije, već samo FM i CD i nećeš imati onu treću opciju u meniju FISa pod imenom "NAVIGATION".

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luka, hoćeš li uzimati kabel ili ideš na izradu?
Meni je taj kabel isto zanimljiv jer bih ga volio ugraditi ako budem petljao sa nekim drugim satom. Iako mi neće ništa koristiti sad na Philips multimediji volio bih ga staviti jer sam vidio da se tim kabelom može povezati i RCD pa ako bih išao na tu kombinaciju onda bi imao sve što se moglo i na MFD-u. Da li je to kabel koji se povezuje sa satom i ide do MFD-a, to je ovaj zeleni T32 konektor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ću ga kupit, poznavajuć sebe nešto bi sjeba dok bi izrađiva kabel, a i ne znam di bi te konektore nabavija.

Kabel ide iz MFD-a u tablu u treći utor kojeg imaju samo fis table, obične imaju dva

Ovaj zeleni je standardni za tablu kojeg svi imaju

Edited by luka93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati se izrada zbog stopica koje trebaš kupiti a moraju se u setu uzimati preko ovlaštenog i te valjaju, ove sa ebaya koje sam uzeo nije neka sreća. Onda su tu i konektori i na kraju ti je računica jako blizu pa je to onak, barem mi se čini neisplativo, iako sam te JPT iso stopice m/ž već nekoliko puta htio uzet da si mogu nešto sam napraviti ali opet nemam krimp kliješta za stopice da to onako ispadne kao tvornički i eto opet dodatnog troška.

Ajd, pričekaj pa da oboje uzmemo kabel i podijelimo trošak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, naručit ću kad bude za obojicu. Nije priša.

Kako će ti to funkcionirat sa aftermarket radiom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikak, ne mislim ga uopće sada spajat nego kad nabavim drugi taho sa full fisom samo bih kablove zamijenio i provukao do multimedije koju sada imam i spojio na neki možebit budući RCD. :) Samo bih se morao malo informirati da vidim mogu li to tako izvest jer ovdje vidim da je na kraju onaj zeleni a to je taj trodjelni C1,C2 i C3 konektor za prikaz informacija na LCD-u ili?

radioanbau_page_3ggq7h.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, stavi fotku da malo uđem u to ali namjera mi je da samo spojim kabel kad nabavim drugi taho koji su dolazili kod onih modela sa MFD-om i full fisom a to bi trebao biti taj, pa nek stoji do neke prilike ako ikad budem išao na neki RCD jer vidio sam na Njemačkom forumu da su ih neki ugrađivali ali ne znam baš sve detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo usporedba običnog sata i fis pa možeš vidit di je pozicioniran utor za mfdaf4185ab041e2db71c81baae011b7d3e.jpgbe0ab91333838a09113023121ceb635e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio, ovaj zeleni T32 desni konektor ostaje koji je na autu a ovaj koji planiraš uzeti (FIS/MFA - MFD/MCD/Gamma) ide u ovaj srednji utor (smeđi) konektor slika br.2, dok zeleni ide u multimediju, to je samo blok C3 i preko njega se dobivaju informacije od MFD-a koje se prikazuju na tahu fisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleni i plavi konektor su stalno spojeni, bez obzira na mfd. Mfd se spaja onim kabelom šta ćemo naručit u ovaj utor označen žutom bojom. A utore na mfd-u ću uslikat ovih dana kad ga budem montira.

4c99e811af3191686bec08ef7fb2d4cc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, dobro sam skuzio onda. Ja sam prije mislio da ta instalacija ide zajedno sa ovim T32 konektorom pa da se pinovi moraju umetat u taj T32 konektor jer nisam znao da postoji poseban ulaz na satu a ovo je milina, samo se uzme kabel i usteka, nema neke mudrolije.

 

Moze, uslikaj jos taj ulaz na MFD-u kada ti je pri ruci ali sad mi je sve jasno kako to funkcionira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tražim gdje sam vidio ugradnju RNS 510 u G4 i našao sam nešto materijala. Kao ideja nije loša a ako bi postojala mogućnost da se nabavi nešto slično i da paše u okvir kaveza to bi mi bilo ljepše nego ovako jer izgleda sve zbrda zdola nabacano.

RNS 510 im Golf 4 mit Steuerung FIS+ (http://www.golf4.de/car-hifi-telefon-multimedia/150296-rns-510-im-golf-4-mit-steuerung-fis.html)

20161126_1627071ngsok.jpg

20161209_1947511iuszy.jpg

img-20161101-wa0005axsob.jpg

img-20161101-wa0007yjs3f.jpg

RNS 510 Golf 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda jako loše jer je preveliko radio za četvorku. Ima par ljudi na UKMKIVS forumu koji su to bolje ukomponirali, probat ću nać slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj kolega auto uništavati. Ovo je mnogo ružno kako izgleda na ovim slikama. Drži se ovoga 2 dina što imaš ili kupi neki bolji Android i to je to.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj sto trenutno ima u Golfu je odlican nista ja tu ne bih dirao a ovo sto su ugradjivali RNS 510 u G4 ne stoji mu nikako, previse je to glomazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez brige, ne bih ovako nakarado ugrađivao RNS 510 nikako a Philips je sjeo samo tako, mislim da bolji izbor nakon MFD-a nije bilo, izgledom je najbliži njemu a po meni je čak i ljepši :) k tome ima sve što novija multimedija nudi, sva sreća da sam na njega našao. On ostaje do daljnjeg i ne planiram ništa za sada po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Philips je stvarno extra i izgledom i funkcijama. Al s obzirom da meni triba samo prvenstveno radio i USB bit će mi dovoljan mfd, još kad znan da san ga relativno malo platija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za tu lovu bi ga i ja uzeo pa čak i da mi samo doma stoji, dobro si ga ulovio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

E bravo.. Po ovome ću napravit:

f42e1bf1dd9a1da8f9cfa541eea096bd.jpg

Samo da potvrdim da ova skica funkcionira. Izradija sam sebi alat po njoj i bez problema ide radio vanka.

Triba san radio vadit da spojin usb emulator na utor od cdchangera

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jesi provjerio konektor radio antene da li je na pravom mjestu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima! imam poblem na ovakvom uređaju, radi se o passatu b5 prije facelifta, znači negdje 98-99. susjeda živi u njemačkoj i vozi taj auto i svaki put kad ode mehaničaru joj se zaključa radio i treba unositi šifru. to nije bio problem do sad, ali sad je postao jer desni gumb ovaj okrugli s kojim se tjera kursor lijevo desno ne prima. znači okreći lijevo desno kolko ide, ništa. da li se može na koji drugi način otključati taj radio? hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4