0
Gustavo

Dvije Bosch pumpe prošišale gorivo u mjesec dana

Recommended Posts

Meni kad je auto cukao (zbog EGR ventila) mijenjao sam i filter goriva (iako je prijašnji stavljen prije cca 18kkm - mijenjao ga sam tako da nema govora da ga mozda u servisu nisu promjenili, te se radi o UFI-evom OEM filteru a ne nekom shrotu) i da znaš kako je izgledao... jaoo... crn ko katran.

Tankam na ini isključivo class diesel i na OMV-u premium/maxx

Edited by BrDa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za dva slučaja sam čuo u zadnjih mjesec dana iz prve ruke. Jedno iz Siska da je 15ak bosch pumpi poslano u Zg na servis, i drugo iz Velike Gorice jednog poznatijeg servisa da je isto 5-6 pumpi poslano na reparaturu. Isti majstor navodi još dva-tri servisa koji se isto iščuđavaju količini kvarova bosch pumpi u zadnjih mjesec dana. Svi odreda kakti točili na INA postajama.

 

Znači ništa drugo nego izbjegavati spomenute postaje ako motor posjeduje bosch pumpu, CR i PD motori nisu ugroženi.

Kakva je tu zaštita potrošača? Nikakva, a niti sa računom od INA postaje nemate dovoljan dokaz da je gorivo uzrok. Možda kad bi još imali kao pokriće izvješće kompletne analize i usporedbe goriva iz spremnika/filtera goriva i spomenute benzinske postaje, a to košta ko 10 reparaturi pumpe.

 

Dakle čovjek javlja da je u Daruvaru također masovni pomor Bosch pumpi i baš smo jadni, dakle INA nam može i motore uništiti gorivom i ne možemo ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pozestini masovno odumiranje pumpi,pogotovo na 1.6 d, 1.9 d,kao i 1.9 td i tdi masine,nesto slabije na vozilima tdi od 110 ks,i vise,masovno rikavanje na golfovi 2,pasati,trojke,nesto audi programa, pa cak i pumpe na autima do recimo cca 97,98 godine..Nesto manje francuska vozila..

 

Izvor iz prve ruke, isto njih 90% toci na INI..

 

Mada opet,ja konstantno tocim na INI, golfa 2 1.6 d i zasada nikakvih smetnji u radu,niti piskanja,pumpu nisam brtvio,prepakivao,servisirao..Promjenio vodove goriva,ulaz i povrat,cistio rezervar i to je to.. Znaci pumpa netaknuta 1.5 godina od kada je auto kod mene..

 

Tocim i kombi 2001 godinu,2.8 HDI,na INI,nikakvih problema,kao i Audi A4,1.9 tdi-110 ks i kamion od 400 ks MAN, sve na INI,zasad sve ok..

 

Sva vozila uredno mjenjani filter klime,zraka,ulja i goriva na 10 000, zajedno sa uljima, svi imaju odradjene kompletne velike servise, ako je to bitno..Pitaj Boga dragog..

 

Ko prezivi o ovom misteriju sa pumpama,pricat ce dugo..

 

:o

 

 

EDIT:

 

Javlja kolega da je na njegovom 1.6 dizelu,duji pumpa totalno propisala prije pola sata,kao da nekom kantom sipas naftu po njoj..Dosta dugo nije mjenjan filter,gumice su stare na pumpi,pumpa nije taknuta,rezervar je isto prljav i vodovi su koma,iz filtera goriva na izlazu,kad malo otvoris,koma neka smjesa vodenasta i krsevita ispada..Tocio na INI zadnjih 10-ak dana..

 

Drama se nastavlja..

 

:palacd

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjebali su recepturu nema šta drugo. Inače sam razgovarao i sa jednom majstorom koji radi

u servisu za pumpe, a i doma isto slaže, da se ništa unutra ne sjebe od mehanike samo pojede

gumice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slučaju (mehanika neoštećena) dao bi se kladit da su grunuli "malo više" biodiesela... on je prilično agresivan za gumene dijelove, pogotovo na starijim autima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je i meni lik rekao,mehanika o.k al gumenih dijelova nema raspali se.

gorivo doslovno ljevalo van.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za početak dali imaš evidenciju tankanja goriva,INI-nu karticu?

od servisa potvrdu da je po propisu proizvođača pumpa uredno održavana,stare dijelove.

kaj misliš da je INU sam tak tužit i u konačnici dobit spor.

 

eto ja nemogu niš dokazat osim da točim na ini,(računi)

računa od popravka nemam,isto ni bivši vlasnik koji ju je dal reparirat isto kak i ja(crkla elektroika)

 

i kaj im mogu i tak još hrpa ljudi,a da ne velim da se uredno i loža toči,još bude ispalo da budu ljudi morali platit kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi jedino sta mozemo je uzet 700,800,900 kuna i pravac na reparaciju i popravljanje pumpi..

 

A ovo sve ostalo objesit macku o rep..

 

 

Jos imam jedan info, pumpe koje su kompletno reparirane u zadnjih 2 godine, jos ni jedna nije propisala ponovno..Izvor od majstora koji uredno vodi evidenciju auta koji dolaze kod njega..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas kod majstora, ima čovjek 10 pumpi na obradi i ne može na godišnji danima, radi i praznicima, kako se postaje serviser Bosch pumpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bio danas kod majstora, ima čovjek 10 pumpi na obradi i ne može na godišnji danima, radi i praznicima, kako se postaje serviser Bosch pumpi?

 

:palacg X2

Share this post


Link to post
Share on other sites

...samo vi tocite na INA-i... ja sam je davnih dana zaobisao bas iz tog razloga sto sumnjam u kvalitetu goriva... tocio sam tjedan dana redovito na INA-i (hvala bogu, svaki dan mi ne gine stotka) i primjetio da mi auto cupka i nemirno radi i od onda samo adria oil i sve normalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites
A što mi koji imamo INA benze u krugu skoro i 100km..... :bok

 

 

Vi se seliti onda iz grada i to doci zivit u grad di ima bar 3 benzinske, a da nisu inine.. :palacg

 

 

Po pozestini su se jos pojavili neki blentavi simptomi - znaci auto od jednom pocne radit tako da se ler gas sam podize od 200 - 300 obrtaja, pa dodje u normalu, pa opet u leru divlja..Ili mu das gasa na 3500 obrtaja i prilikom pada do ler gasa,nekoliko puta prekida i zaustavlja obrtaje dok dodje do ler gasa..Ili cak i ostane recimo na 1300 obrtaja.. I onda obicno za 10 - ak dana pumpa propisa..

 

Ovo vredi pogotovo za golfa 2 i to ove mocne 1.6 dizele.. Znaci na njima su ovi simptomi..

 

I kod nas su redovi kod bosista,ko kod doktora ili u kauflandu..

 

A imamo 2 ili 3 majstora ( ako i toliko ), sta se kuze u tu terminologiju sa pumpama i opcenito se samo bave time..

 

I ostali,koji nesta pokusavaju ( citaj zaradit laku i brzu lovu ).. :rotfl

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim da i u ogulinu postoje takvi problemi, meni je na duji 1.6 TD prije 3 tjedna propišala pumpa to su bile lokve nafte po dvorištu.kad sam došao do majstora rekao je da mu je u par dana došlo 10 ljudi kojima su prosle bosch pumpe i to redovito golfovi 2-ice i 3-ice. Inače auto vozi deda i toči ga isključivo na INI. auto je redovito servisiran (ulje i filteri na 7000 km pošto radi malu kilometražu) mažen i pažen.

Ja sad ne znam da li je to do INE ili cega ali ocito je da im je gorivo u qurcu. Da li promjeniti pumpu ili ici na ove kombinacije s dvotaktolom :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u krugu 20 km nema bosch majstora pa rekoh da otvorim biznis, ne znam što radit, sad imam garanciju godinu dana taman da prošiša ili se rješavat dvice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosli tjedan reparirao boschicu, rekao mi je majstora da se nesto cudno desava s gorivom, osjetno se povecao broj reparacija zbog curenja (a mozda je to zato sto je jaca rekla da smo izasli iz krize pa ekipa ima para za repariranje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj reč pajo tankiran zadnja 3puta,na petrolu,europetrol sad jel ima kakva razlika između te dvije neznam.

al miris ispuha je sad normalan a ne da grize i peče kad posnifam.

dim je crni nije bjeli ko da nafta nesagori.

bolje pali kak bi rekli na zub,prije je zaverglal krug,dva.

 

očito u ini nekaj shebali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjebali su svugdje,juče sam išao po pumpu za jednog Venta jer je pajdo nije stigao pokupit,kaže majstor brtve su bile ko žvaka i nije vesel jer mu se vratilo puno ljudi koji su nedavno reparirali pumpe kod njega pa ih sad odrađuje besplatno u garantnom roku koji daje.

Meni zasad sve OK ali svejedno, INA by by & kissy kissy

Share this post


Link to post
Share on other sites

di su sad razni magazini/časopisi koji testiraju goriva pa da se pozabave di je kakvo gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obični dizel se više ne proizvodi radi euro normi.

ovo je po pričanju info,da OMW uzima u sisku,a tifon u rijeci,pa sad ako ko zna koju drugu info. neka podjeli sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0