0
tihca

Tlak u gumama?

Recommended Posts

Na kolko bara treba napumpati gume,zna netko točno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori?? vrata??ca rezervoara i sve ti pi??e za sve dimenzije guma koje ti idu na auto...

Bar meni pi??e... :bleh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak je, pise na vratascima. Mislim da je 2.3 zadnje i 2.5 prednje, ak auto nije natovaren. Ali ja pumpam na 2.6, 2.8, ovo kaj pise na poklopcu mi premekano, a zrak besplatan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak je, pise na vratascima. Mislim da je 2.3 zadnje i 2.5 prednje, ak auto nije natovaren. Ali ja pumpam na 2.6, 2.8, ovo kaj pise na poklopcu mi premekano, a zrak besplatan :D

 

Nije li ti to malo puno :) 15ke?

 

ja sam 215/40/16 dr??ao na 2,5 jer su bile razvučene pa da mi se felga ne kotrlja po podu hehe :D

 

sad ove "normalne" gume :D (sram me i reć dimenziju ) dr??im oko 2,2 sve... :)

 

I mislim da ti je to dovoljno i za 195/50/15... :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest alenp

195/50/15 na 7 i 7.25 felgi se druka na 2.3 Bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i 180/60/14 pumpam isto. Vele ovo kaj pise pa jos 0.2. Probao sam ih i na propisanom tlaku, ali mi nekak cudan auto, ko zelatina, i volan mi cudan, pa sam kihno jos malo u gume. Trebao si me vidjet sa 3 bara i po autoputu, od buke guma, zvuk dizela nisam cuo :D Ali su ispustile na oko 2.8 do drugi dan, pa ak im to pase nek tak budu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MRX

meni su sve četiri 195/50 15 na 2.0 i opet mi je to pretvrdo

 

čini mi se da je 2.8 malo previ??e za na??e ceste jer na na??im cestama ima premalo asfalta među morem rupa.... barem je tako kod nas u Dbk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni su sve četiri 195/50 15 na 2.0 i opet mi je to pretvrdo

 

čini mi se da je 2.8 malo previ??e za na??e ceste jer na na??im cestama ima premalo asfalta među morem rupa.... barem je tako kod nas u Dbk.

 

evo moj c/p :) (moj Golf 2)

 

meni su sve četiri 195/50 15 na 2.0 i opet mi je to pretvrdo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kolko bara treba napumpati gume,zna netko točno?

 

 

za tvoj treba naprijed na 2,3 bara a zadnje 2,1 bara :palacg

sve piše na poklopcu rezervoara

 

udobne su i dobro lijepi cestu ( barem autor tvrdi )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cjelo ljeto odvozio na 3,0 bar ...195/50/15.... a na 2,2 auto je nekak čudan , ljigav, neznam kak da kazem ,nije ono šta se traži :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 205/40/15 na 2.2 bara pumpam, ne znam jel dost ili ne i zaboli me :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja 205/40/15 na 2.2 bara pumpam, ne znam jel dost ili ne i zaboli me :rotfl

he,he... :palacg Ja isto sve gume 14",15",16" pumpam na 2.2...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam cjelo ljeto odvozio na 3,0 bar ...195/50/15.... a na 2,2 auto je nekak čudan , ljigav, neznam kak da kazem ,nije ono ??ta se tra??i :D

A kako bi kazao kad su gume 165, ne mo??e?? očekivati da ti prenapumpana guma popravi le??anje.

2,2 bar je sasvim u redu za neopterećeni auto, ako nemate neke ekstremno niske gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svoje pumpam oko 2.3 bara..to mi taman...ako je premalo onda mi vise trosi..a ako je previse klizem po cesti..ne drzi cestu dobro :)..zadnje su mi na 2.1.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo kolega, treba se dr??ati uputa navedenih u manual-u, za svaku dimenziju gume i opterećenje.

tako će gume trajati dulje, a potro??nja i upravljivost optimalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mlad..al ucim brzo..nebi covjek vjerovao..ah sto mali ima potencijala :D..hahahahah....

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam topic i natjerali ste me da uzmem u ruke knjigu: "Golf uputstvo za rukovanje" :)

 

tamo pise da je 66kw 90ks niskoprofilna guma tvornicka predvidjena 185/55/ HR 15" 80H 6Jx15

 

za 66kw pise: napred/iza gume

djelomicno opterecinje: 2,0/1,8

max opterecenje: 2,0/2,4

pise i napomena da za vozila sa niksoprofilnim gumama odnosno 185/55/ HR 15" 80H vrijednost pritiska guma uvecava za 0.2..

 

tako da ispada da za djelomicno opterecenje idealan pritisak je 2,2/2,0

 

al s obzirom da vecina nas ima 195/50 15" cini mi se da je bolje da je jos barem +0,1 bar

 

tako da cu bas sutra probat napumpat 2,3/2,1 pa vidjet kak se ponasa tako...

 

iako mi tvrdo,i sve nesto mislim da vratim 13" privremeno opet :) bubregi su mi jedva na broju vec sa voznjom po samoboru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vidim,da ste pazite na to,bitno zbog tro??enja gume,pravilno gripa i udobnosti!Meni je auto dosta tvrd,kak nebi kad su 3 bara prednje,mo??da i jo?? vi??e,a i spu??ten je...Bum sutra probal,ili u ponedjeljak pa ču napisat kakve su promjene!

 

:mah:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
he,he... :palacg Ja isto sve gume 14",15",16" pumpam na 2.2...

 

 

 

Jebga zajebo se, 205/40/17 su kod mene jelte na 2 koma 2 bara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm da covjek ne vjeruje... (bilo 2,0/2,0) i danas napumpo 2,3/2,1 , i razlika nebo i zemlja :)

lakse okrecem volan, auto je za cudo udobniji!?!? ,nekako startniji malo...

 

no kroz voznju mi se cini da su prednje malo pretvrde a zadnje premeke (s obzirom da imam plin iza +60ak kg)

 

tako da cu prebacit na 2,2/2,2 i to mi je cini se idealna varijanta... moj savijet i ostalima da tako napumpaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tomek ovo kaj si reko za gume dr??i...tak je i meni makar me to ne zabrinjava(mislim volan i to) jer kak bi peki reko servo je za tetkice :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam cjelo ljeto odvozio na 3,0 bar ...195/50/15.... a na 2,2 auto je nekak čudan , ljigav, neznam kak da kazem ,nije ono šta se traži :D

 

 

aha u tomu je problem tvrdoće na 3.0bara..... :bag::bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites
za tvoj treba naprijed na 2,3 bara a zadnje 2,1 bara :palacg

sve pi??e na poklopcu rezervoara

 

udobne su i dobro lijepi cestu ( barem autor tvrdi )

 

 

Evo ba?? kak ka??e?? majstore!

 

Ja sam ih danas napumpal(u stvarnosti sam iz svih ispu??tal zrak,previ??e su bile napumpane) +0.1bar,znači zadnje 2.2,prednje 2.4!Odmah se osjeti da nije vi??e tak tvrd do bola!A dr??i se i dalje kak treba :palci

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo baš kak kažeš majstore!

 

Ja sam ih danas napumpal(u stvarnosti sam iz svih ispuštal zrak,previše su bile napumpane) +0.1bar,znači zadnje 2.2,prednje 2.4!Odmah se osjeti da nije više tak tvrd do bola!A drži se i dalje kak treba :palci

 

eto. ;) bez obzira na dimenzije gume uvijek odgovara tablice na poklopcu. glavno je da smo uspjeli :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
0