6 6
Leic

Ugradnja RCD 510

Recommended Posts

bok ljudi, imam jedan problemčić pa ako može pomoć mala...

 

dakle golf 6 mi je došao sa rcd210. odmah sam ubacio unutra rcd310 i to sam išao kod čovjeka za kojeg sam znao da je već radio na 6-icama neke stvari.

 

kad sam došao po auto rekao mi je da je trebalo još par kabela i adaptera koje on nije imao pa da je sad antena traljavo spojena i da nije složio ono što sam tražio - da auto ima USB priključak.

 

zanima me što se dobije (ili gubi) ako spojimo single FAKRA na Double FAKRA antenski priključak onako po seljački da samo utaknemo tamo gdje ide, tj. što bi dobio sa adapterom single to double FAKRA.

 

druga i bitnija stvar je USB. jel mi može netko objasnit što toćno sve treba za ugradnju. našao sam na nekom njmačkom forumu ali nisam baš sve razumio... koliko vidim trebalo bi mijenjati cijeli konektor na radiu pa se sve nadam da sam krivo shvatio...

Edited by mk6

Share this post


Link to post
Share on other sites

plug play ti je rcd310 osim te antene

 

ne treba ti po meni, ako je prijem dobar nemas sta dirat vise

 

neznam, konektor se ne mjenja,dodaje se al neznam kolko ti se to isplati

 

imas interfejs onaj usb,sd i on ti je 100 eur

 

ako si planirao koristit prijenosne stikove kartice onda u startu umjesto 310 si 510 trebao tzrazit jer slicno ce te to izac

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijem je ok ali me zanima jel bi bio bolji.. ali to mi je ionako manje bitno

 

znači 310 uopće nema mogućnost čitanja USB-a nego mora imat još i interface? to je zbilja komplikacija jer vidim da su dosta skupi...

 

vidim da ima jeftinija opcija da se spoji preko aux-a npr ipod ili iphone sa 3.5 mm konektorom?! jel bi išlo tako?

Edited by mk6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali u golf 5 odgovara ovaj gateway i da ne prazni aku rcd 510?

 

3CO 907 530 F 1/2008

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dali u golf 5 odgovara ovaj gateway i da ne prazni aku rcd 510?

 

3CO 907 530 F 1/2008

 

 

to nije Gateway za golfa već za passata .

za golfa ide 1k0 ili 7n0....

Edited by lala30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci!

 

covjek mi reko da pase ali nisam bas bio siguran pa dobro da sam provjerio

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, s obzirom da je kutija osigurača drugačija nego ova za koju je slike stavio Mario, sam sam tražio i našao slobodan ecu spot, gdje struja nestaje par minuta nakon vađenja ključa. Međutim, kada tako prespojim rcd 510 izgubi memoriju svaki put tako da nema neke koristi.

 

Dal treba šta za memoriju još prespojiti ili? Tokom noći ne padne puno struja, ali ipak radio vuče struju pa bi to riješio.

 

ovo sa osiguračima je privremeno dok ne vidim koji je can modul u autu i da li se on može update-ati ili mu jedino zamjena preostaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz decki

 

ja bi sebi stavio isto taj veliki ekran al neznam ni sam sta da stavim :( neda mi se bas dati za orginal tolike pare pa me zanima sta vi preporucate

 

mfd2

 

ovako nesta

 

http://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/vw-skoda-radio-navigacija-oglas-7143561

 

ili nesto 3?

 

ja sad imam ovaj model u autu: http://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/vw-rcd-500-6-disc-cd-changer-radio-oglas-9859123

 

 

zanima me kad njega izvadim šta mi je sve potrebo izmjenit ili jos dodatno napraviti kad ugradujem taj veci ekran ili ti drugi model radija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomo ja cu ti samo rec da ne uzimas nikakve kopije RNS-a.. Imo prijatelj i kad je vidio u mene orginal, zabediro :) zali Boze para.

Kenwood, Pioneer i Alpine su ok sto se tice zvuka, slike i drugih funkcija (npr. bluetooth i kamera, vecina ima bluetooth u sebi a na njih idu cunga lunga kamere bez problema). Jedino je "problem" taj izgled u cjelini.. Bar je meni bio. Jednostavno nisu ni blizu lijepe te multimedije ko orginal RNS. A da kosta, kosta..nije jeftin.. Al jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije da se trpam ali imam rns 510 led 40GB HDD s antenom 4200kn. nema sanse da mozes proc bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

smjesne pare ;)

 

ma iskreno nedaje mi se tolike pare za radio (milsim lijepo je to imati aliiii...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma imam al nedaje mi se bas tolike pare za to, ionako cu auto za 6 mj. prodavat, a kod nas kad nekom kazes da ima radio od 600 - 700 eura rece ti izvadi ga van stavi serijski meni netreba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bosanac

plug play ti je rcd310 osim te antene ne treba ti po meni, ako je prijem dobar nemas sta dirat vise neznam, konektor se ne mjenja,dodaje se al neznam kolko ti se to isplati imas interfejs onaj usb,sd i on ti je 100 eur ako si planirao koristit prijenosne stikove kartice onda u startu umjesto 310 si 510 trebao tzrazit jer slicno ce te to izac

 

eto ja sam to skonto i namjeravam umjesto postojećeg RCD 310 postavit kineza Delphi RCD 510

 

hoću li imati ovih problema oko pražnjenja akumulatora, što muči većinu koja se javila na ovu temu

 

ili je to slučaj samo kod Golfova 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bosanac

hvala jarane,

znači ubacivanje novog RCD 510 i samo plug & play

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam rcd310 u golfu uzeo bi preko ebaya neku kopiju rcd510. dali će mi i dalje raditi tipke na volanu i ono prikazivanje za parking senzore na ekranu radia???

Edited by Ruby

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6