1 1
-vrh-

Golf 5, voda u gepeku

Recommended Posts

On 2/2/2021 at 12:43 PM, S4mpion said:

Da ne otvaram novu temu, zna li neko jel' na vratima gepeka petice postoje neki odvodi za kišu koji se mogu začepiti?

 

Juče otvaram vrata gepeka i čujem kako se u vratima mućka voda, možda litar i po da ima, ali unutrašnjost gepeka je suha, voda nije prošla unutra, izgleda da se zadržala baš u vratima.

Imao isti problem, na dnu vrata od gepeka su 3 rupe za odvod. Međutim, stavljeni su plastični čepovi i lakirano je preko njih.

Te čepove sam izvadio, pa se voda više ne zadržava.

IMG_20210306_135436__01.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2021 at 1:15 PM, Veljko said:

Imao isti problem, na dnu vrata od gepeka su 3 rupe za odvod. Međutim, stavljeni su plastični čepovi i lakirano je preko njih.

Te čepove sam izvadio, pa se voda više ne zadržava.

IMG_20210306_135436__01.jpg

E hvala ti Veljko, mislim da je upravo do ovoga. Provjerio sam na svom autu, kod mene nisu 3 rupice, već postoji samo jedna i to ona na desnoj(suvozačevoj) strani vrata gepeka. Na lijevoj strani (gdje se i čuje voda) i u sredini postoje dva ispupčenja na limu (kao pipci), ali nisu izbušeni, pa ću gledat' da napravim rupicu kad vrijeme bude malo bolje ili su možda to plastični pipci, stvarno nisam provjeravao, jer je lakirano preko njih, pa sam pretpostavio da je metal u pitanju.

Edited by S4mpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno ne mogu vjerovati da nije predvidjeno kamo bi ta voda izlazila. Da li je mozda moguce kako tu voda ne bi ni trebala dolaziti pa da potrazite uzrok zasto uopce dolazi do tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, S4mpion said:

E hvala ti Veljko, mislim da je upravo do ovoga. Provjerio sam na svom autu, kod mene nisu 3 rupice, već postoji samo jedna i to ona na desnoj(suvozačevoj) strani vrata gepeka. Na lijevoj strani (gdje se i čuje voda) i u sredini postoje dva ispupčenja na limu (kao pipci), ali nisu izbušeni, pa ću gledat' da napravim rupicu kad vrijeme bude malo bolje ili su možda to plastični pipci, stvarno nisam provjeravao, jer je lakirano preko njih, pa sam pretpostavio da je metal u pitanju.

Mislim da bi ti to trebalo bit to, i meni je izgledalo da je neki var na limu koji je lakiran. Kacavita je riješila dilemu 😄

A voda mi ulazi preko zadnjih svjetala, onaj dihtung je postavljen kriminalno na oba svjetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Veljko said:

Mislim da bi ti to trebalo bit to, i meni je izgledalo da je neki var na limu koji je lakiran. Kacavita je riješila dilemu 😄

A voda mi ulazi preko zadnjih svjetala, onaj dihtung je postavljen kriminalno na oba svjetla.

Svjetla su mi bila ok donedavno, međutim crkla mi sijalica na lijevom i nakon što sam je zamijenio, neki dan vidim da je u štopku probila vlaga, nije mnogo, ali mi bode oči, pa ću i to morati da riješim kad malo otopli, da prečistim dihtung i možda neki komad tanke gume ili spužve da gurnem između štopke i lima, čisto da malo ograničim dotok vode kroz zazore. Mislim da autopraonica i jak pritisak vode najviše utiču na stvaranje vlage u štopkama, pa ću ubuduće izbjegavati da direktno tučem po štopkama. Najgore što se onaj dihtung ne može kupit' nigdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROBLEM RIJEŠEN

Ipak je do čepova za koje sam ja mislio da je zapravo lim zato što su lakirani, pa se ne vidi na prvu da je plastični čep u pitanju. Uglavnom, šarafcigerom sam izbio čep i voda je odmah počela izlaziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super da si rijesio ali ja bi se pozabavio time da tu uopce ne dolazi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je predviđeno svakako da voda tu prolazi, jer postoje rupice koje nemaju drugu svrhu:

 

161875432_486462352526456_76299563350832

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

Nakon vožnje u snježnim uvjetima sam primjetila da mi je u gepeku voda, točnije u onom dijelu koji je predviđen za rezervnu gumu, izvadila sam tepih, to sve posušila, kada je sve bilo suho probali smo s crijevom za vodu polijevati  stražnji dio automobila, i u području srednjeg stop svijetla i u području drugih svijetala, oko kedera i ništa se ne slijeva, sve je suho. 

Da li je netko imao slični situaciju? Nekad kod velike razlike u temperaturi danju i noću, ujutro budu dosta zamagljena stakla iznutra, bude dosta rose, jel moguće da se kondenzira pa nekako slijeva ili je to znanstvena fantastika? Ne radi se o nekoj velikoj količini vode.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1