1 1
-vrh-

Golf 5, voda u gepeku

Recommended Posts

danas je auto cijeli dan bio vani na parkingu dok je lijevala kiša, i sad navečer imam šta vidjeti, sjedišta zadnjih siceva su mokra, a u gepeku gdje stoji rezervna guma ima 2 centimetra vode i okolo je sve mokro...

 

jedino što meni pada na pamet je da možda brtva negdje pušta... ima netko neku ideju kaj bi još moglo biti ?

 

i da, lud sam :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci bivsi vlasnik ti to nije napomenuo kod kupnje,ha?

A nista onda..ko sto ti Roko kaze,sjedi unutra i zalijevaj ga ko cvijece..pa mozda otkrijes gdje pusta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ak su zadnja sjedala mokra a mokro i rezervni tocak onda vjerovatno kroz antenu

pa se slijevalo dole

 

 

ali imao bi traggove vode po krovnom tapacinungu

Share this post


Link to post
Share on other sites

krovni tapecirung je suh, ja mislim da je sjedalo mokro zato jer se voda možda kod kočenja slijevala po gepeku pod sjedala...

 

bivši vlasnik se ispričava i kaže da nije stvarno znao, da ako ne riješim sam da mu javim da će on platiti saniranje "kvara" idući tjedan.

 

pa eto, sad idem van, spojit crijevo iz vrta i polijevat auto... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda jedino kroz zadnju lampu, posto se skidaju kad se sijalica mjenja sigurno se brtva odljepila ili tako nesto pa kad je vracao lampu,brtva nije sjela na svoje mjesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam polijevati auto vodom i prati staklo brisačem, i svaki puta je bilo mokro oko ove kopče pa sam zaključio da voda tu ulazi u gepek...

 

kopca.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi dalo mira, išao sam skidati plastiku s haube, na spoju šlafića s motorićem brisača je napukla plastika i tamo sad voda doslovno šprica u unutrašnjost haube odakle curi u gepek...

 

to sad moram kupit samo taj dio ako se može i zamijenit ga, zna netko može li se to kupiti posebno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam danas u ovlaštenom servisu, rekli su mi da za taj model mehanizma brisača ( Bosch ) ne može se zasebno zamijeniti taj dio, nego sve u kompletu, što stoji 1007 kuna, pa sam zasad odlučio "zakrpati" rupicu 2-komponentnim lijepilom, ako bude držalo super, ako ne onda ćemo promjeniti sve.

 

a drugi dio problema, puštanje uz brtvu sam riješio tako da smo malo napeli prihvatnik brave, da bi hauba jače pritiskala na brtvu... zasad je ok, vidjet ćemo kak će dalje biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslikam sutra kak to izgleda, nadam se da će barem neko vrijeme bit dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak ništa, ljepilo ne pomaže, izgleda da pušta vodu unutar kućišta i ona sad curi van na spojevima, budući da smo poljepili vanjski dio puknuća...

 

ne preostaje mi drugo nego promjeniti taj dio, kod Zubaka mu je cijena 1000 kuna, ako znate nekog tko bi imao rabljeni slobodno mi javite...

 

a evo i slika

 

DSC00351.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ipak ništa, ljepilo ne pomaže, izgleda da pušta vodu unutar kućišta i ona sad curi van na spojevima, budući da smo poljepili vanjski dio puknuća...

 

ne preostaje mi drugo nego promjeniti taj dio, kod Zubaka mu je cijena 1000 kuna, ako znate nekog tko bi imao rabljeni slobodno mi javite...

 

a evo i slika

 

DSC00351.jpg

 

 

Hmm a da tebe nezeza neki kondenzat,ako je auto recimo na livadi parkiran,kraj drveca ili opcenito neke zelenjave u prirodi..

 

Padala juce kisa kod tebe , ili ste testirali vodom, pa je opet mokro ili ?

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije padala kiša, nismo niš drugačije testirali... a obloga na zadnjoj haubi je skinuta tak da se vidi sve...

 

čim ideš prat staklo voda procuri iz kučišta, prestaneš prat, prestane curit voda, počneš prat počne curit voda ... :D

 

a i otpočetka je baš špricala voda iz kučišta, sad kad smo polijepili kapa po spojevima, ali to nemre tak ostat, smrznut će se po zimi voda u tome i popucat će skroz... tak da moram to promjenit...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije padala kiša, nismo niš drugačije testirali... a obloga na zadnjoj haubi je skinuta tak da se vidi sve...

 

čim ideš prat staklo voda procuri iz kučišta, prestaneš prat, prestane curit voda, počneš prat počne curit voda ... :D

 

a i otpočetka je baš špricala voda iz kučišta, sad kad smo polijepili kapa po spojevima, ali to nemre tak ostat, smrznut će se po zimi voda u tome i popucat će skroz... tak da moram to promjenit...

 

 

Najbolje uzet drugo i miran si..

 

Jer ovak nesta kemijat i ljepit pa to drzi jedno popodne,a i sav auto ce se napit te vodurine,pa onda to susi da se smrad ustajale vode nece sirit po autu..Ma drama..

 

Bolje spreci,nego ljeci..

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije kemijanje ni bilo opcija, samo sad tražim ak se može nać negdje rabljeno a da valja, da baš ne platim 1000 kuna ako ne moram jel :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skuzio da mi je u prostoru za rezervnu gumu mokro. Istraživao sam malo i trazio slijedio vodu i doao do lijevog boka blatobrana. Teko mi je točno odrediti jer izgleda da i voda isparava pa ima i vlage dosta po limu i točno ne mogu odrediti. Najvise se vode nakupilo na slici ispod dolje u tom prostoru gdje je neki kao vosak ispod plastike od branika ali mislim da se slijeva od nekud drugdje ?

 

20161120_103001.jpggreenshot

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj brtve na svjetlima. ja sam imo vode u vratima gepeka pa bilo da je brtva od svjetla propustila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti mogu nabavit od A3 nez jel pase al cini mi se slicno dosta taj cijeli komplet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis brtve? Kako da vidim jeli do njih... ako je kupit ću ih ja nije problem

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat je ima isti problem ko ti,mislija je da su brtve od svitala.Na kraju skinija branik i poliva vodon i vidija da na tom odusku od gepeka pusta vodu.Skinija taj komad sve ocistija i zalipija ga lipilon za sajbe,i oko njega namaza sikon(desna strana mu pustala,zamazali obe dvi strane)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1