1 1
-vrh-

Golf 5, voda u gepeku

Recommended Posts

Meni isto na petici taj desni odusak... zadnje sjedalo mi je znalo bit mokro od toga za vrjeme kise. Kupio drugi sa novom brtvom oko 200 kn mislim i od onda je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusak mislite ono plastično kockasto na prethodnoj stranici sto sam objavio sliku ili? Ili oni gumeni čepovi po bunkeru ispod rezervne gume. Jer meni bude ispod one četvrtaste plastične kutije s klapnama 3 cm vode i vise se nakupi i ona se preljeva po bunkeru i u rezervnu gumu. E sad od kuda se slijeva moram viditi ali da me ne brine brine pogotovo ako budem morao branik skidati.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brtva od te cetvrtaste kutije s klapnama s prethodne slike.Skines branik i prominis to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branik je lako skinuti doslovno par min. Ako ne zaj...aju ona 3 vijka od dolje. Prije nego krenes rastavljat pogledaj da nije brtva od antene losa pa se cjedi po c stupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem pogledao ali ako bude trebalo skidati taj branik malo ću razmisliti... kako se zove ta plastika da potražim na ebay... trebalo bi prvo sve pribaviti prije nego sto krene demontaža. Brtva antene nije, jer je gore sve suho uključujući i c stupu. Znači moguće je da se slijeva odozgo i kroz tu plastiku da ulazi sastrane nekud?? A one klapne lako se otvaraju i ne drži ih nista i da kroz njih ne ulazi voda već okolo... zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morati ću ja to jos dobro istražiti jer kod mene je voda bistra nebi onda rekao da je ispod kotača. Ima li možda kakva alternativa da se promjeni samo brtva ili silikonirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skuzio da mi je zadnja klupa vlazna,idem pogledat kad ono i bunker pliva. Je moguce da se ona guma sto brtvi oko cijelog bunkera smeksa ili nesto? Ona je sva mokra pa mislim da mozda tuda cijedi u nutra. Mozda sam je ja zajebo jer sam je mazao s nekim cudom da se ljepo za crni,budala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da mi curi voda dolje na onoj kutiji plastičnoj s klapnama. Jer gore je sve suho pa isključujem antenu i brisač... džek onaj od fara je suh i oko njega je suho a dolje je mokro oko kutije. Jeli pametno silikonirati tu kutiju s unutarnje strane po rubu onako okolo sve. Znači bez da se skida cijeli branik jer na kraju krajeva nije mi sad zgodno skidati branik a i tih brtvi nema za kupiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ocistio sve oko te ozrake i zatim zabrtvio silikonom. to nije pomoglo tako da sam narucio novu i sve rastavljao ponovno i cistio da bi ju zamjenio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlasteni. Ne brtvu vec sve komplet. Brtvi nema ja mislim. Probaj zasilikonirat nekosta te nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probati ću ili silikonirati ili ima onih brtvi u koluta to se lijepe pa neto iskombinirati s njima. Ipak ću sutra skidati branik, strah me da ne ostetim boju ali moram jer mi ulazi voda unutra i moram rijesit to. Kad skinem znati ću vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim.. .skinuo sam zadnji branik. I skuzio da pusta vodu na ozracniku jer me jedan na parkingu prije godinu dana zapeo i ja sam dao napraviti i prspricati sve komplet. Ali majstor nije obraćao pozornost a bas na tom mjestu gdje je ozračnik je lima malo uleknuta i sami ozračnik nije dobro prianjao a riječ je o milimetrima. To sam izravnao i silikonirao izvana po rubu lijepo prozirnim silikonom da se ne kuzi i zatvorio sam lijepo radi preventive . Sad ću viditi kako će se pokazati.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet dižem temu, usljed ovog potopa u Ri opet mi je jutros bila voda u bunkeru. Može savjet, kako se skida ona plastika s nutarnje strane(obloga), se samo počupa ili ju drže neke vide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa tom vodom ( U rijeci haha ), naime kad otvorim bunker, onda se voda salije odozgo od vrha vrata prema dole i iscuri mi na dasku onu znate.... sad neznam kako da otkrijem gdje točno ulazi voda, auto je unutra suh...

 

znači ide kroz bunker, kroz bravu i u rezevni kotač

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješen misterij puštanja vode, bar kod mene.

 

Neda mi vrag mira i moram prčkat, skinem onaj mini far na vratima bunkera i vidim da je brtva tamo , cijela ali nekako čudna ali ok, i vidim da je po tom faru fleka od vode. Vratim far, uzmem kantu vode zatvorim vrata i polako pljuskam vodom po tom faru, otvorim vrata bunkera i voda iznutra se iscjedi van... znači brtve mi ne drže dobro.

 

Odlučio sam kupiti silikona i staviti po toj brtvi i vratiti far....

 

to mi je trenutno najjeftinije riješenje. Jer vidim da je brtva na tom faru zalijepljena, tako da necu odljepljivati i stavljat drugi. Morat ću ako ne pomogne silikon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su sve one gume mokre, pa mislim da možda dobro ne brtve, neznam ni sam

 

Poslano sa mog HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su te brtve bile mokre i far uznutra prljav od vode.

 

ja sam stavio silikon, ali nedaj boze da moram skidat far, nema šanse bez čekića haha. jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Wurth-ov silikon za kupit koji ostaje trajno elastican

 

Ja sam ga koristio kada sam brtvio vozaceva i straznja lijeva vrata tj onu oplatu jer strune gumica pa curi voda. Tuba kosta cca 250 kuna ali je super. Klasican silikon/diht masa se stvrde i problem je skinut

 

Za straznje lampe se moze samo brtva/spuzva zasebno kupit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije koji dan kad sam mijenjao pumpu goriva primjerio sam vodu na tapacirungu krova,bio je mokar sa desne strane i na onom stupu kod police gepeka,kao da ulazi na antenu,antenu sam mijenjao prosle godine zalijepio je,ugrijao gumu da bolje dihta i sad mi se to pojavilo,neki dan ju skinio,promjenio obostranu traku i opet isto,tocno ispod nje fleka na tapac krova. Jucer opet sve rastavio,uzeo silikon k+d povukao jednu crtu po plastici antene,mislec da sad nema sanse,opet isto,da sad nista od tog ne valja kolka je mogucnost,neznam di drugo voda moze uc ako ne ne nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, zna li neko jel' na vratima gepeka petice postoje neki odvodi za kišu koji se mogu začepiti?

 

Juče otvaram vrata gepeka i čujem kako se u vratima mućka voda, možda litar i po da ima, ali unutrašnjost gepeka je suha, voda nije prošla unutra, izgleda da se zadržala baš u vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, S4mpion said:

Da ne otvaram novu temu, zna li neko jel' na vratima gepeka petice postoje neki odvodi za kišu koji se mogu začepiti?

 

Juče otvaram vrata gepeka i čujem kako se u vratima mućka voda, možda litar i po da ima, ali unutrašnjost gepeka je suha, voda nije prošla unutra, izgleda da se zadržala baš u vratima.

Postoje i mogu :)

Cuo sam za nekoliko slucajeva bas kod petica. Ne znam jel to kod njih iz nekog razloga nesto cesca pojava nego inace

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1