0
svrle

5x112 felne na VW polo 9n

Recommended Posts

Planirao sam da nabavim TT parabolke za moj Polo, medjutim jako su retke i nema sanse da ih nadjem, one su 17x7.5 et35 za one koji ne znaju. E sad, za super cenu sam nasao Fat five model koji je identican ali je 5x112 et 35. Da li bi kacili rubovi ako bih stavio adaptere, isao bih na minimalnu preporucenu debljinu, koliko su mi rekli 15mm je minimum, pa bi to bio et 20. Jel ima neko iskustva sa tim stvarima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će ti stršat van,meni su bez adaptera blizu ali ovisi kakvu gumu želiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa planirao sam 205/40 gumu, 195/40 bi bilo lepse mozda, ali ja ipak planiram da vozim auto svaki dan sa tim felnama i gumama pa sam ipak za varijantu 205/40 zbog manjeg strecha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je 7jx16 na ET 20 bilo ravno s rubom,možda nešto malo van felga,ali je bila gore Falken 195/45/16 tak da nije bila mesnata,kolko je tebi ova J???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka, felne nisu et35 kao sto sam mislio, vec su verzija za audi a8, ET48. tako da sa adapterima od 15mm bi et bio 33 sto je ok zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda cu da ih uzmem, za 220 evra su stvarno dzabe, pogotovo sto su odlicno ocuvane. Hvala svima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koliko ces na kraju ustedit, sa ovom opcijom felge + adapteri nisam siguran..jer i adapteri su ti 1000 kn minimalno, s tim da ti na adapter od 15 mm trebaju vijci sa plitkom imbus glavom, jer drugi tesko mogu stat, a i oni ti vijci nisu jeftini.. tako da neznam kpliko ces ustedit, a s druge steane kad imas parabolku zavidas je na auto i vozis se bez obaveza, adaptera i sl...ali ti vidi i odluci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam felne, kao nove su su na oko. Pa znam da necu ustedeti puno, ali svejedno ovako imam odlicno ocuvane felne i adaptere, a kasnije cu uvek moci da uzmem opet neke dobre felne 5x112 pa mi je zbog toga ovo mnogo bolja opcija nego da jurim TT parabol koje su jako retke i naidju jednom godisnje u oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0