0
miki321oc

Zamjena MCD za MFD

Recommended Posts

Prelistao sam 15 stranica ovoga podforuma ali nisam nasao odgovor.

 

 

Interesuje me da li je potrebno nesto mjenjati u instalacijama prilikom zamjene MCD navigacije za MFD ili je samo plug and play ???

 

Auto mi ima MCD navigaciju i kontrole na volanu, gps antenu...

Dobio sam ponudu da doplatim 150eur i uzmem MFD.

Da li ce MFD raditi kod mene u passatu ako ga samo prikljucim ? Da li ce raditi kontrole na volanu ???

 

 

Znam da je dosta clanova ubacivalo MFD ali niko nije pisao neke detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ga i ja kod sebe, i prije njega sam imao mcd, oba nisu bila serijski u autu vec je sve naknadno slagano,sto se tice instalacije sve ti je p'n'p, prosto receno izvadis i stavis, taj novi MFD koja je verzija? jer cini mi se da je jedino mfd verzija G ta koja se moze spojiti na full fis i da rade multifunkcije na volanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da i ja napišem koju

 

sto se tiče instalacije samo kopčaš, jedino sam morao promjeniti uz okvir sa 1din na 2din uređaj i dio ventilacije u instrument ploči jer mi mfd nije išao unutra do kraja jer je udarao u tunel ventilacije, al pošto sam imao još jednu instrument tablu srećom na toj je bio taj dio ventilacije malo udubljen i kad sam ga ugradio u auto mfd legao ko budali šamar

 

 

Toni kako da skužim koji je moj mfd model, dal po orginal broju ili nečem drugom

 

 

mfd je izvađen iz passata '01. 3bg a moj je '99. 3b

Share this post


Link to post
Share on other sites

@puks: saznati koja je verzija mfd-a mozes na dva nacina

 

1. nacin: po kataloskom broju, npr : 3B0 035 191 D ovo ti je od D-verzije

 

2. nacin: udjes u secret meni na uredjaju, znaci kad je radio ukljucen stisnes i drzis skupa tipke 3 i 6 i dobijes ovo:

 

http://www.navi-forum.net/bilder/DSC00077.jpg ,

 

kad pritisnes desni krug prema unutra udjes u drugi dio menija i to izgleda ovako:

 

http://www.navi-forum.net/bilder/DSC00078.jpg

 

ovde ti pisu sve bitne stavke, kad je proizveden, verzija software-a, trenutna temperatura u uredjaju i jos neke stvari,

 

al da se vratim na temu:

 

ovaj dio di stoji NAV HW:1001/96210 ti oznacava koja je verzija (u ovom primjeru na slici je G verzija), na mom uredjaju u autu je NAV HW:1001/06113 i moj je D,

Edited by toniBW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovrima.

 

 

ToniBW:

Samo nisam skontao kako zakljucis da je G verzija na ovome primjeru ili D na svome broju ????

 

Jel ima negdje tablica sa brojevima i koje su verzije.

 

 

 

Moram traziti od prodavca da mi posalje koja je verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na odgovrima.

 

 

ToniBW:

Samo nisam skontao kako zakljucis da je G verzija na ovome primjeru ili D na svome broju ????

 

Jel ima negdje tablica sa brojevima i koje su verzije.

 

 

 

Moram traziti od prodavca da mi posalje koja je verzija.

 

 

ta tablica je bila negdje na netu, a na mom primjeru ovi brojevi iza nav hw ti oznacavaju verziju, i moju i ovu sa slike, kuzis

probaj potraziti na ovoj stranici:

 

http://vwnavi.com/forum.php

Edited by toniBW

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, to sam sad vidio i ja, probaj onda jedino google...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam da prodavac javi koja je verzija pa cu da googlam a mozda se i potrefi ovde sa G ili D

 

uglavnom vadi je iz Bore 2004 godiste, trokraki volan ( znaci nema kontrole na volanu ) i nema fis vec samo na pola ( vjerovatno board compjuter)

 

 

 

a kod mene imaju kontrole na volanu i full fis

 

 

sad ne znam hoce li biti problema sa kompatibilnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je originalna iz Bora onda ti je sigurno D verzija, jer je G isla u passate, e sad za kompatibilnost...jel taj di blizu da stavis u auto i probas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je pola fis tj. mali board onda ta naviacija nije originalno dosla sa tim vozilom

 

putno racunalo plus ili kako fis je serijski dolazio sa navigacijom MFD.

 

ja sam imao F verziju(2003) u golfu 4 2000 i nije mi dobro radila, valjda zbog canbusa ili tako nesto

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ja sebi za passata ganjam G verziju jer G verzija radi bez problema sa fisom i tipkama na volanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

amo rec i onda nadji nekog sa vag-comom da ti se malo poigra s postavkama tj da prilagodi mfd prema tvom autu, posto nisu iste postavke u njemu za passata i za boru,

Share this post


Link to post
Share on other sites
0