0
kutina1

zvucnici golf 3

Recommended Posts

ovako danas sam izvadio orginal radio iz golfa 3 i ubacio JVS radio e sad mene zanima sljedece posto auto ima 3 vrata zvucnike cu stavit na vrata i na tablu tj na tabli imam orginal zvucnike koji su i bili a za vrata mislim kupit neke zvucnike. pojacalo ne mislim ugradivat nikakvo samo me zanima kakve bi zvucnike trebao staviti u vrata a kakve na tablu tj gdje bi isli visokotonci a gdje basevi i da li treba kakva skretnica pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako vec imas zvunike u tabli slozi si 3-way sistem, uzmi trosistemsku skretnicu i u vrata 16cm kickovi i uzmi neke visokotonce i njih stavis na onaj trokut kod retrovizora :)

Edited by Speedy-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario
ovako danas sam izvadio orginal radio iz golfa 3 i ubacio JVS radio e sad mene zanima sljedece posto auto ima 3 vrata zvucnike cu stavit na vrata i na tablu tj na tabli imam orginal zvucnike koji su i bili a za vrata mislim kupit neke zvucnike. pojacalo ne mislim ugradivat nikakvo samo me zanima kakve bi zvucnike trebao staviti u vrata a kakve na tablu tj gdje bi isli visokotonci a gdje basevi i da li treba kakva skretnica pozzzz

 

 

Mo??e li netko odgovoriti na pitanje ??to mi je sa zvučnicima, isto se radi o golfu 3....kad pojačam čuje se kao da gube kontakt (ovi zvučnici originalni na tabli)....

skinem ih, malo zaljepim sumnjiva mjesta no isti vrag....

? to bi bilo????

Helpp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mo??e li netko odgovoriti na pitanje ??to mi je sa zvučnicima, isto se radi o golfu 3....kad pojačam čuje se kao da gube kontakt (ovi zvučnici originalni na tabli)....

skinem ih, malo zaljepim sumnjiva mjesta no isti vrag....

? to bi bilo????

Helpp

a vjerojatno su ti proprdili, kupis nove i trebalo bi radit.

 

Pa ako vec imas zvunike u tabli slozi si 3-way sistem, uzmi trosistemsku skretnicu i u vrata 16cm kickovi i uzmi neke visokotonce i njih stavis na onaj trokut kod retrovizora :)

Ne znam gdje ce naci neke 3way jeftino a da valjaju. Ja sam uzeo skroz jeftino DLS C36 i sviraju okej na HU (slony od 19w po kanalu), u lose uradjenim panelima.

 

 

Moja preporuka bi ipak bila da uzme neki 2way tipa Helix 62Mk2 ili Hertz DSK 165.

Dakle midbass u vrata a visokotonce recimo kod retrovizora i nista vise. Nikakve zvucnike u tablu.

Edited by Shenron

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario
a vjerojatno su ti proprdili, kupis nove i trebalo bi radit.

 

 

Vjerojatno, ...

kad pojačam na manje ni??ta, e zlo bude kad na vi??e, počme krčat ko da neko kolje svinju...he...

mislio sam ako ih zaljepim da će biti ok, vidim da su kao malo odjepljeni od onog na zvučniku samom...

Ima li tko pametnijih ideja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi naveo do koje cjene. Netreba ti 3 way uzmi neki solidni 2 way sustav npr ima?? sad u technomax-ovim dučanima akciju hsk sustava 900i ne??to kuna ili čak space 1200 i kusur kn . Od ostalih ti mogu preporučiit dls R6a i Phase cfs (ali phase vi??e ne postoji tako da jednino ako na zalihe naleti??)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vjerojatno, ...

kad pojačam na manje ni??ta, e zlo bude kad na vi??e, počme krčat ko da neko kolje svinju...he...

mislio sam ako ih zaljepim da će biti ok, vidim da su kao malo odjepljeni od onog na zvučniku samom...

Ima li tko pametnijih ideja??

Kupi nove?

To su valjda 10cm. Ako hoces jeftino i bezveze kupis Slony (120kn), ako hoces kvalitetnije, Hertz, Alpine, Helix il slicno.

 

@vwfan1

al cemu davat tolike pare kad nece stavljati pojacalo u auto. Mislim da ce i slabiji (jeftiniji) sistemi davati super zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neznam ja sam se več toliko navukao da i ove gore navedene smatram skoro pa slabijim sistemima :D

A ??to se tiče pojačala ovi skuplji sistemi če i na radiju bolje svirati nego jeftiniji , pitanje je samo osjetljivosti ty jeftiniji sistemi od cca 500-6000.700 kn najče??če su osjetljiviji i dosta dobro rade na pojačalu samog radia

Share this post


Link to post
Share on other sites
nisi naveo do koje cjene. Netreba ti 3 way uzmi neki solidni 2 way sustav npr ima?? sad u technomax-ovim dučanima akciju hsk sustava 900i ne??to kuna ili čak space 1200 i kusur kn . Od ostalih ti mogu preporučiit dls R6a i Phase cfs (ali phase vi??e ne postoji tako da jednino ako na zalihe naleti??)

Sla??em se ali bi maksimalno trebalo izbjegavati technomax jer su katastrofalno skupi, bolja opcija za manje love i kvalitetniji zvuk je dobarzvuk na rude??koj cesti

Share this post


Link to post
Share on other sites
0