3 3
sven

Restauracija volana lakiranjem

Recommended Posts

Kolko para? Moj bi isto uskoro trebao osvježenje, a tapeciranje mi se ne sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolko para? Moj bi isto uskoro trebao osvježenje, a tapeciranje mi se ne sviđa.

 

250,00kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kakvi kontakt od tog majstora? i kolko vremenski traje proces?

Cijena mi se čini prihvatljiva s obzirom na rezultat i to da ostaje original koža :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima kakvi kontakt od tog majstora? i kolko vremenski traje proces?

Cijena mi se čini prihvatljiva s obzirom na rezultat i to da ostaje original koža :palacg

 

 

091/528-2592

Željko- Špansko

 

 

Reci da si na moju preporuku došao do njega. (Robert-Crikvenica)

 

 

Proces ti traje nekoliko dana.

Edited by gti150

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači odmaščivanje, priprema, lakiranje?

 

Odlično izgleda :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram novu temu bezveze pa cu pitanje postaviti ovdje, dakle nedavno sam uzeo trokraki volan, medjutim na airbagu imaju one sitne flekice, ostatak od nekakve glupe trake koja je ne znam kako zavrsila tamo. S cim bi ga bilo najbolje ocistit da dobije onaj fini matt izgled a da mi ne ostanu nikakve fleke po njemu, takodjer bi to napravio i sa obrucem volana. Pito sam u ljekarni za nekakve razne acetone ali vecina prodavacica veli da ne zna.

 

Evo slike da vidite o cemu se radi:

 

e90uhlojcixhovgz99_thumb.jpg

 

Dakle radi se o ovim bijelim flekicama ispod znaka.

Edited by domagoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj s wd 40 za pocetak, a kasnije ako on uspije skinut to onda masno skines sa bilo kojim sredstvom za ciscenje unutrasnjosti npr sonax extreme cistac

 

tako bih ja probao

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi u bauhausu alfacare cistilo za unutrasnjost. ostavlja lijep mat finis na plastici aribaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za skidanje ljepila kupi sprej MAFRA puliresina, za skidanje smole, ljepila, i takvih govana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podignem jednu vrlo interesantnu temu, pogotovo onima koje lakiranje nije strano pa mogu sami odraditi. Sven, svaka čast, lijepo urađeno a i mene si potaknuo jer jedan sličan volan mi je u dolasku pa mu je potrebno osvježenje na koži.

Imao bih pitanje u svezi materijala pa ako budeš imao vremena za povratnu informaciju jer si naveo da si koristio bezbojni sjajni i mat lak na kraju a boja je bila crna koja se upotrebljava u kožnoj industriji pa me zanima da li ga imaš nešto ako ti je ostalo od materijala ili si možda u mogućnosti nabaviti jer koliko sam skužio nije komercijalni a niti dobavljiv redovnim putem

Koliko sam skužio iz napisanog ovo bi trebao biti postupak.

1. Baza (crna).............................................2-3 ruke lagano
2. Bezbojni lak............................................1-2 ruke samo da prekrije bazu
3. Mat lak za finiš........................................2 ruke zamagliti samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam temu pa sam naišao na kontakt od Željka iz Španskog 091/528-2592, koji se bavi restauracijom lakiranjem, ima li netko saznanja da li se čovjek još time bavi i da li je netko nedavno radio nešto kod njega?

Usput naletio na jedan vrlo zanimljiv video i lik pokazuje kako nanosi boju za kožu sa spužvom a kasnije lakira sa Airbrush pištoljem u mati ili sjajni lak. Ono što je meni zanimljivo je naravno set koji je upotrijebljen u videu. www.leatherrepaircompany.com

Leather Steering Wheel Restoration & Re Colouring Repair


Znači, za restauraciju bi bilo dovoljno kupiti set i sam odraditi bojanje i lakiranje volana

Leather Steering Wheel & Gear Sack Repair Kit


Steering Wheel Repair Kit / Gear Shift Repair Kit_LeatherRepairUK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna tema koju rado pratim,dvoumim se da li tapecirati volan,a ovo mi sad odlično sjeli,samo prelakirati i opet kao nov,puno bolja opcija nego tapeciranje što se tiče estetike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, presvlačenje u novu kožu mi nije interesantno kao ovo iz razloga što ovdje sve ostaje originalno pa zato tražim opcije za svoj volan i gledam što bi najbolje bilo za odraditi a ovdje se spominje taj famozni set za popravak i lakiranje kože koji mi se za sada ne čini loš ali bilo bi dobro malo raspraviti gdje pronaći boju za kožu i sa kojim lakom odraditi. Možda bi se moglo nešto kombinirati i bez tog seta koji se prodaje i nije baš jeftin ali za sada jedno od rješenja koje sam našao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj odgovor znaju samo oni koji su radili na taj način a sad ako se netko javi znat ćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakirao sam volan sa sprejem bas za kozu. Nije to ni blizu tapeciranja ali je odlicno ispalo kako je bilo. I evo jos drzi a proslo skoro godinu dana. Odlican je sprej bio.

http://i473.photobucket.com/albums/rr91/RI_VW/photo_editor_temp_zpshuhhi70e.jpg

 

http://i473.photobucket.com/albums/rr91/RI_VW/2016-10-28_13.37.04_zpsa5lxfn9b.jpg

http://i473.photobucket.com/albums/rr91/RI_VW/20161028_131721_zpsavckykpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio si samo sa bojom u spreju, kao ovaj gore što prikazuje u tutorialu ali nakon toga nisi lakirao?

Možeš li navesti gdje si kupio boju za kožu da malo bacim oko i informiram se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, samo boja bez laka. Nisam je kupio, frend mi je dao bocicu tj posudio da pofarbam. Probam saznati koji je sprej bio pa napisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeriti ću kad budem imao vremena u bauwelt,Pevecu i sličnim trgovinama.

Jel problem skidati volan i ponovno montirati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio si samo sa bojom u spreju, kao ovaj gore to prikazuje u tutorialu ali nakon toga nisi lakirao?

Može li navesti gdje si kupio boju za kožu da malo bacim oko i informiram se.

https://www.google.hr/search?q=poker+leather+spray&client=ms-opera-mobile&channel=new&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi6o8jh9_vUAhULbRQKHUkeDaYQ_AUICSgB&biw=360&bih=484#imgrc=Lxms8JVAxYfSLM:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, budem pogledao gdje se moze nabaviti pa neka bude jedna od opcija ako se odlucim za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, gle iskreno ja sam to napravio cisto iz znatizelje, htio sam dat tapecirati volan i rekao ajde idem probati da vidim kako ce ispasti i ako bude lose cu ga opet dat tapecirati i nemam sta izgubiti. Ali eto ispalo je super. Iako nikada farbanje ne moze biti kao tapeciranje, a ni tapeciranje nije skupo.

 

 

Provjeriti ću kad budem imao vremena u bauwelt,Pevecu i sličnim trgovinama.

Jel problem skidati volan i ponovno montirati ?

Gle nekome je problem i zarulju promjeniti pa je tesko reci, ali ako si spretan sa takvim stvarima uz youtube i alat 10 min ti treba.

 

Edit: bez ovog nastavka nemoj ni pocinjati

http://pics.tdiclub.com/members/tongsli/Interior/airbag/serratedbit.jpg

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3