3 3
sven

Restauracija volana lakiranjem

Recommended Posts

Kad se zguli boja sa kože ide ponovno bojanje, nikakvo presvlačenje ne dolazi u obzir. Da ti sada poslikam volan pitao bi me bi da li ga koristiš, ni sjaj još nije dobio i boja se dobro drži.

To je osjetljiva plastika, male je površine i ne smiješ ga na ništa grubo staviti jer se izgrebe sa unutarnje strane, a poliranje mora se odraditi po granulacijama, dosta za*eban i nezahvalan posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav se sada da fino održavati, ja svoju plastiku samo sa vlažnom mikrofibrom lagano pokupim prašinu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VW_GTD23 said:

Jbg, zavisi to i od mnogo čega. Toj koži najviše smetaju masne ruke i znoj!

Da, masnoća i znoj ruku su najveći neprijatelj koži, plus prstenje koje lijepo po njoj klizi. Jedino staviti navlaku ili navući rukavice, malo je seljo tuning ali da se na taj način sačuvati kožu, za neke druge metode ne znam. I ne mažem nikakvim kremicama, da mi ne postane sjajno, samo vlažna mikrofibra i meni se dobro pokazalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izlakirao sam volan ali ostao mi malo dio jer mi je nestalo spreja,sada je sve prekriveno i ispalo je odlicno ja prezadovoljan bice slike ubrzo,narucim jos jedan sprej i to predjem.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo jos jedan sprej za kozu nasao u DANPROM trgovini u Brckom imaju cijelu liniju Motip sprejeva a cijena hahah 9km za sprej a ja ovaj prosli platio 30km :angry: imaju i viber.Salju i postom pa kome treba sprej za kozu u BIH neka se obrate navedenoj trgovini da ne prodju kao ja.

http://www.danpromdoo.com/katalog/motip/motip-boja-za-kozu-u-spreju-200ml-crna/

Edited by GTI-VR6-R32
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, tako je kada se kupuje kod naših švercera na OLX-u. Mnoge su stvari takve hahah

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg drugi put me nece preveslati haha sad cetvoro ocim otvarama, za svaki dio cu da provjerim cijenu na 20 mijesta razlicitih,sad bar znamo gdje ima uzeti Motip sprejeva za kozu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ni ja ne bih znao da mi ti nisi sada rekao. A što se tiče Dupli Color sprejeva za kožu njih stvarno nigdje nisam mogao da nađem ali nema veze i Motip mogu proći :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Motip, mislim da je tu negdje sa DC-om, nema velike, a možda i nikakve razlike u kvaliteti. Pitat ću u Tokiću što sve nude za kožu pa ću vidjeti da si uzmem jedan, trebat će mi za sitne popravke na kožnim sjedalima.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, VW_GTD23 said:

Eto ni ja ne bih znao da mi ti nisi sada rekao. A što se tiče Dupli Color sprejeva za kožu njih stvarno nigdje nisam mogao da nađem ali nema veze i Motip mogu proći :)

Ja sam prezadovoljan kako je pokrio ona ostecenja po kozi od volana,volan je kao nov ,samo je jedan dio ostao jer mi je nestalo spreja,trebalo bi danas da stigne,pa da i to zavrsim pa ubrzo i slike budu,i ja sam sasvim slucajno nasao 😀

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao sprej ofarbat cu ovih dana dok uhvatim vremena

IMG-20210113-170055.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike sam obećao @<TDI> mada nisam se ni ja nadao da ću ovo ovako brzo uraditi. Morao sam požuriti jer sam već stari volan prodao :) Kodiranje i kalibraciju sam morao raditi iako nemam G85 senzor na špuli a naravno ne može ni svaki modul baš zbog toga @projektilski Uglavnom uspješno obavljen posao iz prvog puta. Samo još da napomenem da Airbag sa starog volana odgovara iako mi je već neko na forumu govirio da ne odgovara :P   Ja prezadovoljan 😃

DSC-0462.jpg

DSC-0460.jpg

DSC-0458.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijep dodatak za uhvatiti. :)

Što se održavanja kože ti će svatko ima svoju metodu pa će ti i drugačiji savjet dati. Meni je majstor koji je bojao kožu volana rekao da ne mažem sa nikakvim sredstvima, samo vlažna mikrofibra i obrisati, to prakticiram i meni se taj način dobro pokazao. Ako baš želiš sa kremicama mazati onda je Gliptone Leather Conditioner GT11 i Gliptone Leather Cleaner GT12 po meni zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i to što kažeš, najbolje je prebrisati vlažnom krpom da se skinu masne naslage. Evo ja sam gledao izgleda da može i ovaj SONAX sprej što se koristi za siceve :) Još samo moram vidjeti neku dobru multimediju da ubacim sa navigacijom tada će sve biti FULL!

510j4ARIhCL._AC_SL1000_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svoja kožna sjedala, koja mi i dalje stoje isto sam samo sa vlažnom mikrofibrom prebrisao i izvukao svu masnoću i prljavštinu, baš se vidi razlika prije-poslije. Trebalo mi je negdje desetak kanti dok voda nije  postala čista. Kažem, ja osobno ne bih ništa koristio ali svatko misli da ako ne maže da će mu valjda koža propasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotov volan ja prezadovoljan rezultatima,sad je pitanje koliko ce to drzati

Prije farbanja

IMG-20201225-131036-1.jpg

IMG-20201225-131104-1.jpg

IMG-20201225-131113.jpg

Poslije 

 

IMG-20210115-141714.jpg

IMG-20210115-141727.jpg

IMG-20210115-141749.jpg

IMG-20210115-141758.jpg

IMG-20210115-141813.jpg

IMG-20210115-141003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koji dan nisam uspio naci nigdje ljepilo za vijke narucio sam preko interneta pa dok mi to jos stigne pa ide ugradnja

Naravno ovaj trokraki je daleko ljepsi od onog obicnog gumenog volana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto solidno ispalo, boja je isto O.K., Satin matt piše u specifikaciji. Ova sitna oštećenja to je normalno, boja to ne može prekriti pa sada kada je u jednoj nijansi vidi se svaka crtica, ali općenito dobar poslić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što G4 nema neku alternativu MF volana, jedini meni interesantan je ovaj drveno kožni, da naiđem na njega uzeo bih ga iz fore da ga imam. Vidio sam da su neki stavljali sa novijih modela ali meni to nekako ne paše, premoderno za G4.

1-23xj9d.jpg

steering_wheel_1gqkrr.jpg

adc4axkvt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3