3 3
sven

Restauracija volana lakiranjem

Recommended Posts

57 minutes ago, <TDI> said:

Čisto solidno ispalo, boja je isto O.K., Satin matt piše u specifikaciji. Ova sitna oštećenja to je normalno, boja to ne može prekriti pa sada kada je u jednoj nijansi vidi se svaka crtica, ali općenito dobar poslić.

Puno je to bolje uzivo i zadovoljan sam sa bojom,nasao sam i kit za kozu pa kad se boja pocne guliti onda cu i te crtice rijesiti

34 minutes ago, mur3633 said:

Kakav je bio, odlično je ispalo!

Ja sam prezadovoljan kako je ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i sve te novije MF volane koje ubacuju rijeko kada se mogu ukodirati sve funkcije. Šta vrijedi MF volan ako komande ne rade :( Ja sam baš tražio ovaj R-line MF volan koji se bez ikakvih problema ukodira na mk6. Gledam dosta njih stavlja volane od mk7 na mk6 ali ne da se to ukodirati jer kod mk7 je tempomat na volanu pa to stvara ogromne probleme. Volan od mk7 jeste jeftiniji od ovog R-line ali ništa mi to ne znači!

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, meni se ne sviđa ovaj MF sa 4 kraka kod mk4 iako je MF. Trokraki mi je definitivno najljepši :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni ali kad nema izbora, ovaj drveno kožni mi je simpa, kad bih ga našao u dobrom stanju uzeo bih ga.

1-23xj9d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smontirao sam volan,ali jedan problemcic imam kad pritisnem svirenu ne radi,radi kad pritisnem na dnu airbaga ili bas kad pritisnem dobro onda radi,na proslom volanu je na najmaanji pritissk svirala nije bitno na kojem djelu si pritisnuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije svirena htjela raditi nikako a ni board dok sve to nisam iskodirao :( To kod tebe nije slučaj meni jedino što pada na pamet jeste da opruge nisu dobro postavljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je dobro postavljeno,radi svirena,ali moras je bas dobro pritisnuti u gornjem dijelu airbaga kod onih znakova na lijevoj i desnoj strani za svirenu dok u donjem djelu kod natpisa airbag svirena radi sasvim normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da su se kontakti zapljuvali? Od toliko godina sviranja?A koji kontakti?

Mislis ove?

IMG-20210121-213127.jpg

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, nema smisla da radi u donjem dijelu a u gornjem ne. Da je krivo spojeno ne bi uopce radilo. Da ipak nije neki problem sa airbagom, mozda nije ipak kompatibilan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,, airbag je kao i volan 2001 god je je originalnno nista nije dirano sve zice su u odlicnom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na mk6 svirenu moraš malo jače stisnuti u gronjem dijelu, tako je na oba volana. I na Polu koga sam vozio isto je, tako da mislim da se tu nema šta dorađivati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ovog trokrakog zna tako biti, i meni ne svira baš na lagan dodir, malo jače treba stisnuti, odnosno ja ga rijetko sa strane koristim već po sredini opalim. Kod onog četverokrakog na dodir je svirala. Mislim da se ovdje radi o obradi kalupa Airbaga koji ne naliježe najbolje ili malo zapinje sa strane, nema drame oko toga, stavi ga i zaboravi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da je to kod mene samo,

nasao sam video kako je lik rijesio to na trokrakom volanu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle doslovce je stvar kontakta, treba jace stisnuti da dodje do kontakta, evo malo se podignu nogice i prije ce doci do kontakta. Zapravo jednostavno rjesenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba paziti da se ne zategne previše jer tada će se svirena paliti i kada ne treba 🤣 Pitanje je šta treba zategnuti na ovom mom volanu ako bude bilo potrebno! Vjerovatno ova 4 pipka pored kopči.

s153611616884089642_p2_i7_w1600.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam skuzio na videu, to se na volanu stelaju ti metalni limici a ne na airbag-u. Ne zatezu se nego se podmetne nesto ispod da budu malo udaljeniji od volana, tako kad stisnes trubu odnosno airbag dodje ranije do kontakta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio je ispod kontakta obične komade kartona da smanji razdaljinu, ideja nije loša ali moglo se to estetski i bolje riješiti, no bitno da funkcionira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mk4 se radi na volanu dok na ovom R-line volanu nema se šta namjestiti na njemu dok na Airbag-u ima sigurno  :D

DSC-0408.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3