3 3
bjk

Akumulator koji?

Recommended Posts

Pozdrav!

Zna li netko ili moze pogledati u Autodati novijoj koji akumulator ide u Polo 9n3 1.6 16V, motor je BTS.

U manualima ne pise, a morao bih raskopati one plastike oko njega da procitam sa starog...

Fala. :bravo

 

EDIT: godina 2008, kazu u servisu da je to model 2009 (kad nes traze po etki).

Edited by bjk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocker zovi je pomogao. Uzeo drugi od 54 Ah i 450 A max. Stari je bio 44 Ah i 360 A max.

 

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kad je već tema otvorena...da pitam :palacg

 

Da čujem što će većina forumaša reći....koji akumulator stavljate na Golfa 5 1.9tdi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde kad je već tema otvorena...da pitam :palacg

 

Da čujem što će većina forumaša reći....koji akumulator stavljate na Golfa 5 1.9tdi?

 

70-80 Ah Koji god uzmeš nećeš fulat...

 

ALI uzmi onaj di dobiješ najviše garancije ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
70-80 Ah Koji god uzmeš nećeš fulat...

 

ALI uzmi onaj di dobiješ najviše garancije ...

 

da to mi jasno...trenutno i takvog imam, mislim da je 75Ah ako se ne varam no ima startnu snagu 540A...pričao mi mehaničar da treba biti za njega 750A startna...

 

to sam i provjerio kod Jette koji je isti motor i godište i ima 750...

 

ovog su podvalili prijašnjem vlasniku.....

 

pa od tuda moje pitanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tebi toliko bitna startna snaga...

Moja preporuka je za exide premium, mislim da ti stane 77ah, 800a SC. 788kn je u molidonu, garancija 3 godine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
na 1.9 tdi kod mene je vartin 61Ah, odakle 70Ah i više?

frendu riknul na A4 tdi 130ks akumulator pa je maznul starom s nereganog jugića kojeg stari ima za lov TOPLU 44Ah i vjeroao ili ne pali čisto normalno.Pitanje je dokle će...

 

Ja na tdi 90 imam nekog banner-a ~75Ah i 800A koji se s njim malo muči tak da ono.......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akumulator je isporučen sa autom oznaka 1j0915105ad dakle radi se o oem akumulatoru?

je, OEM je....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije tebi toliko bitna startna snaga...

 

Bitno je. Radi se o max amperazi koju aku moze dati sto se ocituje kod starta i to je vrlo bitna stvar da bi anlaser lakse okrenuo uopce.

Kapacitet govori tek koliko dugo ce potrajati prije nego iscrpi aku (npr koliko dugo moze anlasati, koliko dugo moze slusati muziku sa ugasenim autom, koliko dugo auto moze stajati bez paljenja kad aku ostari i sl)...

Edited by bjk

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki aku od 70+ah ima dovoljnu struju pražnjenja da okrene anlaser... Svejedno ti navodi pražnjenja nemaju veze sa stvrnom strujom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bitno je. Radi se o max amperazi koju aku moze dati sto se ocituje kod starta i to je vrlo bitna stvar da bi anlaser lakse okrenuo uopce.

Kapacitet govori tek koliko dugo ce potrajati prije nego iscrpi aku (npr koliko dugo moze anlasati, koliko dugo moze slusati muziku sa ugasenim autom, koliko dugo auto moze stajati bez paljenja kad aku ostari i sl)...

 

potpisujem ovo.... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
svaki aku od 70+ah ima dovoljnu struju pražnjenja da okrene anlaser... Svejedno ti navodi pražnjenja nemaju veze sa stvrnom strujom.

 

Ima dovoljnu da okrene, isto kao sto npr svaki ispravni dizel motor ima dovoljnu snagu da pokrene auto, ali nije isto pokrece li ga 1.9 SDI ili 1.9 TDI. :D :D Makar ok, moguce da je max amperaza kod tih akumulatora veceg kapaciteta slicnija pa se ta razlika ne vidi toliko... Ali kod npr mojeg starog 44Ah i 54ah je razlika 360A max i 450A max... I auto zivlje okrene sad dok je zima nego prije ljeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg nemozes usporedivat 75ah i 45ah. Jer ovom od 45ah brzo padne napon, on moze u trenutku dat toliko struje van, al nema dovoljno kapaciteta.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee super tema!! U prvom mj sam radio veliki servis i napravili su mi test akua i ispalo je LOŠ ali do sada je šljako kao nov, al eto zima ovo ono, osjeti se bome da slabije vergla, garant je aku! Koji sad da kupim?? Nesto u skladu s dobrom kvalitetom a ok cjenom ;) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije tebi toliko bitna startna snaga...

Moja preporuka je za exide premium, mislim da ti stane 77ah, 800a SC. 788kn je u molidonu, garancija 3 godine ;)

 

 

:palacg:palacg

 

Imam ga ja dvije i pol godine, i dosad nikakvih problema, a znala je svirat i glazba po cijeli dan..

 

Čak je pretrpio i prometnu u kojoj je pukla jedna čelija, dečki u "GROM d.o.o" to popravili za siću i dalje je u super

 

stanju...

 

 

Preporuka uglavnom... Prije dvije i pol godine je bio na akciji i cijena je bila oko 550 kn a inače je oko 750kn..

Share this post


Link to post
Share on other sites
:palacg:palacg

 

Imam ga ja dvije i pol godine, i dosad nikakvih problema, a znala je svirat i glazba po cijeli dan..

 

Čak je pretrpio i prometnu u kojoj je pukla jedna čelija, dečki u "GROM d.o.o" to popravili za siću i dalje je u super

 

stanju...

 

 

Preporuka uglavnom... Prije dvije i pol godine je bio na akciji i cijena je bila oko 550 kn a inače je oko 750kn..

 

Moj je bio Exide original ugradnja i proslu zimu (auto od 2.5 godine i nes preko 40k km) mi je auto jedno jutro jedva upalil od trece... :D

Onda sam ga prek noci napunil i proslu zimu je nekak izdural, ali cim dalje sve slabiji... Inace pazim da ne palim auto sa svjetlima upaljenima, muziku rijetko pustam u ugasenom autu, a relacije su mi 70+ km dnevno. Sad je crna Topla nutra. One crvene Tople su trajne, budemo vidjeli kak ce ove biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedan kojeg sad staviš neće izdržat kao onaj prvi koji dođe sa autom.

TI svi izdrže 7-9 godina, a kad ga promjeniš i staviš najkvalitetniji šta ima

teško da će izdržat više od 6 godina.

Zašto je to tako nemam pojma!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ni jedan kojeg sad staviš neće izdržat kao onaj prvi koji dođe sa autom.

TI svi izdrže 7-9 godina, a kad ga promjeniš i staviš najkvalitetniji šta ima

teško da će izdržat više od 6 godina.

Zašto je to tako nemam pojma!

 

Moj auto jos nije 3.5 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ni jedan kojeg sad staviš neće izdržat kao onaj prvi koji dođe sa autom.

TI svi izdrže 7-9 godina, a kad ga promjeniš i staviš najkvalitetniji šta ima

teško da će izdržat više od 6 godina.

Zašto je to tako nemam pojma!

 

 

Potpuno u pravu si,uvjerio sam se u to više puta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj auto jos nije 3.5 godine...

Jednom ga isprazniš do kraja i dosta mu skratiš rok trajanja :palacg ...

Ovisi dosta o tome jel auto garažira ili ne, znam za golfa 4 1999 SDi, još originali aku gore, i pali bez problema :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednom ga isprazniš do kraja i dosta mu skratiš rok trajanja :palacg ...

Ovisi dosta o tome jel auto garažira ili ne, znam za golfa 4 1999 SDi, još originali aku gore, i pali bez problema :mellow:

 

A nemam pojma, bio je dobar dio vremena garaziran auto. Ma ne racunam vise nijedan aku na dulje od 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je u autu trenutno Bosh s3 007 70AH 640A.. A sad bi ja uzeo drugi, jel kupovo tko skoro? Iskustva, cjene?

Ajmoo ekipa di su akcije!?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3