3 3
bjk

Akumulator koji?

Recommended Posts

Ja sam uzeo za jedan auto OEM Exide koje trenutno VW stavlja i gotovo duplo manja cijena od ovog Boscha i k tome 3 g. garancije.

Ovaj realno vrijedi 100-110€ max.... Dobru maržu imaju......

 

Ovakav jači mislim da 95 Ah je u šestici i već 5 godina drži.....

Aha. Nije za mene al je za moje auto koje je trenutno u njemackoj i treba aku pa se nema kad razmisljat puno ujutro se uzima imaju taj i ovaj da7f1f4823cd1ee11de106d918c8bdbd.jpg nesto je jeftiniji al mi je cudno ime. I sam mislim da je previse 150€ dat za aku,al nema se kad trazit. auto svakako ide u prodaju do kraja godine. Koje su kod nas cijene ovog boscha Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio pred mjesec dana topla u sesvetama u sprintu 74ah s 30 mj garancije 520kn,za ke bi bilo jo jeftije...taman im bila frika poiljka stigla

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kod nas ni u ovl servisu nije 150e aku.... Si probao gore u servisu koliko je economy aku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u DE su akui skupi. Mi se nasli da nam usred njemacke rikne aku na G4 pa smo morali kupiti tad najjeftiniji VARTA nesto... 130€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo nije ovaj gleda u vw al ako su ove cijene u trg neznam bas da je vw jeftiniji. Je skupo sve. Kablovi obicni za paljenje 70€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da upravo bacio oko :-) :-)

Sada sve ovisi koliko mozes ma to dobiti popusta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam s vatrom prezadovljan 74 ah kupio u tokicu skoro, bila neka akcija 700kn. Stara je isto bila varta 7 godina palila bez greke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste topla uzeli? Crveni ili one crne top start?

Topla top to je crni... Ja sam uzeo jači iz razloga što imam webasto pa da ne trpi previše Edited by tadeii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Varta Silver Dynamic 77Ah još malo pa dvije godine, za sada sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam s vatrom prezadovljan 74 ah kupio u tokicu skoro, bila neka akcija 700kn. Stara je isto bila varta 7 godina palila bez greke.

I ja sam bio prezadovoljan s aku prva ugradnja bio je 9 godina na autu 64ah kad mi ga je majstor potrgao prilikom skidanja onog lima s osiguracima s njega odvalio komad kucista i pocela kiselina curiti ali naravno da mi to nije rekao nego zakamuflirao i sav mjenjac i dio mulde bio bijel od kiseline znaci da nije potrgan bio bi jos gore najmanje godinu ak ne i vise jer sam poskidao naljepnice s njega i odvrnuo cepove te dolio destilirane vode koje je falilo...

Kupio sam Vartu onu plavu seriju od 74ah zatvoren bez odrzavanja i durao je skoro 6 godina samo jedan dan gecrk ni klik prilikom paljenja.

E sad neki pljuju ali evo sad uzeo prije 14mjeseci u Solarno shop-u neki kao Oem Vw moš mislit pise na njemu schnider tak nes i nalja s vw znakom

Garancija 3 godine cijena kikiriki mislim 480 kn 74ah.

Poduzi post pisao vec o tome al rekoh kad se vec ponavljaju postovi tipkat cu opet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krasan majstor, trebao si reklamirati i neka sanira stetu. Uvijek pregledaj posao nakon bilo kakvog servisa jer znalo mi dogoditi da sam neke sitnice imao za vratiti ili namjestiti, nista strasno jer tko rad, taj i grijesi ali sigurniji sam kada sve provjerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj sogor u G6 2.0tdi 81kw isto ima oem vartu od cca 60ah koja pali evo vec 7g tako da mislim da se original isplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sta naknadno ugradjen i onaj iz tvornice ne traju isto...

To je pravilo postalo...

Ali svi ti Oem imaju cepove na sebi za kontrolu celija-nije mi jasno zasto forsiraju ove zatvorene ne kuzim...

Evo meni sad na Mk6 isto oem gore po meni 5 godina star i skinuo sam naljepnice s njega i provjerio razinu tekucine i u jednoj je nedostajalo tj bilo je taman iznad saća a da je zatvoren ćelije bi dehidrirale i Gecrk*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije istina u svezi dehidriranja, on je ful hermetičlki zatvoren ( bez ''čepova'' ) i tekućina ne može isparit/iscurit van, što je kod aku sa čepova čest slučaj jer svaki čep na sebi i mini rupu za isparavanje.

Ajmo reć ti bez čepova tj. na kojima se ne vrši kontrola razine tekućine tj dali su čelije po njom su novija generacija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forsiraju ih jer su lakši za održavanje, odnosno uopće ga nema jer kada smo i koristili te sa čepovima pitam se tko je ikada kontrolirao razinu vode i nadolijevao a pravilo je barem jednom godišnje, pogotovo na prijelazu temperature iz više u nižu jer tada najviše stradavaju zbog visokih temperatura ljeti pa se i voda brže isparuje i kada zima dođe ostaje bez sape a tu je i pitanje nadopunjavanja, odnosno kontrola visine napona što je još jedna stvar na koju mnogi ne obraćaju pažnju. Vrlo bitna stavka za one koji voze kratke relacije pa generator ne uspije nadopuniti sve potrošeno i zato znaju prijevremeno otići jer ih se sa vremenom potpuno isprazni.

Jest da je hermetički zatvoren ali ipak se događa dehidracija jer je ona neminovna, tu se radi o kemijskom procesu pa voda polako nestaje htio ti to ili ne plus faktor vanjske temperature i motora, zato su te napunili sa vodom duplo više nego ove sa čepovima a rupice postoje ali sa strane koliko se sjećam, barem one od Tokića koje sam ima prilike nadolijevati, dok sam kod kamionskih te rupce vidio.

Prednost ipak dajem ovim sa čepovima ali to je nažalost prošlost i oni će potpuno nestati tako da nam ostaju samo ovi hermetički.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju li i ovi bez cepova odusak sastrane?

 

Nebi li explodirali inace prilikom punjenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam uspio saznati i pročitati taj otvor koji se nalazi na odljevku na nekim ili svima je blindiran tako da nema mogućnosti nadolijevanja vode jer su neki htjeli stavljati naknadno u ove hermetičke da im produže vijek trajanja a takav primjer sam vidio na EXIDE akumulatoru.

 

Punjenje se uvijek vrši kontrolirano i sa mini naponom tako da nema straha od toga a i ja sam se uvijek pitao da li ima opasnosti od prepunjavanja. Možda kod ovih starih punjača kod kojih je napon stalno isti dok kod tzv. pametnih napon počinje sa cca 14.8V i postepeno se smanjuje i dolazi do 13.5V pa i manje gdje oscilira i održava ga na tom naponu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju li i ovi bez cepova odusak sastrane?

 

Nebi li explodirali inace prilikom punjenja?

Imaju svi odušak jedino neznam za ove profi punjene gelom...

Zanima me zasto onda ti orginal evo na Mk 6 prva ugradnja toliko izdrže kad su bolji ovi zatvoreni

Ispod naljepnica su cepovi ali to nitko ne skida dolje ocito...

I nemaju rupice na cepovima barem ne ovi Oem

Sve je to politika autoindustrije

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3