3 3
bjk

Akumulator koji?

Recommended Posts

Nama na G4 jeftini ATOMIC 74Ah aku je drzao 5-6godina poslje OEMa kada je riknuo. K tome smo imali mjuzu u autu pa je pila krv akumulatoru ( sub i pojacalo ). Ma nek traje 5 godina i promjenit jer nam je OEM riknuo preko noci i ujutro nije htio upalit. Vjerujem da nitko ne zeli ujutro to dozivit pa radije promjenit i to je to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam vidio reklamu Tokic,taj Atomic 72Ah ili 74,396 kn.. A moje misljenje o tim aftermarket aku,dobar dok traje garancija i samo to gledam,cijenu i garanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Tiguanu mi je aku pri kraju, ono što me zanima, dali se može samo zamjeniti aku ili ga treba prijavljivati u sistem kao kod BMW-a npr ? Tiguan je 2010g. 2.0d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ga zamijenis ako nemas start-stop funkciju. Ja sam svog prije 3 tjedna zamijenio novim. 2min posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, nema start stop, premda mi se cini da cu iskoristiti zimsku akciju i 400kn bon i uzeti OEM aku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako hoces. Ja sam imao 30% rabata pa sam uzeo u Intercarsu a bon sam ostavio za nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerujes li mi da nemam pojma ovako iz glave ?? znam samo da mi ga je kolega elektricar preporucio, nazvao ih i oni ga dobacili do servisa. Provjerim racun kad budem kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije hica, zanimalo me zbog toga sto je kod nas isto Intercars otvorio poslovnicu pa da znam kako se cijene krecu. Za sada nemam potrebe al nikad se ne zna jer ova nas hladnoca bome stisla a i dolje kod vas nije bolje koliko vidim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ti ja dolje već godinama ?? u Vinkovcima sam. -21 neki dan je bilo, kaze cura auto pali bez problema. Uzeo sam samo malo jaci ovaj put, ali da mi pase u onu plasticnu kutiju za aku. Za onog jos većeg bi je trebalo kidat, a to nisam htio. Mislim da je aku Exide Premium 64Ah. Bio je prije od 61Ah. Zacudilo me sto je tako "slabi" bio u originalu. Ali nebitno..nek radi dok je garancije, pa ga lako zamijenimo ako bude zejebavao.

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, znači imaju i Exide u ponudi pa ako mi zatreba znam gdje ću pogledati.

Kod nas je dosta slab izbor kvalitetnijih akumulatora pa sam za Vartu Silver 77Ah morao potegnut do Zagreba jer ih kod nas nigdje nema a ako ih i kojim slučajem nađeš onda su odstajale po godinu ili više dana a to mi se ne uzima. Gledao sam jedan Exide Premium 77Ah u nekoj trgovini i ono prst prašine na njemu a na žigu datum od prije dvije godine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima tko na duze staze Beren?

 

Tocnije kupio sam ovaj: http://beren.hr/beren_bat_gold.htmlod 65 aH za Focusa? Usput mi je i cini mi se po svemu dobra cijena, a sada koliko ce trajati.

 

I kupio sam jos 2 komada od 45aH za zeninog Clia i Yarisa od staroga, ali Clio ide ove godine na Bubanj, a Yaris ako i ne upali nema stete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima tko na duze staze Beren?

 

Tocnije kupio sam ovaj: http://beren.hr/beren_bat_gold.htmlod 65 aH za Focusa? Usput mi je i cini mi se po svemu dobra cijena, a sada koliko ce trajati.

 

I kupio sam jos 2 komada od 45aH za zeninog Clia i Yarisa od staroga, ali Clio ide ove godine na Bubanj, a Yaris ako i ne upali nema stete :D

Kod mene je beren izdrza 4 god na dizelu i na pocetku zime skuzija da se malo muci kad grijace pali. Stavija novi a stari pribacen u benzinca i pali i na ovim minusima vani. Tako da su po meno stvarno ok. Stavljamo ih i na kamione

Share this post


Link to post
Share on other sites

beren ti radi slovenska TOPLA , nekadašnja Vesna... moj OEM na passat b6 (2008) je exide 72 Ah 640A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prije par dana uzeo vartu silver 75ah. Zamjenio exide premium 77ah tek god dana napunio. Palio je i on ali nekako teze. Ovaj vrti kao lud

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da...meni je nekad davno varta originalana na mk4 izdrzala 8 i pol godina...poslije sam ju opet s vartom zamjenio i evo vec 7 godina drzi.(auto sam prodao susjedu pa znam)

Tako da je varta za mene pravi akumulator a sve ostalo su poluproizvodi.. hehhee

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je varta 8 god izdržala... preventive stavio sam novu vartu, a stara jo uvijek vrti na benzincu, a jedna jo starija nekih 15god i vie vrti ražanj i dan danas bez problema. Tako za mene samo varta ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrti razanj i benzinca zato jer njima ne treba startna snaga koja sa godinama nepovratno ode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da vrti stara 15 god... ova novija je dijela vratila 8 godina bez problema ali sam je zamijenio pa sam je stavio u benzinca a u dijela novu malo jaču...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u kipor stroju, www.motorna-ulja.hr od schzneider za ispod 400, ja ga kupio za Pola i eto radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da radi , taj schnaider ima sestra u svom autu...al opet radje bi suhi uzeo , taj schnaider je s kiselinom. Kazem ima i original VW sad nezz koji je kvalitetniji

Edited by Katarza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojasni, sto podrazumjevas pod suhim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3