1 1
Goertosing

DVD player s ekranom + televizija

Recommended Posts

Napokon je kucnuo čas da od VW Golf II napravim VW Golf Avion;))

 

Započeti ću s akustikom, pa iako se u to sve razumjem, htio bih čuti mi??ljenje drugih.

 

Trenutno mi je konfiguracija muzike Magnat pojačalo 4 kanalno, wofer MAC Audio i trosistemski Magnatovi ovali. Sada ??elim ugraditi DVD player s ekranom, te televiziju, s time da osim dobre slike i kvalitetnog uređaja, daje i dobar zvuk.

 

Modele DVD playera bih prema cijeni podijelio u 3 skupine: prva do 4 000 kn, druga do 7-8 tisuća, i treća do 12 000kn. U prvoj skupini su uglavnom jeftini ??kartovi o kojima se ne treba ni razmi??ljati, dok mi je treća preskupa. Znaći tra??im ne??to od 4 000 - 7 000 kn.

 

Od poznatijih proizvođaća izdvojio bih Blaupunkt, Pioneer, Kenwood, Alpine, Sony, Audiovox i Panasonic. Blaupunkt nije ne??to kvalitetan uređaj, dobar je, ali nije NO.1. Pioneer mi se zvuk nikako ne sviđa, pregrez je i nekako napuhan. Alpine su preskupi i ne vrijede koliko i ko??taju. Recimo, cijena nekog kvalitetnog i tehnički potkovanijeg panasonica s raznim mogućnostima puno je manja od npr. Alpine IVA. Sony kri??am jer su u ??irem smislu njihovi uređaju poznati po nepouzdanosti lasera, kvare se (pregore) i nerijetko su kratkog vijeka (imao sam ih nekoliko u kučnoj uporabi).

 

Ostaju mi Kenwood, Audiovox i Panasonic. Kenwood-a nisam na??ao niti jednog koji mi odgovara, ili su preskupi ili su prelo??i, u ponudi nemaju ni??ta srednje klase (oko 5 000kn). Ako tko kojim slučajem zna za neki takav model, molim da me obavijesti. Audiovox nisu ba?? ne??to popularni, a vjerojatno ni kvalitetni, iako se radi o Njemcima. Mislim da je u istom rangu kao i Blaupunkt.

 

No ipak mi se izbor suzio na dva modela, Audiovox i Panasonic.

 

Audiovox VME 9311TS ima znatno mutniju sliku, ne??to slabiju izlaznu snagu, no cijena mu je 4 600 kn.

 

Panasonic CQ-VD7003N

i Panasonic CQ-VD7003N (drugi link)

i Panasonic CQ-VD7003N (treći link)

 

ovaj panasonic ima prilično kvalitetniju sliku (iako je rezolucija, broj pixela te veličina ekrana ista), ima svoj procesor čime automatski ima i bolji zvuk. Snaga mu je 18W RMS (50w max.). Kod njega me jedino cijena zabrinjava, jer u svakoj drugoj butizi cijena je posve drugačija. U jednoj gdje sam prvi put gledao, ko??ta 6 600kn (za gotovinu 6 000 kn). Na corbisu cijena je oko 5 400kn (za gotovinu 5 200kn). Negdje gdje sam jo?? gledao cijena je bila 5 700kn, a rođak iz stutgarta mi je javio da je tamo cijena 670EUR (4 900 kn).

 

? to preporučate???

 

osim ovoga kupio bih si auto-televiziju, no o tome bash nemam pojma, samo bih volio da se mo??e priključiti na DVD (koji ću uzet) i da slika valja i tjekom vo??nje i da se istovremeno prikazuje na ekranu od DVD-a i televizije, pa ako mi tko mo??e reći ne??to vi??e o tome bio bih veoma zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest SuperDrive

Audiovox nisam imao priliku vidjeti sliku, niti zvuk. Ali ako ti kazes da je slika znatno mutnija, a da mislis koristiti urdaj za gledanje filmova, onda neznam zasto se nemozes odluciti. Isto tako vrijedi za kvalitetu zvuka, jer mi se ne cini nesto velika razlika u cijeni, ako se uzme u obzir da je Panasonicov uredaj znatno bolji. Osim toga dobro i kvalitetno izgleda za razliku od par pioneer-ovih uredaja koje sam imao priliku vidjet. Da bi gledao tv, potreban ti samo tuner (koji se najcesce montira u gepek) a da bi ga spojio, uredaj ti jedino treba imati audio i video ulaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja imam audiovox.

??ta se tiče slike ja sam prezadovoljan a zvuk mu je boli glava. nemam sub al na zvučnike lupa u svih 16.

kod kupovine čovik mi je reka ??ta da uzmem i stvarno nisam po??alia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kako ti je! :lol2

Evo ja bas imam istu dilemu, i od svih mozda cu kupiti Audiovox VME 9510 TS!

Taj model puno jaci od bilo kojih ovdje, evo samo nesto sto drugi mogu samo sanjati: Cita DIVX, Mpeg1,2,3,4, AVI , a usto jos i ima utore za SD card i moze primiti Dual DVD!

 

U Conradu je 778 Eura sa porezom, znaci jos dobis nekih 20 % nazad!

Pogledaj pa javi da idemo zajedno :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Audiovox nisam imao priliku vidjeti sliku, niti zvuk. Ali ako ti kazes da je slika znatno mutnija, a da mislis koristiti urdaj za gledanje filmova, onda neznam zasto se nemozes odluciti. Isto tako vrijedi za kvalitetu zvuka, jer mi se ne cini nesto velika razlika u cijeni, ako se uzme u obzir da je Panasonicov uredaj znatno bolji. Osim toga dobro i kvalitetno izgleda za razliku od par pioneer-ovih uredaja koje sam imao priliku vidjet. Da bi gledao tv, potreban ti samo tuner (koji se najcesce montira u gepek) a da bi ga spojio, uredaj ti jedino treba imati audio i video ulaz.

 

 

Audio Input Sensitivity

2.0 Vrms/600 ohms

 

Video Input Signal

Composite Video Signal, 1.0 Vp-p (75ohms)

 

ovaj ima input;)

 

a zna?? li koliko ko??ta taj tuner, i mo??e li se naručiti gdje s interneta?

 

nije valjda ne??to veliko (u gepeku nemam ni??ta mjesta)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ti velik tuner ;)

 

A ja bih na tvome mjestu najradje uzeo ovog Panasonica kojeg si i mislio uzeti :palacg premda i ovaj audiovox mi se ne cini los :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam kako ti je! :lol2

Evo ja bas imam istu dilemu, i od svih mozda cu kupiti Audiovox VME 9510 TS!

Taj model puno jaci od bilo kojih ovdje, evo samo nesto sto drugi mogu samo sanjati: Cita DIVX, Mpeg1,2,3,4, AVI , a usto jos i ima utore za SD card i moze primiti Dual DVD!

 

U Conradu je 778 Eura sa porezom, znaci jos dobis nekih 20 % nazad!

Pogledaj pa javi da idemo zajedno :zivio

 

Audiovox, onaj model koji sam gore opisao, testirao sam zajedno s panasonicom (CQ-VD7003N

), i kada gleda?? oba dva istovremeno, razlika u kvaliteti slike je ogromna (audiovox je dosta mutna). Ali to ??to ka??e?? ovaj audiovox isto čita divix, mpegove... i to je jedan od većih razloga zbog kojih se dvojim, svi filmovi i spotovi na kompjutoru su mi upravo divix, mpeg. A ??to sam jo?? zaboravio napomenuti, Avudiovox ima dodatan display (kakav imaju obični mp3 playeri) za slučaj da se slu??aju pjesme dok je glavni ekran uvućen (iskljućen). Za panasonic ubacio sam samo original Matrix film DVDvideo format, pa ne znam jeli i??ta drugo i čita, jer tra??io sam po internetu ??to od formata podr??ava ali nigdje nije detaljno opisano.

 

A to conrad, misli?? naručivati iz njemačke?

po??to se ne plaća njihov porez, cijena bi mu iza??la dosta manje, ali ??to je s hrvatskom carinom i hrvatskim porezom?

 

vidio sam na internetu da je cijena 700 Eur a ne 778! ali zvrcnuti ću ja jo?? rođa iz ??vabije da mi to provjeri

Edited by G?¶rtosing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem ti, sada si mi pro??irio dvojbu!!!

 

u igru ulazi i ovaj model Audiovox VME 9510 TS

 

ovaj ??to si preporučio me trenutno najvi??e pali zbog svih tih mogučnosti, prema podatcima s ove stranice, podr??ava sve formate kao i ovaj prethodni audiovox + dual DVDove, ima razne mogućnosti poput toga da se na prednjim zvučnicima čuje radio, a na stra??njim DVD/CD, ima utor za ipod, dodatne za??tite, jaća mu je izlazna snaga, ima procesor, te se za wofer mo??e namje??tati freenkfvencija i jo?? tih stvari, mogučnost za spajanje na kameru, izlaze za slu??alice te sva??ta jo??... (koga zanima neka pogleda link)

 

No najveći je problem ??to ne znam kakva mu je kvaliteta slike niti zvuk (iako se mo??e zaključiti da je strava prema podatcima s ovog linka). Najgora stvar je što mi ni ovi opisi na internetu ne mogu pomoći jer, svaki uređaj ima istu rezoluciju ekrana, sve isto, a kada sam testirao razlika je bila nebo i zemlja. To ??to mi netko tko se ne razumje previ??e, niti netko tko nije vidio sliku i zvuk jednog i drugog, ka??e da je dobro, mi ba?? puno i ne znaći. A izgleda da ga se ne mo??e nabaviti nigdje u hrvatskoj, za naručivanje iz njemačke jo?? je upitno kako to ide i bili se slomilo prilikom slanja.

 

 

aaaaaaaaaaaaa ispaliti ću zbog ovog!!!

Edited by G?¶rtosing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model VME 9311 TS, ne cita dvix, odnosno AVI formate, evo ja dosao iz VE-mil gdje sam donesao svoj Dvix i probao na licu mjesta!!!

Ovaj drugi VME 9510, nebi ja narucivao, nego lijepo platis 80 KN karta za autobus koji ide u shoping u Graz i odes i kupis!

Ili jos bolje dogovorimo se i odemo mojim autom (na plin) i podijelimo troskove!

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

za audiovox VME 9311 TS i na internetu i u butigama stoji da podr??ava divx, a j*** im mater ako zaje***aju s tim!

 

ja sam poslao mail corbisu i pitao je li mogu nabaviti taj model (jer u hr prodavaju druge modele audiovoxa) i po kojoj cijeni, pa ću viditi sutra ??to će reći. Poslao sam i mail nekima iz Oldenburga čija je cijena tog modela 700 EUR, pitao sam ih jeli moguće da to po??alju u hrvatsku i bili bilo kakvih drugih tro??kova vezano za slanje. Sutra kada mi svi odgovore, ovdje ću napisati ??to ka??u...

 

 

U Austriji su audio uređaji (i tehnika općenito) puno skuplji nego u Njemačkoj (austrijanci ti svi za te stvari idu u njemačku kupovat, čak i autodjelove). + bi trebalo platiti put do tamo, mislim da se to ne bi isplatilo (ja sam jo?? iz Dubrovnika). Ako ne postoji način da se narući direktno ili preko drugog prodavača u hr., radije bih zamolio rođaka da mi kupi gore i po??alje preporučenom po??tom.

 

a zna?? ??to jo?? mo??e biti kiks, tko zna kakva je slika na tom modelu, zamisli da je mutna/lo??a ko i ovaj prvi model, onda bi opet dvojba bila veća između njega i panasonica. To bi trebalo testirati prije, upaliti panasonic i taj model jedno kraj drugoga, i viditi kakva je razlika. Za zvuk pretpostavljam da je dobar jer iz opisa vidim da ima procesor, i razne mogučnosti vi??e nego i panasonic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz corbisa su mi odgovorili ne??to sasvim apsurdno:

 

Po??tovanje!

 

Naravno ako to dobavljač ima.

Obično stvari koje nisu na stranicama za njih se treba čekati dosta dogo jer

ih nemaju niti distributeri.

Po??to se radi o PIONEER-u rokovi dobave su od 10-20 dana od dana narud??be.

 

lp

 

Vlado ? timac

CORBIS d.o.o.

Zagrebački Velesajam;paviljon 11

tel: +385 1 652 15 34

fax:+385 1 652 15 79

mob:+385 91 100 74 87

http://www.corbis.hr/

e-mail:vlado.stimac@corbis.hr

 

----- Original Message -----

 

> Pozdrav !

>

> Zanima me da li je moguće od Vas kupiti (naručiti) proizvode koji nisu

> navedeni u Va??oj internet ponudi?

> Mislim na uređaj auto-radio DVD player s ekranom, model Audiovox VME 9510

> TS koji nije u ponudi, no vidim da prodajete uređaje istog proizvođaća.

> Ako je ipak moguće, zamolio bih Vas da mi rećete kolika bi bila cijena

> uređaja za gotovinu!

>

> Hvala

Edited by G?¶rtosing

Share this post


Link to post
Share on other sites
bok!

taj model nemamo,jer se ne uvozi u hr!cijena bi mu bila između 6200-6500kn,ako bi se naručivao najranije bi mogao stići krajem 4 mjeseca i trebalo bi uplatiti 10% kapare za naruđbu,jer ga uvoznik ne planira uvoziti!u toj cijeni se mo??e već dobiti i uređaj od boljeg proizvođača!

hvala!

 

bok!

na??alost nema uređaja da zadovoljava sve te uvjete,da bude od kvalitetnije firme i u toj cijeni!mogu vam preporučiti alpine iva-100r po akcijskoj cijeni 6790.00kn(stara cijena 9000,00kn) alpina ima naj sliku,zvuk i kvalitetu,4x50w,ulaze izlaze,i posebno izlaz za sub!ili vam mogu ponuditi pioneer av-h7500 po cijeni 8990,00kn,uređaj koji spada među tri najbolja na svijetu,ima i dsp sound proc. 4v izlaze i animacije i grafike....audiovox,pyle i slične firme stave i druge formate i kartice i ...ali nemogu se po kvaliteti ni pribli??no uspoređivati sa ova dva uređaja!

 

evo ovo su mi odgovorili kada sam poslao e-mail na http://www.autosound.hr/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam kako ti je! :lol2

Evo ja bas imam istu dilemu, i od svih mozda cu kupiti Audiovox VME 9510 TS!

Taj model puno jaci od bilo kojih ovdje, evo samo nesto sto drugi mogu samo sanjati: Cita DIVX, Mpeg1,2,3,4, AVI , a usto jos i ima utore za SD card i moze primiti Dual DVD!

 

U Conradu je 778 Eura sa porezom, znaci jos dobis nekih 20 % nazad!

Pogledaj pa javi da idemo zajedno :zivio

 

 

Evo na??ao sam ga!

 

Cijena je veća nego u Njemačkoj, ali barem ima?? siguran ovla??teni servis, i ne treba se previ??e brinuti oko toga - potrebno je samo naručiti!

 

Evo kopija e-maila od Ve-mila:

 

Pozdrav

 

Uređaj AUDIOVOX VME9510 AM/FM/DVD/TV/SD Card, Touchscreen- je moguće dobaviti u roku od cca 14 dana po cijeni od 6499,00 kn za gotovinu ...

 

____

Robert Hojanić

Tehnička podr??ka

Ve-mil d.o.o.

Rude??ka cesta 140

Tel: 060/506506

Fax: 01/3033801

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj savjet: BJE??I ? TO DALJE OD KINESKOG SMEĆA!!! Ako ti se ??ta pokvari, zaboravi, baci u smeće a brandovi se u 99 posto slučajeva daju popraviti.

 

Ja imam Ekran + JVC KD-DV6202, čita divx, ima usb... i super zadovoljan sam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vec uzeo panasonica, ono uređaj je predobar, fakat je odličan i slika a zvuk fenomentastičan

 

 

audiovox je njemac

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1