0
Hari_kocka

termostat...mozda

Recommended Posts

auto je vw golf 4 1.9 tdi 81kw

 

kada auto stoji u mjestu upaljen temperatura ode do 90C, cim krenem voziti temp spadne na 75C

Search opcija kaze ili termostat ili davac temperature ili nes slicno pa me zanima gdje dodje taj davac temperature, kako izgleda, da li je isti na 1.9tdi 85kw da probam sa prijateljevog golfa da vidim da li je do njega ili da idem po termostat,

Kad smo kod termostata moze li se on zamjeniti da se ne ispusta sva tekucina ? vec samo ono nuzno i na kraju da dospem?

Ako zamjenim termostat kako odzraciti sistem (negdje sam citao da otvorim cep od ekpasnzivne posude i upalim auto da radi da cirkulise antifriz malo dok mjehurici ne prestanu ici)

 

Hvala

Edited by Hari_kocka

Share this post


Link to post
Share on other sites

On ti ima na posudi za samo ozracivanje tako da nebrigaj za to,

 

Mozda ti je ostao termostat otvoren pa nemoze nabiti temp. ako ti je to slobodno promjeni termostat

 

Kad ga zamjenis upali ventilaciju na najbrzu brzinu i dodaj gas na 3000 obrtaja da prije proradi dok neotvori termostat ili dok ti neupali ventilator.

 

To ti je to,ako ima netko jos nesto neka nadopuni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krecem od jeftinijeg a to je davac temperature rashladne tekucine, i imam problemcic, kada ga iskopcam sami indikator (inace je plavi :)) ima kao osigurac da ga drzi pa me zanima kako taj osigurac da skinem najlakse jer je stvarno malo prostora mi ostalo a vec mi je nastavak na kljuc 10 prilikom skidanja plastike motore (jedan saraf vrti u prazno) spala ispod motora na onu zastitnu plastiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se prikljucimk...imam isti problem na g3 1.8.....kad stojim na mjestu temp dode do 102 a kad se vozim bude 70......i jos upalim ventilaciju padne malo ispod 70.....jel termostat u kvaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krecem od jeftinijeg a to je davac temperature rashladne tekucine, i imam problemcic, kada ga iskopcam sami indikator (inace je plavi :)) ima kao osigurac da ga drzi pa me zanima kako taj osigurac da skinem najlakse jer je stvarno malo prostora mi ostalo a vec mi je nastavak na kljuc 10 prilikom skidanja plastike motore (jedan saraf vrti u prazno) spala ispod motora na onu zastitnu plastiku :)

Osigurac se izvadi van, u stranu povuces.

Ali nemoj se sa njim zezati vec promjeni termostat kako kolege kaze i to ti je greska

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vjerojatno je isto termostat.....

 

na kolko treba otvarat stupnjeva...jel mogu kako napravit da uvijek stoji na 90?

Share this post


Link to post
Share on other sites
na kolko treba otvarat stupnjeva...jel mogu kako napravit da uvijek stoji na 90?

 

Moraš promijenit termostat i on će riješit to da bude na 90...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moraš promijenit termostat i on će riješit to da bude na 90...

 

u ponudi ima da otvara na 71, 75 i 87...koji uzet?

Share this post


Link to post
Share on other sites
u ponudi ima da otvara na 71, 75 i 87...koji uzet?

 

koliko kostaju? triba bi i meni 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat u oba slučaja...

 

A onaj gore davač.... osigurač se samo smakne na stranu i to je to... S tim da je vjerovatno plastični i moze puknit a novi je 5kn ki i nova gumena brtva... Sve skupa u ovlastenom 250kn...

Preporuka nekupovat zamjenske china shit djelove....

 

Termostat kad se skine racunajte da ce istec dost rashladne tekucine....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Termostat u oba slučaja...

 

A onaj gore davač.... osigurač se samo smakne na stranu i to je to... S tim da je vjerovatno plastični i moze puknit a novi je 5kn ki i nova gumena brtva... Sve skupa u ovlastenom 250kn...

Preporuka nekupovat zamjenske china shit djelove....

 

Termostat kad se skine racunajte da ce istec dost rashladne tekucine....

 

Hvala na odgovoru, do sad sam vise sumnjao na davac jer mi cesto u voznji temperatura jednostavno spadne na 0C (i vrati se ili kad dam vise gasa ili sama nakon par predjenih km)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam drukčiji problem, koji me muči, dakle od kad je zahladilo nikako da temperatura dođe do 90 na koliko je inače stajala, grijanje radi normalno i sve samo je temperatura praktički mrtva podigne se malo dok stojim u koloni ili tako nešto ali čim krene vožnja padne praktički na 0...

svaki savjet dobrodošao

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako padne na 0 onda je davač al gore si pisao da padne na 75

 

pa inace mi je u otvorenoj voznji na 75C malo jaca gradska dodje na 90C, a zna se desiti kao da crkne kazaljka samo spadne na 0C i vrati se (nekad odmah nekad tek nakon malo jace voznje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi boga mu...sad po ovim smrzavicama kad je grijanje upaljeno treba vraški terat kola da termostat uopće otvori!Ako imate problema s temperaturom nakon nekog vremena vožnje gdje ste inače dosegli skoro punu radnu temperaturu stanite,hauba gore i popipajte to donje crijevo između termostata i hladnjaka,ako je toplo-vruće onda to malo govno pušta i nevalja znači mjenjaj...ko če uzet Chinesium a ko OEM njegova stvar,ja sam neki dan stavio zamjenski Behr i radi ko curica i nastavit će ko i uvijek,za 75 kn

Za neko divljanje kazaljke mjereno u sekundama pogledajte si senzor rashladne tekučine i njegovu instalaciju,sve vam je rečeno od ekipe u prijašnjim postovima ovdje i hrpa puta u ostalim prijašnjih godina :palacg

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi boga mu...sad po ovim smrzavicama kad je grijanje upaljeno treba vraški terat kola da termostat uopće otvori!Ako imate problema s temperaturom nakon nekog vremena vožnje gdje ste inače dosegli skoro punu radnu temperaturu stanite,hauba gore i popipajte to donje crijevo između termostata i hladnjaka,ako je toplo-vruće onda to malo govno pušta i nevalja znači mjenjaj...ko če uzet Chinesium a ko OEM njegova stvar,ja sam neki dan stavio zamjenski Behr i radi ko curica i nastavit će ko i uvijek,za 75 kn

Za neko divljanje kazaljke mjereno u sekundama pogledajte si senzor rashladne tekučine i njegovu instalaciju,sve vam je rečeno od ekipe u prijašnjim postovima ovdje i hrpa puta u ostalim prijašnjih godina :palacg

 

znači, ako je crijevo između termostata i hladnjaka toplo onda je termostat neispravan? moje je crijevo hladno ( toplo je samo kod samog kučišta termostata ) pa prema gore napisanom zaključujem da mi je termostat OK, ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
znači, ako je crijevo između termostata i hladnjaka toplo onda je termostat neispravan? moje je crijevo hladno ( toplo je samo kod samog kučišta termostata ) pa prema gore napisanom zaključujem da mi je termostat OK, ili ?

Ako ti kazaljka stoji gdje treba cijelo vrijeme znači da je OK,ono što sam gore napisao vrijedi samo za taj specifičan slučaj kad motor nije dosegnuo radnu temperaturu a termostat već otvara (ili nije ni zatvorio) pa pušta u to donje crijevo i hladnjak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
termostat 100%,sad je senzona zamjene istih

 

hahaha sezona :) ocito jest , evo ja danas idem promjenit na svom golfu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se nadovezem,

meni na golf mk4 1.9 115ks PD, postigne normalno radnu temperaturu (ravno 90c) i tu stoji stalno( nakon 40 min vožnje) ali mi je dojnje crijevo(ono prema hladnjaku hladno) a gornje ono deblje je toplo-vruće. Kad ostavim auto u mjestu 5 min nakon postignute radne temperature i dalje stoji točno na 90c al je i dalje doljnje crijevo hladno.

JEli to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je hladna cijev onda ti nije otvorio jos termostat,drzi ga na gasu dok nepostigne visu temperaturu od 90 i dok upali ventilator onda ce ti se poslje sve stabilizirati

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ti pali ventilator?

jeste, postigne temperaturu od 90 u voznji i kad se zaustavim i ostavim da radi u mjestu par min upali ventilatore i opet drzi temp na tocno 90c.

 

 

Ako ti je hladna cijev onda ti nije otvorio jos termostat,drzi ga na gasu dok nepostigne visu temperaturu od 90 i dok upali ventilator onda ce ti se poslje sve stabilizirati

mislis onda ce pocet otvarati termostat malo prije 90c na koliko bi. i trebao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0