2 2
Atrax

Golf 5 trza?

Recommended Posts

Naime, dogadja mi se da mi auto trza oko 1800-2200 okretaja kada mu drzim isti gas.

Trza kao da ce mu nestati goriva, bas se osjeti.

Kada naglo dodajem gas toga nema nimalo, znaci samo kada lagano vozim na cca 2000 okretaja, u bilo kojoj brzini.

 

Dali je moguce da je to do ovoga crijeva koje ide na trubinu koje mi je suplje?

Nabavljeno je novo ali nisam jos stigao zamjenuti...

 

Sto pretpostavljate? Sto bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naime, dogadja mi se da mi auto trza oko 1800-2200 okretaja kada mu drzim isti gas.

Trza kao da ce mu nestati goriva, bas se osjeti.

Kada naglo dodajem gas toga nema nimalo, znaci samo kada lagano vozim na cca 2000 okretaja, u bilo kojoj brzini.

 

Dali je moguce da je to do ovoga crijeva koje ide na trubinu koje mi je suplje?

Nabavljeno je novo ali nisam jos stigao zamjenuti...

 

Sto pretpostavljate? Sto bi moglo biti?

senzor broja okretaja radilice.

trenutno ti dijagnostika ne kazuje nista ali pokazat ce za koji dan kad ga dobro isturiras,kad senzor skroz zakaze

kad vozis u 4toj npr 60km/h i poklopis pun gas pocne trzat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mexx tako je meni slicno,ko da je otisao nosac masine,pocne tako udarat,do 2000 npr, ako sam u 3. brzini i okretaji su oko 1400 stisnem gas i pocne se trest sve,ne uvijek ali cesto

Share this post


Link to post
Share on other sites
senzor broja okretaja radilice.

trenutno ti dijagnostika ne kazuje nista ali pokazat ce za koji dan kad ga dobro isturiras,kad senzor skroz zakaze

kad vozis u 4toj npr 60km/h i poklopis pun gas pocne trzat?

 

Evo vidjet cemo kroz par dana sta ce biti sa dijagnostikom.

Ovo sa 4-om nisam probao, probati cu pa cu javiti.

Sto ako trza, cemu je to znak?

Uglavnom kad zabijem pun gas, nema trzanja, samo cu provjeriti jos jeli to i sa 4. i sa brzinom od 60km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo vidjet cemo kroz par dana sta ce biti sa dijagnostikom.

Ovo sa 4-om nisam probao, probati cu pa cu javiti.

Sto ako trza, cemu je to znak?

Uglavnom kad zabijem pun gas, nema trzanja, samo cu provjeriti jos jeli to i sa 4. i sa brzinom od 60km/h.

meni je pocelo sa tim "prekidima",trzanjima,kako god.simptom kao da je filter nafte zacepljen..vcds nije davao gresku nikakvu,kad sam dobro isturirao auto ,zablinkao je grijac ,vcds pokazao gresku senzora okretaja radilice.

najvise mi je prekidao i trzao kad bi se vozio lagano u vecem stpnju prijenosa i onda dodao gas da ubrzam..

s vremenom je postajalo sve gore .prvoj ga voziti u prvoj 400-500m,al ne naglo gas nego polagano ubrzavat.

meni ej poceo prekidat tada i ugasio se.sastavio normalno,pokazao gresku tek nakon tog gasenja

kupio senzor,u ovlastenom 400,zamjenski 350,i od tada nikakvih prekida,trzaja...

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni je pocelo sa tim "prekidima",trzanjima,kako god.simptom kao da je filter nafte zacepljen..vcds nije davao gresku nikakvu,kad sam dobro isturirao auto ,zablinkao je grijac ,vcds pokazao gresku senzora okretaja radilice.

najvise mi je prekidao i trzao kad bi se vozio lagano u vecem stpnju prijenosa i onda dodao gas da ubrzam..

s vremenom je postajalo sve gore .prvoj ga voziti u prvoj 400-500m,al ne naglo gas nego polagano ubrzavat.

meni ej poceo prekidat tada i ugasio se.sastavio normalno,pokazao gresku tek nakon tog gasenja

kupio senzor,u ovlastenom 400,zamjenski 350,i od tada nikakvih prekida,trzaja...

 

tocno kako si rekao kolega,

sinoc u pola raskrizja mi izbaci gresku, samo prestade trzati, nije mi ugasilo auto.

sada stoji greska i ne trza mi.

probao sam ovo sa 4. brzinom i 60km/h sa punim gasom, i ne trza.

nikad na punom gasu ne trza, uvijek na polaganom ubrzavanju u bilo kojoj brzini.

cim stignem sa posla otici cu do dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali se sličan gotovo identičan kvar može pripisati i golfu 3 TDi 90ks? imam gotovo iste simptome kao i kolega atrax

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti moraš otič nekom dobrom bošisti da ti raskopa pumpu...100eur si popušio sigurno...ili možeš drugu pumpu uzet

Share this post


Link to post
Share on other sites
ti moraš otič nekom dobrom bošisti da ti raskopa pumpu...100eur si popušio sigurno...ili možeš drugu pumpu uzet

 

pumpa je reparirana i prije 5 dana bio ponovno kod bošiste i nije u bosch pumpi kvar :palacg ,od toga sam počeo najprije

Share this post


Link to post
Share on other sites

vijesti:

rijesio sam problem.

bilo je kako sam i mislio od pocetka.

uzrok kod mene je bilo crijevo od turbine kojem je bila pukla selna sa jedne strane i tu je pustao zrak, culo se sustanje.

nasao sam polovno, prilicno povoljno s obzirom da je u ovlastenom blizu 800kn.

zamjenio, sad ide ko metak i ne trza.

usput zamjenuo sva 4 grijaca , bili su slabi, a zima je tu vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
senzor broja okretaja radilice.

trenutno ti dijagnostika ne kazuje nista ali pokazat ce za koji dan kad ga dobro isturiras,kad senzor skroz zakaze

kad vozis u 4toj npr 60km/h i poklopis pun gas pocne trzat?

 

 

kak znaš da je senzor radilice ak uvijek pokaže grešku da s bregastom ne štima (senzor, kriva postavka i sl.)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kak znaš da je senzor radilice ak uvijek pokaže grešku da s bregastom ne štima (senzor, kriva postavka i sl.)?

neznam s cime ocitavas greske.

boch esi tronic tj kts 520 me uputio na radilicu.

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naime, dogadja mi se da mi auto trza oko 1800-2200 okretaja kada mu drzim isti gas.

Trza kao da ce mu nestati goriva, bas se osjeti.

Kada naglo dodajem gas toga nema nimalo, znaci samo kada lagano vozim na cca 2000 okretaja, u bilo kojoj brzini.

 

Dali je moguce da je to do ovoga crijeva koje ide na trubinu koje mi je suplje?

Nabavljeno je novo ali nisam jos stigao zamjenuti...

 

Sto pretpostavljate? Sto bi moglo biti?

 

Da li si probao na leru kad zavrtiš motor na nekih 1800-2000 osjetit simptome trešnje cijelog auta?

Meni isto tako vibrira cijelo auto na nekih 1900 i ja sam se pomirio da je zamajac. Volio bi da je neko crijevo, i baš sad se sjeti da moram promjenut gumicu koja ide između intercoolera i crijeva prema usisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
neznam s cime ocitavas greske.

boch esi tronic tj kts 520 me uputio na radilicu.

 

 

VCDS, kts 500 i 520, ista stvar.... ja dok otpojim senzor radilice on na bregastu pokazuje, pa zato pitam kak tebi baca baš na radilicu...

je da smo se ko isusi namučili upalit auto, al je logično, čim nešt ne štima kod faze, baca na bregastu grešku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je ovo već star topic, ali evo dešavaju mi se potpuno isti simptomi kao u prvom postu, pa me zanima, dali si osjetio gubljenje snage, jer ja imam osjećaj kao da ne vuče više kao prije iako turbo osjetim.

I još jedna stvar....kad bi mu prije stisnu nabio gasa, obično bi primjetio da izbaci poprilično dima na auspuh, sada toga nema....grešku ne izbacuje nikakvu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i da ja malo dignem stare teme.

 

Najme trza mi u 2 i ponekad 3 brzini oko 2000 okretaja pri ubrzavanju. Zapravo nakon saltanja iz 1 u 2 i 2 u 3 ako saltam na 2300 - 2500 i onda lagano ubrzavam zatrza oko 2000 okretaja. Dali bi to isto moglo biti do senzora radilice ili negdje pusta zrak. Nedavno mi je razletio intercooler i sad je drugi, sva crijeva sam pocistio od filtera zraka do glave motora ali trzanje je bilo i prije i sad je isto.

 

Danas sam vozio pored zida sa otvorenim prozorom i kad zatrza ko da cujem da nekaj zacvrci iz motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem na Octaviji 1.9tdi pd 2007god

Pri jednoličnoj vožnji na 2000 okretaja kad lagano dodaješ gas počne trokat ali kad se jače doda gas onda ništa.Ali sve to se dešava oko 2000 okretaja,na manjim ili višim ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem pa sam na dijagnostici skuzio da mi za jednu diznu javlja neku gresku. Kasnije sam zamjenio i diznu (preventivno) tu a i napravio servis auta i mjenjao filter goriva i nesto od toga je rijesilo to stucanje. Stucanje se desavalo tam negdje oko 2000 RPM ako lagano ubrzavam.

 

Uglavnom, spojite na dijagnostiku, nikad se ne zna kaj je sve zapisano tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz. A sta ako nejavlja greske na motoru tj, PD i parametri za PD elemente su svi uredu?

 

Citao sam jos da bi moglo biti do pumpe goriva u rezervaru a posto ona nema nadzor i nemoze javit gresku nemoze se 100% reci da je do nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

imam sličan problem sa svojim golfom ako netko ima iskustva

 

kad sam u 4 ili 5 (nisam skuzio za 3) i na 1700-1800 okretaja dam jači gas auto krene trzati, cim predjem 2000 okretaja prestane, ali ako sam na istim okretajima i polagano ubrzavam onda ne trza.

i ponekad osjetim kako mi se na leru trese.

 

naručio sam kabel za dijagnostiku pa cu ga skenirati za greske čim mi dodje i germanije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno na tim okretajima se nevozi sem lagano cruza... Ti okretaji ubijaju zamasnjak itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2