2 2
Atrax

Golf 5 trza?

Recommended Posts

Mali off... koliko sam shvatio najbolje ga je drzati oko 2000 okretaja ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sranje sto sam se navikao na auto od 200konja a ovaj 90 pa mi stalno u malim obrtajima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbt dajte neki tutorial kako se vozi taj golf 5...cuj ne pasu mu okretaji od 1700-1800? Sta mu pase radi zamasnjaka, evo mjenjam ga za koji dan pa da ga pazim malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se javilo trzanje takodjer ali nakon remapa, al to nije trzanje nego tresnja. na 1700-1800 u 4 i 5 brzini kad poklopim gas, cim predje okretaje prestane. Jednostavno izbjegavas te okretaje tj. ne izbjegavas nego lagano vozis, cruzing od 1500-2200, za ubrzavanje i jurcanje ubodi ga u nizu i vozi 2200+ okretaja. Iz navike saltam u nizu kod obilazenja vec, znalo mi se dogodit da ga sa 120 kmh ubodem u nizu i obilazim a imam 5 brzina. jbg navika, ne gledam u okretaje nit kolko idem.

Nosace motora nisam htio dirat, zamasnjak vjerujem da nije daleko od kraja al vec 70 tisuca ide tako da ga nediram, otkad sam ga kupio "kljuca" na papucici kvacila.

E sad jedno pitanje, kad stojim na mjestu ili stanem na semaforu auto nekad zna lagano ljuljuskat ne znacajno al osjetim. Jel to normalno ili da to pripisem zamasnjaku, nosacima motora ili necem trecem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5 2.0 tdi, nekad zaštuca u vožnji uglavnom kad idem iz 3. U 2. Brzinu i krećem lagano ubrzavati. Kad idem iz 4. U 3. Rijeđe

Također kad se vozim u 4. Brzini tipa 1900okr, držim lagano nogu na gasu te lagano dodajem gas i onda on malo zaštuca. Ko da dođe do nekog prekida s gorivom, ili turbinom ne znam. 

Kad dodajem gas "jače" nema nikakvog štucanja. Auto dobro ide.

Svi filteri promjenjeni prije godinu dana i nekih 14tkm, pumpa goriva prije 10tkm. Gorivo se u 95% slučajeva toči samo na Petrolu i uglavnom pun ili više od pola.

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam mrdao po crijevima navedenim u prethodnom postu i od sad više ne trza. nadam se da je bilo do toga i da će ostati dobro. jedino crijevo nije sjelo kako treba, a drugo isto čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2