0
dpeic2

n 75

Recommended Posts

Pozdrav svima..

 

Searchao sam po forumu i nasao sam sliku i moguce probleme koje stvara taj n75 ventil.. Uglavnom vec ima sve o tome i sve sam nasao..

 

Samo jedno nisam nasao,a to me jako zanima..

 

Znaci kad autu dam kontakt dali treba kliktat taj n75 ventil? i kad radi u leru-dali treba kliktat ili samo jednom se oglasit pri davanju kontakta? Dali treba kliktat u voznji?

 

 

 

 

Molim vas strucnjake,znaci,kada se treba cuti to kliktanje n75 ventila?

 

hvala..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Molim vas strucnjake,znaci,kada se treba cuti to kliktanje n75 ventila?

 

hvala..

 

to i mene zanima....prije san ga cuja samo kad dam kontakt,a sada se vise necuje....nisan primjetija neke posljedice u voznji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene kad se da kontakt klikne jedanput (valjda on klikne, moguće nešt drugo) al na leru stalno klika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene kad se da kontakt klikne jedanput (valjda on klikne, moguće nešt drugo) al na leru stalno klika.

 

hm kod mene nekad skljoca,nekad ne,tako i na kontakt i na leru..

 

 

danas bi trebo doc drugi pa cu bas probat ga zamjenit..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm kod mene nekad skljoca,nekad ne,tako i na kontakt i na leru..

 

danas bi trebo doc drugi pa cu bas probat ga zamjenit..

pa jel ti se dogadja sta cudno s autom? da ne ide i to?ak trebas za probu dodji do mene pa cemo staviti sa mog auta na tvoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni neskljoca nikako...ali san primjetija priko 2000 rpm da ima neki cudan zvuk klepetanja,neznan kako bi opisa,i to bas dolazi od desne strane motora

neznan jel to zbog toga ili ne...al to se samo odjednom pojavilo

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa jel ti se dogadja sta cudno s autom? da ne ide i to?ak trebas za probu dodji do mene pa cemo staviti sa mog auta na tvoj

 

rijeseno je ovo veceras,uzet drugi i ko curica..

 

bilo je simptom da bi zatrzal u trecoj i cetvrtoj,ono kad ba ga stisnio..i kao da je bio tromiji..

 

fala svima..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
koliko kosta novi?

 

i jel sad skljoca samo kad das kontakt ili..?

 

 

cca 50 eura..ako imas nekog u ovlastenom,nek ti digne na sebe ,pa neki popust onda se moze sredit..

 

cuje se na kontakt i u leru..

 

uglavnom on je jako bitan za rad turbine,tlak turbine..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda garant zbog njega se cuju glupasti zvukovi iznad 2000 rpm

 

a vjerojatno to ima kupit i u auto krese tamo iman popust :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
onda garant zbog njega se cuju glupasti zvukovi iznad 2000 rpm

 

a vjerojatno to ima kupit i u auto krese tamo iman popust :D

 

 

a dal je tromiji,kako prima full gas u trecoj ili cetvrtoj na 2500 i sad ga lupis u pod?

da cujes turbinu da puni?

 

spoji ga na dijagnostiku..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

cujen turbinu....malo je tromiji.....a gas prima...ono...solidno...nisan bas stiska full gas...pa nemogu tocno rec...samo kazem ti iza 2000 rpm ili oko 2500 rpm,se cuje ka nekakvo klepetanje i to bas s desne strane....sumnja san na hidropodizace,ali mehanicar kaze da nisu oni

 

i da..nekad zatrzne u 3 brzini....al ne stalno....a njega necujem da skljoca ka i prije

Share this post


Link to post
Share on other sites
cujen turbinu....malo je tromiji.....a gas prima...ono...solidno...nisan bas stiska full gas...pa nemogu tocno rec...samo kazem ti iza 2000 rpm ili oko 2500 rpm,se cuje ka nekakvo klepetanje i to bas s desne strane....sumnja san na hidropodizace,ali mehanicar kaze da nisu oni

 

i da..nekad zatrzne u 3 brzini....al ne stalno....a njega necujem da skljoca ka i prije

 

 

probaj spojit na dijagnostiku,mozda ce ona sta reci..

 

i probaj posuditi taj n75,da nebacas pare bezveze..

 

moze tu bit do turbine,pa do vakuum crijeva,pa do mafa,pa do n75 ventila,pa jos stosta..filter goriva,zraka,dovod,odvod,usis,izduh..katalizator..

 

 

kazem najprije na dijagnostiku..

 

pa posudit n75..

 

pa lagano dalje..

 

nista nekupuj unapred,da nebi bilo bacanje para a problem osto..

 

u leru probaj malo cvrknit taj n75 ventil,ako i tada neskljoca,on je neispravan..a sad dal jos sta zeza te,neznam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da...triban prvo na dijagnostiku

 

a sta se tice posuđivanja..too mogu odma otpisat,jer neznam osobno bas splitsku ekipu s foruma koji bi bili voljni posudit,a od prijatelja mi niko nevozi g3

 

sutra cu pokusat malo lupnit ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se može dogodit situacija da N75 ne radi baš sto posto kako treba, a

da auto ide i vuče bez ikakvih problema, odnosno savršeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas lupnut malo ventil...i uopce neradi...neskljoca pri kontaktu ni u leru....a gas prima odlicno

morat cu otic na dijagnostiku pa cu jos vidit

 

btw. jel on moze radit ako je slucajno neko vakum crijevo puknuto?...triba bi skljocat....vakum crijava su u losem stanju,neznam jeli koje puklo,pa mozda zbog njih cujem glupaste zvukove

 

 

ako ima ko iz splita,solina,kastela a da je voljan posudit n75 ventil sa svog auta nek se javi...placan pivu

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se i ja nadovežem....kod mene na passatu n75 uopće ne škljoca...stavio novi ni on ne škljocka....

otpor na starom i novom isti (stari bio ispravan ali jbga).....jedino što škljocka je ventil egr-a.....

na dijagnostici kad radim output test onda ga onako čujem ali i to jedva.....grešku ne baca nikakvu uopće

ali mi sa čini da mu nešto malo fali.....egr promijenio jer je propuštao i auto sad ide bolje....ali me

muči to škljockanje n75 ventila.....jer skoro svi kažu da se on mora čuti....i napon na kablu mjeren i sve ok...

ima li tu netko kakvu ideju......inače motor je 1.9tdi ahu......

Share this post


Link to post
Share on other sites
da se i ja nadovežem....kod mene na passatu n75 uopće ne škljoca...stavio novi ni on ne škljocka....

otpor na starom i novom isti (stari bio ispravan ali jbga).....jedino što škljocka je ventil egr-a.....

na dijagnostici kad radim output test onda ga onako čujem ali i to jedva.....grešku ne baca nikakvu uopće

ali mi sa čini da mu nešto malo fali.....egr promijenio jer je propuštao i auto sad ide bolje....ali me

muči to škljockanje n75 ventila.....jer skoro svi kažu da se on mora čuti....i napon na kablu mjeren i sve ok...

ima li tu netko kakvu ideju......inače motor je 1.9tdi ahu......

Kako mislis da mu malo fali(sta)??,dai nece da vuce ,cuga ili ....vec nesto trece,zasto te to zanima malo pojasni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar najvjerojatnije i kod mene. Sve upućuje na to da ventil ne radi,

a auto ide kao da ga sto vragova goni. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
da se i ja nadovežem....kod mene na passatu n75 uopće ne škljoca...stavio novi ni on ne škljocka....

otpor na starom i novom isti (stari bio ispravan ali jbga).....jedino što škljocka je ventil egr-a.....

na dijagnostici kad radim output test onda ga onako čujem ali i to jedva.....grešku ne baca nikakvu uopće

ali mi sa čini da mu nešto malo fali.....egr promijenio jer je propuštao i auto sad ide bolje....ali me

muči to škljockanje n75 ventila.....jer skoro svi kažu da se on mora čuti....i napon na kablu mjeren i sve ok...

ima li tu netko kakvu ideju......inače motor je 1.9tdi ahu......

nemora škljocat i novi vjerojatno neće škljocat sve dok se ne razradi....

 

Ta zahebancija se prvo osjeti ak ga na autoputu pritašćeš do kraja - oko 4000rpm - 3sek boosta kak se spada, 3 sek smanji pritisak itak u intervalima, s vremenom se to počne spuštat do 3000 rpm dok na kraju se ti prijelazi više opće ne osjete i auto neide dobro preko 3000 rpm....

 

Rješavanje problema u ranijoj fazi može se odgodit filanjem ventila WD-om al to samo odgađa kupovinu novog...

 

 

Inače taj ventil je jednostavan ko pasulj, unutra je jedna kuglica u cilindričnom kućištu s kanalima kroz koje prolazi zrak i koja ovisno o tlakovima zatvara pojedine kanale. Nakon nekog vremena podere se kučište ili se navuće prašine i smeća itd...

 

edit:

N75 u pravilu NE ispisuje i ne memorira grešku. Treba se vozit u autu s dijagnostikom i pratit tlakove. Pod punim gasom kroz okretaje nesmije bit oscilacija u tlaku.......

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemora škljocat i novi vjerojatno neće škljocat sve dok se ne razradi....

 

zeliš reć da nemora značit da je neispravan ako neškljoca?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemora škljocat i novi vjerojatno neće škljocat sve dok se ne razradi....

 

Ta zahebancija se prvo osjeti ak ga na autoputu pritašćeš do kraja - oko 4000rpm - 3sek boosta kak se spada, 3 sek smanji pritisak itak u intervalima, s vremenom se to počne spuštat do 3000 rpm dok na kraju se ti prijelazi više opće ne osjete i auto neide dobro preko 3000 rpm....

 

Rješavanje problema u ranijoj fazi može se odgodit filanjem ventila WD-om al to samo odgađa kupovinu novog...

 

 

Inače taj ventil je jednostavan ko pasulj, unutra je jedna kuglica u cilindričnom kućištu s kanalima kroz koje prolazi zrak i koja ovisno o tlakovima zatvara pojedine kanale. Nakon nekog vremena podere se kučište ili se navuće prašine i smeća itd...

 

edit:

N75 u pravilu NE ispisuje i ne memorira grešku. Treba se vozit u autu s dijagnostikom i pratit tlakove. Pod punim gasom kroz okretaje nesmije bit oscilacija u tlaku.......

Ako ti auto pocima ici lose dali ti se pali kakva lampica ili ne??

Pregledaj osovinicu na turbini dali ti se pokrece napred nazad,ako se pokrece malo znaci da bi trebao uskoro skinuti i ocistiti od crnog katrana sto se nakupilo pa steka zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan : da, nemora značit da je neispravan....

 

@zebra : ništa se ne pali, čak dosta vozača niti ne kuži da im auto neide kako spada jer obično počne zahbavat na okretajima preko 3000. Vnt turbine su osjetljive na garež, ovim starijim ne smeta skoro ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0