0
ivica88

Xenon

Recommended Posts

A tko uopce zna dali je tvoj polo u originalu imao xenon ili ne?Tko to uopce gleda ili pita?Zaje... se bezveze sa tim atestima i piz... Za xenone, gume, felge itd. itd.

Možda je u tvom kraju bezveze -u Zagrebu ne prolazim tehnički bez perača,autonivelacije itd...

A bit legalan znači isto da te nijedan revni policajac nemože poslat na izvanredni tehnički itd..

Nije baš to zgodno jel..

A vrlo dobro znaju na tp-u koji auto je originalno tako a koji ne..

Pa viđaju bar oni modele automobila pa valjda znaju.

Uostalom Cvh im je na raspolaganju i mogu zvat i pitat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznenadio bi se kako su malo strucni na tp, a pogotovo da znaju kakvu je netko opremu nadoplatio na autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roki - mislim da si krivo postavio stvar. Cinjenica je da si na tehnicki dosao nepripremljen ( citaj: nisi imao perace i nivelaciju ).

 

Djelatnik STP-a nikako nemoze znati da li je na tvom autu xenon serijski ili ne zato sto on nema ETKU pa upise broj sasije i vidi sto je sve dolazilo na autu. Cinjenica koju on zna je ta da u zivotu nije vidio ili misli da nije postojao VW Polo 6N2 sa original xenonima. To je bilo samo u GTI modelu.

 

Posto GTI modela ima dovoljno malo kod nas a samim time mogucnost da vidjas original xenon na tom polu je mala. Samim time kad ga i vidisi, za laika ce to biti sigurno obican kineski xenon kit.

 

Ono sto ti trebas napraviti je kupiti ostatak dijelova potrebnih da bi ti tvoji original xenon farovi bili tehnicki ispravan Xenon i doci s njime na tehnicki. Naravno u drugu stanicu u najmaju ruku. To je to. Istu situaciju imaju vlasnici Golfa 4 sa original xenonom kojih kod nas ima onak, da mozes na prste nabrojat.

 

 

Dakle sve originalno montirat i nemas brige. Jedini problem tada moze biti sto ti on nece vjerovati. U tom slucaju mozes s njim u grabu i pokazati mu originalne nivelatore na vilici i mostu i perace. Nivelatori na sebi imaju naljepnicu sa bar kodom i kataloskim brojem. Ako je djelatnik iole normalan to ce proci.

 

 

 

 

P.S. - mene vise zanima kako nova Buba i jos neki auti imaju dnevna svijetla/original xenon a nemaju perace. Fora je u nekoj zarulji koja ima do 2000 lumena. E sad, sve je to ok ali problem je sto je lakse ugraditi perace nego nivelaciju jer je ona vezana za farove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roki - mislim da si krivo postavio stvar. Cinjenica je da si na tehnicki dosao nepripremljen ( citaj: nisi imao perace i nivelaciju ).

 

Djelatnik STP-a nikako nemoze znati da li je na tvom autu xenon serijski ili ne zato sto on nema ETKU pa upise broj sasije i vidi sto je sve dolazilo na autu. Cinjenica koju on zna je ta da u zivotu nije vidio ili misli da nije postojao VW Polo 6N2 sa original xenonima. To je bilo samo u GTI modelu.

 

Posto GTI modela ima dovoljno malo kod nas a samim time mogucnost da vidjas original xenon na tom polu je mala. Samim time kad ga i vidisi, za laika ce to biti sigurno obican kineski xenon kit.

 

Ono sto ti trebas napraviti je kupiti ostatak dijelova potrebnih da bi ti tvoji original xenon farovi bili tehnicki ispravan Xenon i doci s njime na tehnicki. Naravno u drugu stanicu u najmaju ruku. To je to. Istu situaciju imaju vlasnici Golfa 4 sa original xenonom kojih kod nas ima onak, da mozes na prste nabrojat.

 

 

Dakle sve originalno montirat i nemas brige. Jedini problem tada moze biti sto ti on nece vjerovati. U tom slucaju mozes s njim u grabu i pokazati mu originalne nivelatore na vilici i mostu i perace. Nivelatori na sebi imaju naljepnicu sa bar kodom i kataloskim brojem. Ako je djelatnik iole normalan to ce proci.

 

 

 

 

P.S. - mene vise zanima kako nova Buba i jos neki auti imaju dnevna svijetla/original xenon a nemaju perace. Fora je u nekoj zarulji koja ima do 2000 lumena. E sad, sve je to ok ali problem je sto je lakse ugraditi perace nego nivelaciju jer je ona vezana za farove.

 

Nisi me shvatio Sven..

Nisam došao nigdje nepripremljen već sam zvao CVH da pitam kakva je situacija sada nakon ulaska u EU sa legalizacijom xenona ugrađenih na način kako si ti opisao..

Dakle OEM xenona..Jer ja imam farove i perače...

I rekli su mi da ako je sve ugrađeno po ps-u (OEM xenon farovi sa balastima i žaruljama,perači farova i autonivelacija) da bi bio legalan to dođe 250kn umjesto 1200kn(koliko mi je bilo rečeno u lipnju ove godine).I nema troška nove prometne i knjižice vozila več samo upis pod napomenu..

To sam htio obavijestiti one koji to nisu dosad provjeravali..

A da bi ibjegao moguće scenarije s djelatnikom u bilokojem STP-u odraditi ću taj atest u CVH-u..NIje problem sada kada je 250kn..

Samo ja još nisam legalan jer nemam autonivelacije.

A nemam je jer mi je na zadnjoj osovini na mjestu vezivanja OEM senzora autonivelacije- 5. kočioni cilindar. Nažalost..

slika1598u.jpg

slika1594.jpg

slika1592.jpg

I nemam mjesta za staviti OEM senzor- osim ako netko ima ideju gdje ga ugurati..

Moj je auto bez abs-a i ima diskove odozada i tu mu je vražji 5-ti cilindar..

Ostaje mi opcija Hella ALWR sisitema koji dođe 250E...

Osim ako netko od vas ima drugi prijedlog..

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na mk4 orginal xenon, nikad me nitko nije pitao ni na tehničkom ni policija za pranje i nivelaciju,

a imao je sve! A na više od pola tih starijih auta sa oem xenonom to ne radi više, ni pranje ni aut.nivelacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roki, prvi i osnovni problem je sto si ih zvao. ( Da si imao ugradjene nivelatore ili ako ih ugradis u buducnosti ) nevidim razlog da ih zoves i pitas : " Ej kako to legalizirati " ?

 

Legalizirati sto ? Dio koji si ugradio u auto koristeci original VW dijelove ? Kako ce oni dokazati da to nije doslo na autu iz tvornice ? Nikako, e pa isto tako te legalizacije nema.

 

Drugi problem je sto sad kazes da ih nemas gdje ugraditi. Kad mi na otpad dodje 6N2 GTI poslikat cu ti kako to od ispod izgleda a i mogao bi se upgrejdat na diskove ako je to razlog da je most drukciji na tom mjestu.

 

 

Gledao sam taj Hella set, neznam ima li homologaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roki, prvi i osnovni problem je sto si ih zvao. ( Da si imao ugradjene nivelatore ili ako ih ugradis u buducnosti ) nevidim razlog da ih zoves i pitas : " Ej kako to legalizirati " ?

 

Legalizirati sto ? Dio koji si ugradio u auto koristeci original VW dijelove ? Kako ce oni dokazati da to nije doslo na autu iz tvornice ? Nikako, e pa isto tako te legalizacije nema.

 

Drugi problem je sto sad kazes da ih nemas gdje ugraditi. Kad mi na otpad dodje 6N2 GTI poslikat cu ti kako to od ispod izgleda a i mogao bi se upgrejdat na diskove ako je to razlog da je most drukciji na tom mjestu.

 

 

Gledao sam taj Hella set, neznam ima li homologaciju.

 

Pitanje postojanja xenona na neGti modelima je meni nepoznanica..

Neznam da li je postojala mogućnost nadoplate za kupnju xenona na običnim modelima..

Ako je onda može igrat takva priča..

Ako nije dolazilo onda ipak treba atestirat...Jbg..

A što se tiče senzora- Koliko sam ja gledao po njemačkim i uk forumima mjesto prihvata senzora na zadnjoj osovini

je meni zauzeto tim 5-im cilindrom.

Ja također sada imam diskove odozada ali nemam abs.

Skužio sam da polo koji ima abs (sa ili bez diskova) nema taj 5-ti cilindar tamo..

I onda imaju prihvat slobodan..

Jel možda netko od vas vlasnika pola pogledat kod sebe situaciju na zadnjoj osovini kraj stražnjeg kotača sa vozačeve strane???

 

Sven-Ako ti nije problem poslikaj pa da usporedim sa svojim..

Jer to je jedini razlog da nisam kompletan sa opremom..jbg...

Mislim da ima hella homologaciju- nisu to kosooki koji štancaju kako im se svidi..Otud i poveća cijena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NI ja nemam perače ni nivelatore, samo Oem bixenon led farove... vidjet ćemo 15.1. na tehničkom šta će reć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisšem svoje iskustvo. Imam naknadno ugraden OEM xenon sa peracima, ali bez auto nivelacije na golfa 4. Tehnicki u Zagrebu sam prosao 30.9.2013. bez problema. Danas smo preko faxa isao u CVH i tamo su nam pokazivali sto se sve pregledava na tehnickom pa je moj auto isao kao primjer. Odma na pocetku mi je rekao da zbog ovog "kineskog smeca" padam na tehnickom, ali kad sam mu ja rekao da je to orginal far za taj auto i kad se uvjerio da mi peraci rade, rekao je sve ok i da je pogrjesio. Sve bi bilo u redu ali na kraju se uspostavilo da su mi farovi za englesko trzište i zbog toga ne bi prosao tehnicki. Za auto nivelaciju nije nista ni pitao nit je gledao. Ne kazem da je to tako uvijek al samo da vam ispricam situaciju, izgleda da se bas i ne gleda toliko autonivelacija ako je oem far i peraci. Usput da pitam cuo sam da su neki kao mjenjali farove sa engleskog na nase traziste. Da li se to moze napraviti i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi su obrnute leće na farovima! U Engleskoj se vozi po lijevoj strani pa je zbog toga lijevi snop na kraju povišen kao što je kod 'nas' desna strana snopa viša, a lijeva ide ravno u liniju..

 

Mislim da bi to bez problema odradio tako da samo zmijeniš limove koji 'režu' snop tako da ovu lijevu skineš, okreneš i namontiraš na desnu leću. A za sve to moraš razmontirati farove i imati puno strpljenja i volje! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koliko vidim po internetu tako i drugi govore. Sve mi se cini da cu to rastavljat pa nesto probat prebacit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto bi ih rastavljao molim te ako se neki pametni Hans dosjetio u tvornici da slozi klapnu na onom limicu u faru, dakle, otvoris veci poklopac i pomaknes klapnu i ona ti obrne snop na eu, tj na LHD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi onda u ETKI bili jedinstveni kat. brojevi farova, a ne posebno za promet desno i promet lijevo?

 

1J1 941 017 L (lijevi), 1J1 941 018 L (desni) - promet desno, a za promet lijevo ide 1J2 umjesto 1J1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je far original xenon, samo se limic na leci zamjeni i dobis cut off koji ti treba za englesku ili europu. to je car original xenon farova.

 

naravno za to ih treba rastaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam i ja na etki i stvarno pise far samo ze lijevi promet i desni. A vidit cemo kad ih skinem sa auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim, Toni je bio u pravu, postoji polugica koja se podigne na jednom faru, a spusti na drugom i to je to. Evo slike ako ce nekom pomoci.

 

eiln.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi onda u ETKI bili jedinstveni kat. brojevi farova, a ne posebno za promet desno i promet lijevo?

 

1J1 941 017 L (lijevi), 1J1 941 018 L (desni) - promet desno, a za promet lijevo ide 1J2 umjesto 1J1.

 

zasto ako je ovako jednostavnije nekome utopit far po 700 eura komad novi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav !

 

Imam polo 9n i sad sam si uzeo xenon svijetla pa me zanima jeli moguce da je zarulja od xenona tolko duza da ne mogu ugradit u originalni far od pola zbog onog unutarnjeg dijela koji stoji ispred zarulje neznam kako bi to drugacije nazvao ? ko se razumije znat ce o cemu pricam , i dali ima neko rjesenje tog problema ? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

polo 9n nije imao original xenon svjetla,vjerojatno imaš aftermarket sa lećom u koju ide isto tako obična žarulja ko u originalu,a ako si uzeo dodatno i xenon kit tu je teško reć nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav !

 

Imam polo 9n i sad sam si uzeo xenon svijetla pa me zanima jeli moguce da je zarulja od xenona tolko duza da ne mogu ugradit u originalni far od pola zbog onog unutarnjeg dijela koji stoji ispred zarulje neznam kako bi to drugacije nazvao ? ko se razumije znat ce o cemu pricam , i dali ima neko rjesenje tog problema ? :(

Ide bez brige . Nemoj nit micati taj limić van sa znakom vw-a jer če ti se još više raspršiti snop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

je u pravu si ipak sam uspio nagurat hh, sad se samo nadam da me policija nece zaustavljat zbog toga, kakva su vasa iskustva ? 6000 k sam stavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji klinac ce ti to

samo da te hebu bezveze.

nađi i stavi druge sijalice od 4300 k

vidjet ce se bolje nego od 6000 onda te policija nece zezati

jedino za tehnicki vratiš halogenku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Obavezno podesi svjetla iako ti 6000k svjetli plavkasto. Sad ova pitanja dal ce te policija zaustavit ili ne su bezvezna kad znas da si napravio nesto sto nije dozvoljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako stavi rađe 4300 , recimo ja sam se tako vozio sa 6k pola godine ali spuštena do poda i nikad problema. ali opet to ne znači da neče zaj.. zato stavi kao i ja kratka obična a duga xsenon. i nemaš brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0