0
ivica88

Xenon

Recommended Posts

Zanima me dali ima neko za prodati xenon žarulje H7R za farove bez leća i da mi preporučite nekoga za zamjeniti ih? Hitno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zanima me dali ima neko za prodati xenon žarulje H7R za farove bez leća i da mi preporučite nekoga za zamjeniti ih? Hitno!!

 

 

imam ja ak te zanima nazovi me 091 5194 288

Share this post


Link to post
Share on other sites

s obzirom na cijenu i lokaciju ovog kit-a, nebreš ga dofurati u HR leglano bez carinjenja

 

znači na tu cijenu računaj još 23% PDV-a i 10% carine

Share this post


Link to post
Share on other sites

povoljan je :D

ja sam narucio za tada 260kn i prosao je carinu. tak da je to li-la..

i bixenon oni su bili 58 dolara isto su prosli bez problema.

samo 2 kompleta sam narucio,a li bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites
s obzirom na cijenu i lokaciju ovog kit-a, nebreš ga dofurati u HR leglano bez carinjenja

 

znači na tu cijenu računaj još 23% PDV-a i 10% carine

 

dosad sta san naruciva neke stvari u rangu ove cijene nije carinilo, ma oni na posiljku stave vrijednost 10-20 dolara i salju to kao "gift" tako da ovi nasi to vecinom i ne pregledavaju...

 

a što misliš o ovome barem po specifikacijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites
povoljan je :D

ja sam narucio za tada 260kn i prosao je carinu. tak da je to li-la..

i bixenon oni su bili 58 dolara isto su prosli bez problema.

samo 2 kompleta sam narucio,a li bez problema

 

da povoljan je :D duplo nego kod nas, i kakvima su ti se pokazali ovi kinezi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve je to kina :D

nakon godinu i nesto mi riknula zarulja, ja sam kupio tada najjeftiniji, ali su bili debeli balasti.

sad sam narucio zarulje za cca 60 kuna i radit ce dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te pare stvarno nemas sta mislit, i ja imam takav i radi bez problema, jedino sam isto zarulju mjeenjao kojih ima po 60 kuna na ebayu, tak da se isplati jedino mi malo stanice na radiu krce kad upalim svjetla valjda neke smetnje al nema veze svejedno ne slusam radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se vec prica o tome dal je neko primjetio razliku osvjetljenja izmedu 35w i 55w ksenona?

vidim da ima obje verzije na ebayu pa pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

buraz kupil tak neke sličnog,koji dolar skuplje i nije carinu plaćal...razlika velika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kad se vec prica o tome dal je neko primjetio razliku osvjetljenja izmedu 35w i 55w ksenona?

 

Malo je jači taj od 55W, moglo bi to biti bolje. U deklaraciji pišu iste vrijednosti za potrošnju struje pri paljenju i nominalnoj vrijednosti, što ne može nikako biti jednako ako je veća snaga u pitanju. I čudna mi je temp. boje, vuče na neku zelenkastu, nije ugodna oku kao na 35W. 6000k su oba seta.

Edited by brončani

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad vise 6000k.. meni je to pre plavo.... otkad imam 4300 to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300K ide original na passata,baca malo na žučkasto,stavija san 5000K i prezadovoljan,taman-nije bijelo,nije plavo!!! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
4300K ide original na passata,baca malo na žučkasto,stavija san 5000K i prezadovoljan,taman-nije bijelo,nije plavo!!! :palacg

Također 5000 na autu,prezadovoljan sam bojom.Imam 6000 ledice pozicije ali preplave su.I ne bih kupovao 55w ksenone..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam stavio na mondea 98. xenone 35W 6000k, sviietli dosta jače od orginalne žarulje, svijetlost je bijela, vrlo malo vuče na plavo. Vlasnik prezadovoljan. Sa moje strane, ista stvar bolje osvjetljava cestu nego na passatu b5.5.

Edited by brončani

Share this post


Link to post
Share on other sites
Također 5000 na autu,prezadovoljan sam bojom.Imam 6000 ledice pozicije ali preplave su.I ne bih kupovao 55w ksenone..

 

Ja imam 5000 xenon na passatu 3bg iz 2004, u običnim farovima s lećom, zadovoljan, al mi preslabo svijetli ipak...i mislim si na taj 55w xenon...zašto ne, koji razlog?

I pitanje za vlasnike 3bg linije...kak su ubacili žarulju kroz onaj obruč, onaj limić...ja sam moral precvikat žice i spojit stopicama...(ovo prespajanje vjerujem da ne utječe na intenzitet svjetla, kaj ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, moram kupit cijeli novi set ili mijenjam žarulje?

Edited by Lovro Vz

Share this post


Link to post
Share on other sites
e da, moram kupit cijeli novi set ili mijenjam žarulje?

Novi set naravno,kako bi 55w žarulje na 35w balaste.Vjerujem da ovi 55w balasti i žarulje griju nešto više od 35w što bi na duge staze vjerojatno više oštećivalo sjenila i plastične dijelove.Uglavnom neznam stanje tvojih farova ali ako su farovi matirali nema ksenona koji će im pomoć,trebaju poliranje.A sve više plavo što se tiče boje znači sve manje svjetlosti i vidljivosti naravno.. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi set naravno,kako bi 55w žarulje na 35w balaste.Vjerujem da ovi 55w balasti i žarulje griju nešto više od 35w što bi na duge staze vjerojatno više oštećivalo sjenila i plastične dijelove.Uglavnom neznam stanje tvojih farova ali ako su farovi matirali nema ksenona koji će im pomoć,trebaju poliranje.A sve više plavo što se tiče boje znači sve manje svjetlosti i vidljivosti naravno.. :zivio

 

farove sam poliral, a kaj se tiče zagrijavanja mislim da xenon manje grije od obične žarulje, znam da je bilo problema sa halogenkama od 100w da su topile farove, dok obične halogenke od mislim 50 w ne rade probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites
farove sam poliral, a kaj se tiče zagrijavanja mislim da xenon manje grije od obične žarulje, znam da je bilo problema sa halogenkama od 100w da su topile farove, dok obične halogenke od mislim 50 w ne rade probleme

 

na xenone od 55w nema problema grije kao oem halogena, ali opet mislim da nema razlike izmedju 35 i 55 jer sam radio usporedbu ... kvalitetni kit od 35w za malo vise love i svijetli ko betlehem :D a i miran si dugo vremena :palacg

Edited by Passat TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam 5000 xenon na passatu 3bg iz 2004, u običnim farovima s lećom, zadovoljan, al mi preslabo svijetli ipak...i mislim si na taj 55w xenon...zašto ne, koji razlog?

I pitanje za vlasnike 3bg linije...kak su ubacili žarulju kroz onaj obruč, onaj limić...ja sam moral precvikat žice i spojit stopicama...(ovo prespajanje vjerujem da ne utječe na intenzitet svjetla, kaj ne?

ja sam bas jucer mjenjao zarulje sa 6000K na 5000K i sad sam normalno provukao konektore, prvi put sam konektor zarezao po duzini niti milimetar samo da nije onoliko okrugal i ide bez brige, nema potrebe nista rezati, ako si dobro stisnuo stopice i sve, nece ti nista biti, al nema smisla prckat i radit 100 spojeva kad sve moze biti P&P :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo pitat cu u ovom topicu: ako netko ima iskustva tj. neko tko se razumije u xenone, kakav vam se čini ovaj xenon kit

 

http://www.ebay.com/itm/Xenon-HID-Headligh...=item4cfc1d71f5

 

jel treba na nesto posebno obratit pažnju? nije skup a ima god garancije pa bi ga naručio...

 

Evo, samo da javim, u 12 mj. naruceni doticni xenoni, dns dosli u original pakiranju+folija, nije bilo nikakvih dodatnih placanja. OVER

 

P.S. odmah po zaprimanju i otpakiravanju isprobani i ne radi jedan balast, znaci isprobane sve kombinacije, obje zarulje rade ali balast NE RADI...idem Čangi Štangi poslat mail pa da vidim kaj ce rec, ak ne, mogu mu na eGayu "izjasit facu", a ak ni to ne prode, prst u uvo..kupuj dr. balas ili prodaj 75% xsenona.

baj baj

Edited by Robiii

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo, samo da javim, u 12 mj. naruceni doticni xenoni, dns dosli u original pakiranju+folija, nije bilo nikakvih dodatnih placanja. OVER

 

P.S. odmah po zaprimanju i otpakiravanju isprobani i ne radi jedan balast, znaci isprobane sve kombinacije, obje zarulje rade ali balast NE RADI...idem Čangi Štangi poslat mail pa da vidim kaj ce rec, ak ne, mogu mu na eGayu "izjasit facu", a ak ni to ne prode, prst u uvo..kupuj dr. balas ili prodaj 75% xsenona.

baj baj

 

imam ti ja doma jedan novi balast viška pa ako trebaš javi :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
0