0
ivica88

Xenon

Recommended Posts

a kako tek nakon 3 godine mu se smrdalo, kako nije odmah????

 

to i meni nije jasno, preko 3 godine je vec xenon gore!

i to je stariji audi, 2000.g, nema ni canbusa ni nis?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
to i meni nije jasno, preko 3 godine je vec xenon gore!

i to je stariji audi, 2000.g, nema ni canbusa ni nis?!

A možda je nekaj crklo u balastu i probilo dalje. nikad neznaš. A možda i nije povaano. Nemožeš znat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi set naravno,kako bi 55w žarulje na 35w balaste.Vjerujem da ovi 55w balasti i žarulje griju nešto više od 35w što bi na duge staze vjerojatno više oštećivalo sjenila i plastične dijelove.Uglavnom neznam stanje tvojih farova ali ako su farovi matirali nema ksenona koji će im pomoć,trebaju poliranje.A sve više plavo što se tiče boje znači sve manje svjetlosti i vidljivosti naravno.. :zivio

 

pozdrav evo mog mišljenja meni je fren preko toga xenon kit blast i zarulje H7 za 300 kn i dosle doma na adresu, poslje ih ugredio na peugeot 206 sa originalnim farovima bez leca i lijepo svjetli jako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozdrav evo mog mišljenja meni je fren preko toga xenon kit blast i zarulje H7 za 300 kn i dosle doma na adresu, poslje ih ugredio na peugeot 206 sa originalnim farovima bez leca i lijepo svjetli jako je.

Lijepo svijetli njemu,a kako je ljudima koji mu dolaze ususret..Nimalo ugodno eto kako...

Bez leće to svijetli nekako ovako:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR...0g176MhexC9IQek

I to je ekipa sa foruma.hr mjerila s luxmetrom...imaš temu pa pogledaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ljudi

 

Neki dan sam u polo classic ugradio H4 bixenon, svjetla rade ok ali kad god ih palis na hladno izresetiraju instrument tablu, koda si otpojio klemu sa akumulatora, jel netko ima ideju zbog cega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj preko releja spojiti xenon jer je moguce da ti je instalacija slabija pa ti greske baca na tablu,ja sam sebi tako rijesio meni bi istrument tabla bacala greske ili bi zmigavci poludili,spojio preko releja i sve super radi vec 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

palo mi je to na pamet al ista stvar, nema pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi ujutro nije upalil obje nego samo jednu lampu, a i inače ta lampa tu i tamo lagano trepne, ono, samo se skuži

Xenon je kineski, jel do žarulje ili do balasta? Sad navečer probal i upalil se al mu je duže trebalo da se ugrije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto kad upalim xsenone kazaljka od obrtaja mi pane skoro na nulu a auto normalno,kako to rjesit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

montirao prije neko vrjeme xenon kit H7 5000k od ebay-a..Boja je odlicna..jedino me muci sum u radio...al citam neke izolacije pa cekam da stopli vrjeme pa procepkam nesto...

 

osvetljenje je jace nego obicna zarulja..evo neka slika:

 

IMG_3852.jpg

 

IMG_38481.jpg

 

IMG_3851.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danas mi ujutro nije upalil obje nego samo jednu lampu, a i inače ta lampa tu i tamo lagano trepne, ono, samo se skuži

Xenon je kineski, jel do žarulje ili do balasta? Sad navečer probal i upalil se al mu je duže trebalo da se ugrije

 

 

Meni je nes slicno bilo i samo promijenio balast i to je bilo to.. Radi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
montirao prije neko vrjeme xenon kit H7 5000k od ebay-a..Boja je odlicna..jedino me muci sum u radio...al citam neke izolacije pa cekam da stopli vrjeme pa procepkam nesto...

 

osvetljenje je jace nego obicna zarulja..evo neka slika:

http://i178.photobucket.com/albums/w257/edo_te/IMG_3852.jpg

http://i178.photobucket.com/albums/w257/edo_te/IMG_38481.jpg

http://i178.photobucket.com/albums/w257/edo_te/IMG_3851.jpg

Ovo bljesti na sve strane, razmisli o nekoj leci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je nes slicno bilo i samo promijenio balast i to je bilo to.. Radi bez problema.

 

Mislim da imam garanciju negdje još, al je ne mogu naći, bemmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebachi, imam pitanje....

 

Recimo ako mi krepaju žarulje xenon primjer 8000 k i sada ja hoću stavit od 4300 k. Dali oni mogu ići na onaj balast od onih riknulih 8000 k ?

Nadam se ste skužili pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ballasti za hid kit su standard za sve zarulje, boja nije bitna, samo snaga 35 ili 55W

ja sam imao 6000K pa sam stavio 5000K :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da ne otvaram novu temu pa tu da pitam!

narucujem sa ebaya stvari i sve i svasta vec 3-3 i po godine, al xenon nisam nikad i neznam jel valja il ne..

ugl naso sam si sad xenon za svoje jednokomorne farove (G3), znaci HID kit 35W H4 (bixenon) 4300K, znaci serijala farovi bez lece, pa je pitanje jel mogu proc tak tehnicki i jel tko uzimo ove xenone da mi kaze jel to cemu? i kakva svijetlost koju dobijem sa serijala farovima? 30$ sa postarinom...

 

http://www.ebay.com/itm/HID-Conversion-Xen...#ht_3952wt_1010

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez leća - svi koji ti idu u susret će ti se sjetiti za svu bližu i dalju rodbinu. I svijetlit će ti otprilike kao i na slici. Okani se toga i učini sebi uslugu :)

 

Batman4.jpg

 

 

EDIT: Sad sam vidio istu sliku na prethodnoj stranici :D Uglavnom, tako je.

Edited by ZEUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez obzira i da prodes tehnicki a tesko da oces, to ce smetati svima koji ti ide ususret..kupi far s lecom ili ugradi u svoj pa onda to...

 

ili imas opciju xenona koji imaju vec na zarulji da usmerava snop

Share this post


Link to post
Share on other sites

da to sam vidio, ono nesto sa oznakom R; ali neznam ima li toga u H4 varijanti kao bixenon...

a vidio sam na njuski, lik je prodavao za 600 kn, da za 600 kn, leca + kompletan hid kit H4, koji na ebay-u kosta vise od 600 :) to sam si mislio uzet i skratit si muke, al bilo je prije jedno mjesec dana i uletio mi veliki servis i osla para tak da jebiga brale...

 

a necu onda metat sranja i radit fus dok ne naletim na neka leca ili neke farove sa postojecim lecima, jer znam i sam kak smeta kad neko ide u susret sa xenonima bez leca i to jos mi metnu 8000 + K :S

 

hvala decki na savjetima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a necu onda metat sranja i radit fus dok ne naletim na neka leca ili neke farove sa postojecim lecima, jer znam i sam kak smeta kad neko ide u susret sa xenonima bez leca i to jos mi metnu 8000 + K :S

 

hvala decki na savjetima ;)

 

svaka čast :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je razlika između digitalnog i analognog balasta, dal se isplati dati nešto više love za digitalni?

Uzimam H7 4300

I ovo mi se čini kao odlična cijena s time da ima i garanciju, i to 2 godine na balaste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i jedne i druge, one obićne "debele" stare i one slim novije..

 

Nisam sad siguran al ti slim su kao digitalni..

 

Digitalni kao brže pale žarulju i duže traju...iako mislim da je to sve skoro isto..

 

Od tri para xenona kaj imam na svojim autima:

 

na jednom krepala žarulja nakon 5 godina

 

jedan radio 4 godine pa razbio žarulju(auto)..

 

a na jednom krepao balast nakon mjesec dana

 

Na ova prva dva promijenio žarulje u paru na trećem balast po garanciji i sve radi i dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par pitanja za vas.

 

Ovdje čitam malo i vidim da postoje ksenon na žarulju da usmjerava snop ?

Kako se zovu takve ksenon ?

 

I još nešto, pošto sada jebava zakon o ksenonu, dali ima kakvih žarulja koje ajmo reči da malo jače svijetle od običnih ?

Naravno pitam za h4.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0