0
ivica88

Xenon

Recommended Posts

žarulje koje malo jače svijetle to je po meni bacanje novaca u vodu , vjeruj mi ja sam se nabacao novaca samo na žarulje po bosch ovakve pa onakve dok nisam stavio xsenon .

za farove bez leča mislim da su najbolji ovi recimo H7R ... a i spustiš farove da puca svijetlost na pod i neče ti nitko blicat. ja sam na polu imao tako i nije mi nitko blicao ali kad bi ih samo podigo recimo sa 1 na 3 več bih blicali ko ludi ..

poštedite se bacanja novaca i malo stisni i kupi si farove sa lečema ili ugradi leče ...

Koliko sam ja upućen, svi aftermarket farovi i homemade sa lećama osim onih koji su OEM sa lećama i kao takvi ugrađivani u auto, neće biti zakonom dopušteni.

Ali pošto živimo tu di živimo...

Koliko sam ja upućen, svi aftermarket farovi i homemade sa lećama osim onih koji su OEM sa lećama i kao takvi ugrađivani u auto, neće biti zakonom dopušteni.

To je bas katastrofa, ja sam sebi slagao bi-xenon na obicni far od trice. Neka bilo koji tehnicki pregled ili bilo tko nadje razliku u osvijetljenju ceste naspram orginala (Audi A6 4F) ja cu ih sebi od glavu razbiti :D.

Ali opet, zakoni su zakoni i hebat ga.

žarulje koje malo jače svijetle to je po meni bacanje novaca u vodu , vjeruj mi ja sam se nabacao novaca samo na žarulje po bosch ovakve pa onakve dok nisam stavio xsenon .

za farove bez leča mislim da su najbolji ovi recimo H7R ... a i spustiš farove da puca svijetlost na pod i neče ti nitko blicat. ja sam na polu imao tako i nije mi nitko blicao ali kad bi ih samo podigo recimo sa 1 na 3 več bih blicali ko ludi ..

poštedite se bacanja novaca i malo stisni i kupi si farove sa lečema ili ugradi leče ...

Ma znam da je bacanje novac. Ne očekivam ništa od tih jačih žarulja. Samo sam htio da malo lijepše svijetle.

Da ne svijetli žuto kao oni lampioni na groblju.

Mislio sam ugrađivati, al na kraju sam odustao. Skup je sport.

Na kraju ću samo očistit far dobro iznutra, ofarbati u crno i stavit neke plave žarulje i ledicu bijelu da liči na nešto.

Baš sam i ja to čitao. Mislim da je neko stavio link na onu temu izvanredni tehnički.

Samo se nasekiram kada čitam tu temu. :rolleyes:

Ni OEM far sa xenonon više neće prolaziti ako nema perača farova i automatske nivelacije kratkog svjetla..

Ovako je to bilo do ovog ljeta što se tiče CVH:

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/...-651-12008.aspx

A sada je nažalost ovako:

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/...725-012012.aspx

Dakle ako će se stanice za tehnički slijepo držat naputka neće se moći proći tehnički bez sveg tog...

EDIT:Zaboravio napisat-----

I atesta naravno..Dakle nabavit perače,senzore za nivelaciju i još caltat 1000kn za atest..

Mene to isto zanima kako će izgledati jer imam xenon i original farove od pola gti..

Ali pravno je sve riješeno..Hoće li tko zažmiriti,to neznam?

Edited by Roki

Ma znam da je bacanje novac. Ne očekivam ništa od tih jačih žarulja. Samo sam htio da malo lijepše svijetle.

Da ne svijetli žuto kao oni lampioni na groblju.

Mislio sam ugrađivati, al na kraju sam odustao. Skup je sport.

Na kraju ću samo očistit far dobro iznutra, ofarbati u crno i stavit neke plave žarulje i ledicu bijelu da liči na nešto.

Ne ne, farovi ne smiju imati "plavkasti look" mene su vratili prošle godine već s tehničkog jer sam uzeo takve žarulje za tehnički, pošto u dućanu nisu imali normalne.

A to što se vozi pola ljudi s takvim žaruljama...

Samo opet govorim, svaki tehnički je druga ustanova, a svaki policajac drugačija osoba...

Danas bio na tehnički i neide nikako ksenon u obične farove a i za aftermarket leće triba atest radit.

Znači samo ono šta se ugrađivalo u originalu prolazi bez atesta.

Ni OEM far sa xenonon više neće prolaziti ako nema perača farova i automatske nivelacije kratkog svjetla..

Dakle ako će se stanice za tehnički slijepo držat naputka neće se moći proći tehnički bez sveg tog...

Mene to isto zanima kako će izgledati jer imam xenon i original farove od pola gti..

Ja mislim da njima kažeš sve te zakone koje su postojale u vezi xenona i leća odmah bi te pustio jer se nebi ni sjetio koji je trenutno na snazi. :lol2 :lol2

Ne ne, farovi ne smiju imati "plavkasti look" mene su vratili prošle godine već s tehničkog jer sam uzeo takve žarulje za tehnički, pošto u dućanu nisu imali normalne.

A to što se vozi pola ljudi s takvim žaruljama...

Samo opet govorim, svaki tehnički je druga ustanova, a svaki policajac drugačija osoba...

Pa ne svijetli plavo uopće, nego su samo žarulje takve boje.

Mene je pitao na tehničkome jel imam ksenon, ja mu kažem da nemam i da imam plave žarulje i bijele ledice.

Onda je rekao ok i ništa mi nije prigovorio za to.

Ah kao što si rekao, sve zavisi na koga naideš. :rolleyes:

ja se ispričavam na ubacivanju tako .. ali kako napravit atest za recimo moje farove.

Ako nema oznake E na farovima onda nikako jer nisu homologirani.

Ako su homologirani onda treba vidjeti da li su homologirani za xenon ili samo za halogene žarulje.

ja se ispričavam na ubacivanju tako .. ali kako napravit atest za recimo moje farove.

Atest farova je samo jedna stavka, mislim da ni nemožeš dobiti atest da bi stavio xenon u te tvoje farove, jer oni imaju prihvat za obične halogene žarulje nisu predviđeni za xenon (D1S,D2S...), + naravno moraš imati perače i automatsku nivelaciju farova.

Vidim da se raspravlja od xenonima, pa me zanima di je moguče kupit kvalitetne H7 xenonke (OSRAM/PHILIPS) 8000 ili 10 000 K te po kojoj cijeni?

Vidim da se raspravlja od xenonima, pa me zanima di je moguče kupit kvalitetne H7 xenonke (OSRAM/PHILIPS) 8000 ili 10 000 K te po kojoj cijeni?

Nema Osram ili Philips xenon žarulja u toj varijanti(h7).Oznake su D1s,d2s,d2r,d2c itd..To su kineske kopije i točka.A boje original žarulja neće prelaziti 6000k..Sve preko toga je preplavo...

A kvalitetne H7 halogene žarulje ovih proizvođača ćeš naći u modelima night breaker,vision plus itd..

A baci oko i na ove gornje linkove pa ako nemaš original xenon nemoj ga ni pokušavat imati..

Edited by Roki

Nema Osram ili Philips xenon žarulja u toj varijanti(h7).Oznake su D1s,d2s,d2r,d2c itd..To su kineske kopije i točka.A boje original žarulja neće prelaziti 6000k..Sve preko toga je preplavo...

A kvalitetne H7 halogene žarulje ovih proizvođača ćeš naći u modelima night breaker,vision plus itd..

A baci oko i na ove gornje linkove pa ako nemaš original xenon nemoj ga ni pokušavat imati..

Imam aftermarket xenon i svijtli bez greške, svjetlost je jaka intezivna, i nikome ne smeta, još mi nitko nije ni zablical.

Znači od Osram i Philps nemaju H1 xenon žarulje u ponudi?

Niti Bosch, ni Osram, ni Philips nemaju xenon žarulje sa H1, H4 i H7 prihvatom. To su sve prikriveni "kinezi". Renomirani proizvođači proizvode samo D1s, D2s i ostale xenon žarulje koje se koriste samo u autima koji imaju OEM xenon farove.

Niti Bosch, ni Osram, ni Philips nemaju xenon žarulje sa H1, H4 i H7 prihvatom. To su sve prikriveni "kinezi". Renomirani proizvođači proizvode samo D1s, D2s i ostale xenon žarulje koje se koriste samo u autima koji imaju OEM xenon farove.

Ok hvala ti.

Sad sam provjeril, nakon 3godine izgorel mi je balast, a žarulje normalno rade. Da li netko može preporučiti koji bi najbolji xenon kit za H7 bilo kupiti.

Znam da mi je kolega kupil nekog kineza i da je dosta dugo trebalo da se žaruje zagriju,a i nikak nisu svijetlile, a ove moje se u 3-5 sec zagriju i svijetle punom snagom.

Imam aftermarket xenon i svijtli bez greške, svjetlost je jaka intezivna, i nikome ne smeta, još mi nitko nije ni zablical.

Znači od Osram i Philps nemaju H1 xenon žarulje u ponudi?

Nisi me shvatio.Ja nisam govorio o neblicanju i nesmetanju - već o propisima i uputama CVH prema stanicama za tehnički pregled i ČINJENICI da xenon kakav trenutno imaš ne prolazi tehnički pregled u nijednoj stanici za tehnički pregled koja se drži ovih uputa.

Nemam baš nikakvih iskustava sa zamjenskim kineskim balastima pa ti tu nemogu pomoći.

Edited by Roki

Nisi me shvatio.Ja nisam govorio o neblicanju i nesmetanju - već o propisima i uputama CVH prema stanicama za tehnički pregled i ČINJENICI da xenon kakav trenutno imaš ne prolazi tehnički pregled u nijednoj stanici za tehnički pregled koja se drži ovih uputa.

Nemam baš nikakvih iskustava sa zamjenskim kineskim balastima pa ti tu nemogu pomoći.

Da se svi drže tih propisa, mislim da 50% auta nebi prolazilo tehnički, a isto tako znamo da ima miljun rupa u tim zakonima, a to što moje žarulje svijetle plavkasto nikome neće naškoditi, pošto je snop svijetla odličan (imam leću, nije sad da je direktača xenon u običan far)

Nek dan sam vidio nekog jaguara novog, xenoni mu svijetle ljubičasto serijski, i di je tu logika - snop svijetla mu je odličan kao što je slučaj i kod mene...i zašto bi bil toliki problem s time, pošto ne radim štetu drugim sudionicima u prometu,ne?

Gledaj, kolege ti savjetuju da makneš s auta ono što je nelegalno, mene su vratili s tehničkog sa 4300K prošli mjesec. Naravno, tvoj auto, tvoja odluka šta ćeš staviti u farove, ali ako već hoćeš xenon pod svaku cijenu, ja osobno nebi nikad stavio više od 5000K u automobilski far

EDIT:Zaboravio napisat-----

I atesta naravno..Dakle nabavit perače,senzore za nivelaciju i još caltat 1000kn za atest..

Bio jučer u Zvonimirovoj na ovom preventivnom tehničkom pregledu i očekivano original xenon ne prolazi,nemože proći bez perača i automatske nivelacije,ali ne prolazi ni sa njima bez atesta...

Dakle ja zagrizao i zovem danas CVH velika gorica i dobio inžinjera Jankovića i pitam ako ugradim sve originalne sastavne dijelove xenon-a(perače i automatsku nivelaciju) da li moram ići na atest ili imate neki manji atest?

Odgovor je bio da nema manjeg atesta osim ovog standardnog koji dođe soma i kusur...

Ali da ima prijedlog da se omogući takva mogućnost za pojedinačno atestiranje, ali je u postupku..

Uglavnom farovi moraju dole -jer sam realno gledajući tehnički neispravan..

Pa da znate ekipa..

Bio jučer u Zvonimirovoj na ovom preventivnom tehničkom pregledu i očekivano original xenon ne prolazi,nemože proći bez perača i automatske nivelacije,ali ne prolazi ni sa njima bez atesta...

Dakle ja zagrizao i zovem danas CVH velika gorica i dobio inžinjera Jankovića i pitam ako ugradim sve originalne sastavne dijelove xenon-a(perače i automatsku nivelaciju) da li moram ići na atest ili imate neki manji atest?

Odgovor je bio da nema manjeg atesta osim ovog standardnog koji dođe soma i kusur...

Ali da ima prijedlog da se omogući takva mogućnost za pojedinačno atestiranje, ali je u postupku..

Uglavnom farovi moraju dole -jer sam realno gledajući tehnički neispravan..

Pa da znate ekipa..

A moze li pitanje, sta ako recimo slozis autonivelaciju i originalne perace farova na auto, jel moras na tehnickom prijaviti da je to naknadna ugradnja, ili ti je jednostavnije rec da je sve to bilo na autu u originalu, pa nek on ispitiva koliko hoce, kako on moze dokazat da si ti to stavljao naknadno?

ako bi stavio sve kao original,još perače i original struju i balaste za original D2S žarulje,mislim da je glupo govorit da je nešto naknadno stavljeno...

Po mome najbolje staviti original halogene žarulje za prvu silu,pa če proči

Ja također bio jučer na tom besplatnom tehničkom, tu kod psc-a na slavonskoj i nisam ni ja prošao, imam identične leće kao i cura s onim lupom crvenim... Nula bodova, bez perača i nivelacije ništa... Za prvu ruku ću nekak morat ugurat neku halogenku unutra, proč tehnički, i kasnije opet vratiti na staro... Makar svjestan sam da to nije rješenje, jer kad tad bum završil na vanrednom, jer više nisu ni policajci glupi i sami vidimo šta se piše po forumu i radi čega se skidaju tablice...

0