0
RAZZOR

Potrosnja

Recommended Posts

octavia 2 combi, 1.9 tdi + chip

 

danas u gradu, s tim da sam u grad dosao sa zagrijanim motorom, i nisam prešao nijednom 2000 jer sam bio na debeloj rezervi

fotografija13b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zg-velika gorica, mješovita laganini vožnja

 

fotografija23.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p.s. bc laže pola litre u minus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto obećo sam da ću izmjerit potrošnju golfafova 5 iz firme ali nisu vodili kilometražu pa ništ od golfova! Zato sam izmjerio od našeg novog vw CADY-a 1.6tdi od radione!Gradska laganini vožnja prazan vozi ga moj šef uglavnom na dva puna tanka potrošnja je ispala 8.5L!

Isto tako berlingo 1.9 d 2005 god 8l skoro uvije prazan i bez ikakvog divljanja što bi neki pomislili (pa max mu je 135km/h šta se tu ima za divljat)!

Znači niže od ovog ni jedan po gradu neidu jer se voze normalno i po ogranićenjima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja sam pratio svoju

 

rezerva se upalila, omw i natocim 21,05 litara premium dizela

 

Danas mi se upalila rezerva na 264,8 km

 

ugrubo 8 litara, 1.9 tdi 105 konja

 

pretpostavljam problem u stalnom boostanju :D

 

edit: ali polovicu ovog sam normalno vozio,sto opet dolazim na 7 litara normalne voznje

 

sto je opet daleko od 5,5 litara

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ne trosi nis vec nekih 3 tjedna. stoji polupan u garazi. osjeti se. odma vise para u novcaniku imam :D uglavnom otiso je na servis pa ce i potrosnju pregledat usput

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisem iskustvo sa G5 1.9 TDI 105 ks

 

Auto trosi ovako: Otvorena cesta tj istarski ipsilon, oko 120 km/h s tu i tamo kojim prestizanjem otprilike oko 4.7-4.8. Autoput je stari navukao oko 4-4.2 oko 90 je vozio. Po gradu je teško za rec jer ja živim u Rijeci a to nije isto kao npr. Zg gdje je sve ravno i gotovo pa nema uzbrdica. Tu troši evo nekih 6-7 litara kad ga se pazi, znaci bez punog gasa kad se krece i to, a kad se vozi ono malo zesce po gradu i oko 9-9.5 zna narasti. I najvise sta sam ja sa tim autom navukao je bilo 11.9 i nikako nisam mogao preko, a vozio sam navecer po gradu jedno 50 km sam napravio znaci pun gas na semaforima i zaobilaznica 190-200 pun gas.

 

Evo to je u mom slucaju, osobno probao i provjerio, tako da mi nemoze netko pricat price da ljudi *eru da malo trosi. Moze se, a kolega saleos te svoje aute iz firme okaci macku o rep jer nitko auto od firme ne stedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto potrošnja mog jupia

 

img0141z.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

a golf mi troši cca 6,5 l...1.9 tdi, 105 ks

 

:plac Ja bi tooooooooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 1.9D iz trojke troši 7.2L čiste gradske vožnje, ne štedim ga baš. Ali nisam primjetio neku značajniju razliku kada svaku brzinu prebacujem na ~1600rpm., i vozim se po gradu u petoj na 1500rpm @60km/h. Pitam se koja je prednost tog motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda stvarno neznam koji je vrag mom golfu. jes da ga saltam na 1900-2000-2100. al ipak to je prevelika potrosnja. jedino ak se lijeno vucem po gradu mogo bi spustit na 8.5L

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj 1.9D iz trojke troši 7.2L čiste gradske vožnje, ne štedim ga baš. Ali nisam primjetio neku značajniju razliku kada svaku brzinu prebacujem na ~1600rpm., i vozim se po gradu u petoj na 1500rpm @60km/h. Pitam se koja je prednost tog motora.

 

kako mozes tako voziti? tako neces sparat nista, otici ce ti nosaci motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj golf u zadnjih 2500 km prosječna potrošnja je 5.6 litara, najčešće relacije su stara zagorska - obilaznica - zagrebačka avenija i obrnuto, u vrijeme kad svi idu na posao i kad se vraćaju kući s posla, putnika u autu uvijek barem 3, zadnje vrijeme i 5...

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto potrošnja mog jupia

 

a golf mi troši cca 6,5 l...1.9 tdi, 105 ks

 

Koji je to motor, 1.4 tdi sa 3 cilindra? Da li je to otvorena cesta i na koliko okretaja šaltaš?

 

 

kako mozes tako voziti? tako neces sparat nista, otici ce ti nosaci motora

 

Jako rijetko se tako vozim, a dobro podnosi te male okretaje, to mu je granica gdje se ne trese :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koji je to motor, 1.4 tdi sa 3 cilindra? Da li je to otvorena cesta i na koliko okretaja šaltaš?

 

da, 1.4 tdi

 

većinom otvorena cesta, ima i autoputa i grada neš malo

 

šaltam ga na 2200-2500 okr, tak neš, nije baš da šaltam na 2000 a nije ni da ga gonim ko vrag svoju mater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Polo 1.9 TDI PD 101 (remap na 130) , sad po zimi većinom otvorena cesta (100-120km/h u petoj) , malo kratkih relacija na posao...prosjek mi je već dugo vremena 5,6L/100km

Star je 7g i imam 98.000km , zimske gume 185/60 R14. Dobro je napomenuti da su u autu većinom vozač i suvozač , bez prtljage.

Brzine mijenjam na cca 2000 o/min dok je hladan (uz vrlo lagan gas) , a zagrijan na 2500-3000 , ovisi o cesti...već dugo nisam bio preko 3100-3200 o/min.

Gradom često krstarim na 1500 o/min kad je zagrijan na radnu , ukratko laganica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
da, 1.4 tdi

 

većinom otvorena cesta, ima i autoputa i grada neš malo

 

šaltam ga na 2200-2500 okr, tak neš, nije baš da šaltam na 2000 a nije ni da ga gonim ko vrag svoju mater

 

zaboravih upitati, kolika ti je max. potrošnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja u gradu saltam na 2000-2200 pa je opet potrosnja 8 ili vise

 

 

To ajmo rec - nezagrijan i sve kratke relacije da se ni nestigne ugrijat, i k tomu jos stani-kreni-stani-kreni voznja ili?

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaboravih upitati, kolika ti je max. potrošnja?

 

ako se ne varam 6.5 mi je bila na puni tank

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 1,9 TDI 77KW, doduše u A3 ali to je skoro isti auto

u zadnjih 1500-2000km prosjek po bc-u 5,3 a izračunato oko 5,8

to je 50% otvorena, 50% kratke relacije(do 5-6km) po mjestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam listo stare teme i naletim na svoju. Pa evo izvjestaj.
Neznam sta sam napravio tj znam sta sam radio al neznam sta je popravilo kvar.
Ociscena turbina, zamjenjen maf, vakum crijeva od turba mjenjana, lezaji zadnjih kotaca mjenjani, plocice prednje. sve mjenjano od dana kad je tema otvorena do danas.
I eto napokon je mene poceo golf veselit potrosnjom. I da kalibriro sam potrosnju malo na bc-u i on je lago malo. sad je sve mint

dqnb07.jpg

A zadnja 3-4 dana se vozam u ovom benzincu. I nije me briga za potrosnju. Iako je relativno mala 9-12 litara.

v7qe1.jpg
nzn6sy.jpg

Ispricavam se na losim slikama sve su slikane po noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinkovci - Split - loco - Vinkovci skoro 1120km...prosjek 6.1 ltr. Iznenadila me moja freza ??

Bilo je ganjanja, kolona, pun gas kroz Kupresko polje, svega pomalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i meni nakon proputovanja Zg-Metkovic-Citluk-Capljina-Ljubuski, okolo naokolo cca 1300km - 5.5L jurcanje, laganica, kombinacija autoputa i stare ceste

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezim vr-a vec dva dana(opet) najnize je bilo 7.6(otvorena) i jucer i danas je prosjek 11.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
0