0
RAZZOR

Potrosnja

Recommended Posts

Ovako, imam golfa 5 2007 godina 19 tdi 66 kw i ubi me potrošnja. auto na otvorenoj cesti nece ispod 6 litara s prosjekom 95-100km/h grad je prica za sebe od 8 pa do 12 litara, 14 ako bas zestoko jurim po gradu. uglavnom to mi je puno previse. sta napraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi GTIa..ni moj ne trosi toliko! :bravo:lol::D

 

Zezam se.. to je stvarno previse za jednog TDIa. Ja bi da sam na tvom mjestu nazvo Remix i dogovorio jedan posjet servisu da

ga prikljuce na dijagnostiku i pregledaju malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesu ti u servisu rekli jos sto? Ne vjerujem da su rekli da je to normalno?! Jer nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio u servisu zbog toga. gledali smo memoriju gresaka jer sam imo problema s turbom, sad sam to sredio i sad je sve u redu osim potrosnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti definitivno nije normalno,moj leon 1.9 tdi 105 ks van grada pri tim brzinama ide ispod 5 litara dok je u gradu na oko 6.5 litara.

Vozi ga kod nekog drugog majstora jer tu nešto gadno neštima

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi meni smetala takva potrosnja da ima cip na 120 ks onda nebi nis reko al za 90 ks je malo puno. ispod 6 nisam nikad vidio potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam golfa 2007 god, 1.9 tdi 105 ks, i potrošnja van grada je prosjek oko 5 litara, u gradu sad zimi oko 6, 6.5 ... tak da nešto definitivno ne štima kod tebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Econ. ja sam cuo da se s tim gasi kompresor klime i da to nije dobro radit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je 74 kW, prosjek oko 6 l, to je definitivno previše, jel to izračunata ili na boardcompu.

 

Možda se komp. zblesirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Econ. ja sam cuo da se s tim gasi kompresor klime i da to nije dobro radit.

 

 

Mora da se salis, da nije dobro onda ta tipka nebi postojala, al da njome gasis kompresor klime koji ti opterecuje masinu i dodatno povecava potrosnju, i bezbrige mozes bez problema stisnuti ekon nece se nista lose dogoditi, pogotovo sad po zimi kad ti netreba klima osim za odmaglljivanje stakla ponekad.

 

Al sad sto se tice problema, neznam jel imas ispravne gume(dimenziju), jesu li dobro napumpane, mozda ti sto blokira kotace pa ti se povecava potrosnja, provjeri kocnice da ti se nisu mozda pakne zaspanale :palacg

Edited by Denis_TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram malo uletiti iako nuisam siguran da su baš isti isti motori, prijatelj ima octaviu 1.9 tdi 90 ks danas bio pula-zagreb-pula- prosjek mu je 4 litre, dobro kaže nije preko 120 išao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RAZZOR ti si jedin čovjek koji je ubit rekao točnu potrošnju tog golfa ! priče o 4 litre nek objese mačku o rep! I od šogora laguna 1.9dci treba po pričama trošit 5-6l al ona nije ispod 8 a ide do 12.5 provjereno !Trebaš vozit 50 u petoj i ond ćeš bit na 5.5 litara! Nema tog auta koji ide a ne troši!Znači ti se voziš i trošiš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

saleOs ne mlati boga ti, imam peticu sa 77kw TDI i normalne voznje na otvorenom trosi oko 5-6 po gradu mozda 7-7,5... a za econ, meni je upaljeno odavno kako su vrucine prestale i osjeti se na potrosnji a mozda je i do uzih zimskih guma...

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi stvarno bila grozota da troši 14 l po gradu :rolleyes:

Neznam za board comp,ni negledam ga previše ali znam jednu stvar...kad me trzne lampica za rezervu poništim km na 0 i na benzu,za 100 kn se ovih dana dobije nekih 10.4 l i s time čisto gradske vožnje napravim od 120 km (tiskanje) do 150 km (po jajima),za van grada još manje :palacg

A iđe :palci ,bolje od lagune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako eo moje lude teorije. Priznajem jesam lud na gasu i da znam ga stisnut i sve. komp je tocan jer znam kolko sipam a kolko se vozim. uglavnom. peta na nekih 70 km/h trosi nekih 5-5,5, na 90 tosi nekih 6-6,5 a sve preko toga je 7 litara. iskreno ja nisam vidio kad je on meni u toku voznje s TEMPOMATOM (da naglasim da ne mislite da gasiram) spustio trenutnu potrosnju ispod 5 kolko god se ja trudio. mozda sa kompletnom ugasenom ventilacijom i voznjom cetvrtom na cca 55 km/h i ni onda neide ispod 4,5L, ugl prestrasno

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bi stvarno bila grozota da troši 14 l po gradu :rolleyes:

Neznam za board comp,ni negledam ga previše ali znam jednu stvar...kad me trzne lampica za rezervu poništim km na 0 i na benzu,za 100 kn se ovih dana dobije nekih 10.4 l i s time čisto gradske vožnje napravim od 120 km (tiskanje) do 150 km (po jajima),za van grada još manje :palacg

A iđe :palci ,bolje od lagune

 

 

Trosi 14 litara al zestoka voznja, znaci kretanje do granice proslajdravanja, itd ono ne vucem se. u prosjeku grad oko 10L

Share this post


Link to post
Share on other sites
RAZZOR ti si jedin čovjek koji je ubit rekao točnu potrošnju tog golfa ! priče o 4 litre nek objese mačku o rep! I od šogora laguna 1.9dci treba po pričama trošit 5-6l al ona nije ispod 8 a ide do 12.5 provjereno !Trebaš vozit 50 u petoj i ond ćeš bit na 5.5 litara! Nema tog auta koji ide a ne troši!Znači ti se voziš i trošiš!

 

 

TDI PD 115KS mi trosi prosjecno 6 litara mjereno kroz pola godine prema kilometrazi i natocenoj kolicini goriva, i tu su moguca odstupanja od pola litre, tako da TDI od 90 ks nikak nebi smio trositi vise od 8 litara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da nadodam da mi je to potrošnja na 225 gumi i super teškim felgama (1 točak preko 20 kg) tako da mi 14 l i da radiš krofne po cesti djeluje astronomski puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali ti auto puno mozda radi u leru ili na parkiralistu sad preko zime dok cekas nekoga pa ti auto radi da se grijes,vidi da ti mozda vec je netko napomenuo da ti nisu mozda kocnice ili kocioni cilindri zaglavili pa ti nevracaju nazad plocice.

 

To mozes provjeriti u voznji dok ti vozilo ide u leru ili ti ga zaustavlja.Mislim na to da ga razlaufas pa da vidis ili ide ili koci.

 

Ako ti koci moze ti biti jedan od uzroka velike potrosnje goriva,pregledaj i plocice koliko su debele sa obadve strane i dali se jednako trose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto se normalno ponasa. plocice su nove prednje i zadnje i imaju cent i pol "mesa"

Share this post


Link to post
Share on other sites
RAZZOR ti si jedin čovjek koji je ubit rekao točnu potrošnju tog golfa ! priče o 4 litre nek objese mačku o rep! I od šogora laguna 1.9dci treba po pričama trošit 5-6l al ona nije ispod 8 a ide do 12.5 provjereno !Trebaš vozit 50 u petoj i ond ćeš bit na 5.5 litara! Nema tog auta koji ide a ne troši!Znači ti se voziš i trošiš!

 

 

Prijatelju, ja imam golfa 5 1.9 tdi dignut na cca 140ks, i normalne voznje bez zakucavanja trosi izmedju 5,2-5,8l/100km a max mi trosi 6,5 i to po gradu..cak kad idem relacija vk-os zna comp pokazati ispod 5! Kako pokazuje bordcomp tako i moja matematika sipano,napravljeno km=potroseno dokazuje!

Naravno da napomenem da mi je tipka ECON u ovo vrijeme non-stop ukljucena! Nema potrebe da kompresor vrti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tebe nesto definitivno ne stima s tim autom..

Moj GTI na takav nacin voznje sto ti opisujes,ne trosi toliko! Po gradu 1.,2.,3...od semafora do semafora stiskanje na gumi 225 R19..sa uvijek upaljenom klimom..i nikad mi nije navuko 14 po gradu! Na otvorenoj ce potrosit koliko ga stisnem..od 7,5-8 pa nadalje..

Ali brate za jednog obicnog dizela to je way too much!

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites
0