0
RAZZOR

Potrosnja

Recommended Posts

Prijatelju, ja imam golfa 5 1.9 tdi dignut na cca 140ks, i normalne voznje bez zakucavanja trosi izmedju 5,2-5,8l/100km a max mi trosi 6,5 i to po gradu..cak kad idem relacija vk-os zna comp pokazati ispod 5! Kako pokazuje bordcomp tako i moja matematika sipano,napravljeno km=potroseno dokazuje!

Naravno da napomenem da mi je tipka ECON u ovo vrijeme non-stop ukljucena! Nema potrebe da kompresor vrti!

 

Znam ga i zakucat vise puta u gradu u nuzdi da me ne zakaci semafor. e al moja je teorija ovaka, digo si mu snagu i automatski si mu digo i okretni moment i sad se vozis na njemu i zato malo trosi. tj ne muci se i nije mu tesko. 90 konja mora puno vise od sebe dat da bi se kretala 90 nego 140 ks. econ sam i ja ukljucio jucer i nevidim nikakve pretjerane razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam zasto tolika frka oko te econ opcije.. Nes ti razike s njom ili bez nje!? Pola litre +/- dec..

Zanemarivo s obzirom na brojke o kojima ti govoris..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam ga i zakucat vise puta u gradu u nuzdi da me ne zakaci semafor. e al moja je teorija ovaka, digo si mu snagu i automatski si mu digo i okretni moment i sad se vozis na njemu i zato malo trosi. tj ne muci se i nije mu tesko. 90 konja mora puno vise od sebe dat da bi se kretala 90 nego 140 ks. econ sam i ja ukljucio jucer i nevidim nikakve pretjerane razlike

Nemoj to naglas pričat da chipan (ili bilo šta) auto u biti manje troši ako ga se nastavi normalno vozit :o ,sad će se odma naći par pametnih pa che te sprdat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemoj to naglas pričat da chipan (ili bilo šta) auto u biti manje troši ako ga se nastavi normalno vozit :o ,sad će se odma naći par pametnih pa che te sprdat

 

Mrki doslovno tako.. :bravo Nisam htio nista na to odgovorit, jer stvarno nema smisla.. Da je tako svi bi vozili full chipovane aute sa 500ks! :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho zmaju bio sam ozbiljan :)

Chipani diesel troši manje u normalnoj vožnji po pravilu "do you use it or abuse it"

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj passat 101 ks, ipak je veci auto, osijek-pz normalne voznje sa starcima 4.8, kad sam sam voznje do 180 na mjestima 6 litara, najvece max max potrosnja kad sam isao u slatinu i to preko brda ga ubijao do orahovice, pokazao mi 8.5 litara lol.

ako malo pazim a opet se dobro vozim, ne ko baba, drzim ga ispod 5 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas to. trosi manje ako ga normalno vozis, ali ja sam komentiro na racun njegovog nacina voznje kao sto je gore opisao.. zakucavanje,stiskanje do kraja, slajdranje i to.. Naravno da ce u takvom rezimu voznje i chipani dizel trosit dosta vise..

 

Najbolje bi mu bilo lijepo napunit pun rezervar i pokusat ga par dana vozit normalno, bez ovih trkackih izljeva i sl..pa ces vidit koliko ce realno bit potrosnja. Ako i onda odstupa ko sto si rko,e onda imas problem.. Jer po ovovme sto ti pises i kako vozis, on tebi nikad nece trosit kao nekima..jer

ruku na srce, 90ks dizel nije motor za ganjanje..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kontamo se Vlaho :):zivio

 

E Razzore,nema dugo kako si uzeo kola kod Rudeca,to bi ti on trebao rješit ako nevalja isto ko što ti je turbinu rješavao a mogao bi za probu malo manje silovat gas čisto za probu...

PS:susjed na Golfu+ je imao problema s potrošnjom i isto tako nije bilo grešaka a u biti mu je MAF prdnuo...detalje neznam ali mogu pitat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 1.9 tdi 105 ks trosi u prosjeku 6,5 litara svakakve voznje

natocim 11 litara i napravim 185 km s tim da ima dost punog gasa

 

a ova econ to ne stiscem tj. zadnji put sam stisnuo u 6 mjesecu

znaci i klima non stop radi

 

a evo i razlog:

Za klimatizacijski uređaj je najbolje da stalno radi jer se tako najbolje održava trajnost kompresora i tlak rashladnog medija u sustavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo upravo odvezo turu darda-osijek-osijek-darda. Voznja 90 preko nije bilo osim neki kilometar kad sam provjeravo kolko trosi na 120 km/h (trosi 6.9-7.0 litara) po gradu nisam divljo nego ono normalna voznja i opet mi je izbacio 7,5 litara sto je puno s obzirom da je to bila laganini voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno previše je to.

Četvorka TDI 66kw, otvorena cesta 70~80km/h jednolična vožnja, trenutna potrošnja je 3,3~3,5l

U gradu mi nikad u prosjeku nije prešel preko 8l kolko god se ganjal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrki me lose razumio. Ne ganjam ja to cijelo vrijeme. evo sad sam kuc iso znaci 30 km u komadu 3 km grada, ostalo otvorena cesta i naselja. 90 nisam preso. spustio mi je potrosnju na 6,5 litara. sto je i dalje previse i uklapa se u prvi moj post gdje sam napisao da na otvorenom trosi od 6 do 8 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi nesto ozbiljno ne valja s kolima :( jesi rjesio onaj problem s 3 brzinom iznad 3 000 obrtaja? Jel to bilo do turbine ili? Ja nezz bas sam danas iso 2x do grada i normalnom voznjom 5,2l a malo agresivnija 1.2.3. 5,8.. Nezz sta bi ti reko! ( ako netko ne vj. Nek mi natoci rezervar goriva i ja cu ga vozati dok ne stane naravno brojac km cemo stavit na 0.0 ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

vako cemo jedamput kad budes iso iz vk za osijek mjenjat cemo se za aute ako ti odgovara. ja cu doc do vk. i onda idemo do osijeka. ja svojom vozjom i ti tvojom i resetiramo potrosnju. pa cemo vidit kolko ce moj tebi izbacit. ako se slazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa bilo bi super kad bi tak bilo al ja nevjerujem imamo 2 goolf 5 tdi u firmi i kad uhvatim vremena i dodjem do računa napišem vam koliko troše! Ma kakve 3.8 litara po tome komp pokaže i nulu šta onda motor radi bez goriva! Vidjeli ste i sam šta su sve skinuli s pola da bi trošio 3l a sad mi pričate da golf 5 troši 3,8 !Nepušim ja komp nasipaj punog prijedij 200km i ponovo pun ! Vjeruj mi da bilo šta neštima s izgaranjem kod Razzorovog golfa lamde bi to skužile i javile grešku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo je malo opuno "off" ,al da čujem vaše mišljenje koliko po vama mora trošit plina moj audi 86.god ,5 cilindara ,138 ks otvorena cesta 110km/h u petoj brzini?

Ovo sam čisto napisao sam da čujem vaše mišljenje jer većinom ste svi na dieselima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ekipa bilo bi super kad bi tak bilo al ja nevjerujem imamo 2 goolf 5 tdi u firmi i kad uhvatim vremena i dodjem do računa napišem vam koliko troše! Ma kakve 3.8 litara po tome komp pokaže i nulu šta onda motor radi bez goriva! Vidjeli ste i sam šta su sve skinuli s pola da bi trošio 3l a sad mi pričate da golf 5 troši 3,8 !Nepušim ja komp nasipaj punog prijedij 200km i ponovo pun ! Vjeruj mi da bilo šta neštima s izgaranjem kod Razzorovog golfa lamde bi to skužile i javile grešku!

 

Ovako, nigdje nitko nije napisao da petica troši 3.8 litara, a ako se i negdje spominje slična potrošnja to se odnosi na trenutnu, koja je vrlo često takva kod vožnje konstantnom brzinom.

No ono zbog čega sam išao odgovarati je ovo boldano. Nadam se da zezaš, jer mislim da je već svima na ovom forumu jasno da kad se pusti gas pod određenim uvjetima prestaje dovod goriva i motor vrte samo kotači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako kad su naše petice bile stare par mjeseci ja sam htio provjerit potrošnju ! komp je pokazao prosjek od 6 l a izračun preko sistema puni-200km-puni je bio 8l lagane vožnje eto tak !

Sad je prošlo tri godine i baš ču vam napisat kak sad troše ! Uzet ću mjesečnu ptrošnju i kilometražu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje leon 1.9 tdi 77kw mapiran na 150+ konja cca 7-7.5l gradske voznje a otvorene 120-140 kmh 6l..... npr sestra s golf 3 66kw okrene 1000km s full tankom kombinirane voznje, i jos nisam vidio idzela koji trosi 10l +- a da nije neka sotona :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe u firmi!? De molim te mi reci tko vozi sluzbeno vozilo normalno?? O kakvoj firmi se radi? Koliko ima praznog hoda-rada na mjestu? Itd itd... Nemos ti usporedjivati sluzbena vozila s osobnim!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I daa, eo sinoc mi se rezerva upalila na 910km prijedenih!! A da ne kazem koliko je radio na prazno, ujutro kad se budi iz ledenog sna!!

 

Ti razzor kad budes htjeo iza nove mozemo se provozati.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti dam podatke od jučerašnjeg mjerenja, ak te zanimaju naravno ;)

 

Jučer sam napravil turu: Centar Samobora -> Zagreb (Vlaška) -> Preko Cmorka na Britanac i za Zagorje. Do Zaboka po staroj cesti, od Zaboka do Krapine autoput.

Prosječna potrošnja je bila 4,6 dok je na auto putu na 120km/h trenutna potrošnja bila 4,5~5

Klima uvijek na auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

al da napomenem potrosnja mi je veca na ravnim dionicama, znaci od belog manastira do virovitice mi je veca oko 7 litara a kad udjem u zavoje najcesce pada na 6,3 i tako oko te cifre. s tim da je to konstantna voznja 300+ km u komadu. Kad napunim rezervar do vrha, ama bas do vrha ono da pistolj iskoci. komp mi izbaci 700 i kusur km da mogu prec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosječna potrošnja je bila 4,6 dok je na auto putu na 120km/h trenutna potrošnja bila 4,5~5

Klima uvijek na auto

 

 

Ahahaha meni klima na auto 120km/h trenutna oko 7,5L (s tempomatom)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0