1 1
vw bubi

vw t2b

Recommended Posts

evo nakon dugo vremena da i ja sastavim topic o svojoj novoj jurilici. Riječ je o vw kombiju t2b, godina 1973god, bio je restauriran davno al ne baš kvalitetno. odlučio sam se da ga ponovo restauriram koliko je god moguće bolje,kvalitetnije ,ljepše itd... motor je unutra 1600, i taj zapremnina ostaje al će bit presložen, očišćen ,uređen.

 

tako da krenimo redom:

 

najprije je nabavljen kombi koji je dugo stajao u blizini mog sela i uz dogovor sa vlasnikom je dovučen doma. on je trebao poslužit kao donor djelova pošto je na dosta mjesta zdrav(koliko to može bit)

fotografija0395.jpg

 

fotografija0399.jpg

 

hvala na pomoću saletu koji je dao ruku oko transporta...

fotografija0402q.jpg

 

fotografija0411.jpg

 

 

nakon tog kombija odlučio sam tražit dalje kombije i nać boljeg i kvalitetnijeg za restauraciju. i na njuškalu naletio na jednog iz like koji mi po slikama nije baš nešto djelovao odlično al zaletili se jedan vikend zaletit vidjet i to. i uz dogovor,kombijacije i svašta dogovorili se i kombi je napokon bio moj, da MOJ :)

evo još jednog zelenka koji nas je dočekao:

dscn4359a.jpg

 

dscn4379c.jpg

kombi je nakrcan i ide na grobnik na daljnu obradu... ;)

dscn4380u.jpg

 

nakon dolaska odmah je dobio jedno ljepo pranje da mu bude lakše

dscn4399vx.jpg

 

nakon pranja bilo bi ljepo napravit i koju vožnju. najbitnija stvar je u tome kakav vas osjećaj prolazi kad sjednete u taj kombi, okrenete ključ i napravite krug po dvorištu,selu ili kud god možete. kako ubrzavate tako je osmjeh sve veći :))))). evo moja dva zelenka(zasad :) )

dscn4415q.jpg

 

i naravno pozdravljaju vas bubi-maria- zelenko x 2 :))

dscn4418.jpg

 

 

 

KOMENTARI :

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=59082

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje. kako je kombi stigao kući bilo bi red neš počet i radit na njemu. za početak kako je bilo dosta kita na njemu,odlučio sam ga ispjeskarit cijelog( i tu je izgubio svoj sjaj). nemogu opisat koliko mi ga je bilo žao pjeskarit,al znao sam da će bit xxx puta ljepši kad se napravi ...

 

raskopavanje...

dscn4809y.jpg

 

dscn4812x.jpg

 

dscn4824k.jpg

 

dscn4848.jpg

 

pošto je motor bio skinut trebalo ga je oprat i spremit u garažu na daljnju obradu.mislio sam ga samo uredit i predihtat al nakraju sam nabavio nešto isto al u puno boljem stanju (iliti 50 radnih satii motor,tj. samo blok) tako da sam svoje djelove presložio na taj blok.

dscn4978aq.jpg

 

kombi je spremljen na sigurno i čeka daljnju obradu...

dscn5411z.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje...

najprije je skinuti motor trebalo oprat od prašine,masti i svačeg pomalo...

dscn4500h.jpg

 

dscn4502r.jpg

 

i onda je motor raskopan do kraja jer sam morao prebacit svoje djelove na drugi blok koji je puno bolji od mojeg...(lijevo novi blok, desno moj motor )

dscn5622.jpg

 

onda kad je sve bilo rastavljeno, trebalo je sve te djelove oprat ponovo,odmastit ih i očistit. klipove i glave sam kompletno očistio od gareži, limovi su očišćeni i prefarbani, nabavljeni su neki novi djelovi(remen,karike,semeninzi,dihtunzi,auspuh NOS, ...)

dscn5608.jpg

 

dscn5617u.jpg

 

dscn6037k.jpg

 

dscn6045.jpg

 

dscn6091j.jpg

 

dscn6115o.jpg

 

dscn6141.jpg

 

i da sad ne stavljam svaki svoj korak,da vam prikažem gotov proizvod. htio sam da motor izgleda čin orginalnije i čišće. razlog zaš nisam niš "nabrijavao" ili kemijao je taj jer želim da kombi ide kako je išao i pred 40 godina, iskreno netreba mi neka brzina. tako da, motor je upalio i radi ko motor od 50KS :rotfl . nadam se da vam se taj dio sa motorom dopada...tadaaaaaa... :rolleyes:

dscn6308.jpg

 

 

sljedi dio sa šasijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto je kombi bio prije rađen. dosta djelova je rađeno predebelim limom i napravljeno je nikako. tako da pošto sam krenuo odlučio sam to napravit sve kako treba i pokušat izvuć naljbolje šta mogu.krenimo...

nakon šta smo ga cijelog popjeskarili, tek tad smo vidili di je bilo fušareno,krpano, ili naprevljeno kako nebi trebalo :angry:

od početka su nam brusilica i aparat za varenje najbolji prijatelji...

dscn5413.jpg

 

dscn5585n.jpg

 

dscn5586a.jpg

 

dscn5589t.jpg

 

sa drugog kombija smo prebacili utor za rezervni kotač i vratašca prema motoru...

dscn5971h.jpg

 

dscn5987l.jpg

 

 

a ovo vam se zove mastorstvo koje je bilo na kombiju i koje nije moglo ostat gore jer čim to vidiš pamtiš dok god imaš kombija :rotfl

dscn5981j.jpg

 

do sljedećeg tipkanja komentirajte :palacg

 

dscn6013g.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje.

počelo je pripasivanje i varenje prednjih blatobrana

 

dscn6001z.jpg

dscn6015.jpg

 

 

zadnjeg dijela kod štopa

dscn6003f.jpg

 

pripasana vozačeva strana isto

dscn6063p.jpg

 

pošto sam bio odlučio da moj kombi ima prolaz između siceva prednjih iliti da ima 2 sica ispred, krenuli smo u realizaciju. najprije je trebalo donekle pripasat kako bi to bilo donekle slično orginalu.

dscn6124h.jpg

 

dscn6127a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje sa radovima:

počeli smo pripasivat i završavati suvozačev sic

dscn6150k.jpg

 

dscn6151i.jpg

 

dscn6152dm.jpg

 

dscn6180h.jpg

 

dscn6182y.jpg

 

dscn6185x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo malo uradaka šta se tiče unutrašnjosti:

izradak panela vratiju

dscn6295.jpg

 

dscn6541c.jpg

 

hvala curi mariji na strpljenju i pomoći oko detalja :wub:

dscn6548t.jpg

 

počeli smo pripremat pod i klupu kako bi mogli sigurno uć i spavat u kombiju :bravo

dscn6546u.jpg

 

dscn6547v.jpg

 

dscn6567z.jpg

 

dscn6589r.jpg

 

dscn6683.jpg

 

i gotov proizvod

dscn6701.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje...kombi je bio limarijski recimo gotov, pa je trbalo podvozje rješit. znači podvozje je čišćeno ,premazivano antirostom i stavljena boja na to. isto tako cijevi kočnica su sve stavljene nove tako i sajle i ostale sitnice...

dscn7184o.jpg

dscn7347c.jpg

dscn7332q.jpg

 

krenuli je uređivanje pr. mosta, tj. farbanje i slaganje. kupljene nove kugle,stavljena nova mast,nove gumice....

 

dscn7328q.jpg

 

dscn7357.jpg

 

dscn7358.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje.... premda je kombi skoro gotov,ja idem redosljedom kako se radilo.

moja mala kolekcija,tj. polica najdražih stvari...

 

fotografija1101.jpg

 

motorni prostor opituran

fotografija1103.jpg

 

nakon kitanja,šlajfanja,kitanja, brušenja, i svega pomalo. došao je dan da kombi poprimi šprickit i krenuo je u drugu garažu na tretman :)

fotografija1202v.jpg

 

od kad je došao u drugu garažu sve je sramežljiviji i sramežljiviji, al ipak je dozvolio da ga pogledamo i podjelimo sa vama...

fotografija1210.jpg

 

fotografija1219.jpg

 

fotografija1225.jpg

 

link da ne zaboravite da prokomentirate malo radove

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....59082&st=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje da vam dočaram svoju priču. stigli djelovi sa serial kombija. iskreno koji djelovi postoje orginal, dobio sam orginal,a šta ne dobio sam naj kvalitetu. ukratko ,prezadovoljan djelovima...

fotografija1036.jpg

 

fotografija1041.jpg

 

i kombi je spreman za ono šta sam čekao cijele godine....

fotografija1242.jpg

 

kombi spremljen u operacijsku salu, pripremili ga i napravili na njemu totalnu promjenu...:angel:

 

fotografija1247.jpg

 

fotografija1260m.jpg

 

ovo je osoba bez koje nebi bilo niti kombija niti nebi bio tako napravljen kako sam ga ja zamislio.i jedno veliko hvala-ante:beer:

fotografija1265.jpg

 

i evo ono šta ste konačno čekali. kombi ofarban i spreman za najljepši dio- slaganje.

fotografija1282.jpg

 

fotografija1283.jpg

 

fotografija1285.jpg

 

i samo da napomenem da boja nije niti slična ko na slici jer je kombi u garaži i pod neonkama. bit će slika di je slikan vani pa ćete bolje vidjet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo opet dalje...

najprije postavljanje laminata z time da sam ispod stavio jednu ploču kako bi mi lamnat čim bolje stajao...

fotografija1288.jpg

 

fotografija1293.jpg

 

i napokon motor ubačen u zelenka i stavljene štop lampe....

fotografija1294.jpg

 

fotografija1295.jpg

 

fotografija1296.jpg

 

fotografija1299.jpg

 

stavljena su ona stakla na mjesto koja se mogu stavit prije tapecira krova. jer se materijal mora podvuć pod prozore ako bi to izgledalo kako mora bit.

 

fotografija1304.jpg

 

fotografija1305.jpg

 

i kombi je zatvoren najlonom jer je bilo vrijeme loše prognoze pa da dođe suh do prve destinacije a to je bio tapetar. morao sam kod njega otić kako bi mi napravio krovni tapecirung kako bi mogao nastavit daljnje radove...

fotografija1314.jpg

 

skoro mi je doslo da ovaj njegov sunvisior preselim na svog kombija :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok nije bilo kombija uhvatio sam se završit krovni pretinac ...

fotografija1406.jpg

 

fotografija1407n.jpg

 

i gotov proizvod (a ako nekog zanima detalji mogu još stavit slika al da sad ne duljim)

fotografija1415y.jpg

 

evo slika unutrašnjosti konačno. vidim da vas to najviše zanima. inače unutrašnjost sam slagao po svojoj potrebi i ukusu. kome se dopada odlično a kome ne nemora se niti zabrinjavat jer je iovako moj kombi:angel:. šalim se:beer:

 

da najprije počnemo da krovnim tapecirom. htio sam da kombi sam po sebi izgleda čim više sličan orginalu i čim više oldschool. nisam htio nikake moderne boje niti sitnice koje bi ga pomakle naprijed sa godištem.

fotografija1321.jpg

 

fotografija1324.jpg

 

fotografija1327.jpg

 

kombi sa prednje strane kompletiran

fotografija1409.jpg

 

pretinac stavljen na svoje mjesto i zvučnici spojeni

fotografija1419.jpg

 

stavljene nove gume uniroyal i felge ofarbane u bijelo

fotografija1428.jpg

 

ostatak slika malo kasnije ,umoran sam :znoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo opet dalje da ne čekate dugo.

po krovu i po cijeloj unutrašnjosti je zaljepljena "spužva" iliti armaflex, šta se tiče zvučne i toplinske izolacije.

fotografija1429.jpg

 

paneli stavljeni na svoje mjesto...

fotografija1438.jpg

 

fotografija1448.jpg

 

fotografija1453.jpg

 

poljepljena "mucasta" tkanina ispod u pretincu. to se ne vidi al mene veseli kad je sve uredno i čisto...

fotografija1462.jpg

 

montiran dio klupe sa škarama te paneli i montirane utičnice 12v i 220v...

fotografija1465.jpg

 

montirana klupa, zavjesice ...

fotografija1475t.jpg

 

fotografija1477.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

paneli vratiju...

fotografija1479.jpg

 

napravljeni novi prednji kod nogu paneli, preko njih zaljepljena folija i montirani zvučnici dole...

fotografija1483.jpg

 

fotografija1486.jpg

 

evo još mali slika dok je bio na proba tablicama...

fotografija1494.jpg

 

fotografija1495.jpg

 

jedna slika sa tehničkog

fotografija1498.jpg

 

evo i slike njegovog prvog tankiranja na jedan malo duži put koji je prevalio bez ikakvog problema bez ikakve greške...

fotografija1515.jpg

 

kampiranje u kampu pila kod našeg i mojeg prijatelja čabra. i da se usput još jednom zahvalim čabru na ugodnom druženju i na tome šta nas je ugostio jaaaako dobro uz to da smo se tek 2 put vidjeli uživo. hvala čabar na svemu ;)

fotografija1522.jpg

 

i još jedna slika sa mojih krajeva tj. Grobnika...

fotografija1525.jpg

 

i samo da napomenem da su slike slikane mobitelom jer mi je fotić crknuo. tako da čim uhvatim u ruke malo bolje fotić ,dobit ćete kvalitetnije slike ili ako ste u prolazu navratite pa pogledajte uživo mog zelenka...

 

 

i ako se nekom da komentirat...

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da i ja napišem koju... kombi je nakon 11 mjeseca spremljen u garažu da nije na kiši i da mu nije hladno. po ljeti je napravio dovoljno početnih kilometara da dokaže da je sve pod kontrolom. sad imam preko zime još neke stvari završit, napravit i da bude spreman za 2013 godinu u još boljem izgledu...

za 2013 godinu imam neke svoje ideje za napravit,a to je: završit unutrašnjost montažom frižidera i napravit ormarić u koji ću to ukomponirat, napravit zadnji safari prozor, napravit sunvisor, spustit kombi (mrvicu da se prednji kraj izravna :) ), napravit krovni nosač, i još ostaljih sitnica koje želim da budu završene čim bolje...

sve te stvari radim pretežno sam uz sitnu pomoć tokara.

zima je duuuga i treba to napravit sve kako bi na ljeto bio miran i mogao se vozat.

 

neke stvari sam već napola gotov pa ću to da podjelim sa vama...

 

sunvisor--sam odlučio sam radit iz razloga šta je preskup i iz razloga šta neznam kako će to stajat na kombiju pa da ne kupim ga i da mi se ne dopada (a i volim sam stvarat stvari).

koristio sam okvir od aluminija te zeleni plexiglass. nosači će također bit od aluminija...

 

dscn0339zc.jpg

 

dscn0341n.jpg

 

dscn0344u.jpg

 

dscn0347t.jpg

 

dscn0375rs.jpg

 

 

to je to za sada... sunvisor će ubrzo bit završen pa stavim sliku gotovog. safari prozor je isto napravljen na pola al čim ga završim vam savim slike kako to izgleda...

 

nadam se da ću uspjet u svojim idejama i da vam se dopadaju... :zivio :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

idemo dalje... :zder

 

dscn0536y.jpg

 

dscn0537uz.jpg

 

nabavio i još neke stvari za sebe. jedna je već restaurirana a druga je tek došla kod mene pred par dana i čeka je isto jako ljepa budućnost...

 

dscn0542i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da malo i ja obnovim topic i da vam pokažem čime gubim dane po zimi. inače odlučio sam se napravit roof rack za svoj kombi. radio sam ga po svojem guštu a opet da bude sličan orginalu. rađen je od inox cijevi kombinirano sa drvenim letvicama.

dscn0722.JPG

 

dscn0754f.jpg

 

dscn0757a.jpg

 

dscn0767vo.jpg

 

dscn0770ff.jpg

 

dscn0771i.jpg

 

kombi je dobio i ime-- Frogy :wub:

dscn0774x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo malo da vas obavjestim. safari se privodi kraju i skoro je gotov.

 

dscn0826q.jpg

 

trenutno još čekam drooped spindles, onda još završit unutrašnjost i neke sitnice porješavat...i nadam se da će ljeto potrajat jer jednostavno se želim vozit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo sad malo opširnije. znači upustio sam se raditi safari prozor iz par razloga. zato jer mi je to neki način izazov, jer mi je novi pre skup i uvjek mi je taj safari bio odličan. okvir sam radio od željeza zato jer je jedini materijal koji se da oblikovat. aluminij je premekan a inox pre krut. znači napravio sam U profil od željeza kojeg sam savio po okviru vratiju. velike sam pomoći imao od slika koje sam našao na internetu tako da sam pokušao prozor napravit 99% sličan orginalu. jedino šta sam bio morao kupit su bile kvakice.

 

dscn0795k.jpg

 

dscn0812c.jpg

 

dscn0811j.jpg

 

dscn0827bd.jpg

 

dscn0829w.jpg

 

dscn0832g.jpg

 

do sljedećeg obnavljanja vas puštam sa "visokim" frogy-em... i nadam se da će se sve posložit kako sam ja zamislio:play:

 

dscn0833y.jpg

 

 

 

slobodno komentirajte, ne sramite se :rotfl

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=100

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako sam i rekao kombi je spušten. zašto, zbog čeka, bla bla bla... kombi sam radio baš onako kako sam ga zacrtao u glavi čim sam ga kupio. spustio sam ga jer se daleeko ljepše vozi i ljepše izgleda. većinu mojih vožnji kombi se vozi po cestama tako da mi ne treba visok kombi.spušten je sa Dropped spindles tako da udobnost je ostala ista.

šta se tiče unutrašnjosti ormarić je gotov, frižider montiran, sudoper montiran.jedino fali tabure koji je na tapeciranju i ona je i unutrašnjost završena. praktički na kombiju ima još par malih sitnica za rješit tako da onda mogu reć da je baš gotov(premda mi to nikad ne ostane tako). evo i obećanih slika, nisu neš najbolje pošto je već skoro pala noć al bit će i boljih ;)

 

dscn0880f.jpg

 

dscn0882q.jpg

 

dscn0884eg.jpg

 

dscn0886ma.jpg

 

dscn0890d.jpg

 

dscn0891ls.jpg

 

dscn0892p.jpg

 

dscn0897q.jpg

 

toliko od mene zasad dok ne bude boljih slika... trudim se dočarat vam koliko mi ovaj auto znači ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1