1 1
zovko

golf 2 1.8 16v

Recommended Posts

radi se o golfu dvojci 1.8 16v

 

1. kad je hladan nece da radi u leru (moram ga drzati na gasu)a kad se ugrije radi normalno..

2. pumpa goriva kad okrenem kontakt negasi se vec stalno zuji... jel to tako mora ili ne?

Edited by zovko

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemože tako

kad se oduzme kontakt , relej se mora ugasiti

izgleda je tebi stalno spojen

pronađi taj relej, i zamijeni ga

Share this post


Link to post
Share on other sites
radi se o golfu dvojci 1.8 16v

 

1. kad je hladan nece da radi u leru (moram ga drzati na gasu)a kad se ugrije radi normalno..

2. pumpa goriva kad okrenem kontakt negasi se vec stalno zuji... jel to tako mora ili ne?

 

Ovo prvo ti je ili senzor temperature vode na glavi ili ler lauf (motor ler gasa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li g2 senzor ect i iac ventil-motorić lergasa

ili imaš neki motor od g3 u svom g2

:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ima li g2 senzor ect i iac ventil-motorić lergasa

ili imaš neki motor od g3 u svom g2

:mellow:

 

Ja u svom golfu imam motor od g3 (gti 16v), ali stari motor gti 8v, original od dvojke je imao motorić ler gasa i isti je kao i na g3, tako da vjerujem da ga i 16v od kolege ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ima li g2 senzor ect i iac ventil-motorić lergasa

ili imaš neki motor od g3 u svom g2

:mellow:

 

Ne znam kakav je motor... u ponedjeljak sam kupio tog gti-a... jel mogu nekako provjeriti koji je moror?

I na motoru treba promjeniti brtvu glave.. jel to sto ne radi kad je hladan moze biti do toga?

Edited by zovko

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...

za stezanje glave mi treba kilo kljuc?

i na kolko se to kila steze?

 

promjenio sam relej od pumpe goriva i opet mi ne prekida... do ceg jos bi mogo biti problem?

 

motor je 1.8 16V KJ-tronic

Edited by zovko

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...

za stezanje glave mi treba kilo kljuc?

i na kolko se to kila steze?

 

promjenio sam relej od pumpe goriva i opet mi ne prekida... do ceg jos bi mogo biti problem?

 

motor je 1.8 16V KJ-tronic

1. 30nm

2. 60nm

3. 90 stupnjeva

4. 90 stupnjeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikaj taj motor i stavi neke slike pa ce ti se malo lakse moci pomoci u vezi svega

Share this post


Link to post
Share on other sites
radi se o golfu dvojci 1.8 16v

 

1. kad je hladan nece da radi u leru (moram ga drzati na gasu)a kad se ugrije radi normalno..

2. pumpa goriva kad okrenem kontakt negasi se vec stalno zuji... jel to tako mora ili ne?

 

Kad ti zuji pumpa odpoji crevo od goriva pa vidi dali ti gorivo curi stalno ili se zaustavi ??

 

Izvadi sve cetri dizne van pa vidi kako ti sprica gorivo dok alnasujes par sek.i koliko,svaku diznu stavi u posebnu posudu znaci cetri posude pa ces vidjeti jel isto izbacivaju gorivo ili su razlike velike u kolicini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

promjenio sam brtvu glave..i sad imam problem.. kad alnasujem grije mi zice grije onu sto ide s bobine i onu sto ide na -klemu na akumulator... pomagajte hitno je...

Share this post


Link to post
Share on other sites
promjenio sam brtvu glave..i sad imam problem.. kad alnasujem grije mi zice grije onu sto ide s bobine i onu sto ide na -klemu na akumulator... pomagajte hitno je...

loš ti je spoj na motor od mase provjeri si spojeve ocicti ih

Share this post


Link to post
Share on other sites
loš ti je spoj na motor od mase provjeri si spojeve ocicti ih

 

 

Ocistio sam spojeve i zamjenio zice stavio sam deblje..i sad vrti alnaser brze nego prije ali mu dosta treba da upali i svaki put kad ga upalim nema lera moras ga drzati na gasu 30tak sec i onda radi...i kad radi u leru i malo ga isturiras ugasi se... pa ako mi mozete ikako pomoci... Zahvaljujem vam na prethodnim odgovorima puno ste mi pomogli!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Majsore vidi kablove kakvi su

 

koje kablove??

 

 

Kad ti pumpa zuji cijelo vrijeme jel ti auto cuka na viim okretajima?

 

kad okrenem kontakt pumpa zuji...kad ga upalim kasnije ju ne cujem... a u leru prima normalno gas i uljece u okretaje... jel to sto se gasi moze biti do pumpe??

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako je bitno da napises tocno koji je motor i koji jetronic, ili bar da slikas SVOJ motor, puno lakse ce ti ljudi pomoci...

znaci imas ozaku motora (PL,KR,9A....), imas razlicite jetronice (Ke- jetronic sa strujom na sebi, K- bez struje sa regulatorom na glavi), ...

nije to bas motor koji se popravlja na forumu ili sta sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam imao isti problem sa pumpom i auto mi je cukao u visim okretajima.

 

Problem sam rjesio tako da sam uzeo tangu i izudarao pumpu,naravno ne prejako,od tad vie ne zuji.

 

jutros upalim auto i nece da radi u leru provozam se 2km i radi ugasim ga stojo je oko 2 sata upalim ga i radi na 1200obrtaja... ne znam u cem je problem... pokusat cu pumpu malo udarit kao sto si rekao pa javim sta se dogada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se dobrano namucio dok sam svog nastelao da radi ok pa ti mogu reci ovo.

Dobro pregledaj vakume sve, jedan po jedan vadi njektore zatvori necim rupu gdje stoji injektor

najbolje ako imas jedan viska i pogledaj kako bacaju gorivo morali b bacati kao paru,

treba premjeriti tlak goriva i nastelovati moguce da ti WUR nije u redu.

A pumpa ne bi smjela raditi dok ne pocnes verglati auto i relej dobija signal sa minusa na bobini

tako da bi se i tu imalo sta raditi, premjeriti napone itd.

Uff ne bi ti nikako bio u kozi jer prosao sam to sa svojim, ne znam nis o njemu a nis ne radi kako treba

Da si negdje blize valjalo bi mogao bi ti puno pomoci, ovako ako zelis mogu ti na mail poslati neke

stvari bez kojih ja nista ne bi napravio i vjerojatno svog golfa vec davno zalio benzinom i zapalio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1