0
-vrh-

Parking senzori, mk5

Recommended Posts

imam problem s parking senzorima na golfu 5, naime, sinoć sam malčice zagrebao branik pokušavajući se ugurati u preuski prostor, pri čemu je rubni senzor vrlo malo zgreban po samome rubu, i od tad više ne radi...

 

inače kad bi auto stavio u rikverc čulo bi se kratko "bip", a sad se čuje onak malo duži "biiiip" i to samo kod prvog šaltanja u rikverc, svaki slijedeći put se ne čuje ništa više, i sami senzori ne rade kad se približim prepreci.

 

ima netko ideju, što se moglo dogoditi, i kako to popraviti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu nauke, otisao ti taj senzor kojeg si udario, branik dole neznam sad kak se drzi senzor , odes kupis novi senzori i to je to.

 

cijena koliko sam vidio 58 eur + pdv

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor ako je pokvaren, teško češ to popraviti

budući si ga trknuo , oštečenje je nastalo,samo je pitanje kakvo

inače kad ispituješ park senzor, približi prst skroz na njega, morao bi malo zatitrati

može biti da ti je sad greška u elektronici, svakako bi bilo dobro spojiti se na vcds,76 park assistance

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC00015.jpg

 

ovo je oštećenje vidjivo izvana, ne vidi se da bi išta puklo, branik je samo ovako zagreban, i na samom rubu senzora se vidi zagrebano... probao sam zakloniti senzor rukom, međutim ne događa se ništa, samo kod stavljanja u rikverc prvi put nakon paljenja auta se čuje dugačko "biiiip"

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja vidim senzor je ok, nije mu ništa

nisam mislio da zakloniš rukom senzor

nego stavi jedan prst skroz na senzor, pritisni senzor lagano

ako je ok, mora se osjetiti vibracija barem malo

:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači stavim u rikverc i približim prst na senzor ?

 

nisam primjetio nikakvo titranje... ili barem nisam svjestan da sam primjetio... :huh:

 

koja mi je onda opcija ? otići u servis da mi ga prvo spoje na dijagnostiku, nebi li se otkrilo što je ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je ubaci ga u rikverc

neki auti se navodno nemoraju upaliti

nisam 100% ziher da li je to za sve tako ali neki auti moraju raditi, upaljen motor

i onda se stavi prst na senzor, ako je ispravan bude zatitrao

a ti svakako na dijagnostiku, neče škoditi

 

a kako je bilo prije tog grebanja auta

da li su ti radili parking senzori

jesi čuo bip bip kad si bio blizu prepreke

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije toga su radili savršeno... :)

 

jučer nakon tog udarca su prestali raditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragi moj kolega

onda nema druge

kao što rekoh

klik dijagnostika, klik 76 park assistance da se vidi šta je

da ne radi taj senzor bilo bi logički zaključit da si ga oštetio udarcem, iako je na slici ok

ali slika je samo slika

buduči neradi nijedan a prije su radili

mora k doktoru na pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, gdje se nalazi modul za parking senzore na G5? Htio bih vidjet dali moj podržava aktiviranje grafičkog dijagrama (originalni zadnji senzori)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, nightwalker93 said:

Vidi se da nisi upučen....i g5 ima s prikazom vidio kod par njih vec.

 

 

ja sam imao GTIa, 2008u MY2009a. zadnji zadnji bas. pola modula je bilo ko G6 pa je bila kurcina sa PDC om i mjenjan je modul. cisto sumnjam da su za trendline stavili 

 

 

ja sam prvi kod nas slozio full OPS na 5icu. naslagao sam se retrofita. i niti jedna 5ica nije imala modul kompatibilan za prikaz. a jedno 20-25 je proslo kroz radionu sigurno di smo slagali senzore itd 

Edited by Dario_7R

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, nightwalker93 said:

Pa jel mogu ubacit modul od 6ice da radi prikaz? Na jetty i karavan 5ici sam vidio da imaju

na nekim senzorima moze. ima nesto prepinavanja i dodavanja instalacije. na nekima ne

 

spoji se na VCDS i iscitaj modul i senzore kataloske i budemo provjerili 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5K0919475C ili noviji treba biti za prikaz 

i treba se prepinat, nisam siguran za senzore, ali isto mislim da moraju ici od mk6 oni. ja to mjenjam u kompletu. uvijek mozes prodat orginal instalaciju i senzore nekome 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0