0
sever

krpanje auta

Recommended Posts

evo sad imam u planu poceti sređivati jednu dvojku za sebe

pošto mi je ovo prvi auto koji budem sređival i nisam bas jos u tom svijetu imam par pitanja u vezi krpanja

znaci ima pa sitnica oko zadnjih šajbi na zadnjoj haubi i na prednjem dijelu u prostoru za masinu

a mene konkretno zanima mijenjanje pragova

kak se mijenjaju,di rezati stare pragove i sve kaj bi trebal znati

jel se moze kupiti zadnji vezni lim ili da ovog krpam ima rupe na oba kraja

jel je pametno krpati manja ostecenja doma s kitom ili da vozim to limaru(nije mi bas opcija zbog para)

 

evo znam da ima dosta pitanja i neznam jel sam stavil u dobru rubriku novi sam na forumu pa se bas i ne snalazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nemas nikakvog iskustva bolje skupi pare pa plati limara .... ovak mozes samo sjebat nest i onda ces limaru jos vise platit... ja sam uvjek za popravljanje doma ali kad je u limarija u pitanju i najmanja greska bi mogla bit preskupa kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

a blatobrani mi nisu problem oni vjerojatno budu isli novi

ove sitnice bi se dale pokrpati jedino moram taj prag pogledati,zadnji vezni lim i prostor oko masine to je "kriticno"

ali mozda cak i netreba mijenjati prag,budem sutra pogledal kakvo je to tocno stanje dolje

 

a jel zna ko kakvu ajmo reci fus metodu za krpanje pragova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je čovjek uzeo za mjenjanje oba praga, zadnjih rubnjaka + rađenja kompletne limarije, znači ispod B stupa gdje je pojačanje istrulilo, radio novo, radio novi lim ispod zadnje haube, skinuo sva vrata i radio nove limove na vratima, zatim je ispod ztadnjih rubnjaka radio novi lim jer je bilo trulo + krpanje cijele podnice za 1500kn, sa time da sam sam kupio pragove i rubnjake (1200kn).

 

I još je poskidao sve sa auta da se može polakirati, tako da mislim da stvarno nebi smio biti limar "toliko" skup.

 

btw ovaj radi ovo iz hobija, tako da sam siguran da će napraviti perfektno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je čovjek uzeo za mjenjanje oba praga, zadnjih rubnjaka + rađenja kompletne limarije, znači ispod B stupa gdje je pojačanje istrulilo, radio novo, radio novi lim ispod zadnje haube, skinuo sva vrata i radio nove limove na vratima, zatim je ispod ztadnjih rubnjaka radio novi lim jer je bilo trulo + krpanje cijele podnice za 1500kn, sa time da sam sam kupio pragove i rubnjake (1200kn).

 

I još je poskidao sve sa auta da se može polakirati, tako da mislim da stvarno nebi smio biti limar "toliko" skup.

 

btw ovaj radi ovo iz hobija, tako da sam siguran da će napraviti perfektno :D

1. moze na PM ko ti je iz VG to radio (1500kn je samo limar?..lakira li?)

 

2.kaj si kupovao ORIG. nove pragove i rubnjake kad si ih platio 1200kn!?

 

tnx, OT off

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. moze na PM ko ti je iz VG to radio (1500kn je samo limar?..lakira li?)

 

2.kaj si kupovao ORIG. nove pragove i rubnjake kad si ih platio 1200kn!?

 

tnx, OT off

 

 

Lakiranje posebno plaćam kod lakirera.

Originalni prag i rubnjak u velasu 685kn (desna strana), nije bilo zamjenskih, u advanti lijeva strana 505kn (zamjenska).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi to sam , matija ti je stavio najbolji moguči post ali pošto to nisi nikad radio prepostavljam da nemaš ni alata za to, pogotovo punkt mašine (iako se može improvizirati sve) jer češ baciti pare kroz prozor. Ponekad kod nekih stvari nije dovoljno samo volja i veselje do rada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0