1 1
stankoosk

kada "ECON",a kada "AUTO"

Recommended Posts

zanima me na klimatronicu pri kojim se temperaturama koristi ECON, a pri kojima AUTO...šta ima koju funkciju i da li korištenje ECON-a zimi štedi gorivo u odnosu na AUTO....i da li AUTO uopće paliti kada je temp ispod nule....da li ima svrhe....

eto tko zna neka pomogne .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto znaci upaljena klima, a econ znaci samo ventilacija... econ zimi auto ljeti :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
auto znaci upaljena klima, a econ znaci samo ventilacija... econ zimi auto ljeti :palacg

ma tako treba... :da kratko, jasno....tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema potrebe ni econ,bolje da radi

samo znaci AUTO

 

klima se sama gasi kad je temperatura dovoljno zimska

Share this post


Link to post
Share on other sites
nema potrebe ni econ,bolje da radi

samo znaci AUTO

 

klima se sama gasi kad je temperatura dovoljno zimska

samo da kompresor ne radi , ako netreba

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo da kompresor ne radi , ako netreba

 

Mozda i ja lupam ali sam cuo da je za dugovjecnost kompresora bolje da radi barem ponekad, a kod mene je ''po potrebi'' mada mi je ECON vecinom prvi izbor ili sam podesim temperaturu ,AUTO ne koristim ''kao takvo'' nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad pise AUTO onda ti namjestas samo temperaturu. dakle sve ostalo se radi automatski, koliko jako ce puhat i gdje ce puhat. koliko znam cak i kada je zima pali se kompresor klime kako bi osusio zrak i sto prije ti odmaglio sajbe. kada pise ECON onda je klima ugasena i sve ti sam riktas. koliko jako ce puhat i gdje ce puhat. naravno po ljetu nemoj racunat da ce puhat hladno :lol2 a kad nepise nista onda je rucna klima, znaci kompresor radi ali ti riktas kud i kak puse. a kad koristit koje ovisi samo o tebi i tvojoj volji. po zimi sumljam da ces osjetit razliku u potrosnji za razliku od ljeta i +30 temperatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam nemoze se u isto vrijeme upaliti i AUTO i ECON

ili je AUTO ili je ECON ili je NIŠTA tj. manualna

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze se...bar na novijim vw

 

jer econ je gasenje kompresora a auto je regulacija klapni, brzine, nema veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po zimi koristim ECON jer nema potrebe da vrti komp stalno, koristim ga jedino kad mi treba za odmagljivanje i to mu je ujedno to da se malo provrti za "dugovjecnost" samog kompresora, da ipak i po zimi nesto radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na passatu 3b i golfu 4, bora itd nemože biti auto i econ dok na petici i novijima može ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Passatu B6 mogu upaliti AUTO i ECON zajedno ali ne mogu upaliti samo ECON ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svojoj ragi od 3bg-a nemam takvu opciju. Sorry za krivi info, mario je ispravio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1