0
Polo 1.4 Zg

Zvucnici u Pola 9n3

Recommended Posts

Znaci imam Pola 9n3.I zanima me dali bi krcili ovi zvucnici ako se stave na policu od gepeka?

 

Imam standardni radio od vw.Zvucnike iza nemam imam 2 dole u vratima i 2 gore.

 

LG auto zvučnici LSC6993, LSC6993

LCS6993, Koaksijalni 3-sistemski

6x9'' (15x22cm)

Vršna ulazna snaga: 400W

Nazivna ulazna snaga: 100W

 

I dali bi pasali naravno bez pojacala ili mi treba pojacalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kao da pitaš da li bi motor od fiće išao na karoseriju od Golfa III. :D

 

Naravno da može ići i sa pojačalom i bez , samo sve ovisi što želiš postići i što očekuješ od tog sistema.

Zvučnici "krče" kada se na njih dovede klipani signal sa HU , snaga ja gotovo nebitna.

 

Ti želiš na zvučnike koji trpe 100W spojiti radio koji daje 10-15W prave snage...očekuj da će i svirati kao da imaju 10W.

Ako ih spojiš na pojačalo od 100-150W rms-a , svirat će puno kvalitetnije i bolje , ali onda imaš drugu stvar medalje , a to je da ti je "stage" prebačen nazad što je po meni bezveze i vrlo loše u smislu neke kvalitete i osjećaja zvuka. To je isto kao da koncert slušaš okrenut leđima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je kao da pitaš da li bi motor od fiće išao na karoseriju od Golfa III. :D

 

Naravno da može ići i sa pojačalom i bez , samo sve ovisi što želiš postići i što očekuješ od tog sistema.

Zvučnici "krče" kada se na njih dovede klipani signal sa HU , snaga ja gotovo nebitna.

 

Ti želiš na zvučnike koji trpe 100W spojiti radio koji daje 10-15W prave snage...očekuj da će i svirati kao da imaju 10W.

Ako ih spojiš na pojačalo od 100-150W rms-a , svirat će puno kvalitetnije i bolje , ali onda imaš drugu stvar medalje , a to je da ti je "stage" prebačen nazad što je po meni bezveze i vrlo loše u smislu neke kvalitete i osjećaja zvuka. To je isto kao da koncert slušaš okrenut leđima.

 

XD onda cu se okrenut kad vozim :rotfl

 

Pa za sad mi se odlicno cuje zvuk.Ne krce zvucnici kad se pojacaju do kraja a zvuk je vise nego solidan.

 

Sad me zanima dali cu kad pojacam malo manje od maximuma ovi iza krciti a npr ovi naprijed nece.

Mozda pitanja jesu glupa ne razumijem se u to al bi volio provjeriti prije kupnje nego da kupim spojim a ono krci.Znaci cut ce se na njima isto kao i na ova 4 naprijed?

Edited by Polo 1.4 Zg

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ovima iza će krčit i slabije će radit zbog toga što su ti zvučnici iza prejaki, odnosno kad pojačaš malo glasnije počet će ti krčit zbog toga što im fali snage

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne krce zvucnici kad se pojacaju do kraja a zvuk je vise nego solidan.

 

Ovo je nemoguće , jedino ako imaš Rockford Fosgate HU. Koliko se sjećam , jedino je RF davao na max skali kad pojačaš neklipan signal...

Svi ostali preko 3/4 klipaju , ako to ne čuješ... :zivio , onda se ne bi htjeo dalje petljati u ovu raspravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaci imam Pola 9n3.I zanima me dali bi krcili ovi zvucnici ako se stave na policu od gepeka?

 

Imam standardni radio od vw.Zvucnike iza nemam imam 2 dole u vratima i 2 gore.

 

LG auto zvučnici LSC6993, LSC6993

LCS6993, Koaksijalni 3-sistemski

6x9'' (15x22cm)

Vršna ulazna snaga: 400W

Nazivna ulazna snaga: 100W

 

I dali bi pasali naravno bez pojacala ili mi treba pojacalo?

Neznam koji radio imaš?

Jer što ako ti radio ima samo 2 izlaza,na što misliš spojit te zvučnike odozada?Slikaj radio koji je model..

Ali definitivno ti ovali LG ti vrlo lako mogu spalit izlaze na radiu ako ti to misliš pojačavat muški...

I trebaš malo se sam obrazovati a google je stvoren za to..

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog čega dolazi do onog krčkavog zvuka u zvučnicima, npr. kod mene na nekim pjesmam i kako se toga rješiti??

 

Radio: JVC R45 50w

Zvučnici org VW

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbog čega dolazi do onog krčkavog zvuka u zvučnicima, npr. kod mene na nekim pjesmam i kako se toga rješiti??

 

Radio: JVC R45 50w

Zvučnici org VW

 

Hvala

Krče zvučnici kad pojačaš više od pola snage?

Krče zvučnici kad prelaziš preko rupa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbog čega dolazi do onog krčkavog zvuka u zvučnicima, npr. kod mene na nekim pjesmam i kako se toga rješiti??

 

Radio: JVC R45 50w

Zvučnici org VW

 

Hvala

 

Clipan signal. Može biti i CD snimljen tako da daje izobličavanje zvuka već na 1/3 pojačane skale...ništa neobično.

Stvar je u tome da treba pojačavati dok se ne čuju izobličenja , nakon toga smanjiti mrvicu , zapamtiti koji je to broj na skali - to je maximum do kojeg treba pojačavati taj cd.

 

Preporuka je MP3 snimati na minimalno 256 bitrate...sve ispod je loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moci ce normalno slusat ali nece moci do kraja pojacavati je ce onda tek poceti krcati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savjet: odostraga stavi također OEM zvučnike kao što su i u prednjim vratima, drugi HU, najbolje neki Alpine. To bi trebalo fino svirati, ako želiš i niske tonove, dodaš sub u prtljažnik i evo veselja. Puno bolje nego da stavljaš koje kakve elipse i uništavaš policu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krče zvučnici kad pojačaš više od pola snage?

Krče zvučnici kad prelaziš preko rupa?

 

nemora uopče biti pojačano, normalna penzionerska glasnoća, ali u zvučnicima na pojedinim pjesmama se cuje zvuk kao da struju nesto ometa kao kada na akumulatoru spojis + i - pa dobiješ onaj zvuk samo naravno puno tise ali se cuje, do čega bi to moglo biti?

 

Nadam se da me razumjete.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemora uopče biti pojačano, normalna penzionerska glasnoća, ali u zvučnicima na pojedinim pjesmama se cuje zvuk kao da struju nesto ometa kao kada na akumulatoru spojis + i - pa dobiješ onaj zvuk samo naravno puno tise ali se cuje, do čega bi to moglo biti?

 

Nadam se da me razumjete.

Mislim da mogu bit dvije opcije:

Ili imaš problem sa kontaktima na zvučnicima pa ti otud zujanje ili su zvučnicima ovjesi popustili,membrane što se zna dogoditi..Može biti oboje,najbolje da snimiš i prikačiš tu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam ja ali doslovno kad pojacam manje od maximuma.Zvucnici ne krce.Slusam house pretezito i nista ne krci.Imam polo 9n3 i auto radio dobiven uz njega.Slika:

 

http://www.volkswagen.pl/upload/pictures/0002352.jpg

 

Samo nemam automatsku klimu xD.

Radio nema mp3.

Mogu i snimit video ali kad se pojaca muzika glasno auto tresti nikoja od ta 4 zvucnika ne krce

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam ja ali doslovno kad pojacam manje od maximuma.Zvucnici ne krce.Slusam house pretezito i nista ne krci.Imam polo 9n3 i auto radio dobiven uz njega.Slika:

 

http://www.volkswagen.pl/upload/pictures/0002352.jpg

 

Samo nemam automatsku klimu xD.

Radio nema mp3.

Mogu i snimit video ali kad se pojaca muzika glasno auto tresti nikoja od ta 4 zvucnika ne krce

 

Svaka čast , ti onda imaš HU kakav se sam poželjeti može. Nisam slušao taj HU ali tvdim da , kao i svaki VW radio , mora clipati (krčiti) preko 3/4 pojačanog. Pogotovo ako slušaš house i neke pjesme sa dosta basa...

 

Clip se ne mora uvijek čuti kao da se raspada auto , za pregaranje zvučnika je dovoljno vrlo malo.

No , ako ti tvrdiš da ne krčiš , nisam ja pametniji od tvojih ušiju.

 

Kako got , stavljajući te elipse difinitivno ti treba pojačalo ali stavljanjem elipsi na zadnju policu nećeš dobiti kvalitetan zvuk. To je jednostavno kontra svima načelima poboljšanja stage-a i nekog koraka unaprijed , već naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svaka čast , ti onda imaš HU kakav se sam poželjeti može. Nisam slušao taj HU ali tvdim da , kao i svaki VW radio , mora clipati (krčiti) preko 3/4 pojačanog. Pogotovo ako slušaš house i neke pjesme sa dosta basa...

 

Clip se ne mora uvijek čuti kao da se raspada auto , za pregaranje zvučnika je dovoljno vrlo malo.

No , ako ti tvrdiš da ne krčiš , nisam ja pametniji od tvojih ušiju.

 

Kako got , stavljajući te elipse difinitivno ti treba pojačalo ali stavljanjem elipsi na zadnju policu nećeš dobiti kvalitetan zvuk. To je jednostavno kontra svima načelima poboljšanja stage-a i nekog koraka unaprijed , već naprotiv.

 

 

Pa nebi lagao.Stvarno ni frend nije vjerovo pojacao sam bas i house svira i ne krci.Cak se vrata od suvozaca tresu xD.

 

Mi moze onda netko preporuciti koje zvucnike da stavim iza u vrata da se cuje jednako kao i naprijed?Da stavim onda 2 klasicna zvucnika od njega koja su naprijed i nazad ili ako mi netko moze preporuciti koje zvucnike da kupim da mi ista kvaliteta od naprijed bude i iza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ovaj vodič od pioneer-a pa nek ti on bude vodilja o veličini zvučnika koji ti mogu stat u vrata.Svakako uzmi dvokomponentne(posebno bas i posebno visoki)..

http://www.pioneer.eu/eur/products/car_acc...2001/index.html

Imaš forum cice.hr pa se tamo regaj i naći ćeš dosta savjeta po pitanju autoakustike a ima i super povoljne polovne robe za kupiti..

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu na toj stranici su samo 1 zvucnici i kostaju 500 kn.I na slici nisu uopce moja vrata xD.

 

Sam bi volio da mi netko preporuci zvucnike koji bi stali iza u moja vrata da nisu skupi i da ce biti izlazni zvuk ko od tvornickih.Eto nista drugo.Znam da mogu sve to sam istrazit ali ako ima ko voljan da mi kaze da se ne mucim traziti

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj nabavit originalne ili stavi neke duge ali da imaju manje RMS-a, koliko sam vidio 35 je najmanje...

dimenzije ti neznam koje idu u zadnja vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites
probaj nabavit originalne ili stavi neke duge ali da imaju manje RMS-a, koliko sam vidio 35 je najmanje...

dimenzije ti neznam koje idu u zadnja vrata

 

 

Mi mozes konkretno preporuciti 2 para zvucnika koje da ugradim?Jer ovo RMS i sve to nis mi nije jasno :rotfl

Rego sam se na cice.com.hr ali cekam da mi admin odobri

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu na toj stranici su samo 1 zvucnici i kostaju 500 kn.I na slici nisu uopce moja vrata xD.

 

Sam bi volio da mi netko preporuci zvucnike koji bi stali iza u moja vrata da nisu skupi i da ce biti izlazni zvuk ko od tvornickih.Eto nista drugo.Znam da mogu sve to sam istrazit ali ako ima ko voljan da mi kaze da se ne mucim traziti

Ako nisi voljan istraživati onda stavi original zvučnike i bok.Nađi po oglasnicima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istrazit cu.Mislio sam da me netko moze rjesiti muke istrazivanja ako se kuzi u to i ima takav auto da nemoram ja.Al budem sam naucio o tome pa si piknuo neke zvucnike.Ako netko ima isti polo i kuzi se nije mu tesko preporuciti kakve on ima zvucnike i kupim iste i mirna bosna al dobro.Hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites
do koliko para bi dao za zvučnike?

 

200 do 300 kn.Bolje za 200 jer moram jos nekom platit da mi to ugradi xD.Razmisljo sam na policu jer se ljepse vidi.Pa sta mi je bolje sto se zvuka tice?Na policu ili u zadnja vrata?Mislio sam ove LG jer ih kolega prodaje sa Cordobe i policom za 250 kn policu bi nekako skratio da stane.Al ako bi mi krcili nije mi neka svrha.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0