0
sever

kolko farbe?

Recommended Posts

zanima me kolko farbe treba da bi se sredila jedna dvojka i kak se krecu cijene farbanja i lakiranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi sto zelis napraviti, cijeli auto, samo izvana, promjena boje, kakva je priprema, od 2kg seta pa sve do 6kg. I puno ovisi od lakirera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je sad crni ali posto bude krpanja po njemu trebalo bude obnoviti farbu a bila bi opet crna a sad neznam jel treba temeljnu kupovat i kolko ta farba uopce kosta a ovo za lakiranje jel mi mozes bar otprilike reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces auto napraviti za sebe, racunaj barem 4kg da dobro pokrije i naravno jos priprema spricfiler podloga cijeli auto. Crna lijepo pokriva ali se znaju poznati fleke od kitanja ako nije dobro pripremljeno, vjeruj mi iz iskustva. Danasnje boje jako lose pokrivaju, posebno nezhvalna crna i zuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakirer ce ti uzet od 500 - 700 kuna po elementu,pa sad racunaj,vrata,haube,krov,znaci tako racunas..Naravno ak je pravi lakirer u komori sa uvjetima.. A ne neki u supi koji ce lakirat na -5 celzija a potom grijat fenovima i plinskim pecima oko auta letit..i da ti sve pozuti za mjesec dana kak je i bilo i sav kit prodise i popuca..

 

Plus pripremu prije,kazes morat ces sigurno nesta varit,ubacivat,rezat,krpat i kitat.. Pa filer.. Pa body-bitumen za podnicu.. Pa se toi svega nakupi..

 

Ja kad sam radio dvojku, oslo je 4 kg bijele alpin weiss boje, to im je ta originalna boja.. Naravno prije je isao filer u tri ruke.. Bilo je nesto sitno kitanja i popravak zadnje haube,na podu jedna rupa i oba zadnja rubnjaka mjenjani..to je to otprilike..

 

 

BOLJE SKUPI PARE, PA NADJI LJUDE I PLATI DA TO ODRADE,KO ZNA STA I KAKO SE RADI, NEGO DA RADIS TO 2 ILI VISE PUTA ZA NEKIM KRPARIT I POPRAVLJAT NJEGOVE GRESKE I BACAT PARU U VJETAR.. A OPET BIT NAKRAJU NEZADOVOLJAN POSLOM..

 

Ako radis za prodaju i fus,onda je neka druga prica..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na ovom

ja to pitam samo zato jel sam mislil ja kupiti farbu pa bi me mozda bar malo jeftinije ispalo,a lakiranje bi prepustil nekom ko zna kaj radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu nista po elementu kad je cjeli auto u pitanju uzima se u vid stanje lima, plohe, radi pripreme i drugo pa se uzima u obzir izracun cjene ukupnog utroska vremena, tj radnog sata, materijal, lakirnica...

 

cjeli auto od 5000-10000kn, sve drugo je upitno da nije pljacka, jedino ako je vanstandardni zahvat, ali ovo je prosjek posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se s tim, priprema je cijeli posao u lakiranju, nema tog lakirera koji ce sakrit losu pripremu.

Samo lakiranje u komori ces platit cca 1500kn, ali uvijek ces imati popravaka. Ja sebi sam radim, ujo je lakirer pa i uz sve iskustvo puno puta on popizdi i prigovara da nisam dobro pripremio ono sto meni izgleda savrseno. Moras imat oko i ruku za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sebi uzimao 1dl boje kad sad imao neku ogrebotinu preći na braniku izašlo me 12kn znači litra 120 a metalic je litra 420, ugl čovjek radi po kataloškom broju boje još prije ode s karticom do auta da se utvrdi je li to ta boja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam potrosio 3 seta fillera jer smo 3 ruke špricali i boje 3 ili 4 seta neznam tocno.............a racunaj si za lakiranje od 7000 pa nadalje ako hoces da auto zgleda na nekaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom kak ti je kolega reko priprema je majka svega.......................tu ako sjebes sve ce ti se vidjet................ja sma sam pripremao auto za lakiranje pa sam skiksao na par mjesta ali na greskama se uci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom kak ti je kolega reko priprema je majka svega.......................tu ako sjebes sve ce ti se vidjet................ja sma sam pripremao auto za lakiranje pa sam skiksao na par mjesta ali na greskama se uci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovisi sto zelis napraviti, cijeli auto, samo izvana, promjena boje, kakva je priprema, od 2kg seta pa sve do 6kg. I puno ovisi od lakirera.

 

 

jesi normalan, pa neče on scaniu sa prikolicom da lakira :rotfl

 

ne zaboravi da treba boji dodati razredjivac i utrvđivač, pa imaj u glavi da se sve meša principom 100:50:30 (manje više inače postoje i drugčije brojke ali sve zavisi od proizvodjača boje), pa sad izračunaj 4 kg boje (ajmo reči 4 litara radi lakšeg računanja), znači tome dodaješ 2 litara razredjivaca i vec dobijaš 6 litara boje za lakiranje ali treba dodati još 30% utvrdjivača, šta iznosi 1.8 litara, pa na kraju dobijaš 7.8 litra boje koje mora biti dovoljno (za normalno lakiranje) za dva golfa

Edited by highlander

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... i k tome dodaj još gitanje šmirglanje.... oko 1000kn ako ćeš bit sam svoj majstor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesi normalan, pa neče on scaniu sa prikolicom da lakira :rotfl

 

i ti si navalio pa covjek je mislio lakirat 4puta pa unaprijed :rotfl

 

6kg boje i na to 50% utvrdjivaca razredjivaca 30% :lol2 ,a ako misli na bazu (sreca pa u nju neide utvrdjivac)samo di je jos bezbojni :rotfl

 

nebrigaj odvedi kod lakirera reci mu sta ti hoces,i da on vidi koliki je posao dobijes odgovor :palacg

 

Ako hoces auto napraviti za sebe, racunaj barem 4kg da dobro pokrije i naravno jos priprema spricfiler podloga cijeli auto. Crna lijepo pokriva ali se znaju poznati fleke od kitanja ako nije dobro pripremljeno, vjeruj mi iz iskustva. Danasnje boje jako lose pokrivaju, posebno nezhvalna crna i zuta.

 

o cemu pricas akril ili baza ? crtice su istina ostaju obrisi ali postoji i stvar da se prelakira a da se sprickit neosusi kako treba,pa povuce sve zajedno... da crna i zuta slabo pokrivaju :rotfl

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites
.... i k tome dodaj još gitanje šmirglanje.... oko 1000kn ako ćeš bit sam svoj majstor :)

 

stari moj, 12kn deci boje ne postoji osim mozda one KAPCI, Lechler ili slicno, to nije ni kamionski program cak, a kakav ti je utvrdjivac prodao sa time? to je sistem UKAPAVANJE boje stapicem za usi, ne mozes mjeriti nikako to sa recimo onime sto neki koriste u postenom poslu limarije i lakiranja, kad zbrojimo da samo jedan set baze i laka sa utvrdjivacem i razredjivacem dodje od 100e+ a potrosi se 2, 2,5 pa cak i 4 seta, o kitu, ekstra dobrom filleru itd da se ne prica, ja sam ljetos svoj auto radio usporedno sa tudjim, tudji sam radio po dogovoru kvalitetnim materijalom, a na svom sam sa istim i isao stediti, rjedio filler itd...Kur*c od posla je ispao, dok tudji i dan danas je kao prvi dan tip top

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam automatski uzeo u obzir acryl boju, pošto je jeftinija od base (u koju naravno ne ide utvrdjivac ali ide onda u bezbojni) i pošto nije naglasio da se radi o metalic boji a ionako je bolje acrylom lakirati jer pokrije bolje od base (dovoljno ti je nanositi barvu dva puta).

Meni je uspjelo polakirati corrada sa 2,5 litara crne boje (+ naravno razrjedivač i utvrdjivač) pa me iznosilo 89 eura za taj material (samo za lakiranje bez materiala za pripremu) - vjeruj ne ide za manje novce sa acrylom

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako hoces auto napraviti za sebe, racunaj barem 4kg da dobro pokrije i naravno jos priprema spricfiler podloga cijeli auto. Crna lijepo pokriva ali se znaju poznati fleke od kitanja ako nije dobro pripremljeno, vjeruj mi iz iskustva. Danasnje boje jako lose pokrivaju, posebno nezhvalna crna i zuta.

 

Na golfa izvana ne moze otic vise od 2,5KG,da bojis neznam kako.....a sto ce tice crne boje ona pokriva odlicno,a istina je da žuta ne pokriva nikako....ako ti je baza 2:1 onda ti ne treba vise od 2KG baze+razredivač=3KG i to ti je previše,a ako je akril 1,5-2kg zavisi od lakirera :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na golfa izvana ne moze otic vise od 2,5KG,da bojis neznam kako.....a sto ce tice crne boje ona pokriva odlicno,a istina je da žuta ne pokriva nikako....ako ti je baza 2:1 onda ti ne treba vise od 2KG baze+razredivač=3KG i to ti je previše,a ako je akril 1,5-2kg zavisi od lakirera :palacg

 

sta znaci baza a sta znaci akril, sta baza nije akrilna? kod nas ti nema odavno vise NC bazi legalno ali ni za nabaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites
sta znaci baza a sta znaci akril, sta baza nije akrilna? kod nas ti nema odavno vise NC bazi legalno ali ni za nabaviti

Sada neznam sta kod vas ima nabavit,baza ti je ona boja sto po njoj ide bezbojni,a akril je "stara" boja koje idu samo dvi ili tri ruke zavisi od lakirera i u njoj je već zamješan bezvojni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na golfa izvana ne moze otic vise od 2,5KG,da bojis neznam kako.....a sto ce tice crne boje ona pokriva odlicno,a istina je da žuta ne pokriva nikako....ako ti je baza 2:1 onda ti ne treba vise od 2KG baze+razredivač=3KG i to ti je previše,a ako je akril 1,5-2kg zavisi od lakirera :palacg

 

 

ali ne zaboravi branike :palacg , sad ako ima one velike, onda si malo na tesnom sa 1,5-2 kg akrilne boje, zar ne :zivio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sada neznam sta kod vas ima nabavit,baza ti je ona boja sto po njoj ide bezbojni,a akril je "stara" boja koje idu samo dvi ili tri ruke zavisi od lakirera i u njoj je već zamješan bezvojni.

 

tako je ali postoji i novi acryl na vodenoj osnovi samo koliko ja znam kod nas ga ne koristi nitko ali je moguče još dobiti acryl plus jer ispunjava sve karakteristike koje "zeleni" tražu i taj se acryl kod nas još dosta koristi :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sada neznam sta kod vas ima nabavit,baza ti je ona boja sto po njoj ide bezbojni,a akril je "stara" boja koje idu samo dvi ili tri ruke zavisi od lakirera i u njoj je već zamješan bezvojni.

 

to sam te razumio, ali to sve jedno i peto je na bazi akrila, jel tako, pa je netocno razlikovat bazu i akril ako je jedno i drugo akrilna osnova, kod nas je vodena baza na snazi, a ta boja je takodjer na osnovi akrila, lak je takodjer akrilni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma imam one uske branike a na tim bi i ostal,lako za branike

a kad vidim ove cijene imam osjecam da taj golf nikad nebude gotov s obzirom da nemam posao nego sam jos praktikant :S

Share this post


Link to post
Share on other sites
0