0
karlo-01

proklizan sarafa prednjeg mosta

Recommended Posts

znaci problem je sljedeci.saraf koji drzi prednji most mi je proklizan,nije problem u sarafu nego u matici koja je u sasiji znaci desna strana gdje je vilica sad me zanima dali se nekuda moze doc do te matice?dali je netko imao taj problem i kako ga rjesiti molio bi za pomoc!hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta si radio?? Ja kad sam išao mijenjati selene na prednjim vilicama ovaj vijak koji je ispod nogu(ne onaj kod amortizera) mi je proklizao! Ali nije bio problem u navoju matice nego je netko prije mene zamijenio vijke..i stavio kraći vijak na to mjesto!!

Znači da na prednjoj vilici imaš dva ista vijka ali ti je jedan duži, a drugi kraći!!

A matica ti je inače u karoseriji, a da bi došao do nje moraš rezati pod u kabini ispod nogu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjo sam bio most pred jedno tri mjeseca,i sad neki dan kad bi krenu malo naglije ili kocio lupilo bi mi pod nogama valjda koko se je saraf otpustio na desnoj strani most je imo lufta,ja sam taj saraf ponovno stegnuo jer je navoj izgledo dobar na sarafu napravio krug iso ponovo provjerit saraf a on opet otpusten,saraf je orginal koji je i prije bio onaj malo duzi sta ide kroz vilicu!onda sam stavio drugi saraf ali je onda navoj skroz otiso i vise ne drzi nikako.znaci nema rupa na podu moram rezat!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ništa rezat. Na tom šupljem nosaču imaš ovalnu rupu prema zadnjem kraju i tu sa pogodnom

žicom izvučeš maticu i na istu fori navučeš drugu unutra.

Nije zavarena već se samo zaljepila unutra zbog voska našpricanog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj od ispod auta da ne moraš dizat tepih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga se ja glupan nisam sjetio vec je bila teska kemija zavarivanja tako da je most ostao visit par mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gle kud uđe mora i izać, na istu rupu. :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
0