0
pixa.93

Alu 18

Recommended Posts

Prvo bih se htjeo isrpicat svim clanovima ako sam temu stavio naa krivo mjesto,naime zanima me kako bi sem oj golf od 105 konja benzinac mogo ponasat sa 225/40 18......da li bi mu to bilo pretesko i da li bi puno puno vise trosio ili se mozda bolje bazirat na 205/50 17.......

Hvala i nadam se skorom odgovoru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ici ce solidno,ne ko prije,u ubrzanju ces ga morati malo vise gaziti,a potrosnja se svakako skociti

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ovako neide pa nek barem dobro izgleda, to je bar moje mišljenje :P

šalu na stranu, frend je imao takve felge na 1,4 75ks pa se isto vozio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prvo bih se htjeo isrpicat svim clanovima ako sam temu stavio naa krivo mjesto,naime zanima me kako bi sem oj golf od 105 konja benzinac mogo ponasat sa 225/40 18......da li bi mu to bilo pretesko i da li bi puno puno vise trosio ili se mozda bolje bazirat na 205/50 17.......

Hvala i nadam se skorom odgovoru..

Ma nikako 18 na 1.6, ako ga ne misliš pretvoriti u nekretninu...

 

Ako već želiš 17, onda ili ta 205/50 ili 215/45 maksimalno, ovisi koja ti manje odstupa od tvorniče dimenzije i koja se više isplati. Ali i pitanje je koju felgu 17 cola možeš navući na gumu 205...to će ti reći netko tko je isprobavao takve kombinacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad imam gore zimske 195 15 cola i za mene taj auto dost ljepo ide..naravno mora bit u visokim, obrtajima kao i svaki bnezinac al on ljepo ide....neznam kolko vi ocekujete od 105 konja ali meni je ovo dovoljno....a vidio sam po oglasnicima 17 cola i imaju gume 205

Share this post


Link to post
Share on other sites
sad imam gore zimske 195 15 cola i za mene taj auto dost ljepo ide..naravno mora bit u visokim, obrtajima kao i svaki bnezinac al on ljepo ide....neznam kolko vi ocekujete od 105 konja ali meni je ovo dovoljno....a vidio sam po oglasnicima 17 cola i imaju gume 205

Imao sam ja 1.6 ali 8v 101 ks i dobro je išao za svoju snagu, ali ipak je to atmosferac od 100 ks i 18 cola bi ga ugušilo...

Tako da po meni idi na 17 cola i to što bezbolnije, sa što užom gumom.

Idu 17 i na 205, ali bitna je i širina felge, ne samo koliko cola ima..

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad dolazimo do onog a to je da se ja u to bas i nerazumijem ..tee sirine felge i te kurce.znam samo cole i sirinu gume :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
e sad dolazimo do onog a to je da se ja u to bas i nerazumijem ..tee sirine felge i te kurce.znam samo cole i sirinu gume :angry: :angry:

na taj auto (originalne dimenzije) ide :

175-80r14

195-65 r15

205-55r16

225-45r17

225-40r18

 

ali i jos dosta alternativnih opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

može,zašto ne.ako baš hoćeš 18 stavi ih,možeš i sa 215 40 18 gumom

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma nikako 18 na 1.6, ako ga ne misliš pretvoriti u nekretninu...

Ali i pitanje je koju felgu 17 cola možeš navući na gumu 205...to će ti reći netko tko je isprobavao takve kombinacije...

pa mozes bilo koju ak zelis...7,8,9jota 17", naravno sa odgovarajucim offsetom(ET-om)

Nije napisao jel mu auto spusten ili je normalno visok, a i to je bitno da ne bude struganja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

da se priključim temi, jer me zanima slična stvar. Razmišljam o stavljanju 16" , gume 195 50, trenutno su mi na Ventu 14" 185 65, TDI je i 66 Kw, pa me zanima da li se bi se inače u praksi što trebalo mijenjat od dijelova upravljačkog sistema?

Za potrošnju znam, a za brzinu i startnost nije problem, nije kao da je sad zvijer =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

netrebaš ništa mjenjati,tebi se promjene neće puno osjetiti jer je auto dizel pa ima momenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, zahvaljujem. Ajde valjda će se naći neke zgodne s 4 rupe.

Edited by Vent0

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije nista auto spustan niti ce bit vjerojatno.mozda samo mrvicu...a vidjet cemo sta naleti naleti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ga ne mislis spustat, zasto onda ici na 18", meni osobno bi to ruzno izgledalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stavio 18 u cetvrtak,u ponedjeljak spusten 4 cm oprugama,a u utorak zimski setup :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
0