2 2
peko_gti

upisivanje vecih felgi u prometnu

Recommended Posts

Bok

 

Danas sam osta razocaran vijest cu da nemogu 16" felge upisau knjizicu kao dodsatne gume..

Bio sam ne tehnickom danas i velim doticnom gosp.da mi upise dodatnu dim guma 195/45/16 koju bi koristio za lito

objasnim mu da trenutna dim 195/50/15 koja je na autu su mi zimske gume ok...

 

Ali on mi veli da nemoze upisat tu dimenziju zasto nemam pojma :palacd ........

 

j.....sam zbunjen :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato jer tvornički golf 2 nije dolazio s 16 felgama-gumama

 

možeš ih upisati ako napraviš atest......bla bla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ako imas jakoooooo dobru vezu u stanici...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bok

 

Danas sam osta razocaran vijest cu da nemogu 16" felge upisau knjizicu kao dodsatne gume..

Bio sam ne tehnickom danas i velim doticnom gosp.da mi upise dodatnu dim guma 195/45/16 koju bi koristio za lito

objasnim mu da trenutna dim 195/50/15 koja je na autu su mi zimske gume ok...

 

Ali on mi veli da nemoze upisat tu dimenziju zasto nemam pojma :palacd ........

 

j.....sam zbunjen :mellow:

sa vezom se da upisat i meni je tak frajer govorio pa sam upiso 16 215/45 gume 9j bez problema.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su prošle godine na registraciji vratili jer sam na gIII imao 195/65/15. Kaže gospođa da u kompjuteru za moj model 96' ne postije petnajstice, nego samo 14.

I vozi kući stavljat zimske gume za tehnički. Na kraju mi par ljudi kaže da ja bez problema mogu vozit 15" uz upis u prometnu naravno.

 

Na koju foru da ja sad to obavim? Jer kolko se sjećam kad sam rekao da hoću upisat 15", kažu "ne može".

Share this post


Link to post
Share on other sites

legalno ikad neces upisat 16 ke na duju osim atesta

 

 

kiki--

sa vezom se da upisat i meni je tak frajer govorio pa sam upiso 16 215/45 gume 9j bez problema.....

 

pa kad ti je upisiva moga je upisat bar 40 a ne tu balonku 45

Tiristor----

Mene su prošle godine na registraciji vratili jer sam na gIII imao 195/65/15. Kaže gospođa da u kompjuteru za moj model 96' ne postije petnajstice, nego samo 14.

I vozi kući stavljat zimske gume za tehnički. Na kraju mi par ljudi kaže da ja bez problema mogu vozit 15" uz upis u prometnu naravno.

 

Na koju foru da ja sad to obavim? Jer kolko se sjećam kad sam rekao da hoću upisat 15", kažu "ne može".

 

a da pokusas doci na tehnicki sa dimenzijom gume koja je na golfu 3 dolazila u riginalu mozda bi ti to i upisali bez problema.

195 65 15 je dimenzija golfa 4 a ne golfa 3 :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene su prošle godine na registraciji vratili jer sam na gIII imao 195/65/15. Kaže gospođa da u kompjuteru za moj model 96' ne postije petnajstice, nego samo 14.

I vozi kući stavljat zimske gume za tehnički. Na kraju mi par ljudi kaže da ja bez problema mogu vozit 15" uz upis u prometnu naravno.

 

Na koju foru da ja sad to obavim? Jer kolko se sjećam kad sam rekao da hoću upisat 15", kažu "ne može".

 

 

za golfa trojku su tvorniči propisane 195/50 R15, i, pogle si na poklopac od rezervara, trebalo ti bi tam pisati, možeš se ti voziti i bez upisa u prometnu, kak sam se i ja :D , al svaki put kad su me murjaki zaustavili sam si mislil nemoj gledati gume..sad imam upisane i boli me đon B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su u knjižici 195 / 45 R16 , bez atesta nećeš moći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda cu nabavit druge gume i dobro. :) Odnosno 195/50/15

 

Hvala na odgovorima.

 

 

P.s. Na rezervaru mi ne pišu dimenzije. Piše sve osim toga. Tražila je gospođa prošle godine naljepnicu, nije našla i zato je išla provjeravat u komp.

Edited by Tiristor

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja slj. tjedan iden na tehnicki sa 16' a upisane su 14' i boli me đon

 

a usput cu upisat 195/45 ili 215/40 obe dimenzije iman na autu

 

 

sretno, javi nam ishod :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao covjeku na tehnickom da mi upise gume 205/45/16 na duju i covjek upisao

Bosnia rulez :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene su u knjižici 195 / 45 R16 , bez atesta nećeš moći

 

 

sto je potrebno za atest....

jer lito ce brzo a neda mi se zaj... s drotovima zasto su 16" a nisu upisane :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja također na golfu sam imo upisane samo 15 onda sam promjenio knjižicu upiso 16 cola za glavne a 17 cola u napomenu i to bez

ikakvih problema .

Share this post


Link to post
Share on other sites
sto je potrebno za atest....

jer lito ce brzo a neda mi se zaj... s drotovima zasto su 16" a nisu upisane :palacd

1200kn cca više/manje, dobra volja, čelični živci, da je sve unutra gabarita na autu i da nigdje nis nezapinje... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo kak meni niko nikad nije pitao za velicinu guma...

dapace cak bi reko da niko nije ni gledao nikad. a nerijetko sam imao drugacije od onoga u prometnoj...

dobro nikad nisam imao gume od 19 cola na upisanih 15... ali sam imao 17, a upisano 16.... ili 16 a upisano 18..

 

to valjda samo jebu ove sa starijim autima... ili neznam po kojoj logici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako su 16-ice išle u kombinaciji sa tvojim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako su 16-ice išle u kombinaciji sa tvojim motorom.

ne vjerujem.

1.6i je unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda njet,moraš na "mali atest".

 

Npr.za ovo moje čudu je predviđena 15-ka sa dim. guma 205-50-15

 

E sad ta guma ili je nema za kupit ili je jako skupa i stavin ja 195-55-15 šta se puno lakše može nać i jeftinija je.....

dođen do čike na tehnički..............prc................nemože,moraš radit atest...................pa čoviče kakvi atest ne stavljan 18-ku.............je,je,je sve znan ali ti triba atest..................ma idi u k... i ti i atest iša doma,stavija zimske 14-ke.registrira i onda vratija ove 15-ke.

Edited by zoki 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2