1 1
brončani

Razlozi paljenja lampice od ulja?

Recommended Posts

Lampica se upali nakon ~2000rpm uz zvučni signal, interesira me postoji li još koji senzor osim onog na kućištu filtera ulja, koji bi mogao aktivirat lampicu od ulja? Motor je ispravan, ali problem je elektroničke prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lampica se upali nakon ~2000rpm uz zvučni signal, interesira me postoji li još koji senzor osim onog na kućištu filtera ulja, koji bi mogao aktivirat lampicu od ulja? Motor je ispravan, ali problem je elektroničke prirode.

 

Gornji indikator na glavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivo...

Edited by Tolic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krivo...

ja imam taj problem vec godinu dana na svom 1.4,bio kod par majstora niko nista nezna,komp nije spremio gresku niti ju prikazuje kad lampica svijetli,svi indikatori mijenjani .....

Par njih mi reklo da je greska u satu, e sad je ili nije neznam,ja ne vidim nikakve promjene na autu kad svijetli nit se od servisa do servisa ista primjeti da ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni znalo svjetliti ... kaže mehaničar da počne svijetlit kad ulje malo izgubi na kvaliteti iako još nije za servis ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gornji indikator na glavi?

 

Ovom prilikom bih zamolio nekoga da mi pokuša objasniti gdje se taj indikator nalazi, jer ga nisam mogao pronaći :(

 

Već me pomalo izluđuje i spreman sam deaktivirati tu lampicu i zvuk, iako i za to moram naći rijesenje :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je i meni znalo svjetliti ... kaže mehaničar da počne svijetlit kad ulje malo izgubi na kvaliteti iako još nije za servis ...

meni to svijetli bil on vozen odmah poslije servisa ili nakon par tisuca km

i zanimljivo je to da mi se to ne desava kad je vani hladno,nego samo kad je toplije i to kako kad,neki put svijetli kad se vozim preko 130....neki put kad se vozim ispod 50 i to ne mora bit svaki put ...pa ga znaj kaj je

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan senzor je za tlak ulja,a drugi(neki ga imaju,neki ne) je za razinu ulja i nalazi se na karteru

ako su senzori ok,valjalo bi izmjeriti tlak ulja,mozda je problem u uljnoj pumpi

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedan senzor je za tlak ulja,a drugi(neki ga imaju,neki ne) je za razinu ulja i nalazi se na karteru

ako su senzori ok,valjalo bi izmjeriti tlak ulja,mozda je problem u uljnoj pumpi

uljna pumpa provjeravana kod svih mestra i na hladnom i na ugrijanom autu i pritisak je kako treba bit....ako si mislio na mene

ma ja sam se pomiril s tim,bilo bi mi drago kad bi se to dalo nekak iskljucit jer piskanje uzasno zivcira ,al ne vjerujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
uljna pumpa provjeravana kod svih mestra i na hladnom i na ugrijanom autu i pritisak je kako treba bit....ako si mislio na mene

ma ja sam se pomiril s tim,bilo bi mi drago kad bi se to dalo nekak iskljucit jer piskanje uzasno zivcira ,al ne vjerujem...

rastavit sat i izgasit zujalicu jedino :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
rastavit sat i izgasit zujalicu jedino :rotfl

A nije da je vec rastavljan bil u vise navrata xD

Nego ako to iskljucim jel ce imat sat kakve probleme ? Oce ostalo normalno prikazivat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nije da je vec rastavljan bil u vise navrata xD

Nego ako to iskljucim jel ce imat sat kakve probleme ? Oce ostalo normalno prikazivat?

 

 

koliko se pametno zajebavat s tim i isključivat lampicu od ulja, čisto sumnjam da se pali bezveze..

Meni se palila od kako sam kupio auto a pali se i dan danas kad mi je ulje za mjenjanje, (nekad to bude na 8tkm a nekad zna i na 12, ovisi kakvo se ulje natoči) prošao sam od servisa do servisa, od majstora do majstora i nitko nije znao dok nisam sam povezao o čeme se zapravo radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
koliko se pametno zajebavat s tim i isključivat lampicu od ulja, čisto sumnjam da se pali bezveze..

Meni se palila od kako sam kupio auto a pali se i dan danas kad mi je ulje za mjenjanje, (nekad to bude na 8tkm a nekad zna i na 12, ovisi kakvo se ulje natoči) prošao sam od servisa do servisa, od majstora do majstora i nitko nije znao dok nisam sam povezao o čeme se zapravo radi...

to bi znacilo da ja moram nakon svake voznje mijenjat ulje?

jer velim , izadem od servisera znaci napravim servis i na putu do kuce bar 2 puta svijetli

Share this post


Link to post
Share on other sites
to bi znacilo da ja moram nakon svake voznje mijenjat ulje?

jer velim , izadem od servisera znaci napravim servis i na putu do kuce bar 2 puta svijetli

 

ne pali se sigurno jer joj je dosadno.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne pali se sigurno jer joj je dosadno.... :D

pa vjerojatno ne :D

al bi volio nac nekog ko ce nac uzrok tome,,,,mislim necu ni trazit ionak su drugi planovi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa vjerojatno ne :D

al bi volio nac nekog ko ce nac uzrok tome,,,,mislim necu ni trazit ionak su drugi planovi :rolleyes:

 

 

gle ja sam tražio skoro godinu dana rješenje te glupe lampice, na jednom mjestu sam čak dobio odgovor da je to serija auta kojima je mana instrument tabla i da se ljudima pale i druge lampice kako im dođe... Pa nisam baš primjetio da auti imaju osjećaje pa kad su ljuti pale lampice.... Na drugom mjestu rješenje problema: sipaj drugo ulje jest to 505,01 što je u njemu al je vjerovatno puno stajalo na skladištu pa se pokvarilo (odma mi je na pamet pao jogurt pa reko nije vrag da se i ulje pokvari ako se ne stavi u frižder) i tako ti gluposti, ovo su neki od bisera što sam imao priliku čut, imao bi inače pisat do sutra o kreativnosti ljudskog mozga, isti ti pojedinci su u stanju raskopat ti cjeli auto i uzet ti cjelo popodne i na kraju reć otiđi do "ovoga ili onoga" on ti je doktor za takve stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovom prilikom bih zamolio nekoga da mi pokuša objasniti gdje se taj indikator nalazi, jer ga nisam mogao pronaći :(

 

Već me pomalo izluđuje i spreman sam deaktivirati tu lampicu i zvuk, iako i za to moram naći rijesenje :angry:

 

 

Gornji indikator je na glavi motora, obično je tlak ulja na toj magistrali 0,8 bara.

Na donji indikator se mjeri tlak ulja, vrijednost ovisi o uljnoj pumpi a obično se kreće oko 2 bara, ovisi od motora do motora. Najčešće se nalazi na kučištu/nosaču filtera ulja.

 

Na to blinkanje lampice ulja ja bih provjerio i alternator, premda je to bio znak na golfu 2/3, ali ne škodi pogledati.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li uopce rjesenja tom problemu. Ja sam nedavno kupio taj 1,4 16v i pali se lampica kad vozim 120 i vise a juce se upalila na 60 majstorpromjenio uljnu pumpu i opet isto a kompjuter nema nikakve greske ulja ima na max. Ulje promjrnio prije 150km sipao 5\40 castrol magnetic. Neznam sta da radim da li da vozim ili ne....

Molim pomoc

Edited by buba78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se upalila nedavno prvi puta, ulje je uskoro za zamjenu, mada mislim da je razlog bio vučenje kroz selo na jako niskim rpm, a ulje I motor vruči, mjeren pritisak I o.k je.

Mislim da tome ima cca 15 dana I odonda ni jednom I to je bilo prvi put..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se upalila nedavno prvi puta, ulje je uskoro za zamjenu, mada mislim da je razlog bio vučenje kroz selo na jako niskim rpm, a ulje I motor vruči, mjeren pritisak I o.k je.

Mislim da tome ima cca 15 dana I odonda ni jednom I to je bilo prvi put..

Nema to veze s izmjenom ulja

Moze bit i mikroprekidac na bravi haube,imao problem s passatom,ulje ne gubi,dijagnostika ok,dok nisam primjetio kad se upali lampica kad otvorim haubu gasi se,pisano je o tome vec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je razina (zuta) ulja a drugo je tlak (crvena lampica) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je razina (zuta) ulja a drugo je tlak (crvena lampica) ;)

Znam ali nisam vidio da je napisano o kakvoj lampici je ric pa eto napisano iz osobnog iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

crvena lampica od ulja se upali i svira bez obzira kolko brzo vozio.

promjenio ulj i filtere promjenio i uljnu pumpu i opet ista stvar

napisao sam gore vec simptome ali nisam naisao na odgovor

 

da li smijem da vozim ili ne i da li je netko naisao na odgovor????

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1