2 2
Bora PD

Promjena "jezika" na displey-u

Recommended Posts

Unaprijed isprika ak slična tema već postoji, nisam ju uspio naći pomoću tražilice.

 

Znači, da li je moguće promijeniti obavijesti na putnom kompjutoru (tipa "bitte tanken") sa njemačkog na engleski jezik i dal je moguće uključiti opciju da putni kompjutor broji "prema nula km" kad se upali rezerva goriva, što neki auti imaju u originalu (pretpostavljam ovisno o tržištu)??

Ako da, pretpostavljam da je potreban Vag-com, dal ga ima neko iz Zagorja ili okolice i kolko bi me to zadovoljstvo koštalo?

 

Radi se o Bori TDI PD AJM Highline iz 2000, uvoz iz Austrije.

 

Unaprijed hvala :palacg

Edited by Bora PD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jezik sam siguran da se može promjeniti jer sam si mjenjao a za ostatak kilometara neznam tj. kod mene nema te opcije.

Možda ovisi koji sat imaš,u mene je s pola ekrana...

Share this post


Link to post
Share on other sites
može jedno i drugo

 

radio to na bori 2004 god

Čovjek pita za 2000g,ako imaš info na kojem kanalu i verziji sata se mjenja podjeli s nama,nebi bilo na odmet ni meni aktivirat funkciju ukoliko je moguće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači utvrdili smo da se najvjerojatnije mogu podesiti tražene postavke, kaj nema nijednog člana foruma u okolici sa Vag-com-om voljnog pomoći :zivio:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je ta godina bore i taj motor onda bojim se od ovog dvoje da ces jedino moci promijeniti jezik na displayu,znaci ono bitte tanken u please refuel ili carburante , a za kilometre prema 0 jedino ako ti je na autu immo 3 sat,to ces vidjet po lampici kod kljuca najlakse,ako je immo 2 (sta mislim da je kod tebe) lampa koda je na obrtomjeru,a kod immo3 na kmh-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

change language

 

Promjena jezika

 SELECT,odaberi.

 17 – INSTRUMENTS,instrument tabla.

 ADAPTATION – 10,prilagođavanje.

 Otvorite kanal 4. Raspoloživi jezici su:

1 – Njemački.

2 – Engleski.

3 – Francuski.

4 – Italijanski.

5 – Španjolski.

6 – Portugalski.

 SAVE,sačuvaj.

 DONE,GO BACK,završeno,vrati se. Ako želite da promijenite jezik u npr. Engleski,u kanal 4 umjesto postojećeg broja upišite broj

2.Ukoliko je već broj 2 (što znači da je aktivan Engleski jezik) a želite da aktivirate Njemački

jezik,onda u kanal 4 upišite novu vrijednost 1.Isto važi za ostale jezike. 22 – AWD – PURELY MECHANICAL ! (POTPUNO MEHANIČKI) (POGON NA SVA ČETIRI TOČKA).

Quattro sistem u ovim automobilima je potpuno mehanički,nema nikakve elektronike.Ova adresa se koristi od Haldex sistema koristeći automobile sa poprečnim motorima kao TT,A3 i razne varijante Golf/Bora modela. 35 – CENTRAL LOCKS : KWP-1281 (CENTRALNO ZAKLJUČAVANJE).

VAG-COM radi dobro (modeli A4 prije 1997 možda nemaju ovaj modul,ovu opciju).

 

ako budeš kojim slučajem išao u zaprešić

dođi do united states of senedra, (šenkovec)

ja ti promijenim jezik za 5min

(ako ti je sa komp sve u redu, a vjerujem da je)

50kn prijateljsko forumski

Share this post


Link to post
Share on other sites

2toniBW

Imaš pravo, lampica je na obrtometru, znači brojanje do nule nebi išlo

 

2rango27

Radim blizu Zaprešića tak da možda prihvatim tvoju ponudu, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja promijenio jezik sad,posao od 2 min :D

 

ma neeee, kaj nije 2 sata ili kako si već reko

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma neeee, kaj nije 2 sata ili kako si već reko

 

tako sam ja cuo,ugl u subotu nisam mogao doc jer sam na putu bio,a mob mi crkao :S

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako ti je ta godina bore i taj motor onda bojim se od ovog dvoje da ces jedino moci promijeniti jezik na displayu,znaci ono bitte tanken u please refuel ili carburante , a za kilometre prema 0 jedino ako ti je na autu immo 3 sat,to ces vidjet po lampici kod kljuca najlakse,ako je immo 2 (sta mislim da je kod tebe) lampa koda je na obrtomjeru,a kod immo3 na kmh-u.

Čitam sad malo pozornije šta si napisao i po tome u mene je immo3 a opet nemogu naći tu opciju,jel imaš negdje točan postupak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Tonči :zivio

To je nažalost samo potvrdilo moju sumnju koja se provlači kroz cijeli ovaj topic od početka jer se stalno spominje Vag-Com...

C/P sa mkiv-s-s linka...

Can illuminated needles and miles to empty be enabled with Vag-Com?

No, Vag-Com can not be used to enable these functions.

 

Znači da sumiramo,za funkciju promjene jezika može Vag-Com ali za Km do praznog je ipak potreban Vag-Tacho kojeg nažalost nemam,već sam izludio prčkajući po autu misleći da je neko otkrio novu foru a ja preglup da ju nađem :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala Tonči :zivio

To je nažalost samo potvrdilo moju sumnju koja se provlači kroz cijeli ovaj topic od početka jer se stalno spominje Vag-Com...

C/P sa mkiv-s-s linka...

Can illuminated needles and miles to empty be enabled with Vag-Com?

No, Vag-Com can not be used to enable these functions.

 

Znači da sumiramo,za funkciju promjene jezika može Vag-Com ali za Km do praznog je ipak potreban Vag-Tacho kojeg nažalost nemam,već sam izludio prčkajući po autu misleći da je neko otkrio novu foru a ja preglup da ju nađem :lol2

 

 

nema na cemu, znaci nabavit vag-tacho i krenut u eksperimente, ima jos zanimljivih stvari za igru po tachu

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

vag tacho,ima dosta mogučnosti,nije skup (klon)

ali je ponekad taj uređaj prava mala opasnost

oče on i pošemeriti dosta stvari

zato-oprez!

Edited by rango27

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemislim se igrat sam ili s klonovima,imam informaciju da fejk uređaji i klon softvera nema mogućnost spremanja ili backupa oem eproma (valjda sam dobro shvatio) pa ako nešto krene krivo sjebe cjeli cluster.

Zabole me u biti,tenkiram kad se upali žuto govno i nasere "bitte tanken",poništim trip na nulu i deri,nije nužno da mi odbrojava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj, zaboravio na ovu temu

 

ja sam to radio s vag commanderom, i jučer jednu četvorku isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci, da vas pitam: imam golfa 4 karavana 2000 godište i zanima me može li se promjeniti jezik na board computeru sa njemačkog na engleski, i ako može da mi neko napiše postupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kliknem na "test" nista se ne desava.. pokusavam da promijenim jezik s talijanskog na engleski na golf 4. Zna li neko di je kvaka..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2