1 1
Guest RoMario

"Zvučnici prde"...?!

Recommended Posts

Guest RoMario

Pomozite i odgovorite mi od čega "zvučnici prde"....neki dan pojača ono zakrči, kao da gubi kontakt ili...

izvadim ih, probam zaljepit sumnjiva mjesta na koja sam mislio da se odljepio i stavim, ono ni??ta,isto koi prije...

ne čudi me ajd, stari su zvučnici, origigi golfovi (radi se o g3) na tabli, no iznenadilo me za ove u vratima počeli i oni, a kupio ih prije par mjeseci, mac audio premium, ne ku??im za??to, dali je to kako popraviti....

...i sam sebi postavljam pitanje, po??to je svve moguće, kad palim auto radio bude upaljen, pa mo??da je to jedan od razloga, kao i razlog tome ??to na radiju ne radi svijetlo....?

Ajde znalci raspi??ite se, pomozite....

...razočarao sam se...jeb....ti zvučnike...

...kad skupim para, povadit ću ih sve, stavit jebačku tubu, pojačalo i nek gruva, a ne ove pizdarijce.... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, pa mislim da ti ima?? negdje kratki spoj... tko ti je radio instalaciju.... osim ak je origigi.....a i mo??e biti da se negdje ogulila ??ica pa cvika.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario
ha, pa mislim da ti ima?? negdje kratki spoj... tko ti je radio instalaciju.... osim ak je origigi.....a i mo??e biti da se negdje ogulila ??ica pa cvika.....

 

 

moguće je sva??ta...origigi su ova dva na tabli, ali nisu ovi u vratima....kad sam njih stavljao radila se instalacija jel nije bila, a nisam ja već "majstor"....

Iz čega zaključuje?? da je instalacija i kratki spoj, misli?? li zbog toga ??to nekad kako sam rekao "zakrči,zaprdi"...

ili kad palim auto , radio ostane radit pa se čuje koda se "mali crnac" igra sa ??icom....??

 

Savjet je...?!? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi ,kada membranu zvucnika pomices sa prstima unutra van dali se cuje kakav zvuk da nesto struze?

Imam doma par 13cm od mac audia u koje je neznam kako usla prasina i bas se cuje da krci dok pomicem membranu,inace zvucnici su :palacd ,probaj ih izvaditi i spojiti drugi zvucnik pa javi dali se sto promjenilo.

koji model radija imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjeri osiguraće u autu i sve kabele od te muzike, pogledaj jeli ti sve dobro spojeno, funkcionira li uzemljenje i ako su prespajani kabeli jesu li plus-minus dobro spojeni. Koja ti je izlazna snaga radija a koja je snaga zvučnika? Zvučnike mo??e?? popraviti ako su pukli netko je čak bio objasnio kako u nekoj temi ovdje, ali koliko ti se isplati procjeni sam. Prvo vidi za??to ti to sve krepava. Nađi si nekoga tko se razumje a tko ??ivi blizu, pa nek ti pogleda, ili ke??aj električaru 50-100kn da ti komplet prekontrolira elektriku.

 

A zvučnici ti mogu "prdit" i ako je radio u ku***u. Do??o je meni prije 2 tjedna lik s opel corsom - s radijom starim 15 godina i novim zvučnima pa me pita za??to mu krče zvučnici kad malo pojača!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario
provjeri osiguraće u autu i sve kabele od te muzike, pogledaj jeli ti sve dobro spojeno, funkcionira li uzemljenje i ako su prespajani kabeli jesu li plus-minus dobro spojeni. Koja ti je izlazna snaga radija a koja je snaga zvučnika? Zvučnike mo??e?? popraviti ako su pukli netko je čak bio objasnio kako u nekoj temi ovdje, ali koliko ti se isplati procjeni sam. Prvo vidi za??to ti to sve krepava. Nađi si nekoga tko se razumje a tko ??ivi blizu, pa nek ti pogleda, ili ke??aj električaru 50-100kn da ti komplet prekontrolira elektriku.

 

A zvučnici ti mogu "prdit" i ako je radio u ku***u. Do??o je meni prije 2 tjedna lik s opel corsom - s radijom starim 15 godina i novim zvučnima pa me pita za??to mu krče zvučnici kad malo pojača!

 

 

radio sam dobio na poklon iz svicarske, u početku ljep radio, crvena boja displaya, mp3.... ja bio sretan kao nova godina, e kasnije htjeo sam stricu nabit ga u gu..... ali ka??u "poklonjenom konju se ne gleda u zube".... bolje da ga nisam fobio pa bi kupio kako spada radio....

radio je visteon , mislim 4 * 40/45, a zvučnici su ovi origigi od g3, a u vratima kao ??to već rekoh mac audio premium, (oni svemirski) , 2 *60.... sve je to funkcioniralo dobro, jedno vrijeme ljepo "tuklo" unatoč slabom radiju i bez pojačala, no ovih dana dogodio se taj neočekivani preokret.....

...kad pojačavam mogu do 100, i dođe do 30, počmu se zvučnici gubiti, kao da se uključi / isključi (zakrči)....pa jedan, drugi treći,....u početku je samo jedan i sad....

 

a prijatelj mi je autoelektričar, on mi je to sve i radio, morat ću otići idući tjedan kod njega da vidi, bojim se da ću ga morati tući....ha.... ali meni je bolje kad mi Vi odgovorite, i date par savjeta i odgovora...

 

Kućna linija 2 * 330 , isto mi se dogodilo sa zvučnikom ljevim, odjednom počeo bas prdit, uzmen zvučnik , ljepilo, zaljepim mjesta na kojima se odvojilo, i radi kao novi, ima već skoro godina dana i sve radi....

tako da ba?? nisam siguran da je na autu membrana u pitanju....a ustvari svasta mo??e biti...

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

slabijom snagom goni?? jači zvučnik ??to ti nikako nije dobro, tako ti zvučnici pate i dolazi do problema. Pojačalo ili izlazna snaga ti trebaju biti u najmanju ruku jednake snage ili jače od zvučnika

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ivwek
slabijom snagom goni?? jači zvučnik ??to ti nikako nije dobro, tako ti zvučnici pate i dolazi do problema. Pojačalo ili izlazna snaga ti trebaju biti u najmanju ruku jednake snage ili jače od zvučnika

 

Potpis.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Gromada

kolega provjeri si kablove...tonac ima pravo negdje ti se ??ica ogulila i gubi kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario
kolega provjeri si kablove...tonac ima pravo negdje ti se ??ica ogulila i gubi kontakt

 

OK stari hvala....

...moram otići kod prijatelja , autoelektričara a pojave se druge obaveze i onda nema?? vremena u svakom slučaju mislim da membrana nije oti??la....

...javim Vam se kad rije??im ovaj problem...!!!

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravak, neces se javiti ako ne popusni profil... jako brzo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1.9GTD

Ja imam slican problem. Zvucnici u vratima su malo radili malo nisu, kablovi su pretvrdi tak da su pukli na mjestima gdje se svijaju prilikom otvaranja/zatvaranja vrata. Tak da moram kablove mjenjat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to si dobro naveo, kod kabela kad su elastični mo??e?? ih provlačiti kuda hoće?? bez straha da će ti puknut od savijanja. Ja sam kabele do gepeka prignje??io ??eljeznom kvačicom zadnje klupe, i ni??ta im nije bilo, radilo sve ko podmazano;)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1.9GTD

Svi ostali kablovi su mi uredu, te u vratima su valjda ostavili stare kablove pri montazi. Kad naletim na rupu ili kad imam vrata otvorena zvucnici prorade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo malo, vi zaje... čovjeka ili što? Kako ti zvučnici mogu patiti ako ih tjeraš manjom snagom od njihove nazivne? Zvučnici jedino mogu patiti ako im daješ VIŠE snage nego što je njihova nazivna ili ako se igraš sa impedancijama (a mislim da to kod njega nije slučaj, jer u najmanju ruku radio ima 4 izlaza i svaki zvučnik je spojen na svoj izlaz radia).

 

Ili si skurio radio ili kratki spoj na ožičenju. Uzmi voltmetar, otpoji sve kablove sa radia i provjeri jednu po jednu žicu (od zvučnika, ne od napajanja!) da li imaju spoj na masu. Ako i jedna ima, mijenjaj. I provjeri otpor svakog zvučnika usput. U svakoj trgovini elektromaterijalom (koja drži do sebe) imaš za kupiti kabel sa silikonskom izolacijom (ne stvrdnjava se, pa stoga i ne puca na pregibima). S obzirom da slušaš mp3e na macAudio zvučnicima -neće ti utjecati na kvalitetu zvuka...

 

EDIT: sada kad opet čitam tvoj prvi post, pogledaj napajanje od radia. Meni tu najviše "smrdi" taj tvoj radio. Prije on neg svi zvučnici.

Edited by LittleBas3rd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo malo, vi zaje... čovjeka ili ??to? Kako ti zvučnici mogu patiti ako ih tjera?? manjom snagom od njihove nazivne? Zvučnici jedino mogu patiti ako im daje?? VI? E snage nego ??to je njihova nazivna ili ako se igra?? sa impedancijama (a mislim da to kod njega nije slučaj, jer u najmanju ruku radio ima 4 izlaza i svaki zvučnik je spojen na svoj izlaz radia).

 

Varas se, lakse ces skuriti zvucnike ako ih gonis sa malenom snagom nego sa velikom, zato jer ti pojacavas na radiu i pojacalo ti ne moze dati vise snage i onda ti baca zvucnike u clip i tako ih kuris najvise :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Varas se, lakse ces skuriti zvucnike ako ih gonis sa malenom snagom nego sa velikom, zato jer ti pojacavas na radiu i pojacalo ti ne moze dati vise snage i onda ti baca zvucnike u clip i tako ih kuris najvise :palacg

 

Biti će da se ne razumijemo. Ovo ??to ti priča?? je radio-pojačalo-zvučnici. Clipping ti radi pojačalo (koje teoretski mo??e ulazni signal pojačati do beskonačnosti) i to na taj način da ti preko određene granice re??e amplitudu ulaznog signala i onda ti na zvučnike pu??ta distorzivni zvuk. Poznato ljudima kao clipping. I tu zvučnici gore jer mehanički ne mogu izdr??ati nagle promjene u nesinusoidalnoj amplitudi koju pu??ta?? na nju.

 

I opet nisam sku??io priču kako s manje snage mo??e?? skuriti zvučnike...Ja sam zadrt. I amater sam. I vizualni tip (kojemu se treba crtati). Nemoj se uvrijediti -jer ja nisam. Ne pljujem po tebi i tvom znanju, ali jednostavno se ne razumijemo. Valjda zbog jezične barijere... :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je te??ko jer se moram ispričati čovjeku čiji topic kvarimo. Nedoumice između mene i kolege Speedy-RI su rije??ene, oti??li smo offtopic i zbog toga nam je ??ao (evo i u njegovo ime).

 

@RoMario Jesi li uspio saznati ??to novoga? Vozio auto frendu elektroničaru i sl.? Jel problem postoji jo?? uvijek?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo mi je te??ko jer se moram ispričati čovjeku čiji topic kvarimo. Nedoumice između mene i kolege Speedy-RI su rije??ene, oti??li smo offtopic i zbog toga nam je ??ao (evo i u njegovo ime).

 

@RoMario Jesi li uspio saznati ??to novoga? Vozio auto frendu elektroničaru i sl.? Jel problem postoji jo?? uvijek?

 

:palacg:palacg:palacg

Uglavnom daj si malo pregledaj ama bas sve spojeve na zvucnicima i na radiu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario
:palacg:palacg:palacg

Uglavnom daj si malo pregledaj ama bas sve spojeve na zvucnicima i na radiu ;)

 

 

Da se ja javim....ovako...maknuo sam gumu u vratima (gdje su one ??ice)....i 2 ??ice su kao da ih je netko poku??ao prerezati... i i??ao sam kako sam već rekako kod električara pa je zamijenio novima, pregledao ostalo i sve radi kao novo....

...a ono za, da zvučnike ne treba forsirati, sla??em se, ipak treba sve biti u granici normale....!!!

Veliki pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da se ja javim....ovako...maknuo sam gumu u vratima (gdje su one ??ice)....i 2 ??ice su kao da ih je netko poku??ao prerezati... i i??ao sam kako sam već rekako kod električara pa je zamijenio novima, pregledao ostalo i sve radi kao novo....

...a ono za, da zvučnike ne treba forsirati, sla??em se, ipak treba sve biti u granici normale....!!!

Veliki pozdrav svima!

 

Ajd drago mi je da si to rijesio, i sumnjao sam da je u kontaktima problem :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario

i evo nije dugo pro??lo problem se javio ponovno.... ka??e majstor da je to do zvučnika i radija, jer je radio slab, i da bi trebao pojačalo.... čudno mi, prije 3 mjeseca sve udaralo ko ludo, sad odjednom,....

nekako mi to sve sumnjivo, ipak će biti potrebno pojačalo....radio je mislim 4 * 40, a zvučnici su jači od njega , ima ih 4...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest RoMario

Ne??to mi do??lo u glavu, da nije problem, zbog toga ??to kad stavim ključ, pali se radio, mo??da kad bi drugačije bio spojen, mo??da ne bi, a vjerojatno mi zbog toga ne radi svjetlo na displayu....

Molim ako mi netko mo??e objasniti kako to drugačije spojiti da se ne pali "na ključ"...?!?

Pazi ovo:"palim auto, a radio je prije upaljen, i u trenutku kad upalim, zvučnici kao da "zadrhte"....

Hvala na razumijevanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1