0
Nosonja

U potrazi za novim autom

Recommended Posts

Svakakvih ljudi ima...

 

Evo moje osobno iskustvo, prodavao sam Punta Mk1 1.2 full oprema i stavio cijenu od 900e (ne regan) i dođu tri lika pogledat auto i spustim im cijenu 100 eura i rekoh to je to, ako ti se ne sviđa ispod toga ne ide i gotovo. Da bi mene doslovno pred kućom gotovo fizicki napali kak su oni napravili 100km da dodju vidit auto. Mislim ono to nije moj problem, ja sam rekao sve što se tiće auta i izašao u susret i spustio 100e za cijenu šlepe. Za dva dana prodao auto normalnom čovjeku koji je došao sa 900e i sve riješili u roku sat vremena.

 

Da i još nešto, kupovao sam nedavno dvicu i pošto sam sebi našao kolega s posla mi javi da mu pogledam nešto na netu. Pošaljem mu link sa njuškala na oglas koji sam ja planirao ranije otici pogledati jer mi se cinio ok. Kolega ode u Vukovar (80tak km) pogledati auto i skoro dobije batina što nije htjeo kupiti. Lik se derao na njega nešto u tipu "ja sam doveo čovjeka da prepišemo" mislim stvarno, kolega je došao vidjeti auto što ne znaći da će ga kupiti ako mu se ne sviđa/ne valja.

 

Konkretno radi se o ovom oglasu:

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-ii-gtd...a-oglas-3992209

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....kćer će uvijek mojom krivnjom udariti glavom u krov kada je stavljam u sjedalicu, ali preživjeti će.......

 

 

 

A ja mislio da se to samo meni događa :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vas šta tješi i ja imam kćer :bravo i auto sa troja vrata :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam troje djece 1,5, 9 i 14 godina i uvijek sam preferirao aute sa troja vrata.

Najsigurniji sam kad ih strpam iza i ne razmisljam hoce li otvarati stakla izbaciti nesto ili ne daj boze i sama vrata :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji i svjestan sam da je za male klince bolji auto s troja vrata, ali kada ih svaki dan trpaš unutra i voziš do vrtića pa onda popodne natrag, polako izgubiš živce. Uglavnom ne znam da li ste svjesni koliko su djeca u stanju uništiti auto tako da mi se ne isplati kupiti nešto novije jer je za godinu dana auto iznutra katastrofa. Ima svega, od krokića, čokolade, lizaljki, žvakaća, novčića, štapića do gormita, lego kocki itd. Auto s četverim vratima ima rješenje da se vrata mogu zaključati da djeca ne mogu sama otvarati, lakše se čiste iako koliko poznajem svoju djecu znam da bi prozori bili svako malo otvarani, a opet ne bih želio uvesti jako represivne mjere.

Nisam pametan i imam dojam da što sam stariji da sam sve gluplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo se zove ljubav :P:palacg

i ja iman sličan odnos sa svojin, znan kako ti je...nekoliko puta san također doša u iskušenje da kupin nešto novijeg auta jer novo nebi nikad kupia, ali većinom bi naiša na loše očuvana i precijenjena auta(nisan od onih sritnika koji slučajno nalete na savršeno auto) a ona dobra mi se nesviđaju(nema opreme,boja,itd.,itd.)onda opet kažen sam sebi "novija auta su napravljena da se kvare jer auto industrija živi od dijelova a ne od samih auta a i sami dijelovi su puno puno skuplji" a ovako uživan u svom mk3,iman full opremu,sam ga servisiran,znan da je sve napravljeno,kako je napravljeno i koje dijelove koristin,a opet me sluša i ne kvari se..i tako ću novce uložit u kuću,tj. stan i iman i jedno i drugo

 

 

Imam troje djece 1,5, 9 i 14 godina i uvijek sam preferirao aute sa troja vrata.

Najsigurniji sam kad ih strpam iza i ne razmisljam hoce li otvarati stakla izbaciti nesto ili ne daj boze i sama vrata :palacg

 

neman još dice,ali ako Bog da i ako buden ima i ja bi ovako razmišlja :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Golfu 4 96 kw 130 ks. Može li mi netko nešto reći o ovom motoru, koliko je pouzdan, slabe strane, u čemu je razlika od onog od 74 kw s obzirom da su iste zapremine. S obzirom da je puno veće snage da li je i njegova trajnost upitna itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry lega,nemoj me krivo shvatit...

Skontali smo da kupuješ drugi auto pošto te tvoj počeo patit manjkom vrata itd itd.

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....c=63434&hl=

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....c=62445&hl=

 

i sad smo u trećem topicu o skoro istom s tendencijom nastavljanja kako naletiš na drugi model ili Kw,mislim da bi dobio više informacija da držiš na jednom mjestu pitanja i odgovore a tako bi zasigurno pomogao i drugima. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry lega,nemoj me krivo shvatit...

Skontali smo da kupuješ drugi auto pošto te tvoj počeo patit manjkom vrata itd itd.

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....c=63434&hl=

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....c=62445&hl=

 

i sad smo u trećem topicu o skoro istom s tendencijom nastavljanja kako naletiš na drugi model ili Kw,mislim da bi dobio više informacija da držiš na jednom mjestu pitanja i odgovore a tako bi zasigurno pomogao i drugima. :zivio

 

Ma sve 5, prihvaćam kritiku, moja greška :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma sve 5, prihvaćam kritiku, moja greška :zivio

Nije kritika nago tek dobronamjeran savjet,lakše pratit ljudima koji imaju odredjene informacije o modelima na koje naletiš i sve informacije i iskustva su na jednom mjestu tebi i svima koji poslje tebe budu bili u sličnoj potrazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Radi se o Golfu 4 96 kw 130 ks. Može li mi netko nešto reći o ovom motoru, koliko je pouzdan, slabe strane, u čemu je razlika od onog od 74 kw s obzirom da su iste zapremine. S obzirom da je puno veće snage da li je i njegova trajnost upitna itd.

 

Ako je iole solidan kupuj.

U principu skoro da i najbolji motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako je iole solidan kupuj.

U principu skoro da i najbolji motor.

 

nek se ugleda u tebe, ne treba mu auto sa 5 vrata radi sjedalice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pošto ti vjerovatno poznaš dotičnu osobu, naime radi se o Miščeviću mlađem koji prodaje auto koji sam gore naveo imaš li kakvih dodatnih informacija o tom autu. Radi se o oglasu: http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-iv-1.9...s-oglas-4748604

 

ha cuj, znam, meni taj auto nikad se nije svidjao estetski, ruzna felga, lampe, al u sve drugo ne sumnjam, kaze se ko ima para taj ima i za odrzavanje i vjerujem da je ovaj auto nesto cak i bolje nego da ides i peticu trazit, jer rjetko se moze naci da nije skidano kilometara ili da je toliko cuvana, cuo jesam da je na prodaju, brat bratu 130 pd je zakon, mi smo pred 3 godine umalo uzeli jednoga 6brzina, 17" felge, crni, abt spojleri bas auto ekstra, al sa limarijskog aspekta je otpao nakon sta sam dublje zavirio pa nasao da je krov mjenjan,ovog ti mogu pogledat s tobom sto se limarije tice, u mehaniku se ne petljam, tu je kompjuter kod vinkovica, grbus za sve ostalo :D

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas 8k€ nemoj ni gledat mk4 radje peticu, pa to su sillne pare za golfa starog 12godina

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako imas 8k€ nemoj ni gledat mk4 radje peticu, pa to su sillne pare za golfa starog 12godina

 

Te pare su na granici. Mozda previse za G4 ali premalo za G5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mi još nitko nije rekao dobre i loše strane motora od 96 kw, btw. auto nije star 12 godina već 9 godina. Možda se ipak kako dogovorimo pa malo spusti cijenu iako nevjerujem.

Edited by Nosonja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao voziti dotičnog golfa. Auto je brutalan jer vuče abnormalno, normalno cijena ne ide dolje , imam pitanje u vezi mjenjača na tim motorima. Dosta se teško šalta, moraš malo na silu gurati u brzinu, na mom golfu to ide glatko. Je li to znak da je mjenjač malo dobio ili to tako mora biti. Ipak smatram da je to za moje potrebe prejak auto, a što se tiče prostora neću dobiti ništa više osim 2 vrata, čak mislim da je iza skučeniji od G III.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probao voziti dotičnog golfa. Auto je brutalan jer vuče abnormalno, normalno cijena ne ide dolje , imam pitanje u vezi mjenjača na tim motorima. Dosta se teško šalta, moraš malo na silu gurati u brzinu, na mom golfu to ide glatko. Je li to znak da je mjenjač malo dobio ili to tako mora biti. Ipak smatram da je to za moje potrebe prejak auto, a što se tiče prostora neću dobiti ništa više osim 2 vrata, čak mislim da je iza skučeniji od G III.

 

na g4 ne smije tesko mjenjac ici....osim ak nije sdi...a svi ostali idu glatko.....a za mjesto...ja sam imo prije g3 s 3 vrata a sad g4 s 5 vrata i puno vise mjesta je bilo u trici...al normalno da auto s tri vrata ima vise mjesta iza

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probao voziti dotičnog golfa. Auto je brutalan jer vuče abnormalno, normalno cijena ne ide dolje , imam pitanje u vezi mjenjača na tim motorima. Dosta se teško šalta, moraš malo na silu gurati u brzinu, na mom golfu to ide glatko. Je li to znak da je mjenjač malo dobio ili to tako mora biti. Ipak smatram da je to za moje potrebe prejak auto, a što se tiče prostora neću dobiti ništa više osim 2 vrata, čak mislim da je iza skučeniji od G III.

 

 

Budi nježniji sa gasom pa neće bit pre jak.

Kad potovariš familiju za na more bit će ti taman.

A i ne troši ništa značajnije od nekog sa 100 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 96kW 2004 godinu od 60 000 do 150 000 km. Auto je uistinu super, vuče, malo troši, održavanje nije preskupo, sve ovisi što kupiš.

 

 

Prošle godine sam i sam bio u dilemi što kupiti jer je dijete bilo na putu i nisam znao što. Na kraju sam toliko otupio da sam suzio izbor na ono što se meni činilo kao auto koji trebam i uzeo passata B5. I kupio više iz razloga što je obitelj od koje sam kupovao bila pristojna nego što je auto bio u vrhunskom stanju jer mi se nije dalo trošit vrijeme i novac i živce na raznorazne pametnjakoviće.

Kad te ljudi lijepo dočekaju, normalno pričate, popijete kavu onda skužiš da auto i nije tako loš i da ćeš radije kupit od takvog čovjeka auto sa nedostacima nego od nekog preprodavača.

Žena od vlasnika se skoro rasplakala kad sam izvezao auto iz dvorišta.

Kroz godinu dana sam uložio cca 10-12 000 kuna ali sad auto zadovoljava moje kriterije, tehnički 100% ispravan, uredan iznutra, sjedala od filca se jako lako čiste od mrvica, sladoleda, sokova...

I što je najvažnije, za karavana koji stvarno ima mjesta i možeš se i povest troši stvarno smiješno malo.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neman pojma kakvi je taj golf jer ga nisan vozija,ali mislin da nećeš puno dobit (sa 3. na 4.)

 

Po meni jedna dobra b5(kako i kolega igor kaže)karavanka.

 

Imao VWpola i mista(za manju familiju) nigdi,kupio passat-a karavana mista koliko oćeš.

 

Neće ti biti žaj. Uzmi karavana za familiju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neman pojma kakvi je taj golf jer ga nisan vozija,ali mislin da nećeš puno dobit (sa 3. na 4.)

 

Po meni jedna dobra b5(kako i kolega igor kaže)karavanka.

 

Imao VWpola i mista(za manju familiju) nigdi,kupio passat-a karavana mista koliko oćeš.

 

Neće ti biti žaj. Uzmi karavana za familiju

 

Sad će bit burnih reakcija, ali kad se sve zbroji i oduzme, trojka je u globalu bolji auto od četvorke.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites
0