0
Pačo

Nece upalit nakon dugog puta

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Problem je počeo kada sam bio na putu u Bjelovar i nazad. Prešao oko 700 km.

Došao doma i drugo jutro auto vergla i vergla. Jedno 3 puta po 5 sekundi, nakon toga počeo pomalo hvatat i upalio. Nakon toga bez problema svaki put.

 

Jučer bio u Puli cirka 100 km napravio, i danas ujutro upalim i opet vergla, ovaj put više 5 puta. I pomalo uhvatio.

 

Ne dimi ni ništa dok vregla, kako da mu ne dođe nafta. Ili se spusti sva u rezervar. Ima li koji bespovratni ventil.

 

E da, to se oba puta desilo kada je nafta bila pri kraju, falilo je možda 50 km dok se ne upali žaruljica.

 

Auto ima 199000, kupio ga na 190000 i do sada ni jednog problema.

 

Ima 90 konja, chip, nisam mjerio, kaže tip 120-130 ks. Auto ide stvarno dobro, ne troši ulje, vuče ko blesav, miran u radu. Troši 5L.

 

Sada na 200 imam servis, ulje i ostale sitnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ako imas malo goriva a auto stoji na nizbrdici pa ti mozda nemoze povuci gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve ravno kod nas. :)

 

Nego to se dešava samo nakon dugog puta... ovako lokalno pali i na - 20. Ovi mi se tek drugi put deslio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj ga tako grijati dva puta prije nego startas pa ces dalje lakse vidjeti jel hoce onda odmah upaliti ili nece??

 

Pokusaj cuti dali ti pali rele od grijaca

Dali motortemperatur senzor radi ispravno

A isto sto kazes pogledaj i gorivo

Ovako je malo tesko ali da se pomoci

Edited by 207zebra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd se malo skuliraj, koji rele od grijača i koji grijači kad čovjek kaže da je jučer bio

na putu, a jučer sigurno nije bilo -15 pa da bi trebalo palit grijače.

TDI do 5 stupnjeva uopće ne pali grijače.

Edited by Zvonae

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd se malo skuliraj, koji rele od grijača i koji grijači kad čovjek kaže da je jučer bio

na putu, a jučer sigurno nije bilo -15 pa da bi trebalo palit grijače.

TDI do 5 stupnjeva uopće ne pali grijače.

On to mora tako izgleda,navikni se :palacg

Čovjek ozračuje diesele na 4000 rpm i kupi alu špenu s magnetom na TDI glavi ;)

Gandalf je kišna glista za taku mađiju zato zipa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi jel ti cep rezervara ucini ko koka kola kad ga otvoris nakon puta...tako meni bilo, rastavija i opra cep rezerara i radi sad ko urica T4 2,4d :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd se malo skuliraj, koji rele od grijača i koji grijači kad čovjek kaže da je jučer bio

na putu, a jučer sigurno nije bilo -15 pa da bi trebalo palit grijače.

TDI do 5 stupnjeva uopće ne pali grijače.

Kolega ma nije bitno koliko je vani minusa ili plusa vec mislim na to da u tom trenu nezagriju grijaci pa zato da proba jos jednom,

pa ako je sa tim sve u redu ide polako napred stvar po stvar.Znas da kreces ako se nezna kvar uvjek od najjednostavnijeg i sta najmanje kosta.

A to je samo predlog koji nista nekosta a i da je ovako puno teze nego kad imas auto ispred sebe.

Znaci ti pitas koji rele ,a mozda mu on neukljuci u tom trenutku grijace jer nemoze upaliti odmah.

Nije u pitanju voznja 100 km i vise, vec palenje nakon toga.Mozda i motor temp.senzor posalje pogresn signal pa misli da je toplije nego sta je.Mozda bi bilo skinuti i kontakt sa tem.senzora u tom trenutku pa probati.

Kako i kolege kaze moze da se stvori i vakum u rezervoaru,ako ti imas nekakav savjet mozes i ti dati a ne mene ispravljati,jer ja netrebam tu pomoc vec drugi kolega.

To su samo predlozi a nekostaju nista za provjeriti nekada i pomognu.

Edited by 207zebra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijaci rade ko puska. Ovu zimu prosao bez problema. Evo jucer i danas upalio bez problema. Probat cu tu foru sa cepom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti samo, bez loših namjera, želim reći da TDI uopće ne pali grijače kad je temperatura u plusu jer za to nema potrebe.

Znači auto pali i bez grijača i njega očito nešto drugo hebe, ali ne ti, opet temperaš po svom.

 

Ja pročitam gotovo sve postove na ovom forum ali odgovaram na možda 1% i to dobro vagnem da nekoga ne zajebem sa

krivim odgovorom.

I šta da je čovjek sad promjenio rele, pa grijače pa neznam šta, a auto opet ne pali kak se spada.

Ode lova zato jer je netko rekao.

 

Nemoj se ljutit, ali smanji malo doživljaj i daj savjet samo ako si 100% siguran da će pomoći.

Čak i tad dvaput razmisli prije nego postaš.

 

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz i prije svega isprike zbog upadanja u temu, ali ja sam u slicnim problemima, samo sa MK3, 1.9TD... Nakon duze voznje, drugo jutro nebi upalio pa da mu ne znam sta radim, gledam sve zivo i skuzim da u crijevu do bosch pumpe nije bilo goriva, zamijenio filter goriva i stavio nepovratni ventil na crijevo koje ide od rezervara do filtera, par dana bilo sve oke i pocelo opet zezat, vergla normalno, nikako upalit... Nakon toga sam prebacio nepovratni izmedju bosch pumpe i filtera i bilo sve oke jedno 10 dana. Neki dan opet nikako upalit, a drugi dan sve normalno i eto tako vec par dana pali oke...

 

Jos jednom isprike zbog upada... Ako netko moze pomoci bio bih zahvalan, barem da me uputi prema rjesenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozz i prije svega isprike zbog upadanja u temu, ali ja sam u slicnim problemima, samo sa MK3, 1.9TD... Nakon duze voznje, drugo jutro nebi upalio pa da mu ne znam sta radim, gledam sve zivo i skuzim da u crijevu do bosch pumpe nije bilo goriva, zamijenio filter goriva i stavio nepovratni ventil na crijevo koje ide od rezervara do filtera, par dana bilo sve oke i pocelo opet zezat, vergla normalno, nikako upalit... Nakon toga sam prebacio nepovratni izmedju bosch pumpe i filtera i bilo sve oke jedno 10 dana. Neki dan opet nikako upalit, a drugi dan sve normalno i eto tako vec par dana pali oke...

 

Jos jednom isprike zbog upada... Ako netko moze pomoci bio bih zahvalan, barem da me uputi prema rjesenju...

 

 

kad otvoris rezervar jel ti ucini zvuk zraka ko kad otvoris mineralnu vodu?vidite cepove najbanalniji problem a najlakse ga rijesiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam prvo gledao, normalno je sve, i novi filter je stavljen.. Ugl. prvi puta kad se to desilo sam natocio direktno gorivo u filter jer ga tamo nije bilo i onda je upalio, zatim sam zamijenio filter i par dana je bilo oke, pa opet i onda stavljen nepovratni ventil.. Eh da, primjetio sam takodjer da bolje pali kad visi prema naprijed. I jos nesto, okretaji mi stoje na iznad 1000, a donedavno su bili normalno izmedju 900 i 1000,, Ne znam dal je povezano to dvoje posto se ovo s okretajima pocelo desavat prije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao sličan problem.krenem put od cca 300 km.....kad idem ponovno upalit auto neće...moš verglaat par put onda upali i pukne dim iz auspuha.to me mučilo par dana pa sam primjetio da kad se vozim ako naletim na naše lijepe ceste grbave na nekoj grbi se ugasi auto.to je postalo već kritično.......jedan poznanik mi je reko da je to blokada motora.kad sam odveo auto u servis Vidović ustanovili su da nekada ne digne onaj magnet za gorivo nekad digne.na grbama mi ga spusti i zatvori dovod goriva.ono malo što ima u filteru mi povuče odmah ako je sputit magnet.ustanovili smo z amagnet jednostavno da uzmeš komad žice i spoji + klemu na magnet.i čuješ škljoc.tako da meni je bio taj magnet od goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovak, danas slucajno naletio na covjeka koji je imao slican problem i kolko sam skuzio po njegovoj prici kaze da ima jos neko crijevo u rezervaru koje je njemu napuklo i imao iste simptome... Jel zna netko ista o tome? Vec sam sve zivo gledao, samo da nije nest s bosch pumpom :S:S

 

Shaggy, mislim da nemamo isti problem jer se meni auto ne gasi u voznji. Mislim da negdi potegne zrak pa mu pritisak padne preko noci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, svaka pomoc je dobrodosla. Ne znam, ja se s tim mucim vec skoro mj dana... Kad ga palim ne baci dim... Ne znam, ovih dana je oke paljenje. Al ovi okretaji mi neidu u glavu... Upalim ga danas, radi na 950, krenem, vozim se, stanem i stoji iznad 1000... :S:S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas odvidao onaj plastični poklopac.

 

Zaključak : nafta se povuče natrag u filter, znači ona prozirna cijevčica ostane prazna.

 

Drugo, iznad treće dizne sam primjetio da mi kaplje nafta, od oduška nafte, znači one crne male cijevčice.

Malo sam je skratio i opet nataknuo.

Za sada je ok, ali bi volio sve promijenit, ipak ima skoro 10 godina.

 

E, da. Danas ujutro mi je vergrala, a nisam bio nigdje daleko, tako da dug put vjeovatno ne utiječe na verglanje.

 

Možda je u toj cjevčici bio problem, gubila pritisak., vidjet cemo sutra ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo danas odvidao onaj plastični poklopac.

 

Zaključak : nafta se povuče natrag u filter, znači ona prozirna cijevčica ostane prazna.

 

Drugo, iznad treće dizne sam primjetio da mi kaplje nafta, od oduška nafte, znači one crne male cijevčice.

Malo sam je skratio i opet nataknuo.

Za sada je ok, ali bi volio sve promijenit, ipak ima skoro 10 godina.

 

E, da. Danas ujutro mi je vergrala, a nisam bio nigdje daleko, tako da dug put vjeovatno ne utiječe na verglanje.

 

Možda je u toj cjevčici bio problem, gubila pritisak., vidjet cemo sutra ujutro.

 

Crijevo koje ide od filtera do bosch pumpe ti ostane prazno? Ako je tako, isto kao i kod mene, stavio sam nepovratni ventil na to crijevo i par dana je dobro i onda opet nece upalit.. Jedino sta kod mene i filter ostane prazan, valjda se gorivo vrati skroz u rezervar... Ja se bojim da mi ne slini na bosch pumpi posto ima flekic na njoj tamo kod gasa, mada ne vjerujem da je do tog posto je tako vec par godina... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, cjevčica ostane prazna...

 

meni je kapalo na odušku nafte na trećoj dizni... to sam popravio, pa cu vidjet ako je to uzrok bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su crijeva povrata nafte, a ako ne valjaju onda se može dogodit da se vrati nafta jer tu uđe zrak..

 

Kupi metar tog crijeva i zamijeni, bez razmišljanja...to ionak moraš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako cu i napravit.

Kada sam maknuo onaj poklopac, vidim da mi nešto slini, malo očistim, prodrman, i vidim da je oštećenje došlo jer je ta cjevčica ustvari nosač za neki senzor, pa ga je valjda i on oštetio.

 

To crijevo se može kupiti u trgovini ili u servisu. kuna/metar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

20tak kn metar crijevo fi 3,2mm ima ga svaki dućan autodijelova

 

to bi mogao bit uzrok problema, crijevo ima male pukotine koje se ugriju nakon dugog puta i kad staneš ulazi zrak a nafta se vraća u rezervar i zato dugo bergla sutra ujutro, a dok se voziš na kratko crijevca su hladna i stisnuta i ne ulazi zrak

 

Al moja je preporuka da se maknu svi dodatni nepovrtani ventili jer auto ima svoj koji mu je potreban i mora biti ispravan a to je onaj na filteru nafte

najbolje imati sve orginal i ispravno jer poslije mogu prouzročiti samo dodatne probleme

Da je to trebalo vw meštri bi i to ugradili kod izrade auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis, uopce nisam razmisljao o prokletim crijevima, ipak su stara preko 10god, a ona i jesu neka cudna, nesto izmedju plastike i gume :S Budem poslikao kako izgleda to kod mene sa nepovratnim. Stavim slike kad budem mogo, danas sam imo dosta zajebancije s osvjetljenjem ventilacije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kupio metar crijeva, 20 kn, sve pomjenjano i ja mislim da je moj problem riješen. Nafta ostane u cjevčici i sve 5.

 

Ova stara crijeva, svako je bilo napuknuto po rubovima, a ono duže, koje ide do pumpe, skroz vlažno.

 

Preporučujem svima da si to malo pogledaju, osobito na starijim autima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0