0
Kefren

Nije htio startat - jadva sam ga startao

Recommended Posts

Kao što sam topic kaže, jedva sam startao auto nakon što je stajao na parkingu 6 dana.

Dođem sa puta, stavim ključ u bravu, dam kontakt, pričekam kao i obično da pumpa goriva odradi svoje i nakon toga okret kuljuča za startanje.

Motor se okreće, i ništa.

Ok, kažem ja - nema veze startat će iz druge, kad ono isto. Neće pa neće. Nikad, ali nikad mi se do sada nije dogodilo da mi auto nije startao iz druge. Pkušam ja ponovo, treći put, četvrti i ništa!

Akumulator ok!

Gorivo ok!

Već sam postao očajan jer mi je auto bio u ZG a ja moram u RI.

Nazovem svog mehaničara i čovjek kaze, probaj iskopčat map senzor, pa onda probaj startat.

Napravim ja to i opet NIŠTA!

I onda iziđem van, pa guranje, pa u drugu brzinu pa pokušam startat na stari način, i opet ništa.

I dok sam tražio broj od vw servisa u zg, nakon jedno 2 min, pokušam ja još jednom startat i auto starta onako jedva kao da je prvo startao samo jedan cilindar, pa nakon par sekundi drugi, pa onda nakon par sekundi dođu okretaji na cca 1200 i onda na 900 kao kad je sve normalno. Nakon toga sam vozio do Rijeke bez problema. Opet starta kao prije, bez problema. Interesantno je i to da niti prije ovoga nije bilo nikakvih problema sa autom. Motor je radio uglađeno kao urica.

Da li imate bilo kakvih ideja što je to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza? :mellow:

 

 

Jedna tak slična mašina je otišla u smeče jer se razlabavila remenica zupčastog na radilici i preskočila par puta. I onda sam s nje dobio knock senzor...

 

Tak da provjeri ak ti nije labava za svaki slučaj. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ne vjerujem da je faza ili da je remen popušten. Remen sam mijenjao prije nekih 25.000 km. (u svakom slučaju mogu to provjerit).

Baš sam gledao u Autodata, tamo piše da je mogući problem u imobilizeru. I baš sad razmišljam obzirom da sam se vraćao sa puta (avionom), možda se što poremetilo sa kodom u ključu uslijed skeniranja na aerodromima (ukupno sam provukao ključ 6 puta kroz X-ray skener).

Kako sam mjenjao motor (a time i kompjuter i imobilizer), ključ sa kodom je napravljen u jednoj radnji prema originalu, tj. ja nemam original ključ nego nekakvu kopiju. Sad je opet sve ok! Ne znam i prije sam provlačio ovaj kjuč kroz raznorazne skenere na aerodromima i nisam imao nikakvih problema. Ne bi htio ovim postom vas navući na krive zaključke, ali baš me muči razlog nemogućnosti startanja motora, stoga molim cijenjene forumaše da izraze svoja mišljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel padala malo jača kiša? Kakvi su ti kablovi sviječica?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel padala malo jača kiša? Kakvi su ti kablovi sviječica?

Da, padala je kiša.

Kablovi od svjećica izgledaju na oko ok.

Kako bi mogao provjeriti kablove osim vizualno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim imaš autodatu

pogledaj tamo za testiranje kablova

siguran sam da ima slika

:palacg

skužičeš vrlo brzo kako to ide

jer, jednostavno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitat kablove je najlakše, po mraku..ne smije bit nikakvih munja :rotfl

 

I izvadi svijećice pa pogledaj keramiku, morala bi bit "čista", bez crnih crtica koje se inače nedaju obrisat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri i kapu... A za munje nisam siguran, moji su npr probijali samo kad je bilo dost vlage u zraku....po suhom vremenu radio odlicno

Edited by Chipsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

to dok je proradio je zbog viska benge... znači očito je imao bengu a nije imao iskru...

 

moj aee je teze palio vruć.. bivsi vlasnik je mislio da je to ok i kad sam mu metnuo novi org davač temp motora sad pali uvjek jednako... + šta ima autom. čok (prije nije bio slučaj)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ispitat kablove je najlakše, po mraku..ne smije bit nikakvih munja :rotfl

 

I izvadi svijećice pa pogledaj keramiku, morala bi bit "čista", bez crnih crtica koje se inače nedaju obrisat.

Znaci po mraku dignut haubu pa pregledat da li ima kakva iskra oko kabela?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to dok je proradio je zbog viska benge... znači očito je imao bengu a nije imao iskru...

 

moj aee je teze palio vruć.. bivsi vlasnik je mislio da je to ok i kad sam mu metnuo novi org davač temp motora sad pali uvjek jednako... + šta ima autom. čok (prije nije bio slučaj)

Da, moguće da sam presaugao motor i da je u cilindrima bilo viška benzina. Najvjerojatnije je bio neki problem sa iskrom. Mislim dok sam ga gurao da sam osjetio miris benzina (vjerojatno kroz auspuh).

Ok, ako je iskra što bi moglo bit u kvaru.

1. Svjećice,

2. Kabeli,

3. Razvodnik paljenja,

4. Bobina,

5. Hall sender?

Još nešto, ponekad kada mi se auto ugasi na nenormalan način, npr kada se penjem na veliku bankinu. Onda mi se zna poremetit mislim klapna gasa, pa onda okretaji idu gore, dole (sami od sebe) i auto zna cukat pri 1750 o/min. I minimum bude povišen (cca. 1100 o/min). Nakon nekog vremena to se samo od sebe vrati u normalu (nakon nekih 1000 km), i onda bude sve ok. Da li je to eventualno povezano sa navedenim problemom nemam pojma ali ipak sam vam i to naveo pa ako netko zna u čemu bi mogao bit problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u jutro opet problemi.

Uhvatio je tek iz treće.

(vrijeme je vlažno već tri dana pada kiša)

Nakon toga radi ok!

Znam da mi propušta vakum bubanj od servo kočnica - da li to može biti uzrok???

Molim za pomoć jer mi se čini da ću ostat negdje sa autom.

Bio sam jučer i kod mehaničara, spojili smo se na VCDS i nema nikakvih greški.

Pozz,

Davor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj kablove da ti se nije mozda uvukla vlaga na kontaktima razvodnika ili bombine,rotor ako je ispucao,,ocisti razvodnu kapu,.

Mogu ti biti i svjecice pregledaj i njih kako izgledaju dali su mokre,mozda negdje pusta zrak na nekoj cijevi.

 

Kako ti radi kad ga upalis??dali trza, zalece ili ????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledaj kablove da ti se nije mozda uvukla vlaga na kontaktima razvodnika ili bombine,rotor ako je ispucao,,ocisti razvodnu kapu,.

Mogu ti biti i svjecice pregledaj i njih kako izgledaju dali su mokre,mozda negdje pusta zrak na nekoj cijevi.

 

Kako ti radi kad ga upalis??dali trza, zalece ili ????

 

Hvala na odgovoru.

Možda su svjećice imaju nekih 25.000 km.

Da barem trza ili nešto, kad upali radi ko urica - nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gore smo ti napisali nekoliko potencijalnih razloga problema već, predlazem da prvo provjeriš to, 99% da je nešto od tog. Normalno da i dalje ne radi kako treba ako nisi ni provjerio, samo od sebe će proć možda jedino kad se vrijeme popravi, a onda će te negdje ostavit na prvoj kiši, pa neće upalit uopće :rolleyes:

Edited by Chipsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE!

Morao sam auto otpeljat kod mehaničara jer je stanje postalo sve gore i gore.

Nisam ga mogao startat na parkiralištu ispred kuće.

I kad sam već mislio zvat vučnu službu, dođe moj mehaničar do auta, sjedne u njega, ključ u bravu i starta od prve.

Ništa, odveze ga u garažu i sutra dan opet mu nije startao.

Nije problem niti u svjećicama, razvodniku paljenja, kablovima, već u releju od pumpe goriva.

U stvari relej je ispravan jer kad smo stavili novi isto nije pumpa goriva radila.

Kada se kratko spoje pinovi u relej ploči pumpa radi i sve je ok, ali relej ne dobiva nalog za start pumpe.

E sad treba otkrit zašto je to tako!

Pozz,

Davor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je tako onda ecu ne suradjuje kako treba,provjeri kontakte na ecu ili instalacije preme ecu i od ecu van.

Pronadji zice koje salju signal za rele,ima tu zabavljanja pa neka ti pogleda to tvoj mehanicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bi forumase da mi objasne kako relej od pumpe goriva dobija signal za start pumpe goriva, ocito je tu moj problem jer kada smo izvadili relej i kratko spojili pinove pumpa vrti bez problema.

Elektro shema spajanja releja bi mi dobro dosla.

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

fuel.jpg

 

Evo

 

Pin 25 sa kompa ide na rele pumpe goriva

 

mozes provjerit i na konektoru T10d/9 dali zica iz kompa ide do konektora a od tu do pumpe

 

poslje pumpe

 

i imaš dva osigurača

S4 za rele

i S32 za pumpu pa provjeri i njih možda i da zamjeniš makar se čine OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo me zvao mehaničar.

Izgleda da je riješio problem.

Navodno da su bile loše instalacije (iza kutije sa osiguračima/relejima).

Nadam se da je to sada to.

Još je promjenjen i servo bubanj od kučnica koji je najvjerojatnije propuštao vakuum (pa su mi možda okretaji varirali zbog problema vakuuma).

Sve u svemu sada predstoji period testiranja pa ću se za par dana javiti sa utiscima.

Još jednom bi se htio svima zahvaliti koji su se uključili u ovu temu.

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0