0
zoky099

Negativno iskustvo sa clanom sandra

Recommended Posts

2 Jady

 

Znaci po Njemackom zakonu imas 14 dana na bespogovornu garanciju ako proizvod nije ostecen.

Vratis ga fino nazad u kutiji, zapakiran i bez ikakvog objasnjenja s tvoje strane refundira ti se lova umanjena za troskove postarine ako je vrijednost ispod 40€, ako je iznad, puna cijena.

Postoji nesto sto sigurno znas ako si bio dugo u Njemackoj, a zove se Garantieleistung i Gewährleistung.

Po Garantieleistungu prodavac ima zakonsku obavezu godinu dana da odgovara za robu.

Ako je tehnicke naravi kao ova, onda je obaveza da je ugradjeno u ovlastenom servisu, a ne doma "na grabi"!

Gewährleistung je jos jedna produzena godina garancije koju daje direktno proizvodjac, a prodavac nakon godinu dana nema vise nikakve veze sa robom.

U slucaju da firma koja proizvodi robu propadne, prodavac je oslobodjen odgovornosti od nadomjestka robe, jer je i zakonski onemogucen put danje reklamacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodavac nije oslobodjen garancije u slucaju propadanja firme..vidi slucaj saab...ovlasteni su i dalje odgovorni za garanciju.ne govorim sad za tebe ili "tvoju" firmu" ili kak god vec.nego za garancijski slucaj si odgovoran ti kao firma,ne kao osoba.a garanciju ti uvazaju u njemackoj i bez racuna za ugradnju jer nema veze ko je ugradio ak je uredno ugradeno,sto se razumjeva ak prolazis njemacku TÜV ili DEKRA sa ABE ili GUTACHTENom....

na tebi je sad vidjeti dal je dio pravilno ugradjen i dali ces ti prihvatiti tu reklamaciju...dvosjekli mac ak hoces.ak si izdao racun na firmu u njemackoj onda vrijedi njemacki zakon za garanciju.

ugradivao sam lowtec gewinde i ovjese makar nisam "ovlasten" za to,al se garancija uvijek prihvatila i to kak bi se reklo "im vorraus ohne besichtigung".kod drugih je obrnuto,vadi dio,salji ga u tvornicu i 99% ce odbiti garanciju...

 

ovo se ne odnosi na tebe,ponavljam jos jednom.nemam stav prema nikome...samo zakoni u HR su drugaciji nego u njemackoj...zakon ovjde je da u roku od 45 dana dio mora biti popravljen ili se dobi novi dio ili novac natrag...sto u njemackoj nemas..

 

a iskreno receno....ovjde je recimo raceland 3000kn a kod tebe u pol manje...od kud si ih dobio me ne zanima.nego me samo zanim koja je to roba....b-ware?????a na b-ware u njemackoj nema garanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ovako,

znači, sve ovo je pisao moj prijatelj (Goran, kao što je sandra rekla).. išao je ovo sve preko mog accounta jer je on ajmo reć neznalac za forume i registriranje, nisam htjeo da se rega samo radi 1 posta što će pisat o sandri.

 

Pa krenimo redom, ove probleme smo valjda priveli kraju, sandra je rekla kako će ipak na kraju snosit troškove reparacije itd.

Ako sve ispadne kako je i obećala, onda okej.

 

Radi se o Passatu 95' god. za one koje to zanima. Tu je bilo još problema oko gewindi sa dotičnom osobom, al neću ih spominjat.

 

Slike imam, idu kroz koji tren samo da ih upload-am. Hvala.

 

Usporedba: lijeva vs desna (propišala)

 

img0005xq.th.jpg

img0003hpj.th.jpg

Edited by zoky099

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene zanima koji je motor u tom passatu i za koju nosivost su te gewinde "bile"..... kad su opruge tolko stisnute...a navoja prema dolje ima ko salate

Share this post


Link to post
Share on other sites
mene zanima koji je motor u tom passatu i za koju nosivost su te gewinde "bile"..... kad su opruge tolko stisnute...a navoja prema dolje ima ko salate

 

110KS, 1.9 TDI. tražene i kupljene su gewinde za passata a dobio je za mk3, gdje je dečko od sandre tvrdio kako to nema veze, da paše.. i tu dolazimo do onog nepodnošljivog rondanja..

 

img0007fn.th.jpg

 

img0004mf.th.jpg

Edited by zoky099

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvog golfa?

Gewinde su za Passata 35i.

Iscitaj brojeve sa gewindi pa ih stavi, a ja cu staviti komletni tüv Gutachten, pa ces vidjeti da pasu.

Nije cudo da je bilo tvrdo kao tenk kad su toliko dignute.

Ovdje je dio Gutachtena, pa ako ima tko da zna njemacki(da nebudem ja) neka prevede sa cim su punjene.

 

http://upload.slike.com/?v=xrkVb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijepa sapunica

 

To je isti vrag ko kada odes u Tokic po dijelove a za pultom stoje prodavaci koji su zavrsili trgovacku skolu i prodaju dijelove za atuomobile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sandra, nema smisla da se više prepucavamo, sve je dovoljno jasno krenuvši čitat od početka.

 

Slike sam stavio da nebi bilo 'prazne priče' . Što kažu, slika govori 1000 riječi.

 

Ostalo će sve bit kako ste se ti i goran dogovorili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim isto...nema smisla da ponavljamo 100 puta.

Bit ce kao sto je dogovoreno...sto se mene tice moze Lock, osim ako ce Goran imati jos sto za reci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan zanimljiv primjer kad smo kod garancija

 

nedavno lik preko mene naruči turbinu za Astru H OPC iz Engleske a gospoda lijepo naveli da turbina ima 1 godinu garanciju ALI isključivo ako se kod njih ugradi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zanimljiv " clanak "....ja citam od pocetka i nikako da dodjem do slika koje se spominju otpocetka.I mislim da nije bilo potrebno toliko napadati curu,vec se dogovoriti.A bez slike koja je kasnije napokon i dosla ni ja nebi placao nekome popravak,a moze se raditi o bilo cijoj gewindi...

 

A sto se tice trgovine,najveci :respekt ja imam za rrocada , koji mi je izasao u susret vise nego itko ikada,i kojega sam morao ovdje pohvaliti..... :palacg

 

Ali mi je i drago da se ova spunica priblizila kraju sa sretnim zavrsetkom... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam na ničijoj strani i nebi komentirao ovo kaj piše s čim su punjene gewinde(znam toliko njemački).

 

A isto tako znam da normalni amortizeri postoje kao ulji i plinski, s tim da su uljni stvarno uljni, ali plinski nisu samo plinski nego ima i ulja unutra...

 

I btw: svaki dan poslujem s dosta trgovina auto dijelova, to je jeb.... katasrofa, a dok bar ovdje sandra djeluje kao ok osoba, iako mi se ne sviđa baš to kaj daje samo jednu gewindu, al nije ona kriva...ah..idem spat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sve uspio procitati ali eto ista situacija.

 

Pocele lupati gewinde prednje od Racelanda, poslao PM Sandri da u kakvom su stanju, ona mi je rekla da je propala tvornica i ponudila prednje od Supersporta za 1000 kn.

Naravno odo ja reparirat za 100 kn po komadu i mirna Bosna...

 

Mogao sam je ocrnit kao ovaj sto je poceo topic ali nisam, zasto? zato jer kao prvo koliko para toliko muzike, kao drugo cura i decko zele zaraditi u ovoj nasoj lijepoj zemlji, kao trece sta si ocekivao od jeftine gewinde.

 

my 2 cents....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zanimljivo...

Kad ste kupovali niste htjeli u trgovinu jer Vam je bila cijena velika namjerno ste išli zajebat državu koja ima neke propise i zakone (između ostalog i one koji su se spominjali koji bi vas trebali štititi) bili ste sretni što ste prošli jeftinije i zajebali državu niste platili pdv, niste tražili račun i svjesno ste obavili transakciju (osim državi nanjeli ste štetu i trgovcima koji plačaju neke doprinose, mirovinsko, radna mjesta itdl.).... i sad nakon toga vi se usuđujete pozivati na pravdu i pravednost.

 

Matematika je jednostavna....

 

Kupiti od Sandre (to mogu biti ja ili bilo tko drugi) = mala cijena, rizik ispravnost + priznavanje iste

 

Kupiti u trgovini = veća cijena + garantni list koji se mora dobro proučiti jer puno toga se ne priznaje

 

Sandra može priznati garanciju i ne mora sve je stvar isključivo njene dobre volje, naravno u njenom je interesu ako prodaje na više da kupac bude zadovoljan jer to je najbolja reklama. Ali sa stavom i prijatelja od dotičnog totalno razumijem i Sandru i njenog dečka nakon ovoga svega od mene sigurno sad više nebi dobio ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooj daj ne pričajte gluposti, vidio bi vas da se nađete u ovoj situaciji, sad su svi nešto pametni.. što sam i mogao očekivat.

 

Kakve veze ima di je kupio gewinde ?? dal je to trgovina il ovako na 'crno', šta pričaš ti .. ako je napisano uz neki proizvod da dolazi garancija, onda to i očekujem.

Ja isto podržavam da sandra i dečko zarade, nemam ništa protiv..pa i sam se bavim prodajom iPhone-a, ali ako navedem garanciju uz tel. onda je i imaš bez obzira što nisi otišao u t-com i dao njima cca 1000€ za isti taj mob kako bi bio siguran da imaš garanciju!

 

Opet ponavljam, rrocado je sve rekao u svom postu:

 

''taj preprodavač ima svoju trgovinu

 

i daje garanciju

 

ako je več ne želi ispoštovat onda nek napiše: Prodajem jeftine gewinde bez garancije i amen

 

i sve 5

 

ja ne garantiram za ništa šta prodajem

 

a ako ti dam garanciju i ne ispoštujem je onda sam loš,pokvaren....lažljiv '' AMEN.

 

I mene što se tiče, tema može LOCK da ne bude još koji ''pametan'' komentar. Hvala.

Edited by zoky099

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sandra može priznati garanciju i ne mora sve je stvar isključivo njene dobre volje, naravno u njenom je interesu ako prodaje na više da kupac bude zadovoljan jer to je najbolja reklama. Ali sa stavom i prijatelja od dotičnog totalno razumijem i Sandru i njenog dečka nakon ovoga svega od mene sigurno sad više nebi dobio ništa.

 

Ovo sto si napisao je po meni teska glupost. Moze ali ne mora priznati garanciju?? Garancija koja ovisi o dobroj volji? Sto jos necu cuti....

 

Super je to stvarno, daje garanciju jer to nekome znaci, i osigurat ce joj zaradu (jer bez garancije ne bi ni prodala), ali kad treba ostvariti garanciju, e onda se peru ruke jer eto firma je propala. Nazalost to tako ne ide. Ako si odlucio poslovati s "nestabilnom" firmom, to je na teret trgovca a ne kupca.

 

Reparatura gewinde na trosak prodavaca je trebala biti ponudjena odmah a ne nakon ovog posta i to je veliki minus koji bi se po meni trebao ispraviti ne samo pokrivanjem troska popravka gewinde nego i isprikom koja ne mora biti javna, no bilo bi pozeljno posto sad svi citamo o ovome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto jednostavno. Ako je rekla da ima garanciju- onda ima garanciju. Kak će se oni namirit i tko će na što pristat je njihova stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao neutralni promatrač mislim da zoky ima pravo tražiti nove gewinde ili novac nazad ili reparaciju... nije bitno da su gewinde došle 2kune... bitno je da su se gewinde prodavale uz napomenu da imaju garanciju..

 

ne znam čemu tolika priča..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam par puta kupovao od sandre i za sebe i za frendove i imam same riječi pohvale , a u ovom slučaju da je pristup od oštečenog bio malo pristojniji vjerojatno se nebi ovoliko zakompliciralo sve ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema vise smisla "pametovati".

Ugl. ponavljam po 2x da je sa deckom dogovorena reparacija i troskovi postarine koju cu mu platiti i to je to!

Lock topic na moju i zoky-jevu zelju!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
0