0
Tiristor

Odbojnici amortizera- luft

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

Danas kod vulkanizera mijenjao gume i kako je auto bio dignut, majstor krene dizat tocak rukama. I sad, kako on diže tako se diže i odbojnik gore na muldi. Veli on nešto ti nije u redu s tim.

 

Jel to normalno ili odbojnik mora bit čvrsto fiksiran?

 

 

Hvala unaprijed,

Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav ekipa,

 

Danas kod vulkanizera mijenjao gume i kako je auto bio dignut, majstor krene dizat tocak rukama. I sad, kako on diže tako se diže i odbojnik gore na muldi. Veli on nešto ti nije u redu s tim.

 

Jel to normalno ili odbojnik mora bit čvrsto fiksiran?

 

 

Hvala unaprijed,

Ivan

 

e tako je bilo i kod mene....sve isto kao kod tebe i promijenio odbojnike i sve 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ništa, onda ću po nove odbojnike. Iako sam ih mijenjao prije godinu i pol. Čudno mi je da su već prosvirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je meni bilo, kaze mi mehanicar da to brzo odlazi, odnosno da se ulegnu pa ima lufta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
to je meni bilo, kaze mi mehanicar da to brzo odlazi, odnosno da se ulegnu pa ima lufta...

 

 

samo što to nije odbojnik nego ležaj amortizera

 

kupi orginalne ili monroe, skuplji su al bar traju puno duže od onih za 55 kn kineza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ležaj je na samom vrhu, na muldi? A odbojnih je ispod mulde. Ispravite me ako sam krivo napisao.

 

Guma na samom vrhu, što ima šaraf u sredini, tamo ima lufta. Ništa, sljedeći tjedan kod majstora i to je to.

 

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ništa, onda ću po nove odbojnike. Iako sam ih mijenjao prije godinu i pol. Čudno mi je da su već prosvirali.

Welcome to the Club :palacg

Ja ih mjenjam svako proljeće :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znači ležaj je na samom vrhu, na muldi? A odbojnih je ispod mulde. Ispravite me ako sam krivo napisao.

 

Guma na samom vrhu, što ima šaraf u sredini, tamo ima lufta. Ništa, sljedeći tjedan kod majstora i to je to.

 

Hvala na odgovorima.

 

U vrhu amortizera ti je ležaj amortizera, golf III do '94. ima u jednom (kao G II) a od'94. u dva djela posebno guma a posebno ležaj

 

odbojnik tj. odbojna guma ti je ona guma crna na osovini amortizera, služi da amortizer kod naglog udara ne udari do kraja nego u tu gumu, može bit i žuta od ak se ne varam mikrogume (kao tvrda spužva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda sam i ja u tom klubu jer i meni su osle obje te gume (tvrde spuzve) na zadnjim amortizerima..pukle napola..

 

U ovlastenom su za peticu te dvije gume oko 200-220kn.. cijena s popustom 15% za clanove kluba..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites
0