0
sink.as

otkazali brisaci

Recommended Posts

srč izbacuje svasta nesto samo ne ono sta meni triba tako da molim moderatore da se ne ljute... Problem je sljedeci, danas sidem u auto, kisa pada, ja upalim brisace a ono nista, nerade... odma provjerim osiguraci citavi, odem do prike u garazu skinem skare i motoric spoim na 12V radi sve, rucica predpostavljam da nije jer nikad do sada nisam ima problema sa njom, prskalice rade na rucici se osjeti svaki polozaj-brzina brisanja... sumnjam na relej, znali neko kako provjerit jeli relej i koji br-boja releja je od brisaca. :zivio:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
srč izbacuje svasta nesto samo ne ono sta meni triba tako da molim moderatore da se ne ljute... Problem je sljedeci, danas sidem u auto, kisa pada, ja upalim brisace a ono nista, nerade... odma provjerim osiguraci citavi, odem do prike u garazu skinem skare i motoric spoim na 12V radi sve, rucica predpostavljam da nije jer nikad do sada nisam ima problema sa njom, prskalice rade na rucici se osjeti svaki polozaj-brzina brisanja... sumnjam na relej, znali neko kako provjerit jeli relej i koji br-boja releja je od brisaca. :zivio:respekt

 

Pokušaj dok je motorić vani pomaknut brisače, znaju zahrđati osovinice brisača pa motor nemože pomaknut

da je relej vjerovatno bi radili na najačem položaju i kod gašenja se nebi vraćali u početni položaj

 

 

i provjeri struju na konektoru motorića brisača

Share this post


Link to post
Share on other sites
srč izbacuje svasta nesto samo ne ono sta meni triba tako da molim moderatore da se ne ljute... Problem je sljedeci, danas sidem u auto, kisa pada, ja upalim brisace a ono nista, nerade... odma provjerim osiguraci citavi, odem do prike u garazu skinem skare i motoric spoim na 12V radi sve, rucica predpostavljam da nije jer nikad do sada nisam ima problema sa njom, prskalice rade na rucici se osjeti svaki polozaj-brzina brisanja... sumnjam na relej, znali neko kako provjerit jeli relej i koji br-boja releja je od brisaca. :zivio:respekt

Kad nesumnjas na rucicu dali je mozes pokretati rukom kad motoric nije pricvrscen.

Moras to probati i probaj spojiti motor direktno na rucicu kad je pricvrscen pa vidi dali se krece ili ne ali najvjerojatnije da je rucica jer to im je svima VAG vozilima boljka.

 

Probaj prvo to ako je rucica rastavi je oslobodi od hrdje dobro podmazi i vozi dalje,samo pazi na prsten gumeni da nepokidas ili ako imas takav pa ga zamjeni sa novim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvadio sam cile skare skupa sa motoricem vanka, sve ocistia i podmaza, sspoia direkt na akumulator i motoric radi, poluge se pomicu... struja dolazi do konektora koji se spaja na motoric, i njega sam ocistia i naspreja, isto napravljeno i sa rucicom, skinuta, ociscena, posprejana...

Upoznat san sa tim da kod stariji vw odlaze te rucice al doosada nije davala nikakve znakove bolesti, jutros radila normalno a popodne nece nikako...

u pon cu uzet sve druge ispravne djelove i krenit redom, samo me zanima koji je relrj od brisaca :zivio:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
izvadio sam cile skare skupa sa motoricem vanka, sve ocistia i podmaza, sspoia direkt na akumulator i motoric radi, poluge se pomicu... struja dolazi do konektora koji se spaja na motoric, i njega sam ocistia i naspreja, isto napravljeno i sa rucicom, skinuta, ociscena, posprejana...

Upoznat san sa tim da kod stariji vw odlaze te rucice al doosada nije davala nikakve znakove bolesti, jutros radila normalno a popodne nece nikako...

u pon cu uzet sve druge ispravne djelove i krenit redom, samo me zanima koji je relrj od brisaca :zivio:respekt

Ajd reci koji auto i malo vise podataka da vidim u auto data

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd reci koji auto i malo vise podataka da vidim u auto data

vento 1996 1.9 TDI 90ks :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
vento 1996 1.9 TDI 90ks :palacg

Rele ti je za inetrvav za brisace br.8 ili iznad osiguraca br.F6

Edited by 207zebra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Capture-105.jpg

 

Relej 19 ili 99 na mistu br 8

 

Sa 99 možeš štimat intervale brisanja sa 19 ne.

 

Iman ja zdravi relej 19 pa ako oćeš probat :palacg

Edited by zoki 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
0