1 1
highlander

projekt - BLUE CORRADO

Recommended Posts

Ovako počinje priča:

Prije dva mjeseca bio oglas kod nas na avtonetu, gdje se prodavao corrado G60, klima, tempomat, elektro paket alu feltne i jo?? puno toga. Nazove mene prijatelj koji več vozi corrado i predla??e da bi mi zajedno skupili novac pa da nabavimo taj corrado. On uzima klimu i tempomat, električna stakla a sve drugo ostalo bi meni ka??e nemam ja prostora da stavim taj corrado pa nemam ni potrebe da bih ga uzeo cjelog. Malo sam se zamislio pa zaključio po??to je ??torija sa rocom na mrtvoj tački mogao bih ja da sastavim jednog radota za??to da ne - i ajdemo. Cjena za taj corrado bila je 400€, znači ja 200 i moj prijatelj 200. Telefonom sam nazvao prodavaoca tog corradota i pitao ga ??ta mu fali ? Ka??e on G-ladder i jo?? koja manja sitnica. U redu, nazovem ja jednog drugog prijatelja koji ima avtovleku neka ide i dostavi mi taj auto kod kuče. E tu treba naglasiti, niko od nas nije i??ao i pogledao taj auto jer nam se cjena činila sme??na pa ako bude auto u jako lo??em stanju mo??emo ga i po djelovima prodat pa nam se novac vrati. I tako prijatelj dostavi auto kod mene a ja nakon tri dana svratim kuči da vidim u kakvom je stanju - i tu sad počinje horor

 

kvake uni??tene

NdQnJgnsuQQyXwqZ.v.jpg

 

i sa jedne i sa druge strane. Trebalo mi skoro sat vremena da ulazim u auto pa da ne pravim neke ??tete bezveze

Uc7Z19FfzKKkzQFc.v.jpg

 

htio sam sa stra??nje strani uči u auto ali - nema kvake ni tu

NXsIoVJmZYOrzEZn.v.jpg

 

niko nije spomenuo da su i farovi slomljeni

ZFZMztoPtcHAWluI.v.jpg

 

i to na svakoj strani po jedan

JqT9F729W1FcCMM9.v.jpg

 

alu feltne. ? teta ??to nisam shranio fotke od oglasa - to nisu alu feltne koje su bile na slikama oglasa

tlMdLgVPaLwtzdX5.v.jpg

 

a uz to jo?? bile su samo dve a straga feltne koji nisu dobre ni za voz od traktora

3x0pTm9H_om5i2Nr.v.jpg

 

a u kabini jo?? gore - sve tapete su uni??tene

NiFfg8ORBVbntXnf.v.jpg

 

ili jih uop??te nema

8vQd02YGpfHPU46B.v.jpg

 

ali bitno da je muzika

GD9sxihVzRFJczIr.v.jpg

 

i sjedala nisu bila ona sa slike u oglasu pa uz to jo?? i sjebana

psp_X0fs14b6JzxF.v.jpg

 

ko pogodi od kojeg je auta taj volan dobija pivo

ofkSI0I7zSwUguCP.v.jpg

 

8aukBFwPq9HeY220.v.jpg

 

ključeva od auta uop??te nije ni bilo

gvkQmXxB5dIR9sv8.v.jpg

 

masakar na svakom djelu unutra??njosti

XwPvRgPSlliMRQB0.v.jpg

 

ali bitno je malo stylinga, zar ne

CGC5EMjUBQygLk1o.v.jpg

 

tako to rade idioti

2uPPclxxo0koYbBx.v.jpg

 

netko je pojeo ne??to malo od laj??tne

_sYeuH_Bwq6_GhyV.v.jpg

 

jo?? jedan put idioti

MbF7413MILhUWtJm.v.jpg

 

posle skoro pola sata rada nekako mi uspjelo otvoriti i haubu i...... u??as

8CpXRHXwCFev3f3d.v.jpg

 

dobro, znalo se da nema G-laddera ali nema i altenatora i jo?? nekih stvari za koje se nije znalo

jDfzzFcod24dOKmV.v.jpg

 

0uobbvwonRmUf5EQ.v.jpg

 

foSp_yijt8kdRWhe.v.jpg

 

nema ??ta - ko zna taj zna

6Y_DRdM5SjlyUZ4E.v.jpg

 

evo u stra??njem djelu bilo ne??to malo robe

pu9RC0gtheDIlMXN.v.jpg

 

nečemo sad o liniji, zar ne

l8OMahhl_5gUt6pX.v.jpg

 

W8q7BGNl4U6xLBb_.v.jpg

 

Evo ovaki su bili prvi utisci kad se auto prvi put vidjelo. Stavio sam feltne od passata koje mi slu??e za zimu i napravil nekoliko fotka ovako malo za du??u i srce

 

EaaTyVzWGO99nJPg.v.jpg

 

i6TaQHTddFwZ29K6.v.jpg

 

uQm5qpSgF3U9YHsL.v.jpg

 

JEtIuRcASxa24KUY.v.jpg

 

puzfEi9_gFBaP36m.v.jpg

 

8BVddTKavT_bULSD.v.jpg

 

po??to sam skinuo kvake trebao sam stavit jednog čuvara :rotfl

0VAbWl047AfUnOU8.v.jpg

 

ali nije panike ima on dobrog učitelja :o

0KhrTXiPsu4lIvFX.v.jpg

 

dva njemca čuvaju jednog njemca :rotfl

lkXw_ni7NUibUATI.v.jpg

 

Eto ovako izgleda auto koji je nekad bio corrado. Karoserija nije rđava ??to je dobro ali treba prvo limarskim radom srediti neke stvari kao ??to su vrata, prednji vezni lim, na??telati sve djelove i jo?? puno njih nabaviti. Treba mu prednji branik, prednji desni far, okrasna maska. Klima je ali nema tempomata i rado bih tim prodavaocu neka stvari objasnio rukom ali ??ta je tu je. Kupili smo auto a da ga nismo prvo ni pogledali. Nema veze ako se proda po djelovima dobija se tih 400€ bez brige. Ali bilo bi bezsmiselno auto prodavati po djelovima treba samo volju i € pa se sve mo??e srediti. Sad treba jo?? neke stvari razstaviti pa malo prospavati pa čemo se onda odlučiti kako dalje.

 

ps Moj cilj

490422Mg_AXFbSj7FrUXi-med.jpg

 

pa nije neke velike razlike zar ne :rotfl

9NV0tJjhnItZyLVY.v.jpg

 

........to be continued.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, ha ba?? sam se nasmijao o nekim komentarima. Jo?? jednom nagla??avam da su fotke stare ot prilike dva mjeseca i da to ??to je dosad bilo "stra??no" nije jo?? ni??ta. Ovaj namjerno sam ovako stavio fotke jer je zanimljivo čitati kakve sve osječaje ljudi imaju kad vide ne??to tako, ajmo dalje

 

Posle svega ??to se vidjelo prvi put i posle prespavane noči jo?? ni??ta se nije zaključilo. Jo?? nisam odlučio hoču li ili neču sastavljat taj voz. Odlučio sam da treba sve raztaviti pa če se onda ocjeniti ??teta i praviti plan kako dalje. Počeo sam sa ljevim vratama

ReAV699Sojc7TOCc.v.jpg

 

kad se skinula tapeta vidjelo se opet ne??to glupih rje??enja

1HhXEeAEAEMghYFa.v.jpg

 

provjerio sam prvo da li motor za stakla radi

JO7mHOppImij7qtg.v.jpg

 

my solution is revolution - ka??e neko ko je popravljao mehanizam i motor za stakla

SwuQTNod8YYUaKSb.v.jpg

 

ali podizači stakla - rade

GvHVIEfnAPRtEu89.v.jpg

 

boje koliko hoče??, ko zna po koja i od kada

VppEAsff3VhHjhUW.v.jpg

 

uuuuaaaaaaa miris na ju??ne krajeve - moreeeeeeeeeeee

Ffv3jZwGAX7Q7_A8.v.jpg

 

i jo?? svi sastavni djelovi od ljevih vrata

UTb1xCgF3ZynJbVh.v.jpg

 

pun zadovoljstva i optimizma da bar ne??to na tom autu radi ??tartao sam u nove pobjede. Ovaj put tarča napada bila je armaturna ploča

FWcdqCKNTOtSSxks.v.jpg

 

brzo se ona predala - pa naravno bila je u jako ločem stanju u stvari za u smječe i fiksirana sa manje od pola ??ravba od onih koji bi trebalo

SrLv54CHAJ1nuLwi.v.jpg

 

veliki majstor ju je fiksirao sa netovima

1x5q1yIozmkYBE3J.v.jpg

 

i ovaj predal izpred suputnika bio je uni??ten

wJ_kYkE3d4JQiPhA.v.jpg

 

qdt5CAdIuSkZCVrD.v.jpg

 

nastao je jedan veliki kup plastike

CMsi6g2KKKaoJH5T.v.jpg

 

eIYHRt7xMWdVlX3f.v.jpg

 

i ??ivotinje (mi??evi) prona??le su svoj dom u autu, na ??alost prisilno sam ih isterao - nije plačana stanarina i to jo?? bez gradbene dozvole

GFdV7ZZIHIr_qraW.v.jpg

 

jQol9Vi9a2VVSEHH.v.jpg

 

Onda sam skinuo sve stranske tapicirunge, ??ofersko sjedalo i zadnja sjedala, komplet prtlja??nu prostoriju i tapetu na stropu. I..... odkrio ameriku neču izgubljati rječi neka slike ka??u sve.

??oferski unutra??nji prag samo je grundiran - očitno ponestalo boje

ivu90oIHBGJ9Kz2o.v.jpg

 

ljevi bok očigledno do??iveo neku manju operaciju

oZ0M3D6tq1MvQj1E.v.jpg

 

HGiDXZotWes5wzIj.v.jpg

 

ali je desni bok do??iveo ne??to jači sudar pa je zbog toga bio promjenjen

2TVU8Khdb123pzgV.v.jpg

 

i opet majstori na poslu

ipp4SwN6YbdcWnSu.v.jpg

 

izpod zadnjeg desnog fara nije ni grundirano - katastrofa

0tb3vP4IShIpbOQs.v.jpg

 

nMUSGE5F1kyyTinW.v.jpg

 

izpod armaturne ploče - ponestalo mi rječi

SP1kfpf_oduxxQ4c.v.jpg

 

4M8g9qPY8UJCr88n.v.jpg

 

jedina svjetla strana je prtja??na prostorija koji izgleda jako dobro ako je usporedim sa svim ostalim skulpturama

uabQWhIljqaa5Qy9.v.jpg

 

8D2RDmAmo6cMeiE6.v.jpg

 

evo sad poznajete več tri boje kojima je bio lakiran auto. U originalu bio je crn, zatim zelena, pa sada plava i pazi to - nalepnica sa podatkima jo?? je uvjek na svom originalnom mjestu

rdC5etG7PG2JLGD3.v.jpg

 

4f0gY8wOGuqIeL4Y.v.jpg

 

skinuo sam i tapecirung na stropu

tYGb5QBG7ZDjJnIT.v.jpg

 

ne??to malo kablova

UaS2obtHjlx2xGrY.v.jpg

 

HH02ix4xVL1SpIuN.v.jpg

 

SPfwAl1AddRx9ftV.v.jpg

 

U unutra??njosti ostalo je samo jo?? sjedalo od suputnika i desna kompletna vrata. Po??to sam imao auto parkiran tako da nisam mogao otvoriti vrata, malo sam provjerio kakvo je stanje od sprjeda, u kakvom su stanju hladnjaki za motor i klima uređaj

lxrywcyRKXCuo3Bf.v.jpg

 

i onu su do??ivjeli pa pre??ivjeli neke male o??tete

3K7SNXKmJryd2Cb5.v.jpg

 

ili mo??da ipak nisu tako male

n4GEtrJIWvxIDaRX.v.jpg

 

a najvi??e me razljute ljudi koji se igraju limare i lakirere i prave ovakve stvari

Bpoh8xvHzB1RyNIX.v.jpg

 

jo?? jedno revolucionarno rje??enje VELIKIH majstora

hz78sScYb8h7X554.v.jpg

 

i jo?? mnogo mirisa mediteranskog drveča

uft8hLagubkyNQdP.v.jpg

 

najbolje mjesto za naziv boje - izpod plastike ručne bremze, moonlight blue - kako se to ja nisam sjetio

EGL6x2oKokBlZNmV.v.jpg

 

a to ljudi to je moje remek djelo, po??to mi se ne da abdekati staklo samo sam ga podlo??io kako su to nekad pravili u Kragujevcu čak i u novim zastavima

OfMvPKtvEv1TFbTK.v.jpg

 

to Andy - lova dodje svakog 15. u mjesecu :)

 

to Tequila1984 - posle svega ja sam jo?? vječi optimista pa zar nisi video podizači stakla rade :da i ne auto jo?? dugo neče na cestu

 

to master - bit če jo?? detaljnih izve??taja bez brige

 

to LAZO - sla??em se da izgleda kao dobar project car. Jo?? uvjek ka??e?? da limarski nije lo??? A ??to se tiče motora jo?? čemo doči do njega pa ču se tada odlučiti ??ta s njime. I ti ima?? ljepog psa.

 

to mika - pogodio si, dobija?? pivo volan je stvarno od seat toledo

 

to tonac - mo??da če biti stvarno pila ali ne za mjesec dana

 

to zet-jaro - ako hoče?? volan mo??e?? ga dobiti od mene for free inače ga bacam u smječe

 

to redbull0131 - pozdrav susjed i tebi. Za??to bi posjetio prodavaoca nije on kriv nego ja jer nisam auto ni pogledao ali sam vjerovao prodavaocu. Nije on ni??ta lo??e napravil samo mi je neke sitnice slagao inače nije on ni popravljal ovaj voz nego je kod njega bio parkiran četiri godine i on u tom vremenu nije na njemu ni??ta napravil mo??da je po ne??to prodao (g-ladder) ko zna

 

to TheFog - bile su samo dve bbs feltne i one sam dao prijatelju za bocu od piva :zivio

 

Pa da vas čujem sada jer neko promjenio mi??ljenje ili ste jo?? uvjek optimisti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde budite optimisti. ??ivot ide dalje, ??ivot brzo prolazi ka??u plavi pa zbog toga idemo i mi dalje. Oni koju su lo??eg zdravlja neka sjedne i udobno se namjeste, uzmite ča??u od dva deci vode i dva aspirina. Ajdemo :bravo

 

kada se skinula tapeta na desnim vratima zapazio sam da je netko sve sredio prije mene :o

j7x8MOYNhDehfl4d.v.jpg

 

pa se pitam da li podizači uop??te rade

Olscv8mA1K1qtz5n.v.jpg

 

svaka čast na toj strani upotrebili su ??ravbe - napredak

7VNO_EJ6wW3fuGjK.v.jpg

 

ova vrata su stvarno kritična jer se dotiče praga pa se zbog toga greba po boji i naravno nastaje rđa

pajxG0vi85ETW9kB.v.jpg

 

skinuo sam plastik fantastik prag i imao ??ta da vidim- ali me ni??ta vi??e ne iznenađuje, več sam navikao

nPMK1bktAwT_5kHr.v.jpg

 

jo?? malo rđavo na unutra??njem pragu ali to uop??te nije stra??no

xCuFnQK52SSx4whD.v.jpg

 

iA0wOo9Seq4BtJZ4.v.jpg

 

uz pomoč kladiva malo se tuklo po pragu jer je zbog nekog udara bio previ??e na gore pa se zbog toga nisu ni vrata lepo zatvarala

MTbLWocbHpN7tOBR.v.jpg

 

eto sad je več mnogo bolje ali treba jo??

C4af51eMSqrj2Tf6.v.jpg

 

onda je bio red i na blatobran, koji je grebao po vratima kad se ona otvarala

GWpNj2FixwTL6Qqz.v.jpg

 

i opet ne??to "ljepo" za pogledat

7ptbPu532lhfElfV.v.jpg

 

sSAHGc4yx_MfVkNb.v.jpg

 

i sa druge strane - posledice ko zna po kojeg udara

owqudtJaWxEvFHb_.v.jpg

 

Q41bhe6uT4MF_zN2.v.jpg

 

ako se bude i??ta jo?? radilo, taj dio treba promjeniti jer ovako zaista ne mo??e biti

T4JhWwYrGlhnIhly.v.jpg

 

dobro neču sad o tome pa sam krenuo na blatobran i razmaku izmedju njega i vrata koja sad vi??e ne grebaju ni na blatobran ni na prag

uuU2S94ivoTfE9_7.v.jpg

 

sredio sam razmak izmedju vrata i boka

1WLwEd1aCRXaBw74.v.jpg

 

i izmedju blatobrana i haube

v_6nvk8oA3Hv9mOH.v.jpg

 

a da sredio sam i onaj "tunel" izmedju vrata i boka. Ako se sječate ovako je izgledalo prvi dan :o

W8q7BGNl4U6xLBb_.v.jpg

 

a tako izgleda sad :palci

RG51SE9Ll1aC_HRm.v.jpg

 

izvadio sam i sjedalo suputnika i ugledao pravo malo jezero :rolleyes: . Ovaj auto pravi je mali raj za ??ivotinje, ne bi se čudio da naiđem i na koju ribu :bleh

FZugbweKeeuqeQEd.v.jpg

 

i eto na kraju dana provjerio sam da li podizači stakla uop??te rade. Ako pomislim kako je bilo stanje kad se skinuo tapecirung bilo bi čudo da to radi

E4IADEQVOBuY2pHP.v.jpg

E da čuda se dje??avaju ali ne kod mene (ne jo??) - ne radi :ne2

 

to TheFog - ako pravim unutra??njost u racing stilu, kako zami??lja?? da napravim registraciju. Zar hoče?? da me nogom izbace iz tehničkog pregleda :D

 

to Andy - ova priča če se jo?? pisati i vjeruj da če se zavr??iti kao u bajki na najlep??i moguči način - i ??ivjeli su sretno do kraja svojih dana :rotfl

 

to MOTA BOY - da nabavim corrado u dobrom stanju onda nisam nič napravil - to je najlak??e. I da, upravo si, osim podizača na ljevoj strani ni??ta drugo ne radi na corradu

 

to zet-jaro - hoču za??to da ne, ??alji mi adresu na PM

 

to tihca - nije mi ba?? G60 inspiracija, nego - ??to je vi??e sjebano to ču ja bolje napraviti

 

to gogzzz - pa kako zami??lja?? da odem do tipa koji mi prodao kola, kad nisam i??ao ni pogledati u kakvom stanju je auto, pa zbog toga ni ne znam gdje on ??ivi. To zna samo moj prijatelj koji mi doveo auto i nalo??io ga kod tog prodavaoca

 

to Sasha - e da sam bio na tvom mjestu ne bi ni malo pomi??ljao, uzeo bi ta kola. Sve se to i meni dje??avalo i ja sam imao priliku da nabavim svoj auto iz snova (lancia delta integrale hf turbo EVO), pa sam iz istih razloga kao ti rekao ne, i mislio, da ču imati jo?? drugu ??ansu. Do danas nije bilo druge ??anse, a pro??lo vi??e od deset godina. Da sam tada uzeo taj auto danas bi več bio gotov i ja ne bi vozio passat, pa ne bi ni ovakav corrado slagao

 

to vwrudi - lista optimista broj 1. :palacg

 

to dizlo boy - ti si več pre??ao tu kalvariju ali neki jo?? moramo- Nadam se da če ti duja jo?? puno vremena slu??iti

 

to tony - e ba?? zbog toga jer je corrado poseban auto (naročito ako ga dobija?? u ovakom stanju)

 

....to be continued.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

....continue ......

 

E sad je do??ao red na motornu prostoriju. Skinuo sam prednji vezni lim koji je samo za u smeče

a3uLSdd6QE_1eKgX.v.jpg

 

jao bo??e kakav je samo hladnjak za klima uređaj

VD1nPEi1HaWPT7rd.v.jpg

 

dalje samo redom: nosač branika, hladnjak klime, hladnjak motora

EQoFHYFjXK1kvbUz.v.jpg

 

skinuo sam sve kablove na desnoj strani

kJoS4hTXeC65g9wH.v.jpg

 

i na ljevoj

xBS0Hp65oji1LM_3.v.jpg

 

atomski udar na dvori??tu :o

PfP3fHXhU3cYfHWY.v.jpg

 

prednji vezni lim, hladnjaki, cjevi, kablovi, ??ravbi, intercooler,....

p9sBLa3SYLL0pl6m.v.jpg

 

evo več ste zapazili, nabavio sam i prednji desni far

YmzwD5_sj26FJzVc.v.jpg

 

i klima box uspje??no je skinut

yVZTdmWzJe_9lJvY.v.jpg

 

tu je jo?? malo pre bilo njegovo mjesto

3o9JLV74mh4kHyFC.v.jpg

 

sljedila je totalna demonta??a kablova u kabini

9V4Xq1K1qB4htTXm.v.jpg

 

clean look u kabini :)

yISAAhTHyknYbuMj.v.jpg

 

između menjača i servo volana ima jo?? nekih crnograditelja

KSliPNvorlByJJ4n.v.jpg

 

kamenje, pjesak i smeča ima svuda

m8qNgpFuxfQ3V2CI.v.jpg

 

ovo je dno od onog malog jezera iza suputnikovog sjedala

G6P0JqoU3yWvrnm0.v.jpg

 

posljepodne jo?? mi ostalo malo vremena, pa sam zmontirao prednji vezni lim i desni far

BcwIhktGvYuvuvNc.v.jpg

 

potro??io sam dosta vremena (previ??e da se mene pita), da sam upasao taj desni far i sredio razmak

Fh55fEdQCOgiBeq0.v.jpg

 

asL8n7hr_juvqST_.v.jpg

 

i jo?? ljeva

izp4KJ_OkHLfNdbh.v.jpg

 

KVtVeptuLTvwwq_t.v.jpg

 

oba dva prednja fara - ko nova :palacg

ORzp3K7HZUbMSMDf.v.jpg

 

t9BTN5tdqJ2NhDvI.v.jpg

 

i veliki finale, za probu jo?? sam zmontirao i prednji branik, kojeg sam u medjuvremenu kao i mnogo, mnogo drugih stvari i nabavio (nabavio sam skoro sve ??to mi treba)

ek9DjDnyRoXBWdcN.v.jpg

 

EVNxGKThDUvbIeSs.v.jpg

 

po??to se bli??ila noč, samo sam zatvorio haubu i napravio jo?? nekoliko fotka, ovako za uspomenu na radnu nedelju (jedno između mnogih)

KfVN4S3uOnS0iNF2.v.jpg

 

evo sad več puno bolje izgleda - lak??e se spava :da

7xmbzHoyszN_QbtJ.v.jpg

 

Eto. Sad ste več saznali iz mojih postova kakva je odluka pala - sastavljat če se corrado po planu koji sam si zadao. Dobio sam skoro sve djelove koji mi trebaju za nadaljni rad: kompletna unutra??njost sa armaturom, sve tapicirunge, sve plastike i tepihe samo bez ziceva (obnoviti ču one koji su bili u autu i kompletno ih obuči u ko??u), dobio sam prednji desni far i prednji branik. Sve me to ko??talo - u stvari ni??ta bila to usluga za uslugo. Sve mi to nabavili prijatelji u Italiji. Nije jo?? sva roba kod mene (jo?? je uvjek na obali) ali dolazi polako, prvo ono ??ta mi hitno treba a unutra??njost i ostali djelovi koji se neče lakirati doči če tjekom nekoliko tjedna - ma ne ??uri mi se. A motor - o tome čemo jo?? kad dođe red na to. Evo nekoliko djelova

 

ovaj unutra??nji blatobran (ne znam kako vi to nazivate) mnogo mi znači - ko novi

oEIZnJWo4XG8BZpN.v.jpg

 

ova stra??nja svjetla poklonio mi neki drugi prijatelj - for free - samo treba da jih očistim i bit če ko novi, jednog več sam očistio na 97% za probu

9dYkU_tUh7FnNiAg.v.jpg

 

to audicabrio - istina je, slo??it če se

 

to |M_7| - za??to bi i??ao u Njemačku, kad su corradoti kod nas jeftini. A ba?? je u tome čar - slo??iti iz ovakog kupa metala ne??to ljepo i to vlastitim rukama i znanjem - neprocenljivo

 

to dizlo boy - ne brini, neču ??tediti materijalom a naročito kad je u pitanju za??tita metala od rđe

 

to MLaden_Mo - oče?? biti re??iser ;x

 

to zet-jaro - kad se auto vrati kod mene po??aljem odmah (ovog trenutka nije kod mene,sada je kod jednog profi limara ja sam samo amater), promjeniti če mi onaj unutra??nji blatobran, izvuči ili promjeniti pragove to če se on odlučiti i provjeriti jel auto na mjerama (to mi je najbitnije)

 

to zihaGT - pa da, jako u??ivam kad ga sla??em, to ti je ko moj klinac sa lego kockama :fakjea

 

to Veky - ha, ha, ha posle svega ??to je otkriveno ova opcija nije lo??a - razmislit ču

 

to emirmosnik - e sad si več sku??io da nema frke sa rezervnim djelovima iako je rjedak auto ali treba naglasiti da sam imao VELIKU sreču i da imam DOBRE prijatelje

 

to tonac - thanks, puno čovjeku znači i moralna podr??ka - bar meni

 

to Rallye VR6 - čitam sve tvoje postove i kod vas i kod nas. Cjenim i po??tujem tvoj rad i tebe, mada se jo?? nikad nismo sreli ali mi puno toga od tebe ispričao Marino, tvoje remek djelo, tvoju umjetnost, tvoje lude ideje a ne bi od tebe očekivao takve rječi, ali sve u svemu realan si.

 

to tony - budi bez brige neču sad ja podignut bjelu zastavu

 

 

 

.....to be continued.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put izpod njega - u??as

ocWeIBjXrVb5wCYt.v.jpg

 

LDyO9xUiJRj4ZRMl.v.jpg

 

blato, kamenje, slama bilo toga toliko, da se uop??te nije video servo volan

92etgQu6nFbuJBjn.v.jpg

 

ne??to umjesto katalizatora

ondXFse7hY2dFsii.v.jpg

 

samo jo?? malo da se izvadi srce

i09eMBzD6ficfckU.v.jpg

 

3n56s6jFz9kd4Zfn.v.jpg

 

pobjeda

GDPqCoZrvh3XqswY.v.jpg

 

neka počiva u miru - neče tamo dole nikom smetati (za kratko vreme)

RZzavGpwMq3UjOFy.v.jpg

 

upotrebit ču samo vanjska svjetla, on druga so o.k.

tMOGSJxx0ZKQj4Z9.v.jpg

 

evo stigla je opet roba :bravo

RVHl4SRZZumAsDoJ.v.jpg

 

plastika

h6ZFqXF87S6B_bKl.v.jpg

 

tekstil

xcFHmUGnBPry_Dl9.v.jpg

 

ABS (nisam spomenuo nije ga ni bilo u autu)

VgcDtKM817V1BW3F.v.jpg

 

VBOTCdOzcNmJOUlc.v.jpg

 

između robe koja do??la bio je i ovaj nosač branika kojeg isto tako nije bilo na autu

lJDP7ywtiIpykC3h.v.jpg

 

nastala je velika rupa :rolleyes:

H2wmdu6a08iOKUht.v.jpg

 

nYOkeSl2RrSpDcrV.v.jpg

 

i opet sve ponovo zajedno sastaviti (ne znam po koji put, ali isplati se :palacg )

cFq7nKJ70wO2pZnE.v.jpg

 

pyHEs3cVerUHlazD.v.jpg

 

malo za smjeh, prona??lo se ne??to interesantno izpod armature :o

H4f94KvalPjROQiU.v.jpg

 

i za kraj: corrado postaje korando - ali ne za dugo :rotfl

IwH3QmIlEHA_O1TE.v.jpg

 

to swift - samo strpljivo, na sve če doči red i na taj kotač (jo?? če se vidjeti gore stvari)

 

to corrador - pa eto trebala bi mi pomoč. Tra??i se prednji produ??etak branika. Bilo koji ili mali (5cm) ili veliki (9cm). To je roba koju nema ni na E-bayu (bar ne u tom trenutku). Ima novi na servisu ali ne pitaj za cjenu - 180 €. A ??to se tiče sendviča i piva hočemo se ovako dogovoriti: kad bude corrado gotov nailazim ja na ljetni odmor (vidim da si iz ? ibenika) pa ču te potra??iti a ti me bude?? častio sendvičem i pivom - va??i

 

to dizlo boy - samo hrabro u projekte. Kad se takvi projekti zavr??e i kad onda okrene?? ključ, zaboravlja se na sve te??koče, ??uljeve, vreme koje je bilo porabljeno - do??ivlja?? extazu

 

to Andy - strpi se imenjače, doči če jo?? red na motor. Evo, da ti ??apnem na uho - u planu je sastaviti 1.8 motor sa 16v i G-laderom

 

to Rallye VR6 - znam nisam ni smatrao tvoj post kao omalo??evanje mojeg rada, i na kraju sam ti rekao ti si realan. I sve je to istina kaj si ti napisal ali jedno je kad čovjek ima takav hoby onda se ne računa na potro??eno vreme jer se radi za svoju du??u i srce a kod toga samo u??itak broji

 

to |M_7| - da to je istina, plastika postaje mat ali je onda samo ispolira?? kao metal i ona postaje ko nova. Evo ti dokaza, jednu sam več spolirao (pogledaj post)

 

to redbull0131 - kako ne, ko??tat če me 90 €

 

to Sasha - e da bi to bilo tako. Kad če se slagati motor najverovatnije če doči sve novo (klipovi, ventili, sportske bregaste, hidraulični podizači,....... sve dihtunge i semeringi, da ne zaboravim treba nabaviti i G -ladder, obnoviti menjač - sinhrone pa tek onda dođe red na amortizere, klje??ta treba obnoviti, diskovi, lajtungi, lageri,.........neču vi??e nabrojavati) i tu nema neke ekonomske računice

 

 

....to be continued.......sun.......laku noč.........

Edited by highlander

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako posle malo pauze opet se ne??to radilo. Jo?? uvjek u fazi razstavljanja auta. Skinuo sam i taj plastik fantastik sa ljeve strane i styling naljepku

DvhQjQmK5vRCXeH2.v.jpg

 

KXn95Sm4zy9N4nwE.v.jpg

 

izpod toga nije bilo nikakvih o??tečenja kao na drugoj strani - bar ne??to dobro posle svega lo??eg

SUm7PFFa0AAVNzpJ.v.jpg

 

pa opet u gara??u, gdje sam demontirao jo?? nekoliko stvari - rezervoar

t7k_Y0ux1fsc4x1K.v.jpg

 

nekoliko goriva jo?? je ostalo, ko zna od kada a zbog starosti vjerovatno ostalo samo kojih 85 oktana :rolleyes:

Yj83RLLYp1fNBXgy.v.jpg

 

a izpod nastala velika praznina :da

i8UvkeMwXK4oXmwm.v.jpg

 

UfCHDDdPJaHfI5Ce.v.jpg

 

jo?? jedan pogled po tunelu

xwYK_22Cboezau_2.v.jpg

 

neki to nazivaju ispu??na cjev :o

zfSyij191w0ozRYt.v.jpg

 

no comment

M7_yInKIjaodz4kp.v.jpg

 

jedina dobra stvar na cjelom ispu??nom sistemu , +10 horse power ha, ha, ha

eWf84Xizxp1O42R_.v.jpg

 

pa je do??ao red na zadnju haubu. Po??to nije bilo vi??e kablova i struje za podizanje stra??njeg spoilera ba?? sam se upitao, kako da skinem taj spoiler, koji mora vani ako se hoče skinuti. Posle nekoliko mozganja zapazim jedno plastično dugme koje se okreče i slu??i ba?? ručnom podizanju spojlera , e ja to nisam znao

BCfLIhCktZBArfO0.v.jpg

 

:bravo:bravo

47DZUubnedJNBspO.v.jpg

 

spreman na downforce :palci

k4uzHwxaQARxPUVC.v.jpg

 

skinuto sve ??to se skinuti dalo

mx_lyZnAaNDYo6Qh.v.jpg

 

clean look inside :bleh

A_ADAO_5DCzx3gB3.v.jpg

 

i opet puno robe

U3WK4kCFUwYyQIMT.v.jpg

 

i tako zavr??ila faza I, to jest totalna demonta??a unutra??njosti, pa sam malo očistio

oEMSLZbdAsHPkZaU.v.jpg

 

i napravio jo?? nekoliko fotka sad več oči??čene unutra??njosti

5t2SnD47yMjsiKVl.v.jpg

 

i4rTcMaoeTWGAUnD.v.jpg

 

Jwlv_WpU7c9kZNVG.v.jpg

 

jedini kablovi koji su jo?? ostali na autu su kablovi od ABS senzora, ali neče ni ono dugo :ne2

AeWPZi9cYp2djF1E.v.jpg

 

lU4HLe0wvQcgV01H.v.jpg

 

l__SgP5djB7i6Z77.v.jpg

 

6HBDQR1SX93nfdSZ.v.jpg

 

nema vi??e ni mirisa po mediteranu

avxwvuZm2NcwS6HA.v.jpg

 

ZNrBuywVv1jc8yW2.v.jpg

 

skinuta i guma oko prednjeg i stra??njeg stakla, pa se prona??lo jo?? malo rđe, koja je posljedica silikona kojim je bila ljepljena guma

3Whd00Zy23mdCS7b.v.jpg

 

YPu1Cex57DSdfZtB.v.jpg

 

t3KIq_XGVW7XiUxr.v.jpg

 

uspomena na kola ili motivacija - kako za koga - ja za sebe znam

A_3V2ViWUbewSnTx.v.jpg

 

Ovako zavr??ila posljednja operacija faze I. Sada ide auto kod prijatelja limara koji mi treba zamjeniti nekoliko djelova - unutra??nji blatobran, izravnati ili zamjeniti desni prag, skinuti stakla i ono najva??nije provjera da li je auto na mjerama i popraviti ako nije. Po??to se nigdje ne ??uri i on če to popravljati lagano kad če imati nekoliko slobnog vremena. U planu je da se auto vrati kod mene do početka mjeseca maja, kad če početi faza III - priprema i bacanje auta u primer. A do tada pozdrav svima koji ste imali volju gledati tu kalvariju.

 

 

...to be continued.....

Edited by highlander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po??to auto jo?? nije kod mene radila se druga posla. Prijatelj mi ponudio pomoč oko motora, u stvari kompenzirat čemo neke stvari (ja njemu polakirao branike i retrovozore pa jo?? nekoliko sitnica za njegov audi a on če meni razstaviti i slo??iti motor) . pa sam podigao motor iz "groba" da ga pokupi kad naiđe

MEMfBSSeLI5yp7xv.v.jpg

 

Dogodilo se opet ne??to ??ta mi nije trebalo. Zaboravio sam kod izvadenja motora, da je jedna karika u lo??em stanju pa mi pukla i pao je motor sa visine jednog metara na pod. Rje??io sam problem i skinuo menjač

02jhmhE_Z8Y_FavM.v.jpg

 

sNYvc9Vlmr7MmIyG.v.jpg

 

ypfVrqYp9En20ns9.v.jpg

 

Ali onaj buuummm sa jednog metara visine nije bio ba?? nevin kao ??to mi se prvo činilo. Kao da nema jo?? dosta ??tete slomio sam i einlaser, koji je sad samo za u smeče :angry:

h95F6oOg7Rvso1Wv.v.jpg

 

H9O2cWo5gnsdVoO8.v.jpg

 

u međuvremenu stigla druga runda robe :bravo

2ZnrYdAhvKmn_QfI.v.jpg

 

mZRHFfkPkLJYZQXH.v.jpg

 

armaturka i to od poslednjeg modela :palacg

AQ0HB2abYMRhW8gR.v.jpg

 

komplet izpod armature

El4ajmDXyvwpBTLs.v.jpg

 

plastika

6NStSx1aYep1M8CB.v.jpg

 

jo?? plastike

v0suWNgopN0YuU2w.v.jpg

 

tapete

7lhye79rZUG19Eo_.v.jpg

 

jMHApjfYMJEDyer5.v.jpg

 

nM7FkZBzutp9Cv3N.v.jpg

 

pa sam onda do kraja (do poslednjeg ??ravba) rastavio staru armaturu

VmSgjnxMNf0KwIpW.v.jpg

 

sortirao sve one najbolje djelove koji če se ugraditi

zejEgRtzoD60biuC.v.jpg

 

i bacio u smeče ono ??to mi ne treba

nP3wO8rHQvM4UDv1.v.jpg

 

VgueG1wQzFwslT66.v.jpg

 

to vwrudi - od limara jo?? nikakvih vjesti ali danas nailazim kod njega pa ču ti reči kasnije

 

to rough k - pa ko zna mo??da nekad pogodim na lutriji pa odmah kupujem kuču nekde kraj mora i odlazim u Hrvatsku. Ma koga briga diplomacija, svi mi pričamo jedan jezik - vw jezik :mah

 

to tonac - potpuno se sla??em, podpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
gde moj rado samuraičine!

 

Evo tu je prijatelju skoro sam zavr??io, mo??e?? doči po njega sljedeči tjedan, trebam jo?? ne??to malo in??talacije sklopiti od stra??njih vrata i zmontirati prednji branik pa sam pobjedio

slika039z06u.jpg

 

slika036z06g.jpg

 

slika096z1l6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije dva dana se vratio na moje dvori??te. Limar gotov, sve sredio kako sam naručio, sada mu trebaju samo moje ruke ali po??to mi nedostaje vremena (jaka gu??va na poslu) neznam ni sam kada ču početi. Ja se nadam da ??to pre a imao sam jo?? i posla sa Davidovom corradotu pa ču (kad smo več o tom govorili u ovom topicu) staviti nekoliko slika od Davidovog (u stvari od njegove djevojke) corradota, ja se nadam da če uskoro otvoriti svoj topic ovde na forumu iako znam da mu je te??ko jer sam mu snimio preko 500 fotografija :palacg

 

nazvao sam ga project BLACK BULL :o

slika01010c9p.jpg

 

slika01210cal.jpg

 

slika01410cct.jpg

 

slika02110ceu.jpg

 

slika04310cll.jpg

 

slika04910con.jpg

 

slika06910cvs.jpg

 

slika03010chf.jpg

 

slika05210cqr.jpg

 

sve to napravljeno iz ovakog stanja

 

slika136wlfm.jpg

 

slika138wlg2.jpg

 

slika139wlgr.jpg

 

slika140wlgv.jpg

 

slika142wlhf.jpg

 

slika141wlh5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto pro??lo mnogo vremena od poslednjeg javljanja pa stavljam jo?? poslednji put slike corradota u stanju kakvom je on ostao. Vratio se od limara koji je sredio sve kako sam mu naručio.

Bilo ne??to malo na prednjom ljevom blatnjaku....

01147v9.jpg

 

03147vl.jpg

 

... ne??to na ??oferskim vratima ...

07147vx.jpg

 

... zamjenio unutra??nji blatnjak na desnoj strani ...

04147vo.jpg

 

... izvukao desni prag ...

06147vv.jpg

 

... sredio ne??to malo i na desnom blatnjaku ...

05147vu.jpg

 

i skinuo stakla radi lak??e radnje oko lakiranja.

02147vf.jpg

 

I eto tu se bajka o corradu zavr??ava - the end. Imao sam onda mnogo radnje na passatu (promjena motora) pa je taj projekat stao i nije sa maknuo nikuda. Uvjek kad sam htio počet sa radom ne??to drugo va??nije se dogodilo i tako mi ponestalo vremena. Pa sam zbog nekih okolnosti odlučio prodati taj kup čelika i sve ??to je bilo za njega nabavljeno, nije tajna za 200 € pa nek se drugi igraju s njime. Al ne brinite nije to pravi kraj priče ili projekata BLUE CORRADO. Samo sam promjenio glavnog igrača a sve ostalo ostaje. Slu??ao sam rječi kako ka??e corrador - ? EST JE IPAK ? EST - i dovodio kuči opet jednog corradota kojeg sam spasio u poslednje vreme jer je vlasnik htio iz njega praviti kabriolet. Evo vam slike novog igrača u bajki o BLUE CORRADO:

... u ovakome stanju sam ga spasio ...

PmaVxTKgc2XijwdH.v.jpg

 

... falilo je mnogo toga u unutra??njosti: nema sjedala, nema nikakvih prekidača, nema volana i jo?? ne??to plastike nedostaje

V7TCFN_FNJBv1H82.v.jpg

 

2jjMLElSoFPfm54H.v.jpg

 

... treba mu vode, vi??e nego meni :ne2

dp6Y8apNqQrJQl0b.v.jpg

 

... dobio sam jo?? nekoliko rezervnih djelova ...

s20BdyeS5rAAd5Ka.v.jpg

 

... idealno mjesto za shranjivanje prednjeg veznog lima - ogrebotine se dobro vide :o

85e0v315_cxiPZc6.v.jpg

 

... motorna prostorija ...

0WUA26jkrQggx4BN.v.jpg

 

i jo?? srce koje ne ide uz avto - več je bio prodan :angry:

lw1VGWKWKHJe3Sfc.v.jpg

 

To je taj novi igrač. Kao predhodnom i njemu fali nekoliko stvari ali u biti mnogo je bolji nego njegov predhodnik. Fali mu unutra??njost (koju uzimam iz plavog G60), motor i menjač te poluosovine, hladnjaki za vodu i za klimu, prednji farovi koje takođe uzimam iz plavog i klje??ta za diskove , pa vjerujem da če se nači jo?? koja "sitnica". Sad sam plan malo obrnuo: prvo če se srediti kola i motor da to pali pa da se malo provozam, pa onda kad sve bude radilo kako mora ponovo se rastavlja i pripremi za lakiranje. Boja ostaje plava pa zbog toga nek modi ne zaključava topica jer se radi dalje.

 

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto počelo se malo slagati lagano i redom. Prvo sam počeo sa armaturkom

qIR0QqWDNSJgnZ7g.v.jpg

 

R05tBsg9lfixQBM3.v.jpg

 

... i sa plastikom po sredini ...

qKi85cIigP9QrfK6.v.jpg

 

.. vidi se da tu jo?? ni??ta nije bilo dirano za razliku od .... pa to več znate :)

gRdtSs6HR9SkdnYm.v.jpg

 

xDOEPO17MoobabCS.v.jpg

 

... dobio sam uz avto jo?? i tapecirunge koji su na novo tapecirani ali se meni ne svidja pa ču jih zamjeniti sa origigi ...

vgKeyISEY9avxJQs.v.jpg

 

C4Gg_8JQOJi0D4Dy.v.jpg

 

... tu sam montirao tapecirunge od facelift modela jer mi se vi??e svidjaju

hVqSdB2PGlh1vrPN.v.jpg

 

WbwXxZPF_AupUrbw.v.jpg

 

O64yVMleFWhAMHCz.v.jpg

 

... ovo za sada nije bitno ali ču u budučnosti srediti i taj okvir oko kvake

OrYlM3qp9VDi8j8n.v.jpg

 

... zna se čemu slu??i taj konektor, pa ko zna, mo??da nekad u budučnosti .....

WzHtuymccZaXKOg8.v.jpg

 

...please no comment ...

TrFBPcxJFeBnXlWJ.v.jpg

 

Ovako izgleda za sada ali če doči jo?? do promjena - sigurno

ULFDcezj49H5ae20.v.jpg

 

FGvFnrSlM08ikDc8.v.jpg

 

Qsxt9J3UpePsKa4K.v.jpg

 

... te??ko je vjerovati ali ipak, na autu su jo?? i laj??tne

epY6QODhfGT9G7OG.v.jpg

 

Po??to je prognoza vremena jo?? uvjek jako vruče, odlučio sam oprati i sjedala i zadnju klupu pa nek se su??i. Za dva tri dana bit če suhe (bilo danas kod nas 37 stepeni :o )

98BikNfT45QUwVWr.v.jpg

 

JaXkJiqzUVJVV6GG.v.jpg

 

... evo pa nek se sada su??e ...

ivTOQw1vilKkxkhl.v.jpg

 

SHf042fc7lgnfN9V.v.jpg

 

... srce koje če se generalno renovirati, kad bude vreme (čitaj: novaca) a dok se to ne sredi u njemu če svirati od golfa vr motor ...

rzcjIx7tPBR8n3B5.v.jpg

 

h7mfLfmopqJaQgWL.v.jpg

 

Eto, toliko za sada - krečemo dalje :zivio

 

to g60 inside - kako se stvari odvijaju jo?? nisam rekao poslednje rječi oko plavog corradota. On je jo?? uvjek kod mene jer se model odlučio da ga neče sređivati a ionako je nabavio od Davida onog srebrnog corradota pa če taj slu??iti kao rezervni djelovi u slučaju saobračajne ili ne??to slično. Istina je da ga je čovjek platio ali mu jo?? uvjek mo??em vratiti tih 200 € pa on ostaje kod mene - razmi??ljam u tom pravcu ali sad treba prvo tog srediti pa onda dalje, ko zna :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide polako. Vručini nema krja pa se radi sve sporije :zivio . Danas promjenio tapecirunga i stavio origigi

slika00112aet.jpg

 

slika00212aex.jpg

 

Ali ako nije vručina dobra za mene - dobra je za sjedala :rotfl naime, cjelu noč je pomalo duvao vjetar a danas opet visoko iznad 30 stepeni pa mi se osu??ila sjedala :palci a ja odmah jih ubacio u kola

slika00612af1.jpg

 

slika00512af0.jpg

 

rezultat či??čenja zaista me iznenadio

slika00712af3.jpg

 

slika01012af4.jpg

 

? oferski več ja malo sheban ali sam ga uspjeo pokrpati ko doktor kirurgije :palacg . Nema veze, to je samo privremeno rje??enje, tome če se brinuti onaj koji če tapecirati unutra??njost a to sigurno nisam ja

slika01112af6.jpg

 

slika00812af8.jpg

 

slika01612af9.jpg

 

slika02212afs.jpg

 

Nabavio sam i privremeno srce za corrada od golfa

slika05812nke.jpg

 

slika06112nkg.jpg

 

...hhmmmmm V12 (2?—6), ??ta ako bih ja...kao pero .... :lijek - uh ta vručina ...

slika06012nki.jpg

 

uz motor dobio sam i volan, bude mi lak??e okrenuti i prestavljati tu piksnu - jebi ga bit ču bez airbaga ;-)

slika06212nkk.jpg

 

to jinx82 - bit če mi drago sređivati tvoja kola. Kaj bu?? mi pustil one feltne gor na autu - bum ih ja za to vrjeme stavil na mojeg pasateka :lol2

 

to tony - hoču tony, hoču. Prvo toga da sredim pa onda razmi??ljam dalje

 

to tonac - taj če biti gotov ove godine sigurno, mislim, biti če sastavljen i u voznome stanju ali se neče lakirati ove godine, mo??da preko zime, ako ne, onda me taj posao čeka sledeče godine

 

to redbull0131 - e moj prijatelju samo se tebi turbo vrti u glavi jel. Za??to bi tro??io novac pa stavio turbo na kola koja neču ni registrovati dok se vozim pasatekom. Za taj novac mogu ja na odmor kot Fidela Castra da popu??imo zajedno jednu cigaru i pjevamo pjesme o Josipu Brozu, pa na turbo ni ne pomi??ljam osim ako ne pogodim na nekoj lutriji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo?? malo updejta. Popravljala se i plastika odnosno okvir izpred urice. Vlasnik prije mene plastiku u unutra??njosti je obojio u boju auta i to jako ru??no pa sad to treba sve skinuti, zavariti i obojiti. Danas sam sve zavario i bacio u primer sutra ču to polakirati na poslu

slika086134sk.jpg

 

slika087134sx.jpg

 

naravno i plastiku od motora kad se več radi

slika099134ts.jpg

 

Več sam ne??to malo sastavio, u stvari treba mi samo pumpa servo volana i motor je gotovo sastavljen.

slika101134tz.jpg

 

Po??to volim blink - blink efekte, malo se kemijalo i u tom pravcu :da

slika079134qe.jpg

 

Totalni clean look. Eleminirane sve oznake i brojke i slova

slika080134qs.jpg

 

... usporedba ...

slika082134r3.jpg

 

slika085134rd.jpg

 

Ni??ta posebno a dobio sam ih u ovakvome stanju :rolleyes:

li_XnCKNx2KMsR3k.v.jpg

 

Iznenadio me navrat prijatelja koji mi je doneo jo?? dva branika od corrada, pa ču sad moči iz tri komada sastaviti bar jednog dobrog

slika04112nkd.jpg

 

Od prodavača dobio sam jo?? originalni branik od auta i odmah ga bacio na auto

slika03412nin.jpg

 

... pa sam ga u grubom malo spolirao, da vidim u kakvom je stanju, u stvari samo sam očistio bezbojni lak

slika04512nk7.jpg

 

slika04912nka.jpg

 

slika04012nj5.jpg

 

slika03812niv.jpg

 

... pa ??ta da ka??em nije lo??e - ima jo?? nade.... do sutra kad idemo dalje

 

to zet-jaro - vjeruje?? ili ne samo vodom bez i jedne kemikalije

 

to Dottore - več sam odgovorio :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
odlicno, ja pokusavam tapecirunge ocistit al nis... a ove zadnje lampe? isto voda? jebeno izgleda!

 

Da isto voda ali na kraju da ih opere?? :rotfl Prvo o??mirglao brusnim papirom granulacije 220 da se skine sve ogrebotine i brojke i slova onda redom malo po malo 320, 400, 500, pa jo?? na kraju vodobrusnim papirom 1000 i 3000 pa samo spolirati na ma??inku i to je to, blink - blink, bolje od novih :palacg

 

 

ček malo to je onaj stari plavi podrapani corrado...?????

 

svaka čast majstore ovo izgleda prekrasno.... :respekt:bravo:bravo:bravo

 

Pa ??ta ti je prijatelju :huh: , jer si zaspao izpred monitora :rotfl . Dobro pogledaj sliku ??ta vidi?? u njoj - nije to fatamorgana (jebi ga vruče ovih dana kao u pustinji) nego onaj plavi iza ovog

slika080134qs.jpg

 

Ajdemo na spavanje, pozdrav prijatelju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako imam veliku gu??vo na poslu, uspjelo mi je nekolio stvari srediti. Ajme ta plastika, sinoč sam je abdekao i potro??io vi??e od dva sata vremena :angry:

plastika0813lc7.jpg

 

plastika0613lc1.jpg

 

plastika0713lc3.jpg

 

Sada je bilo potrebno pričekati jednog povoljnog donatora :da i po??to je to kod mene najče??če opel i danas je bilo tako - broj boje 157 i samo gasa :bravo

plastika0913lc9.jpg

 

Posle sat vremena sve sam razljepio i evo konačni rezultat

plastika1313lcq.jpg

 

Odmah posle zavr??etka posla kuči i sve to lepo montirati. Kao ??to ste primetili izbacio sam armaturku od facelifta i stavio originalne djelove. Meni se sviđa jer ne podnosim jednobojne unutra??njosti - utiče na mene malo depresivno :(

slika13313l8s.jpg

 

I to se sredilo. Malo sam se igrao sa bojama :rolleyes:

slika13913l93.jpg

 

... ovako to izgleda ...

slika13513l91.jpg

 

Več se dva dana igram tom plastikom i jo?? nema joj kraja. Sredio sam neke stvari od prednjeg branika

slika14213l9i.jpg

 

Sve zbog toga. To je danas več prava rjedkost na corradu

slika14313l9s.jpg

 

Nisam htio zaljepiti ih kako je to tvornički, po??to ču u budučnosti to jo?? lakirati, pa sam jih samo fiksirao ??ravbom

slika14413la0.jpg

 

Montirao sam i prednji lip koji nije ba?? u najboljem stanju - bolje i??ta nego ni??ta - ali če se ga moči jo?? spasiti. Zasad je dobro da je tu

slika14713la8.jpg

 

I tako sam zavr??io poslovima na corradu - do nadaljnog

slika14813lab.jpg

 

slika14913lae.jpg

 

to pikzibner - vjeruj ako bude jo?? uvjek tako vruče osu??it če ti se sjedala za dan, najvi??e dva

 

to TheFog - jesam, sve sam prodao ??ta je bilo od G60. Pogodi ko je to kupio - David (Kremni van den Bosch)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam radio malo. Dobio sam ovaj kompletan mehanizam (jer ga nije bilo u autu)

slika15513lai.jpg

 

slika15713lan.jpg

 

Prijatelj mi je dao i ovu blendu ventilacije koja mi jo?? falila u unutra??njosti

slika190146sz.jpg

 

slika201146te.jpg

 

... sljedila je monta??a ove plastike izza volana ...

slika205146ti.jpg

 

... a David mi je donio volan od corrada ...

slika211146tj.jpg

 

i jo?? poslednja stvar koja mi falila - maglenke i ??mige ...

slika188146sp.jpg

 

slika189146sr.jpg

 

Sad je izvana potpuno sastavljen

slika195146ta.jpg

 

Sutra idemo sa Davidom po jo?? jedan kompletan motor. U stvari fali mi samo menjač i poluosovine, klje??ta za kočnice i pumpa za servo ali ču zbog povoljne cjene uzeti komplet a imam i mogučnost isprobati motor jer je jo?? uvjek u autu (golf vr6). Kad bude motor i menjač kod kuče sljedi monta??a u corrada i naravno slike sljede a do tada pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to je ona blenda ventilacije sta sam ti ja obecao? :rolleyes::bag:

 

Jeste TheFog, to je ona blenda ali od golfa mkII ne valja jer ne pa??e ni po visini (4 mm) ni po du??ini (3 mm), sad znam jer sam probao obe dvije

 

W99sZxaNjIBP2VY2.v.jpg

slika190146sz.jpg

 

Danas sam nabavio jo?? edan kompletan motor sa menjačem ali ga jo?? nisam doveo kuči, jer ga treba jo?? izvaditi. Sledeče subote odlazim po njega pa odmah u corrada

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol: J3bo, ti ma??ine i djelove kupuje?? kao da ih ima na svakom čo??ku!

 

 

Pa ima toga jo?? puno, samo treba potra??iti :rotfl , a dobro je imati ne??to na lageru pogotovo od VR-a :palacg

 

Evo dovezli mi momci (David i Grega) jo?? jedan motor od VR-a :bravo . Ovog sam isprobao, jer ga je bilo potrebno jo?? izvaditi iz golfa - znači ovaj radi bez problema, pa zato pala odluka da se ugradi.

 

slika04615493.jpg

Motor i menjač, in??talacija i comp - 350 €, poluosovine sa zglobovima jo?? dodatnih 50 €. Treba napomeniti, da ima motor sasvim novi kuplung kit, svječice i motorno ulje tek promjenjeno :palacg

 

slika0471549d.jpg

Jedina stvar koja je nedostajala je kompresor klima uređaja ali imao sam na lageru i odmah počeo sa sastavljanjem

 

slika0481549u.jpg

Evo spremno za ugradnju

 

slika049154a2.jpg

Jo?? pacijent kome treba srce za rad :rotfl

 

slika050154a4.jpg

Po??to u operacioni nije bilo neke gu??ve, odmah stigao red na njega :fakjea

 

slika051154a6.jpg

Za čas posla bio sam gotov

 

slika054154a9.jpg

Sve su cjevi spojene osim hladnjaka kojeg nisam montirao sa razlogom

 

slika055154aa.jpg

 

slika056154ag.jpg

Kao uvjek ni danas nije i??lo sve po planovima. Evo zamke, taj LLM od golfa nije isti i ne pa??e na konektor od corrada ali kao uvjek i taj sE problem spasio, naime kolegu treba LLM kao ovaj a on ima ba?? kakav treba meni - zamjenit čemo.

 

slika057154ah.jpg

Ovaj sam si posao pustio za iduči vikend - ne moram sve odjednom

 

slika064154aq.jpg

Po??to je imao golf novi sistem razvodnika paljenja trebam promjeniti i to ...

 

slika068154au.jpg

... sa ovim starijim razvodnikom paljenja

 

Evo, sad trebam jo?? samo malo kemijat oko kablova i konektora, jo?? jednu poluosovinu zmontirati, pa izpustno grano sa katalizatorom, montirati kočnice i hladnjake od vode i klime i bit ču spreman za ...

 

slika061154ay.jpg

DAYS OF THUNDER :palci:rotfl:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radila se fina posla na mom projektu. Skidanje stakla iz retrovizora pa onda skidanje grijača sa stakla, napraviti nova stakla i opet sve skupa slo??iti. Ajdemo redom. Stakla nisu bila razbijena ali su bila dubinsko o??tečena ili kako da to ka??em - uostalom vidjet čete obratite pa??nju na rubove

slika159141be.jpg

... ova stvar jako dobro dr??i zajedno ...

slika160141bg.jpg

.. s toga treba koristiti specialni alat :rotfl

slika161141bk.jpg

.. lagano i oprezno da se ne pukne staklo jer onda je j....o .....

slika162141bn.jpg

.. ecola, ljepilo je manje vi??e ostalo na staklu a na ljevoj neo??tečen grijač stakla

slika163141br.jpg

... jo?? sa strane gdje je konektan

slika164141bu.jpg

.. ovaj ima male konektore inače neki (modeli ispred 1992 godine) imaju i velike i sasvim drugčiji sistem grijanja stakla

slika166141bz.jpg

.. oči??čeno od ljepila na jednoj strani ...

slika173141cc.jpg

... i na drugi. Tu se dobro vidi ljepilo koji se mo??e lako očistiti samo sa prstima

slika177141cg.jpg

... total clean :palacg

slika178141cl.jpg

Eto, po??to imam vi??e vremena nego bog kad je stvarao svijet :bleh, rasturao sam jo?? jedan grijač od starijih modela

slika169141cw.jpg

... i sa druge strane

slika170141d6.jpg

... ovaj ima velike konektore i stavljeni su vi??e prema rubu pa zbog toga ne pa??u na plastiku (adaptere) od novijeg modela

slika171141d8.jpg

... usporedba: stari tip - novi tip

slika172141db.jpg

Ako radimo polako i uz malo strpljivosti mo??emo skinuti ljepilo u jednome djelu

slika182141dl.jpg

... ecola :)

slika186141ds.jpg

i sa druge strane

slika187141ep.jpg

Nemojte me pitati koji je sistem grijanja bolji jer mi se i ne sanja - nazovite u Njermačku :rotfl

Pa idemo sada drugim putem sve ljepo sastaviti. Ljepilo koje je dovoljno sna??no da ne ispadne staklo zbog nekih vibracija

slika02814xdf.jpg

.. samo tamo gdje je spojeno

slika02514xce.jpg

... a na kraju jo?? unutra??nji rub zaljepiti

slika02914xdu.jpg

... i spremni su za monta??u.

slika03014xek.jpg

...tamo gdje mu je mjesto

HEBvh_CQE939kQLJ.jpg

Nije to jo?? sve u vezi sa retrovizorima. Prijatelj treba jo?? da mi napravi naljepnice koje izgledaju ovako :bleh

rtroviseurjamesbh0.jpg

 

ps. Jedno staklo sa grijačem na vw servisu 112 €. Ja sam za jedno platio 7€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po??to je vreme obdarivanja, Sveti Nikola je nabavio jedan mali i jedan veliki poklon za mog VR-a.

 

Prvo mali

rdlsNuTWz_L0w8Ts.jpg

 

a sad malo veči :bravo

3q05MNx_dNsDr9OD.jpg

 

zWWq_nXSTKKdSO6O.jpg

 

zu3k_3JKqQAk5Btl.jpg

 

kJa_TbZpcIQprbhp.jpg

 

Sad sam u potra??nji za ventilatorima jer je to jedini dio koji mi jo?? nedostaje. Kad pronađem i ventilatore ostaje samo jo?? pali i vozi :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, malo se opet sakupilo robe. Preko zime sam tra??io robu, jer mi se ne da raditi po hladnom. Naposljed sam skupio ova crijeva od izpuha ali mi se isplatilo, bar ??to se tiče financijske strane, jer sam sve to dobio za samo 25€

 

EqdrTfscWrFIuyfF.jpg

 

Kad sam skinuo katalizator, prona??ao sam ilegalce koji su se htjeli ??vercati :ne2 , mo??da su po??eljeli free ride

Zp77HPQt5BD5qnWI.jpg

 

... ali sam več naviknuo na takve stvari (bile su jo?? i gore na početku tog topica), a mogli bi otvoriti novi topic: ??ivotinjsko carstvo corrada :lol2

ZlXpoASujl5Vxgu4.jpg

 

... sve sam to ljepo očistio i prelakirao bojom za temperaturu. Ionako če mi to slu??iti samo privremeno (kao jo?? i mnogo stvari koje sam nabavio), samo da se mogu koji giro provozati

Qo0cx_tqnGN92icf.jpg

 

 

ALI - daj skini tu masku, alergičan sam na tu staru , gustu ...

 

..da, da, Petar, razumjem te u potpunosti, a vidi?? da te slu??am, neče?? valjda zbog mene na bolovanje radi alergije, pa sam stoga nabavio jo?? i taj dio, jer je bila povoljna prilika - for free of kors :palacg

 

bL0jRKi4OBtBDRO4.jpg

 

Otkrio sam novi sport :mah . Potro??nja € na ovla??tenom servisu. Ovo na sliki je samo jedan mali dio tih detajla. Dobar sport je posjeta ovla??tenog servisa ali je skupi, pa ga stoga koristim samo 2?— mjesečno

taEnQi0wN4jA9yuk.jpg

 

I jo?? na kraju ono kaj me najvi??e razveselilo. Bio kod prijatelja koji razstavlja auto i ono zagledam neki hladnjak. Odmah provjerim mere kad ono ne mogu povjerovati: ba?? to ??to tra??im več nekoliko vreme, a sam več htio novo kupiti na ovla??tenom servisu (moj omiljeni sport u poslednje vreme). U golfa syncro neko stavio ventilatore sa kuči??tem od corrada (ili je mo??da golf mkII syncro sa klimom imao jednake ventilatore) i on meni: ma nosi to, kaj če meni, ne treba mi za moj projekat. Ja samo ono: hvataj i bje??i :rotfl - hvala, gracie, danke schon, thx Marino (Jinx82)

6IjEzHqdzMWqz8gh.jpg

 

...pa??e ko tata na mamu :palacg

8t3oYNq9rsYsv_dy.jpg

 

Naravno odmah sam morao skinuti ne??to malo rđe i prelakirati, te sastaviti

2aJ45XGAHwt18Lly.jpg

 

I tako se sad polako zavr??ava taj mozaik sakupljanja polovnih djelova za projekat. Čekam jo?? na nekoliko sitnica od ovla??tenog koje sam več naručio i to je to. Biti če več krajnije vreme da sve sastavim i napravim jedan giro. Ako bude sve funkcioniralo kako mora (motor sam več upalio za kratko vrijeme i radio je bp) onda slijedi opet demonta??a i priprema na lakiranje ali to je več faza II - mi biti veri hepi :bravo

 

Sad ču se i ja učlaniti u -

Pb0g6xd577Y8Blbr.png

 

pozdrav ekipi do slijedečeg reporta

 

ps : Hvala dru??tvu na dru??enju u petak u Rijeki (m.a.R.I.n., Petar, g60 inside, Jinx82, ............) ljepo smo se provedli i da Petar; pica je stvarno bila dobra :palacg , a ti m.a.R.I.n, zna?? da te podr??avam i razumjem te ali pobo??e ne budi takav picajzleru, boga mi neče?? do??ivjeti 100 godina - joke naravno inače corrado ti je strava :care:punk i drago mi je ??to smo se upoznali.

Edited by highlander

Share this post


Link to post
Share on other sites

...evo, foto stripič ide dalje :bravo ....

 

Radilo se na monta??i hladnjaka. Skidam vezni lim, da bi lak??e radio, stavim hladnjak, kad ono :o

pEg6NEFg9BrFHNRR.jpg

MNodJMosfGsnr7Kj.jpg

...ne pa??e :ne2 , pa u pi... .a..r.n., koji ti je đavo sada. Na desnoj strani ljepo sedne u rupu, na ljevi uop??te rupe nema. Hladilnjak je po katalo??kom broju, a trap je od ...... passata. Dobro, po??to več ima rupa ko ??vajcerski sir, jedna vi??e neče se ni primetiti i odmah je napravim ...

gsC7KuJ4NHT8v7Cd.jpg

... pa onda malo konusa, da bude ljep??e sjeo....

yPScTLolXYaQvVjY.jpg

... ecola - tuto originale

qjTE8TwPzpto0Qyk.jpg

1JMYc7SlYPcbiFkz.jpg

.. i opet po ko zna koji put - monta??a veznog lima na mjesto ...

R9o1ZAXSrNL2ijTY.jpg

Na ovoj se strani sve poklopilo ...

L0SV4LYMzlzc4UmW.jpg

... a po??to vezni lim nije od VR-a, na drugoj strani nije sve kako mora, pa moram sad opet praviti rupe ali to ču sljedeči put, a u medjuvremenu mo??da ipak negde nabavim vezni lim od VR-a (imam tri vezna lima a nijedan od VR-a)

9CEtRVQCnsIfp0P4.jpg

Ima tu prostora i za ................................................................... prst od malog deteta :bleh

AzMuhr8VgQeyjfnG.jpg

 

ChlYZTSK_EdlP10f.jpg

 

5x1QCsbIXQRHCX6i.jpg

Inače se nigde na naslanja na ni??ta ali imam osječaj, da je ovo svejedno malo previ??e u gu??vi. Moram jo?? neke stvari provjeriti, pa ču onda vidjeti. Mo??da je krivac i vezni lim, pa se mo??da on razlikuje jo?? u kojim drugim stvarima a ne samo u rupama za fiksiranje hladnjaka.

E ovo jo?? nisam primetio, pa moram sad i ovaj cilindar nabaviti :angry:

epQNaLOiSIwiBaTe.jpg

 

ImxVUjHyRcUWsDZe.jpg

Pa da ne budem za svaku stvar koja mi treba zvao kolege, odlučio sam nekoliko stvari nabaviti i na servisu - to je onaj moj omiljeni sport u poslednje vreme :rotfl . Nabavio sam nosač za zajle od menjača, uz sve potrebne djelove...

jAe4d0WbdHxCw_wJ.jpg

... gumice, pu??e, ??ravbe,kajlice .....

GBJdb8Tzjh4kh_eq.jpg

Nabavio sam i ovu plastiku. koja je sasvim neo??tečena a moju je u jednom djelu dr??ao samo sekundno ljepilo. I opet po??to nisam ni ??arafa imao - odoh po nove.

ioz9gCapGQGKUHQU.jpg

 

pCZX0p_nJ1Vr9QC6.jpg

Plastika je skupa ko suho zlato, pogotovo ako je iz nje napravljen po koji dio za vw. Ja sam odlučio, da sve sredim kako to treba, pa sam stoga nabavio i ovaj dio, koji manje vi??e slu??i kao okras ali ako je bio, onda mora biti i sada

vv3exw0TUYaJzBxW.jpg

Pa eto, opet smo kod veznog lima. Po??to on nije kakav bi morao biti, nema ni rupe za ovu plastiku ...

7qOOqOLqnQoYLbwQ.jpg

...ali je to jedan od najmanjih problema napraviti jo?? koju rupu (samo neke rupe bu??im na corradu - to če ga olak??ati za koji kilogram).

SnyN4PtVFeABLNpa.jpg

Negde na liniji transporta motora do moje gara??e, izgubio se jedan ??araf, koji je jako značajan pa sam opet koristio "sport" - to je ??araf, koji dr??i nosač motora.

25JzBMQ8TbZvMmIW.jpg

Vratila se iz remonta i dugačka poluosovina, na kojoj sam shebao navoj. Ja nemam tako velike navojne čeljusti, pa sam ga odneo kod lokalnog tokara, a po??to je vi??e rada da skinem homo zglob, skinuo sam komplet...

n10LLqkcbQIRrO1V.jpg

... i naravno, po??to su stari ??arafi bili shebani, uzeo sam nove.

WnPe4yJ5vYiQuUuB.jpg

So far so good :palacg, a onda opet malo komplikacija sa auspuhom, jer je jedan vanzemaljac opet sve napravio iz jednog dijela, odnosno zavario na auto, a ne pomislio, da če to trebat jednog dana skinuti. Koristio je taj vanzemaljac i material od in??talacije za vodu - ova krivina je debela skoro 4 mm :o

siJFU1lLg1X22Evi.jpg

Zamislite kakav je to bio zvuk - bez i jednog dempfera, nema katalyzatora, nema srednjeg dempfera, nema onog malog dempfera odmah iza katalyzatora, čak je i izpustni kolektor bio neki home work (??teta ??to nisam snimio ali več sam ga bacia) - pa to je bila grmljevina ko F16

FfxgiFFXTTkLZDHo.jpg

Upotrebit ču jo?? onaj svemirski zadnji dempfer koji je u perfektnom stanju ako zanemarimo izgled (a bit če dobar za giro ili dva preko sela), samo ga trebam malo preraditi. Zmontirao sam kat i sve ostalo na auto...

ir7hMEMOETZEZ4uk.jpg

... a ostalo mi je jo?? zaista samo sitnica ili dvije. Trebam sad dobiti cilindar za kvačilo (u stvari več ga imam samo moram po njega), jedna cijev za klimu mi fali, a i onu več znam gde ču je dobiti (dobro ??to je Grega izbacio klimu iz svog corrada), a jednu cijev moram sam napraviti koju nemam za servo, pa je onda to sve. Jo?? če pričekati test drive za koji tjedan ili dva :palacg

Dobio sam i nekoliko stvari koje sam du??e vreme tra??io ali ih jo?? nisam uspia zmontirati...

...motori za pode??avanje farova

OBhgMeDoP3ZqZAcC.jpg

... blenda za klimu ...

jz1jn7FDvhRrF5CF.jpg

... za ovu ču se vjerojatno jo?? odlučiti ...

7D8CA6E0D7AF11DB8E68812A5269C6CF.jpg

 

..to be continued ...... soon :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

... eto ovako da se obriše prašina iz tog topica ...kh..kh...kh :rotfl

 

Stage I bio je završen prije dugo vremena i tamo je bilo poanta, da se skupe svi potrebni djelovi za kola (treba napomenuti, da sam kupio manje više golemu karoseriju). Zbog jakog nedostatka vremena, pa naravno i zbog financijskih sredstava, koje ponekad u životu treba potrošiti i za druge stvari a ne samo za auto, je corrado bio u mirovanju više od dve godine. U to vreme sam ga vozio po njivama in ostalim stranim cestama, tako da je bio stalno u pogonu.Pa je onda došlo vreme za stage II, pod sta ja podrazumjevam pripremu auta za lakiranje.

 

stage II - priprema auta i njegovih djelova na lakiranje. Taj report sam si zamislio kao nekakav DIY ili neki priručnik za sve one koje zanima kako i šta, kada i zašto, znači sve šta je u vezi sa materialom, tehnikom i ostalim misterijama i malim trikovima lakirera. Možda če izgledati malo čudno na kakav način sam počeo sa radom ali moram napomenuti da je poanta stage II, da se da auto u šprickit odnosno samo one djelove koji su potrebni, pa zbog toga neču kola poderati kako se inače to pravi (to ču napraviti prije lakiranja), a imam i malo prostorijske probleme. Radit ču svaki dio za sebe ( ne sve zajedno) pa bih vam želio pokazati, da vam za to ne treba neka velika garaža, nekog profi alata, nekog velikog znanja i ostalih stvari koje mnogi koristite za izgovore kako bi napravili sami pa nemate ili prostora ili alata ili znanja. Ako imate barem jednu desnu ruku (dve lijeve ne važe :palacg ) vidjet čete u reportaži, da to uopšte nije neka umjetnost koje se treba bojati. Evo, da ne kradem prostora sa pisanjem i vremena nekim koje čete to čitati počnemo sada.

 

Prvo slika ili dvije "pacienta" koji je ovako uporno čeko da ga počnem "maziti" i naravno dočeko, Znači govorimo o corradu VR6 (koji to više neče biti), sa skoro potpuno dodatnu opremu za ona vremena: tempomat, ASR, ABS, klima, elk zicevi, .........

 

5b8fa1368932e54bcf7e167cee7bd07618ad3ca3p.jpg

 

7e180e086235fff1c60da28d0ada18ad65af209dp.jpg

 

d6c92463da17857ebfbcc2e323ae3253a128bcfep.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pije no što počnemo sa radom nešto o alatu koje rabimo, jer bez toga ne ide - to može samo čak noris :rotfl . Koristit čem električnu ejscentričnu brusilicu, koje možete za male pare kupiti u trgovini i da vam spomenem da sam samo lager platio 2 puta više od same brusilice :rolleyes: .Kod tih brusilica jako je važno kakav hod (ekscentar) imaju, jer je s tim odvisna finočaodnosno grubost obrade a svi znamo da je to kod lakirera jako važno da sve sve obradi na fino (ipak za neke stvari se ne smije prefino obraditi), da nam se kasnije ne pojavi oni mali krugovi u boji koji nastajaju radi nepravilnog ekscentra ili najviše radi upotrebe pregrubog smirgel papira.Znaci treba nam ekscentrična kružna brusilica - nikako ne koristite samo kružno bez ekscentričnog rada

7cd37423afafe46e3ac942fbb89e34b26eb6d792p.jpg

 

Uz brusilicu naravno ide i šmirgel papir. Ovde se uvjek nadje nekoliko pametnih "stručnjaka" kakv smirgel trebamo koristiti, znači kakve granulacije (granulacija=grubost) i zašto takav ili zašto ne ....bla bla bla ....Ja ču vam napisati sta ja koristim i argumetirati zasto a ostali neka piše knjige o stručnom radu. Znači za obradu stareg autolaka i metal kita ja koristim sledeče granulacije: 120, 180, 220

df6fcf14608574b0bf64ff38f03928c49fe8bd4dp.jpg

 

Brusilica nam treba, da pripremimo površinu za kitanje. Koristimo šmirgel papir granulacije 120 (kada brusimo do metala). Mnogi koriste granulaciju 80, jer misle, da če biti bržiji ali po mom iskustvima je to pregrubo. Nečete vjerovati ali ta granulacija (80) može se vidjeti i kad več auto bude polakiran, pa vam zbog toda ne preporučam upotrebu te granulacije. Može se recimo koristiti u slučajevima da treba skinuti mnogo kita, jer tada ide brže ali posle toga obavezno sve riseve koje napravite skinuti sa 120. Ja osobno kao što rekoh koristim granulaciju 120 (kad skidam veče količine starog kita sa auta) i 180 ako brusim samo lak ili boju preko koje ču još kitati.

Granulacija 220 (ili čak 240) koristi se za obradu več obradjenog metal kita sa blokom. Sa tu granulacijo (220 ili 240 - nemojte koristit još veču finoču a ni grubiju) skidamo sve ravne riseve iz metal kita koje smo napravili blokom (kad smo koristili smirgel granulacije 180) i površinu pripremimo za nanos šprickita. Površine koje idu isto u šprickit i nisu obradjene metal kitom možemo samo zmatirati sa papirom granulacije 320 ( i tu ne koristite bolju finoču), jer ako se recimo koristi prefini šmirgel prije nanosa šprickita taj vam šprickit neče držati dobro i postuji velika mogučnost da če se ljuštiti boja.

 

Treba nam i block za brušenje metal kita i kasnije šprickita te naravno pripadajuči šmirgel papir

a7ffbe949feb33e59a462a9a3df41156a3b84a42p.jpg

 

Blok nam treba da obradjene površine bude ravne - bez toga ne ide - ako netko misli da če kračim putem i metal kit obraditi samo krožnom brusilicom onda živi u nevjeri. Pa smo opet kod granulacije, kao što vidite ja ču koristit samo šmirgel granulacije 120 i 180 i tu vas ponovo upozoravam da je korištenje grubijeg šmirgel papira (80 pa neki čak upotrebljavaju i 60) ZABRANJENO, ako želite vrhunski rezultat na kraju ako to ne želite, onda slobodno. Svi risevi koje neki zapazite posle nekoliko vremena kad su kola več bila polakirana izlaze iz upotrebe pregrubog smirgel papira kad se sredjivao metal kit ili pripremala površina prije nanosa šprickita.Znači šmirgel granulacije 120 i 180 za blok su dovoljno dobar izbor da vas ne brine da li če se poslije poznati kakvi risevi.

 

Za nadljni rad trebamo i metal kit i spahtel da ga nanosimo. Tu bi mogli pričati u nedogled koji kit, kojeg proizvodjaca kod kakve temperature .....bla bla bla ...... Poanta je da ima na tržištu veliki broj razno raznih metal kitova, neki od njih pregrešno skupi i za novce koje bi potrošili za njega ne dobivamo ništa više od nekog jeftinog kita manje poznatog proizvodjaca. Postoje kitovi sa vlaknama, pa uz dodatak aluminija, pa meki i trdi, neki od nih se ljepo "mažu", pa neki opet ne, neki su pretvrdi pa neki se suše predugo, dok se drugi posuše prije no što ga nanesete i slične štorije. Ne želim reklamirati nijednog proizvodjaca, ja ću samo napisati kaj ja koristim o stali sami odlučite. Poštena cijena, dosta dobra kvaliteta, ljepi nanos i univerzalnost (može se koristit tako za metal kako za pocinkani metal i plastiku i ostalog materiala iz umetnih masa), dobar oprijem, ljepo brušenje, mala poroznost , .... mene je uvjerila da več nekoliko godina upotrebljavam ovaj kit - prije sam koristio sikkens, koji je skuplji i na kraju nije uopče bolji od ovoga

41880feb1ae8e2d8dbeb9af80b9755b30a475883p.jpg

 

Toliko za sada o alatu i materialu koji nam treba da kola stavimo u šprickit. Ima još neke sitnice ali o tom potom :palacg

 

mjesto za komentare, samo slobodno sa pitanjima i diskusijama - sve čemo objasniti :palacg

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=60773

Edited by highlander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle temeljitog pregleda karoserije sam odlučio, da ču prvo početi sa šoferskima vratima, jer ima nekoliko pukotina u boji i nekoliko mehurčiča, koji mi daju jasan znak da se ispod njih nešto krije :rotfl . Skinuo sam vrata sa auta i rastavio ih do kraja. Prvo sam skinuo lajštnu. To jednostavno napravimo špahtelom za kitanje, iako napravimo koji ris nema veze, jer če biti cijela u šprickitu. Znači skinuo sam ljetvicu a ispod nje ...

86c77de59665c07719055dd8103d626b4de5fc02p.jpg

 

Eto, o tome smo več govorili u nekom drugom topicu ali ipak. Lajštna bila je lijepljena 3M trakom, koji svoje poslanstvo, a to je držanje lajštne na auto, odlično ispunjava. Šta s njim zalijepite, to drži ...

9fd8a3d2f32aebf2c1aedd9894ffbf3585f540dbp.jpg

 

... tako dobro, da sam uz lajstnu skinuo nekoliko materiala :rolleyes:

17ef27fc45445bb3456a74e4848fbdc66c905a03p.jpg

 

Ova rda vam je sve posljedica korištenje ovog ljepila koje je jako agresivno i s vremenom djesi vam se to što se ovde. Iste primjere vidim i na poslu i to na kolima starima samo 2 ili 3 godine naravno u manjem obsegu ali ipak, tako da vam ne preporučuj upotrebu 3M dvostrano ljepive trake. N e znam šta je s tim ljepilom, da li privlači metal ili šta, u glavnom ovo je dosta pogusti pojav njegovih stranih učinaka. I kad sam očistio slijedi ljepila za šta sam upotrebio tako zvanu "radirku" , koja se jednostavno stavi u mašinu kao sveder ...

c318b470402aaaf582bb3107f6eb453dcb267120p.jpg

 

419e7c6cd4c2a4a39a38f6e8a5bb5b1e191eec9ap.jpg

 

... sam ispod otkrio početke mehirjenja ...

447a772d92756ccd5038a457c77e15f72e713c20p.jpg

 

 

... koji je posljedica rdje ispod metal kita

b773c818f51b161e2283115e3b81b6ba7d69211bp.jpg

 

... isto tako i na prednjem djelu vrata.

58981d2067cbe43c708712aeaa5e46e8e58ed86ep.jpg

 

Ovde sam lajštnu vratio na njeno mesto, da se ljepo vidi, kako daleko je bila rđa. To se prije nije videlo dok nisam skinuo metal kita ali bi se jednom namehirila i ta površina nakon nekoliko vremena

a2a21b4eb956459d04bd7b41286f68647a5a9315p.jpg

 

Zanimljivo kod svega je to, da su se ti mehurčiči pojavili samo na mjestu gde je bila zalijepljena lajštna. Eto sam je stavio nazad pa zalijepio trakom na rubu da se vidi do kojeg mesta je lajštna - samo još jedan dokaz da je za to krivo ljepilo 3m

556d3650a975f231908d4410fdd1dba0505aa638p.jpg

 

760bdd7f4be62335b7c99494133fcc1add40616cp.jpg

 

92f7fd80527d1c8a97997d42c33573dcb886d388p.jpg

 

01e1263d710b8eaceea91107e795531e05c6bbf6p.jpg

 

86212ee7e020783c151997a668d907259da226a1p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1