0
Damir

Vibriranje mikroremena

Recommended Posts

PozdraVW :)

 

Imam jednan problem kojem stvarno više neznam lijeka, a užasno me živcira. Imam na MK3 onaj automatski španer mikroremena i događa mi se da na jedno 1100 okretaja dožiti nekakvu rezonanciju od vibriranja, odnosno počne užasno vibrirati i na jedno 1300 okretaja prestane. Znači, španer je novi, "piksice" su nove, rolica je nova, remen je novi. Čak sam uzeo i 2 remena, jedan je PK1148, drugi je PK1145, ali problem se nije riješio.

 

Ima ko kakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon, sad vidim da nemam u potpisu motor, 1.9 TD (AAZ)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad to če znat neko pametnji,jel nemogu se opče sjetit kak ima TD davno je bilo.

ov je mene hebalo na TDI-u,prigušnica unutra ti je guma koja se rashebe,ako je i kod tebe tak mjenjaj to.

slika0439.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijenjao sam ga prije zime, znači prije cca 10 000 km :/ Stavio SKF (~450kn). Mislim da nebi tak brzo otišao. Ima još kakav prijedlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mijenjao sam ga prije zime, znači prije cca 10 000 km :/ Stavio SKF (~450kn). Mislim da nebi tak brzo otišao. Ima još kakav prijedlog?

istina nemre tak brzo otič,ovaj ima oko 35000km.

on malo zavibrira na tim okretajima,sad koliko je to kod tebe,a da bude skroz miran da se niš ne događa ja nisam videl još ni jednog.

 

@intruder sumnjam da ima takav alternator,koliko mi poznato to je tek od početka G4 počelo se stavljat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
remenica alternatora sa kvačilom(ako je ima)

ako ima klimu... vjerovatno je ima il je imao nekad....

ako nema ni klimu a ni takvu remenicu... moze ugradit remenicu na postojeći alternator....

Rješih takvih vibracija i zvukova bar 10kom....

Remenica je oko 300/500kn..... INA

 

P.s uz uvjet da je ona remenica na radilici ravna tj bez vibracija...... ako vibrira to je potencijalni uzrok kasnijem kvaru koji zna bit pozamašan..

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispričavam se na zakašnjelom odgovoru, malo mi je gužva :)

Da, auto ima klimu u originalu. Znači moglo bi biti do remenice alternatora? Remenica radilice vozi ravno :)Nije još strašno, no ujutro kad je hladno sve dosta smeta :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

nečekaj mnogo.. vibracija uzrokuje kasnije jade..... remenica ti nije skupa a izmjena nebi trebala bit skuplja od 50kn..... + vidit stanje kajiša...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0