0
Sushi

VW Polo Classic

Recommended Posts

Ekipo, evo da i ja predstavim svoju kociju.

Dakle, radi se o VW Polu Classic 1.4 mpi, mocnih 60 ks iz 2001. godine. Od opreme nema nista posebno, pa tako niti klimu, koja bi bila jako korisna, ali na ovu masinu mozda i bolje da nema. U mom je vlasnistvu vec neke 3 godine te sam zasada zadovoljan njime, nikakvih vecih kvarova niti troskova... pa reko da malo i ulozimo u njega i njegov izgled.

Ispocetka je bio najobicniji bijeli Polo, kojem su uskoro zatamnjene zadnje sajbe...trebao je biti komplet zatamnjen najsvjetlijom folijom, no prednji podizaci su me zafrkavali pa je ispalo ovako

fotka0004.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zatim su uz pomoc frenda postavljene LEDice u unutrasnjost, na tablice i pozicije...

 

stara vs. nova zaruljica

fotka0011.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsco0040.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsco0012.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uskoro su uz pomoc clana TDI_Inside postavljene i usa pozicije...

dsco0043.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsco0011.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

...te je naprijed stavljen lip od Ibize/Cordobe

dsco0055.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsco0031.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I prije nekih mjesec dana napokon kupljene gewinde :bravo marka TA Technix, namijenjene Ibizi, ali su manje-vise uspjesno postavljene

Isprva je auto malo glisirao...

fotka0001.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

...sto sam namjeravao odmah i rijesiti, no ekipa je bila brza

fotka00055.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

fotka0007.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

...te je auto ravnomjerno spusten

fotka0026.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

fotka0028.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nakon toga je doslo vrijeme mjenjanja nosaca motora, dali su svoje i prije gewindi samo nisam previse paznje davao tome :o

Auto je odvezen Ledenom na zamjenu nosaca i lagano podizanje zadnjeg kraja, a kako mi je prilikom motanja volana nesto strugalo, bacili smo pogled i na prednje gewinde...i imali sta vidjeti, naime lageri su rekli pa-pa(o tome drugi put, kada razrijesim neke stvari) i to bas na neradni dan :rolleyes: pa je auto morao prespavati kod Ledenog, i to zabijen u pod :D

abc0009.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

abc0013.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kupljeni su novi lageri(hvala Ledeni i R32 :mah ) i montirani.

 

I jucer smo malo kemijali s felgama...netko je bacio ideju, nas par realiziralo :P i tako Markec ostao bez felgi, nazalost samo na kratko :D

abc0025.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

abc0026.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I onda sam teskog srca podigao auto i vratio covjeku felge. :zivio

 

Planovi za dalje su definitivno felge, skidanje bocnih lajsni, C/L home funkcija, osvjetljenje nogu, neki mali spojler na gepek, novi prednji lip, vjerojatno skidanje folija sa sajbi, satovi od Pola/Lupa GTI, nova prednja sajba i hauba jer su dale svoje...ma milion sitnica i detalja, no malo pomalo kako ce financije dopustati.

Htio bi se zahvaliti ponajvise Ledenom koji uskoci kad god zatreba, TDI_Insideu i svima ostalima koji su doprinjeli rjesavanju nekih ideja i problema

:mah

Edited by Sushi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bump :)

 

Kupljene felge, dakle radi se o Keskin KT4 prednje 7.5x16, zadnje 9x16, gume su zasad sve 4 215/40 16...i to sad izgleda ovako

aaa0092.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

aaa0093.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

aaa0094.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

aaa0095.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

aaa0097.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

aaa0099.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

aaa0100.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ja sam prezadovoljan, auto uzivo izgleda predobro...sto me najvise veseli, ljudi se na cesti okrecu za autom sto nisam ocekivao :palci

 

Iduci na redu je redoviti servis, pa rijesiti neke stvari oko ovjesa, upisivanje novih guma u prometnu...ugl, mislim da novih promjena nece biti iducih dva-tri mjeseca...

 

Ako ima komentara

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=65787

:mah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da malo podignem temu iz prasine, radjeno je ponesto na autu pa da podijelim i ovdje. Slike su zasada takve kakve su, uskoro ce se odraditi jedno kvalitetnije slikanje :)

 

Dakle, skinute bocne lajsne i oznake sa gepeka(osim VW) by Mirza tj. autopraona Auto Blic :palacg ugradjena je Coming/Leaving home funkcija, osvjetljenje nogu i osvjetljenje iz retrvizora by Tihi, te je doslo zadnje lijevo svjetlo s rikvercom iz Britanije...

 

Ovako svjetli pod nogama kad se upali auto

aaaaa0014.jpg

 

Ovako zasvjetli kad se otvore vrata

aaaaa0013.jpg

 

Retrovizori koji se pale sa CH/LH funkcijom

aaaaa0017.jpg

 

aaaaa0012.jpg

 

Zadnje lijevo svjetlo s rikvercom

aaaaa0032.jpg

 

aaaaa0030.jpg

 

Trojka mi je besplatno poslao kromirani okvir oko mjenjaca, ali od toga zasada nista posto bi morao piliti i taj okvir i konzolu oko mjenjaca. Svejedno, TROJKA veliki :respekt

Uskoro ide promjena potrosnih dijelova na ovjesu, pa registracija, zatim malo lakiranja i foliranja nekih sitnica itd itd...do pisanja :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites
0